Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) Cefet


Cefet
aktív tag

Én csak azt nem értem, hogy miért ezekkel a bonyolult dolgokkal kísérleteznek, amikor van sokkal egyszerűbb is. A 4. alapvető áramköri elemet (memristor) az "Isten is arra teremtette", hogy memóriát csináljanak belőle...
Gondoltam utána nézek egy kicsit, hogy ne írjak hülyeségeket, és elég érdekes, amit találtam.
A HP 2013 nyarára ígérte a memrisztorra épülő ReRam kereskedelmi megjelenését. Megkérdezték tőlük, hogy most mégis miért halasztották el ezt 2014-re. Nos, a HP megmondó embere szerint a tudományos kutatásnál 10x többe kerül a fejlesztés, aminél szintén 10x többe kerül a kereskedelmi forgalomba hozatal. Technikai problémákról szó sem esett, hiszen nincs is semmi gond: [The memristor] holds its memory longer,” Williams said. “It’s simpler. It’s easier to make — which means it’s cheaper — and it can be switched a lot faster, with less energy.
A lényeg a pénz. De nem az a pénz, amire az előbb utaltam.
A memrisztor egyszerűen felfalná a meglévő Flash piacot: “Our partner, Hynix, is a major producer of flash memory, and memristors will cannibalise its existing business by replacing some flash memory with a different technology,”.
Én már várom...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.