Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Nah jönnek a táblák... Kíváncsi vagyok milyen sikerük lesz. És tényleg tipustól függetlenül....

(#2) Teasüti válasza atike (#1) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Idevele! Remélem lesznek olyan praktikusak, h laptopról lehessen váltani, kihagyva a netbook-okat! :K

(#3) EczkE


EczkE
addikt

Örülök, hogy lépett az MSI, remélhetőleg a többi nagy gyártó is beszáll a buliba. :K

De ez a csillógó, ujjlenyomat gyűjtő keret nem túl szép látvány. :U

Asszem mindenféleképpen!

(#4) Stiky


Stiky
senior tag

Jobban tetszik mint az alma. :B

(#3) EczkE
Kell venni egy matt matricafóliát az egészre :P

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#5) blueMerle


blueMerle
veterán

Most komolyan valaki győzzön már meg hogy miért ilyet vegyen az ember és ne egy netbookot? Aminek van valódi billentyűzete, ahol kényelmes a gépelés és a kijelző is védve van csukott állapotban.

Csak gondoljatok bele milyen kényelmes lehet ezen megírni csupán 10 A4-es oldalt... :U Szvsz itt arról van szó, hogy kínjukban már nem tudnak mit kitalálni, mert ugye mindig kell valami új, hát fogtak egy netbookot, elhagyták a billentyűzetet kapott a cucc egy érintőpanelt és hello ez az új trend a sok barom manager yuppie és vérpistike meg majd jóóól be is kajálja hogy igen, ez kell nekem, erre van szükségem Le van szarva hogy használni kényelmetlen, de igen, ezaz, ez a jövő... :W

Erre rátett egy lapáttal az is hogy az Apple is piacra dobott egy ilyet, így most _mindenki_ ezt fogja majmolni, az összes gyártó. Tartok tőle hogy erről fog szólni a 2010-es év.

[ Szerkesztve ]

(#6) smkb válasza blueMerle (#5) üzenetére


smkb
őstag

Nekem személy szerint egy ilyen tegra 2-es msi jöhetne.

Miért is... ha használtál multitapis érintőképernyős eszközt akkor érzed, hogy mennire jó. Netezéshez meg rengeteg billentyűzgetés kell... szinte semmi. Remek dolog stylussal bökölődve navigálni stb. Könnyebb mint egy netbook, ha pedig billentyűzgetni akarsz, akkor arra ott lesz egy virtuális érintőképernyős billentyűzet. Jó dolgok ezek.

"Csak gondoljatok bele milyen kényelmes lehet ezen megírni csupán 10 A4-es oldalt... Szvsz itt arról van szó, hogy kínjukban már nem tudnak mit kitalálni,"

Na netbookon is nagyon remek legépelni egy A4-es oldalt, a kicsi képernyőn a nyomi apró billentyűzettel. Az sem való arra. Kb olyan kifogás ez, mintha azzal jönne valaki, hogy de egy netbookon játszani sem lehet mert baromi gyenge arra. Na pont ennyire kell ezen gépelni.

Médiát kell lejátszania, baromi gyorsan browsolni stb. ... nem gépelgetni. Az, hoyg nem látod a felhasználhatóságát, nem kérdőjelezi meg, hogy más viszont meg igen.

(#7) Szroncs


Szroncs
tag

Billentyűzet valóban nincs de virtuálison mindent meg tudsz oldani.
Ellenben almáékkal ezeken lesz usb is ergo fogod az egeret meg a billt és rádugod hopp lehet gépelni.
Koszolódik a felület: A tapicska cuccok átka de fólia rá és kész. Tokot biztos lehet kapni majd hozzájuk "mint Apple-é" Amit sokféle helyzetbe állítva igen praktikusan lehet használni.
Szerintem ezek a cuccok megeszik almáékat mert elfelejtették, hogy időközben megjött a Tegra meg a Chrome és az Asus/MSI/HTC stb.. Bele fogja rakni a HDMI-t + USB-t + Multitask + amit csak a nép akar hogy azt vegyék.

(#8) Integra válasza blueMerle (#5) üzenetére


Integra
titán

semennyire, de ezeket nem is a 10 ujjas gépelőknek találták ki, azok kihajítják az ablakon az ilyet és vesznek egy normális kis notebook-ot:K

egyébként pedig benne van, hogy vegyél, vegyél mégtöbbet, vásárolj, van már szuper telód, amoleddel, wifivel, nagy kijelzővel, tökéletesen jó az is, multitask, flash etc, de vedd meg ezt is. ja és egyébként notebookot is és desktopot is és a többit is.
minden gyártó azt mondja amit épp mondani kell, és örök és mindig aktuális: ez a jövő, mert ezt kell mondania. nem mondhatja azt hogy kikellett izzadni ezt, mert morogni fog a menedzsment, ha nem csinálunk valamit, meg lemaradunk a konkurenciával szemben.. fogyasztásra optimalizált társadalom vagyunk.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9) manchester85


manchester85
addikt

Én se értem, mivel jobbak ezek egy netbooknál. Egyrészt hogy gépelsz rajta? Ha a képernyő fekszik az asztalon, akkor semmit nem látsz. Ha viszont függőlegesen van, mint a netbook kihajtva, akkor a kezedet a levegőben kell tartani. Lehet így gépelni? Előre kell ütni az ujjadat, nem lefele.

Az pedig hab a tortán, hogy a touch pad vagy az egér sokkal kisebb mozdulatot igényel, mint a teljes kijelzőn történő tapicskolás. Vajon nem fárasztó egy nagy kijelző teljes területén a kezünket mozgatni? A touchpaden enyhén szólva kisebb felület van, itt meg mondjuk a start-tól az X-ig hatalmas kézmozdulatokat kell megtenni. Ez egy telefonnál nem probléma, de itt szerintem nagyon is az.

i6 Silver

(#10) plus44


plus44
veterán

Táblaszezon van?:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#11) Teasüti válasza manchester85 (#9) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És nem fárasztó néha két játék között kimenni a retyóra, vagy bekapni pár falatot?
Az embert nem arra tervezték, h punnyadjon egész nap, bármennyire is szeretnénk.

(#12) blueMerle válasza smkb (#6) üzenetére


blueMerle
veterán

Volt a kezemben tablet cucc, ráadásul egy profi eszköz, így van rálátásom a dologra.

Nem értem mit értesz azalatt hogy netezéshez rengeteg billentyüzgtés kell? :F Szvsz semmivel sem gyorsabb az ujjal való navigálás, sőt, inkább nevezném pontatlanabbnak, legyen bármilyen panel is amivel dolgozol.

Na netbookon is nagyon remek legépelni egy A4-es oldalt, a kicsi képernyőn a nyomi apró billentyűzettel.

Nyomi billentyűzet? Már ahol :U Történetesen a HP netbookokon minden van csak nyomi bill. nincs. Cserébe kapsz egy 95%-os billentyűzetet. Az azért már nem nyomi, ugye? :)

Az pedig hogy egy internes eszköz nem a gépelésre, szövegbevitelre szolgál hááááttőőő ez olyan mintha azt mondád, hogy az autó nem közlekedésre való, hanem arra hogy csodáld és naponta lemosd 4x. Szeretnélek megkérdezni mi most épp mit csinálunk? Ugye-ugye :))

Továbbra sem kaptam egyetlen meggyőző érvet sem. Természetesen nem mondom azt, hogy ez a cucc rettenetesen haszontalan, csupán én nem látom semmi értelmét egy korrekt netbook mellett/helyett.

És még egy valamire hadd reagáljak:
Könnyebb mint egy netbook, ha pedig billentyűzgetni akarsz, akkor arra ott lesz egy virtuális érintőképernyős billentyűzet. Jó dolgok ezek.
Ugye nem haragszol meg rám, ha most erre erre azt mondom, ez úgy hangzott mint valami marketinges-rizsa? :U

Integra: :K

[ Szerkesztve ]

(#13) danaudio válasza blueMerle (#5) üzenetére


danaudio
aktív tag

Tökéletesen, abszolút ugyan ezen a véleményen vagyok. Csak elég megnézni az iPad marketing videóját, kifejezetten ajánlom, én jókat röhögtem :D
[link]

Iszonyat vicces mennyire izzadságszagú a dolog, és plusz röhej hogy nagyon apple-ék se tudják mire való egy ilyen internettábla, pláne hogy videóban olyanokról van szó hogy csodálatos, ahogy megnyomod a power gombot és világítani kezd a kijelző... WÁÓÓÓ.

By the way, amíg nem lesz rendes oprendszere ezeknek és minimum netbook configjuk addig semmit nem érnek...

(#14) blueMerle válasza danaudio (#13) üzenetére


blueMerle
veterán

By the way, amíg nem lesz rendes oprendszere ezeknek és minimum netbook configjuk addig semmit nem érnek...

Parancsolj: [link]

Ha már mindenképp megbolondulnék, és tabletet vennék, biztos hogy ilyet. Kezdjük azzal hogy ezt lehet is használni valóban értelmes dolgokra a rettenetesen trendi és kúúúl animált húdefasza dolgokon kívül, úgymint: van rajta hagyományos, normális USB port, Ethernet csatlakozó, D-SUB prezentációkhoz vagy nagy monitorra való csatlakozáshoz, és nem utolsósorban olyan oprendszert paszírozok fel rá, amilyet akarok. Ja és bármikor tudok hozzá egy egyszerű filléres klaviatúrát csatlakoztatni otthon, úton, bárhol :) Igen, ennek van értelme :K Sajnos cserébe nem annyira trendi és kúúúl mint az iPad mert valóban értelmes célokra is használható :U ;]

[ Szerkesztve ]

(#15) danaudio válasza blueMerle (#14) üzenetére


danaudio
aktív tag

Nah ezzel már valóban lehetne mit kezdeni, bár gondolom csillagászati az ára...

Másik dolog ami szerintem vicc hogy sok helyen olvasom, hogy most iPad lesz az új e-book reader, meg apple megreformálja ezt is a iKönyvesboltjával, meg mennyire jó lesz ez nekünk.
Jó látni hogy legalább a sokmilliárdos hypenak van valami hatása, ugyanakkor se apple-ék, se a fórumozók nagy része nem látott még e-inket, vagy tolt végig egy könyvet egy ragyogó LCD kijelzőn.

Félreértés ne essék, szeretem az apple termékeket, van is touchom, ami szerintem nagyon jó cucc, ugyanakkor ez az új termék, és az összes ehhez hasonló tablet FAIL!

(#16) #06658560 válasza blueMerle (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ehhez igazodva Lenovoék 2in1 megoldása is jónak tűnik, a kivehető kijelzőbe épített arm tablettel. De ha valaki egy fólia klavit beletesz egy notesz egyik felébe, a másikban meg ott lesz a kijelző, plusz egy keylockot valahova elpakol, akkor már optimális lehet mindenkinek a termék, sok gépeléshez ott a fizikai bill, egyébként kézi jegyzeteléshez, rohangáláshoz, újságolvasáshoz meg állóban érintőképernyővel, hátrahajtott billel mehet a cucc. Ha meg egy átlátszó e-ink réteget is felpakolnak, s kikapcsolható a normál monitor opciós választásként, akkor e-readernek is tökéletes lehet a cucc. Cserébe rohadt drága lesz, mert rengeteg funkciója van, s van pár redundáns eleme is.

(#17) Integra válasza danaudio (#13) üzenetére


Integra
titán

szörnyű bazmeg ez a sok agymosott gyökér a videóban, drámai.
az meg amikor markolja a táblát és autósjátszik vele, omg....
ezt a szenyór vájsz prezidentet is kirúgnám azonnal akkora idióta..

ez meg a hozzászólásokból van:
"ipad is the best way to browse the web" he must have said under his breath "as long as the website doesn't use flash..."

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18) Meglivorn válasza blueMerle (#12) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

Én meg azt nem értem miért gondolja mindenki, hogy ez egy számítógép?

Ha írni akarok, dolgozni rajta, fotókat manipulálni (legyen az méretezés és forgatás vagy photoshoppolás), játszani, akkor ott az asztali gépem és kész. Filmet nézni max. utazás közben használható mert különben nézze az ember rendes képernyőméretben...

De ha éppen el akarok olvasni egy könyvet, a híreket a neten (lehet hogy megdöbbentő, de a fórumokon postolás sokkal ritkább tevékenység mint az olvasgatás), hordozható eszközön nézegetni/mutatni képeket, esetleg videókat (ekkora kijelzőn max 720pnek van értelme) akkor egy laptop nagy és nehéz ráadásul a billentyűzet+kijelző miatt nehézkes is, full tablet pc drága és lássuk be, ágyúval verébre.

Persze egy e-papir megoldás jobb lenne, de minden marketing szöveg ellenére az nagyon kezdetleges egyelőre. A képváltás sebessége a béka segge alatt, szines kijelző csak bemutatókon létezik, de az sem nagy élmény, ráadásul drága is.

A nettábla semmi több mint egy kényelmesen, nem az íróasztal előtt görnyedve használható média (könyv, újság, kép, esetleg film) megjelenítő eszköz. Arra kell használni, amire való, és nem azt nézni hogy mit nem tud, amit egy sokszor drágább, vagy nagyobb cucc igen. Bár persze min csodálkozom, az emberek többsége sima levelek és feljegyzések írásához sem adja alább a full ms wordnél, a számológép meg minimum képes legyen integrálni. Józsibá netezésre és képnézegetésre használt gépébe pedig egy négymagos proci a minimum különben szarra se jó... :U

Az 500$ egyelőre elég drága, de megy ez majd lejjebb. Lesz ez 200 körül is :)

(#19) #16820480 válasza blueMerle (#12) üzenetére


#16820480
törölt tag

alapvetően ezek a tabletek szerintem addig jók, amíg csak ilyen film/képnézegetésre akarod használni. mondjuk kicsit drágák ahhoz, de mondjuk egy tegra2 gép már elég tekintélyes teljesítményt tud felmutatni, bizonyos területe és jól optimalizálva még jobbat is, mint egy netbook. a különbség az, hogy a netbookok nagy részét összedobálták ilyen megmaradt és kifutó/elavuló alkatrészekből, addig úgy tűnik, hogy ezekbe a tabletekbe mobil fronton komolyabb hardver kerül. mondjuk egy ilyen tablet maemo-val igen szépen muzsikálhat.

amúgy a gépelés problémákra nem tudom mennyire működő, de szeritnem valószínűleg nem rossz megoldás egy BT-os billentyűzet, ilyeneket már évek óta lehet kapni pda-khoz is, összehajtogatható, kis helyen elfér.

ha van benne rendes usb és/vagy kártyaolvasó, akkor lehet péládul fényképezőről rátölteni képeket, videókat, és kicsit nagyobban végignézni, illetve egy hdmi-vel lehet kikötni tévére is akár. illetve biztos láttad azt a tegrás (vagy tegra2-s?) bemutató videót, amikor azzal a zombi-lövős játékkal játszik a srác. ez utóbbit péládul netbookkal nem tudod megtenni.

szóval szerintem nem haszontalan eszközök, de a sikerességét a célcsoport pénztárcája és a marketing mértéke fogja eldönteni. én nem vennék ilyet, mert egy laptop és egy felső kategóriás telefon mellé felesleges, de akinek ezek nincsenek, annak akár jó is lehet.

(#20) blueMerle válasza Meglivorn (#18) üzenetére


blueMerle
veterán

Neked is és sheratan-nak is igazat adok. Szó sincs róla hogy ezek használhatatlan eszközök lennének, csupán azzal van bajom hogy rettenetesen behatárolt a felhasználási körük. Mindenből egy csipet, egy kicsit. Amit mutattam, linkeltem, az már valóban a van értelme kategória dobogósa, az iPad-el van nekem elsősorban bajom :))

(#21) Meglivorn válasza blueMerle (#20) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

Az iPad szerintem is gagyi, innováció 0, pláne ha az ember körülnéz mi mindent mutattak be a CESen is :)
És az 500$ is elég borsos, 200 körül már jó lesz.
Én pedig erre várok kb. évek óta :)

(#22) Teasüti válasza Meglivorn (#18) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én meg azt nem értem miért gondolja mindenki, hogy ez egy számítógép?

Mé, nem az?

Mindettől eltekintve én azért kipróbálnám egy autocaddel ezeket a multitácsos kütyüket.
Megöl a kíváncsiság, h mennyire lehet intuitívan használni (már amennyire egy autocad az tud lenni) érintőpanelen keresztül. Ha ezt meg tudnám szokni, rajta és vmennyire még produktív is tudna lenni, akkor gyakorlatilag bármire alkalmas lehet. :K
Meg megnézném a teljesítményét egy komplexebb rajz renderelésekor. No majd pár év múlva, ha már ezekben is sok magos procik és 2-4 giga ram lesz, akkor én már nem vennék hagyományos laptopot.
PS... Mondjuk én nem sokat használok képszerkesztőt, de inkább el tudnám képzelni egy érintőpanelen, mint egérrel. Mondjuk arra ott vannak a rajztáblák, csak azok alatt nincs képernyő.

(#23) Teasüti válasza blueMerle (#14) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na igen, ez már helyből ki tudná váltani a laptopomat. Inkább ezt tapiznám, mint az ósdi tács padot...
Azért egy árra kíváncsi lennék, kb 500 eurora áraznám be, annyit még megadnék érte. Akkor valszeg legalább a másfélszerese lesz. :)

(#24) sien válasza Teasüti (#22) üzenetére


sien
aktív tag

nem kell éveket várni, már jó pár éve munkában vannak a 20-22" méretű érintőképernyős monitorok, úgy tudsz rajta szerkeszteni, rajzolni mint ha lapra rajzolnál, vagy a képernyőre. elképesztő pontosan és gyorsan lehet velük dolgozni. méregáron. de a technológia létezik, és ott olyan asztali gép van a háttérben amire csak pénzed van.

ezt már nem neked:
ezeket itt tényleg nem szabad pc/laptop ként kezelni. multimédiás eszközök extrákkal. és aki felhánytorgatja azt, hogy még szép animáció is van és igényesen néz ki, azon már tényleg nem lehet mást tenni csak jót nevetni. pár ember kicsit tovább is láthatna az orránál. elhiszem hogy sokaknak az éppen szükséges technikai eszközök megvétele is gondot okoz, de ez szerintem nem az a fórum.

(#25) danaudio válasza Integra (#17) üzenetére


danaudio
aktív tag

szörnyű bazmeg ez a sok agymosott gyökér a videóban, drámai.

XD XD ugye?:D:D
Haverom nem hitte el hogy ez eredeti marketing videó, amíg meg nem mutattam neki apple.com-on : D

(#26) Teasüti válasza sien (#24) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jó, de 22-es monitort nem fogok az ölemben cipelni (a hátamon meg az agregátor és a pc). :C
Nem mintha a buszon szeretnék cad-ezni, de saját használatra jó lehet egy ilyen kütyü.
Csúcsszuper moncsit meg vegyen a cég, ha akar... :K

De mégis mi van ezekben, h úgy hivatkoztok rájuk, mintha nem lenne teljes értékű "pc"?
Látom egyiken ott virít az upmp felirat, ami média lejátszót takar, de ez azt is jelenti, h nem olyan procik vannak bennük, mint az asztali gépekben? X86 utasításkészlet, ésatöbbi.
De akkor meg minek van benne több giga ram, meg két magos cpu? :F
Netezni?? Filmet lejátszani? Ugyan már, adja magát, h pc-ként tekintsek rá. ;]

(#27) sien válasza Teasüti (#26) üzenetére


sien
aktív tag

pedig ne tekints rá pc ként a szó hagyományos értelmében szerintem. ahogy az autóban levő számítógépet sem tekintjük annak.

(#28) Teasüti válasza sien (#27) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akkor a netbook sem pc. :)

(#29) strar


strar
tag

Ami még érdekes lehet, az MSI mellett egy viszonylag ismeretlen de annál feltörekvőbb indiai cég szintén Tegra 2 alapú tabletet fejleszt Notion Ink Adam néven.

Különlegessége, hogy talán ez lesz az első olyan tablet/pad, ami Pixel Qi kijelzőt használ, magyarán dinamikusan tud váltogatni az E-Ink szerű monokróm, és a színes megjelenítés között.

Részletes paraméterek:

Szóval röviden:

1080p h.264 lejátszás + HDMI Port
Wifi + 3G + GPS
USB portok
3.5 jack + mic. port
Android.. nyilván :)

Mindezt elviekben 16 óra Full HD képes akkuval (vagy inkább procival..)

Bővebben csekk:

Slashgear
Engadget

(#30) fricz19 válasza strar (#29) üzenetére


fricz19
őstag

már mindenki tabletet dob a piacra :) .

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#31) strar válasza fricz19 (#30) üzenetére


strar
tag

lehet, de részletes specifikációval csak kevesen szolgálnak. :) pont egy ilyen alapján lehet belőni, mire is lesz jó a tablet iparág.

(#32) Integra válasza danaudio (#25) üzenetére


Integra
titán

de tényleg, ez valami kegyetlen...
amcsikkal dolgozom együtt már évek óta, mindegyikük tanult, komoly arc, nagyon jófejek, segítőkészek és ilyenkor mindig megdöbbent, hogy ilyet is kitudnak termelni. mondjuk ezen ők is csak jajongnak meg moddafukkáznak, ciki nekik keményen.. :DDD
bár ha némi önkritikát gyakorlok, akkor mi is kitermeljük a saját agymosott gyökereinket..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33) Integra válasza strar (#29) üzenetére


Integra
titán

háááát..
jól hangzik, de nem tudom, hogy hozná e az eink minőségét. meg kéne nézni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34) strar válasza Integra (#33) üzenetére


strar
tag

Gyanítom amúgy, hogy nem hozza teljesen, de nagy mértékben nőhet az akkus üzemidő, és jobban olvasható a szöveg ellenfényben. Ennyit talán ér a dolog.

(#35) sien válasza Integra (#33) üzenetére


sien
aktív tag

az e-ink minőség az pontosan mit jelent?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.