Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gothic20


gothic20
aktív tag

ITX-es nem lesz ?

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#2) Yany


Yany
addikt

Már alig várom az új adag Buildzoid videót... :K

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#3) Petykemano


Petykemano
veterán

Amikor a 300-as alaplapok megjelentek, úgy tudom, voltak kritikák a minőséggel kapcsolatban. mondjuk úgy, a gyártók úgy dobták össze.

Azt lehet tudni, hogy ezek a B550-es chipsettel szerelt alaplapok mennyivel jobbak, mint a hajdani B350-esek voltak?
- nyilván ugyanaz a tier, tehát Tomahawk-Tomahawk
- és nyilván eltekintve chipset képességeitől

Tehát olyasmire gondolok, hogy
- kidolgottabb az elrendezés
- erősebb a VRM
- jobb minőségű alkatrészek

Vagy ilyen vonatkozásban ugyanabba a kategóriába tartozó alaplapok között nem érzékelhető változás és csak a chipset képessége mérvadó?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#4) Ribi válasza Petykemano (#3) üzenetére


Ribi
nagyúr

B350-et nem tudom, de a 450 a legjobbak között van, aztán az X570 első lapok nem voltak túl fényesek, aztán a nemrég kijöttek megint jók. B550 eléggé hasonlít a B450-re, szóval remélhetőleg jók.

(#5) DeathAdder válasza Ribi (#4) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nekem a B450 tomahawk minőségre, kidolgozottságra nagyon gagyi műanyagnak tűnik pl. egy régi 1366os giga laphoz képest, de még a 775höz képest is.

Szerintem nem is fog kibírni 10+ évet, mint azok :)

(#6) joysefke válasza Petykemano (#3) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A B350 es szériát úgy rakták össze a gyártók, hogy megpróbáljuk, hátha lesz belőle valami, most a B550 széria a gyártóknak arról szól, hogy összerakják, mert a DIY piacon az elkövetkező időben ebből fognak élni. Ezt mutatja a startra kész lapok száma is. Nekem ilyen nincsen, de a b550 lapok már ránézésre is minőség érzetét keltik

[ Szerkesztve ]

(#7) Ribi válasza DeathAdder (#5) üzenetére


Ribi
nagyúr

1366 azért "szerver" socket volt, szóval nem véletlen ha jobban néz ki. Érdekelne, hogy mi is az ami miatt gagyi egy Tomahawk, vagy amiért "profi" egy giga 1366 lap.
1366-ot inkább TR laphoz mérd.

[ Szerkesztve ]

(#8) Televan74


Televan74
nagyúr

Érdekes hogy a Tomahawk kapott 2 lant és bios reset gombot, gondolom ez majd az árán is meglátszik.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) ledgeri válasza Yany (#2) üzenetére


ledgeri
nagyúr

+1

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10) HookR válasza gothic20 (#1) üzenetére


HookR
addikt

De, lesz. MSI MPG B550I Gaming Edge WiFi névre hallgat: [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#11) Synthwave válasza gothic20 (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Dehogynem. MPG B550I Gaming Edge WiFi.

mod: Hupsz, HookR megelőzött.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) Synthwave válasza Petykemano (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tudom, de én a mai napig bánom, hogy tavaly Karácsony előtt eladtam a B350 Tomahawk Arcticot, amivel soha semmi, de semmi gikszer nem volt (a B450-es lapjaimmal ellentétben).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) Ixion77


Ixion77
őstag

Minthogy az X570-eseknél a VRM konstrukció igencsak problémásnak bizonyult, jó lenne tudni hogy a B550-esek közül melyikben milyen van.

Az viszont örömteli, hogy nem látok rajtuk ventit. Ezek szerint egyrészt talán nem olyan energiazabáló a B550 mint az X570, másrészt pedig nincs egy alkatrész a lapon ami előbb-utóbb elkezd kerepelni és csak isten tudja hogy lehet-e kompatibilis cserét beszerezni belőle.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#14) VIC20


VIC20
őstag

Elnézést, valaki gyorsan fel tudna világosítani PCI Express 4 témában? Én valahol ott ragadta le, hogy jön majd, meg már majdnem itt is van az X570-es kisebbik tesója, ami passzív lesz, de mégis lesz rajta PCI E. 4, de az mégsem lesz teljes értékű PCI Ex. 4 valami miatt. Ez lenne akkor a B550? Vagy az az A520 lett volna?

[ Szerkesztve ]

(#15) Ribi válasza VIC20 (#14) üzenetére


Ribi
nagyúr

Gulgi/PH segít
Röviden, X570-nél a chipset is PCIe4-es, míg B550-nel az csak PCIe3-as.
Így ami a B550 chipsetre van kötve nem kap jóságot, de ami a procira, az PCIe4-es.
Pl első PCIe slot, egyik-másik SSD, NIC csati.

(#16) Lavar válasza Televan74 (#8) üzenetére


Lavar
aktív tag

Bios gomb eddig is volt rajta.

(#17) Komplikato válasza Ribi (#15) üzenetére


Komplikato
veterán

Valamelyik gyártó egyik B550 lapja a leírása alapján tartalmaz plusz PCIE4 vezérlőt, mert ott nem csak a primer VGA csati volt ilyen, de gondolom árában is verni fog egy x570 lapot, akkor meg minek?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#18) Televan74 válasza Lavar (#16) üzenetére


Televan74
nagyúr

Tényleg a 450 -en van.Pedig volt nálam pár napig egy példány. Elnézést,lehet hogy a B350 Tomahawkal kevertem össze(néztem meg). :B

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#19) gery14


gery14
senior tag

Na és mikortól lehet végre venni őket ?

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#21) Televan74 válasza #32839680 (#20) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én írtam először le hibásan.Tényleg csak flash gomb és nem reset.És én voltam a figyelmetlen balf@sz,ne őt cseszegesd. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#22) Lavar válasza #32839680 (#20) üzenetére


Lavar
aktív tag

Így van.
Szerk. Na most megnézem a kézikönyvben, hogy resetet is tud-e. :D

Csak flash-hez van, de ha ugyanazt a verziószámú biost teszed fel az usb-re, mint amit resetelni akarsz, és azt flasheled, akkor végülis felfogható egy resetnek. De macerásabb, mint jumperezni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#24) Lavar válasza #32839680 (#23) üzenetére


Lavar
aktív tag

Jól jött volna már nekem is szimplán csak a reset funkció ha gombbra működne, valóban megoldhatnák. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) sb válasza gothic20 (#1) üzenetére


sb
veterán

Lesz, de nem vitték túlzásba. mATX is alig van a listában.

(#26) Zol77 válasza gothic20 (#1) üzenetére


Zol77
aktív tag

Ha Mini ITX-et keresel, lesz még az Asrocknak [link] , mag a Gigabytenak is [link] . Az Asusnak nincs még nincs,ott csak 5db mATX-et láttam a B550-ből,de ez nem jelenti azt,hogy nem is lesz,mindig csinál az Asus is.

(#27) nightmare13 válasza Komplikato (#17) üzenetére


nightmare13
senior tag

A következő képpen van (emlékezetből írom, nem biztos, hogy 100%-ig pontos). A processzor kínál összesen 20 PCI-e 4.0 csatornát. Ebből alap esetben a felső x16 csatlakozó és az M.2 slot(ok) kapják meg az összeset. Ha két x16 csati van, és mindkettő használatba van véve, akkor mindkettő x8 módban üzemel.

A chipset nem kínál semmilyen 4.0 sávot, a processzorral is 3.0 módban kommunikál, pont emiatt nem kell rá hűtés se, mivel semmi extrát nem vonultat fel.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#28) #11083776 válasza DeathAdder (#5) üzenetére


#11083776
törölt tag

A legjobb es legtöbbet eladott b450 es az msi tomahawk max b450.Jobb a drágább asus rog strix-nél is.
Az új x570-es tomahawk meg 200$ al hoz egy 300$-os szintet.
(viszont ők csinálták a legrosszabb x570-est anno.Ezért kell típus alapján vásárolni nem márka szerint)

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#29) gothic20 válasza Zol77 (#26) üzenetére


gothic20
aktív tag

Asrockot már nézegettem, Gigabyt/ Asus-t inkább passzolom.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#30) HookR válasza Zol77 (#26) üzenetére


HookR
addikt

"Az Asusnak nincs még nincs,ott csak 5db mATX-et láttam a B550-ből..."
Itt láthatod az Asus ROG Strix B550-I Gaming-et: [link]

ASRocknak pedig lesz egy másik is: ASRock B550M-ITX/ac

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#31) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Inkább B550-es lapok, MSI karámban. ;)

(#32) Synthwave válasza antikomcsi (#31) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mitől inkább?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33) antikomcsi válasza Synthwave (#32) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Mert a kis csikó (B550) van a karámba (MSI alaplap) zárva.

(#34) Synthwave válasza antikomcsi (#33) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Vagy az MSI kis telivérei vannak a B550-es karámba zárva. Nem mehetnek az A320-as igáslovak közé. : >

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#35) sb válasza Synthwave (#34) üzenetére


sb
veterán

Topic zárható!
:D

[ Szerkesztve ]

(#36) Synthwave válasza sb (#35) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ennyike. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#37) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Pfffffffffffffffffffffffffff:

Price list (MSRP in USD w/o tax)

B550 Gaming Carbon Wifi: $219
B550i Gaming Edge WiFi: $199
B550 Gaming Edge WiFi: $189
B550 Tomahawk: $179
B550M Mortar WiFi: $169
B550M Mortar: $159
B550 Gaming Plus: $149
B550-A Pro: $139
B550M Bazooka: $139
B550M Pro-VDH WiFi: $129
B550M Pro-Dash: $119

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#39) #11083776 válasza YellowFlash (#37) üzenetére


#11083776
törölt tag

200$-ert nem szabad b550-et venni.Van annyiert x570-es
[link] (nalam mart bizonyitott az ultra durable-nem is tudnam,hogy msi x570-es tomhawk vagy ez a giga.

(#40) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Agyalok a Zen3 váltáson, de így, hogy valószínűleg jön a Zen2 XT kiadás, benne van a pakliban a Zen3 halasztás AMD részről.
Ez a hülye árazás most nagyon bekavart. A Zen3 teljesítményének függvényében lehet, hogy kifejezetten tré vétel lenne egy túlarázott B550 lap egy XT-s procival. :((( :(((

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#41) VIC20 válasza Ribi (#15) üzenetére


VIC20
őstag

Köszi!

(#42) HookR válasza HookR (#10) üzenetére


HookR
addikt

MSI MPG B550I Gaming Edge WiFi (Mini-ITX) képek és infók: #49006

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#43) Andorka12


Andorka12
újonc

Sziasztok.

Azt lehet tudni hogy itthon mikor lesznek kaphatók a b550 lapok? Azt tudom hogy Június 16 a hivatalos megjelenés dátuma, de mennyi átfutási idő után érkeznek meg kb ide? Korábbi tapasztalatok szerint van tippetek?
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#44) koko52


koko52
veterán

~65-70k egy MSI B550 :Y Egyenlőre felejtős.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#45) nightmare13 válasza koko52 (#44) üzenetére


nightmare13
senior tag

Attól tartok, hogy most az alaplapoknál is lesz egy árkategória ugrás felfelé, mint anno a videokártyáknál.

Ezek az árak viszont nagyon durvák, még a belépő B550 lapok is 40k+-ban nyitottak.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#46) koko52 válasza nightmare13 (#45) üzenetére


koko52
veterán

És milyen vrm-ek lesznek 40k-ért? Vicc az egész már komolyan mondom.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#47) nightmare13 válasza koko52 (#46) üzenetére


nightmare13
senior tag

MSI-nél azt tudom, hogy az alsó-közép kategóriába szánt Mortarok a B450-es Tomahawk VRM-jét kapták, míg a B550 Tomahawk feljebb lépett ezen a téren. Bár amit én tervezek a jövőben, arra a Mortart VRM-je is elég lenne.

Nah de a B550 Mortar egyelőre csak Alzánál kapható, kemény 65k-ért... Na ne már... Mindenképp mATX lapot szeretnék a jövőben is, de ez nagyon durva...

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#48) fluiid válasza nightmare13 (#47) üzenetére


fluiid
csendes tag

Jó tipp, köszi :)
Közben látom hogy Corsair csak Intelhez ajánlgatja a C15-ös ramjaimat. Így jártam :)
(upsz ez félrement topik)

[ Szerkesztve ]

Que?

(#49) intuicio


intuicio
aktív tag

Sziasztok!
Van egy B550 Tomahawk lapom. Szeretném tölteni a telefonom aksiját USB Type-c kábelen. Kb 1órás töltés 10%-ot töltött a telóba.
Ez a lap nem tud 1A többet tölteni?
Huawei Mate 10 Pro telefont töltenék vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.