Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ez még tetszett is, nem mint a mai "gamer" szériája az MSI-nek. Van benne kis elegancia, és legalább nem világít mint a karácsonyfa.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#2) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nekem anno GT735 volt, ráadásul nem is az itthoni verzió. Kint matt full HD kijelzővel lehetett kapni. Szerettem. Egyetlen gondom az volt vele, hogy jó nagyot buktam az árán rövid idő alatt. Szóval gamer notit újonnan soha többet. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3) KillHates


KillHates
nagyúr

A régi MSI-k közül ez volt az egyetlen igazán átgondolt gépük ami nem hullott szét pár év alatt.
Köszi a cikket :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4) kinsy2


kinsy2
csendes tag

Óhhh, dehogynem hullott szét. :)

kép a saját GX620-amról:

Barátom sufni-javította meg. A bele még mindig elég mindenre és ki sem merem mondani milyen olcsóé' jutottam a masinához.

[ Szerkesztve ]

(#5) KillHates válasza kinsy2 (#4) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mea culpa :R
Nagyon király lett! Ez már BIZTOSAN nem fog széthullani! :K
Akkor ez is egy fosburkolatú MSI :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6) Nono89 válasza KillHates (#5) üzenetére


Nono89
tag

Nem tudom,lehetséges. Bár nekem semmi bajom nincs vele, nyílván számít az is, hogy hogy csukogatták az emberek anno,stb.. Mint írtam az enyém nem egy mai darab, és egybe van a hátulja,javitás mentes.

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#7) PR0JECTNR56 válasza kinsy2 (#4) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Korrekt lemezes munka, így még ki fog tartani egy darabig. :D

Nono89: Köszönjük a cikket, érdekes olvasmány volt. :R

(#8) S.J.M. válasza kinsy2 (#4) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Igen, sajnos ez MSI GX620 betegség, nekem is kitört így egyszer, de szerencsére még garanciális volt. Ott mondta a szervízben a hapi, hogy ezt a zsanér kitörést meg lehet előzni, úgy, ha kb fél évente újrahúzod a zsanérok csavarjait. Így nekem tökéletesen üzemel már lassan 3 éve. Tudom rajtad már nem segít (mint ahogy annó rajtam se), de másnak még hasznos lehet, ha sikerül hozzájutnia egy ilyen hibamentes példányhoz.

Én GX620-am történetéhez hozzátartozik, hogy a tápcsatlakozónál szétment, ezért teljesen jó állapotú laptopot kellett kikukáznom, mert nem tudtam tölteni (igen próbáltuk megforrasztani). Szerencsére vettem egy donor laptopot így most kb mindenhez van pótalkatrészem és ezen kívül többi részben nagyon jó kis laptop (nekem főleg a 4 jack dugó a legnagyobb előnye, 5.1-es hangrandszerre sokszor szoktam rákötni így).

Szerk: átraktam off-ba azért mégsem GX620-ról van szó :)

[ Szerkesztve ]

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#9) Jim Tonic válasza S.J.M. (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

"Jó" szervizes. Jobban jársz, ha csavarrögzítőt használsz. Kék Loctite tökéletes. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) Kirrr


Kirrr
aktív tag

Nekem az egyel újabb széria volt a GT628. Remek kis gépek és rendkívül jól bővíthetőek. Nálam lett cserélve a proci (q9200@3.7GHz) és a videokártya (GTX260m) is erősebbre, viszont a táp így már nagyon ki volt élezve. Ami a zsanért illeti, ez szériahiba, mert a fém zsanér a műanyaghoz van rögzítve.

Szerk: átraktam off-ba azért mégsem GX620-ról van szó

a gx620 az pontosan ez a gép, csak gyárilag más benne a vga

[ Szerkesztve ]

(#11) rizso


rizso
addikt

Ez az egyik olyan msi (vagyis ez a g-szériás család), amit ha meglátok az aprók között, akkor egyből rám tör a birtoklási vágy. Az én életemből eddig sajnos kimaradt, pedig nagyon tetszik a külseje, de a belsejével is ellennék (ha a 2530p elég, akkor a msi-vel sem lenne gond).

Ami viszont nem tetszik (ahogy igazából neked sem): billentyűzet "Í"-je, és a portok/csatlakozók elhelyezése.

Használd még jó sokáig! :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#12) Nono89 válasza rizso (#11) üzenetére


Nono89
tag

Igen, igen. A portokkal nekem is van gondom. Pláne, hogy csak 3 usb van, ami ugye egy osztott.

Vennem kellett egy usb hub-ot, mert a vinyó ugyan esatára van kötve, viszont a kábel nem power esata,csak sima, ezért nem kap tápot, így még egy usb-től megfosztottam magam.

A Zsanér utána húzás szerintem minden gépnél alap, de az msi-knél Feltétel. régen a gx701-esemet is állandóan utána kellett húzni.

Még egy dolog, amit nem szeretek, kijött az mxm3... Utána a he, utána a,b... Emiatt az a,b stb miatt nem tudok bele rakni ennél erősebb vga-t. Mondjuk erősebb nem is kne,csak egy frissebb. Hogy dx11 menjen rajta.

[ Szerkesztve ]

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#13) Nono89 válasza PR0JECTNR56 (#7) üzenetére


Nono89
tag

Nm. Én köszönöm, hogy elolvassátok.

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#14) Kirrr válasza Nono89 (#12) üzenetére


Kirrr
aktív tag

GTX280m/Quadro 3700m? ;]

milyen külső vinyót használsz? nekem powered volt az esata... :F

[ Szerkesztve ]

(#15) Nono89 válasza Kirrr (#14) üzenetére


Nono89
tag

Azok sajna nem tudnak még dx11-et. És akkora teljesítményt már nem nyújtanak pluszba.

Arról nem beszélve, ha meg van a pénzem a q9100-as procira, én is áram ellátással lennék gondba,hogy nagyon kilenne hegyezve.

[ Szerkesztve ]

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#16) Kirrr válasza Nono89 (#15) üzenetére


Kirrr
aktív tag

q-s proci + gyári vga, ott nem kevés a táp. q-s proci + quadro, an ott már kevés...

(#17) Nono89 válasza Kirrr (#16) üzenetére


Nono89
tag

Igen,igen tudom. azért nem megyek feljebb vga-ba mivel dx11-meg nincs mxm3-ba ezért már le is tettem a vga cseréről.

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#18) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Jók ezek a régi msi gamer notebookok.

Én 4 évig nyúztam egy gx600at, tökéletesen megfelelt az igényeimnek, a napokban adtam el.

Srácnak megfelel, de majd akarja kicsit turbózni (vgat és talán procit is lecserélni, az üres mini pcie helyre pedig mini ssd)+már én is alakítottam rajta régebben (4gb ram és n-es wifi).

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#19) Kirrr válasza Zirowe (#18) üzenetére


Kirrr
aktív tag

se vga-t cserélni, se mini pcie ssd-t nem tud belerakni...

[ Szerkesztve ]

(#20) Zirowe válasza Kirrr (#19) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ezt így te eldöntötted?

Van egy üres foglalat+a vga mxm-es, megy bele Quadro FX770M is.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21) hemaka válasza kinsy2 (#4) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nálam is a zsanér ment szét nem régen a régi M670-be, de kb. ilyesmi módszerrel megcsináltam, anyámnak itthonra bőven jó.
Ja és 6 éves, ami alatt jó párszor megtette a Miskolc-Győr távolságot vonattal, volt házibuliban, garden party-ban, meg mindenféle kegyetlen dologban részt vett. :D

Az, hogy a mostaniak milyen minőségűek, azt nem tudom.

(#22) Kirrr válasza Zirowe (#20) üzenetére


Kirrr
aktív tag

gx600-ban, nem mxm vga van és attól, hogy mini pcie, még nem fogja vinni az ssd...

(#23) Zirowe válasza Kirrr (#22) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ha van rajta sata vezérlő, akkor menni fog, azokat direkt régi notebookokra tervezik (ha meg nem talál olyat olcsón, még mindig behet építeni odd keretbe), vgaból pedig a következők jók bele: hd3650, 8600gt, 9600gt, quadro fx770m.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24) Kirrr válasza Zirowe (#23) üzenetére


Kirrr
aktív tag

azt mond már nekem, ha az alaplapra van integrálva a vga, akkor hogyan cserélsz benne?

[ Szerkesztve ]

(#25) Zirowe válasza Kirrr (#24) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Engem úgy tájékoztattak, hogy mxm 2es és cserélhető.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#26) Nono89 válasza Zirowe (#25) üzenetére


Nono89
tag

Nos, nem szeretnék beleszólni a harcotokba, itt a cikkem fórumánál. De, a gx600-ba integrált vga van,bár jó hűtéssel. Ahogy a kép is mutatja,

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#27) tvamos válasza kinsy2 (#4) üzenetére


tvamos
nagyúr

Eloszor azt hittem, ez valami mod... :))
Tetszik!
Vihetem a haverodhoz a gepem?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#28) KillHates válasza Nono89 (#26) üzenetére


KillHates
nagyúr

ÖÖÖööö... a hűtése a jótól azért messze van; a CPU és az NB melegét kapja már eleve a heatpipe-ja. :U
BGA-ztam ebből eleget; már csukott szemmel szétkapom :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#29) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Ma még lehet ilyen gépet szerezni?

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#30) Napfénysüti

A cikk jó lett de a gép nem az én világom. Öcsémnek volt egy MSI laptopja (EX600) így én tőlük már nem igazán vennék. Mondjuk ez egy fokkal jobban megtervezettnek tűnik azért.

Més que un club!

(#31) Barbarics


Barbarics
tag

Nagyon jó lett a cikk! És szerintem az ilyen ''Régebbi,, notik sokkal jobban néznek ki,jobb a össze szerelési minőségük,és ránézrése már lehet látni,hogy sokkal masszívabb a mai pukimasináknál :D

(#32) KillHates válasza Barbarics (#31) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerencsére ez nem egészen így van. A notebook-ok szerkezeti kialakítása a hardverelemekkel együtt komoly fejlődésen megy keresztül. Több gyártót is fel tudok hozni: Pl. a törős-repedős MacBook-ok és a mai Unibody Macbook-ok, vagy az ASUS G50-51-es Hannstar burkolatos gépe sok leddel csicsával és repedős kijelzőhátlappal, jó melegedős belsővel és a mai G53-54-55-ös sorozata a G74-es egészen elképesztő hűtési rendszeréről ne is beszéljünk, de mondhatom akár a "gagyi" sorozatok közül a PackardBell régi fekete ropogós burkolatos masinái is mára megkapták a polikarbonát alapú házakat (pedig erősen Tesco-s gépek) de a nagy gyártók gépei is sokat fejlődtek IBM->Lenovo RollCage vagy a DELL Latitude is magnézium házba költözött (az XPS 15z unibody burkolatát ne is említsem)

Bátorkodom megjegyezni, hogy nem igazán tudsz nekem olyan notit mondani aminek a szerkezeti kialakítása romlott volna az előző modelljeihez képest... :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#33) Nono89 válasza leslie_smith (#29) üzenetére


Nono89
tag

Nagyon ritka gép. én nézegettem,használtan,de egy darab lejárt hirdetést találtam. Még Google se dobott ki...

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#34) Nono89 válasza Napfénysüti (#30) üzenetére


Nono89
tag

Én nem tudom, nekem második msi laptopom, és nem adnám semmiért. Ezért az msi-ért egy i5-ös asus k52jr-t adtam. És nem bántam meg. Mind teljesítményben, mind megbízhatóságban. Msi olyan mint a Bmw. Törődést igényel. Zsanérokra figyelni kell, hűtő pasztára, hűtőre,hogy ki legyen takarítva. És kiszalad a világból. Nyilván vannak az Msi-nek is rosszabb minőségű lapjai. De az minden gyártónál megvan.

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#35) Nono89 válasza Barbarics (#31) üzenetére


Nono89
tag

Köszönöm. Nos részben igazad van. De csak addig adok igazat az össze szerelés mértékében, hogy a mostani Tesco, Auchan gépeket fossa a gyártószalag magából. Ha mostanában veszel egy "minőségibb" laptopot,ami ugye árban nem Auchan, Tesco árkategória. Az is jól össze van rakva.

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#36) Kirrr válasza Nono89 (#34) üzenetére


Kirrr
aktív tag

Törődést igényel. Zsanérokra figyelni kell, hűtő pasztára, hűtőre,hogy ki legyen takarítva.

Ez teljesen igaz. Nem egy hagyományos gép, ami csak megy és megy. Ha foglalkozol vele meghálálja! :DDD

(#37) Nono89 válasza Kirrr (#36) üzenetére


Nono89
tag

Tessék urak, egy régebbi videó,a még haldokló 500-as vinyóval.

[Gta4]

És még egy.A szaggatás a videó alatt, a vinyó miatt volt,a játék maga nem szaggatott. csak, nehezére esett már videót is felvenni hd-ba.[Dirt3]

Amióta az Ocz ssd-je pörög a gépbe,még élvezetesebb a játék. a wd 160-as vinyóra már esatán szaggatás nélkül veszi a videót is.

[ Szerkesztve ]

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

(#38) beefjeez


beefjeez
senior tag

Igényes, remek teszt.
A noti is tetszik, még mediumon magas fps-el is ellehetne vele játszogatni.

(#39) iday


iday
aktív tag

Turbo gombos MSI?
Ettől mindig a röhögőgörcs kap el mikor hozzák javításra.
A turbó gomb csak felturbózza a tönkremenetelét. :D

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#40) Nono89 válasza iday (#39) üzenetére


Nono89
tag

Szerintem nem feltétlen a turbó gomb tehet róla,hanem a kerámiásodott gyári hűtőpaszta.. :S ami már nem hőt vezet,hanem hőt szigetel. Én csak azt nem értem, asztali gépnél általában az embereknek eszükbe jut, hogy ki kéne takarítani a ventit,meg mindent portalanítani. Kevesebb rétegnek eszébe jút,hogy a pasztát kéne cserélni,mert már szét-van száradva...

És még kevesebb réteg aki rendszeresen karban tartja a gépét..

Ha neten nem érsz el, és gyorsan el szeretnél érni vodás:530-1211

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.