Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:) ehezunk

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) Gergosz2 válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


Gergosz2
veterán

nekünk is van kenyérsütőnk, már évek óta jórészt házikenyeret eszünk.

Az elején mi is "téglakenyérsütőt" használtunk, de az utóbbi időben már a sütűben süti anyám , mert egy kicsit jobb lesz tőle a kenyér. A gép hajlamos rá , hogy jó sűrű kenyeret süssön.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#3) Eastman válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


Eastman
őstag

Kalandor blogját nem olvasod? Konkrét megoldások birtokában van.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4) Mr.Csizmás válasza Eastman (#3) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

konkret tipus, pro-kontra dolgokra lenne szuksegem :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) Eastman válasza Mr.Csizmás (#4) üzenetére


Eastman
őstag

Ő kitapasztalt mindent. Heteket, ?hónapokat? töltött a dologgal. Egy üzit megér...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6) mephi666


mephi666
nagyúr

építeni kellene a panelba egy rendes kemencét, milyen jó is lenne ebben a hidegben ;] aztán akinek nem tetszik, ott a péklapát a nyakonb@száshoz :DDD

ui: sütőben sütést szerintem kipróbálom, az nem kerül semmibe, csak alapanyagba :K

#7: nekem sima gázsütőm van... mondjuk "kifejlesztettem" baromi jó pizzatésztát, ami jól megsül, nem szárad ki és finom, a kenyér azért nagyobb falat lenne... 1 próbát azért talán megér: ha nem is sikerül teljesen jól, legalább látom, hogy van-e értelme tovább kísérletezni

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) Gergosz2 válasza mephi666 (#6) üzenetére


Gergosz2
veterán

Annyit hozzátennék még hogy nekünk nem sütő nem gázzal működik, hanem elektromos, légkeveréssel meg egyéb funkciókkal.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#8) eddie17


eddie17
addikt

A fenéket éri meg. ;]
Panelprolik vagyunk, elektromos sütőben sütjük a kenyeret. Ha megkóstolod a szemed is megnyalod.
Azért jutottunk ide, mert elromlott a kenyérsütő alkalmatosságunk. :N

mod: Most látom, hogy Gergosz2 is ezen a véleményen van.

[ Szerkesztve ]

(#9) Gergosz2 válasza eddie17 (#8) üzenetére


Gergosz2
veterán

mi azért váltottunk inkább sütőre mert a gép jóval sűrűbb kenyeret süt mint a sütőben sült, meg az is kicsit macerás volt, hogyha nem veszed ki belőle a keverőlapátot akkor belesüti a kenyérbe.
A rendes dagasztós módszer sem macerás ~20 perc mire badagsztja az ember, után hagyja kelni aztán már csak a sütőbe kell berakni és 40-45 peerc alatt meg is sül.

Amúgy ~7 évig jól működött de azt hiszem már megadta magát.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#10) eddie17 válasza Gergosz2 (#9) üzenetére


eddie17
addikt

:K <--- ezt most úgy képzeld el, hogy szinte leszakad a feje úgy bólogat. Ugyanez van itt is.

(#11) eddie17


eddie17
addikt

(#12) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Vögyé' spárheltet. :DDD (Nemám :D)

(#13) Gergosz2 válasza eddie17 (#11) üzenetére


Gergosz2
veterán

ennyi! :R

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#14) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

irtam Kalandornak, kivancsi lennek a meglatasara. :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15) kmisi99


kmisi99
addikt

Itt egy magyar videós bemutató egy kenyérsütőről. [link]

(#16) Gergosz2 válasza mephi666 (#6) üzenetére


Gergosz2
veterán

nyáron kemencében is szoktunk sütni , jónak jó, de kicsit macerásabb a kemence befűtése miatt.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#17) Crystalheart válasza Gergosz2 (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Épp csak összehasonlíthatatlanul jobban süt a kemence meg a sparhelt, mint a gáz- vagy villanysütő. :) (Nem erősebben, mert nem, csak jobban.) Persze mindkettőnek külön tudománya van, hogy jó legyen.

(#18) Gergosz2 válasza Crystalheart (#17) üzenetére


Gergosz2
veterán

igen jó kenyeret süt, de 40 fokban nem sok kedve van az embernek befűtenie a kemecét, télen se nagyon.

Mi inkább hússütésre használjuk , nyáron kb minden hétvégén.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#19) Crystalheart válasza Gergosz2 (#18) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért jó, ha kint van a kemence, mondjuk egy nyári konyhában.

Bár én már hozzászoktam, hogy nyáron megy a sparhelt a nappaliban, most is be van durrantva, tőlem 3 méterre, tegnap óta megy :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Gergosz2 válasza Crystalheart (#19) üzenetére


Gergosz2
veterán

sajnos nincs nyári konyhánk, helyette kemence + bográcsozó/szalonnasütő hely van nálunk, de most tervben van egy grill építése is.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#21) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Nekünk valamilyen Hausmeister van (pontos típust nem látok rajta), amíg sok kenyeret ettünk, anyum rendszeresen sütött benne kenyeret, viszont egyszer sem tudott olyat csinálni, ami nekem ízlett volna, bizonyos bolti kenyerek mögött szerintem elbújhatnak az ilyen otthon sütött kenyerek.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#23) Gergosz2 válasza Kalandor (#22) üzenetére


Gergosz2
veterán

meg a saját ízlésedhez kell igazítanod.

Pl nekem tökmagos-szotyis a kedvencem, zsömléből pedig bazsalikomos.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#24) Def26


Def26
félisten

Nekünk Moulinex van. Ebben főzünk lekvárt is. Már 7 éves, semmi baja nem volt még.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#25) lapa


lapa
veterán

pont akartam írni, hogy múltkor a forgó tálas legegyszerűbb moulinex mixer olyan szép tésztát kevert, hogy csak na.

@Crystalheart: esküszöm mostmár felhozom a sparheltet és kipróbálom kint buliból. majd megtanítasz kenyerezni benne.

télen meg ilyenbe' kén.

(#26) Mr.Csizmás válasza Kalandor (#22) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

15k-tol indul a normalis, akkor csak nem tudok melleloni :D koszi.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27) Crystalheart válasza lapa (#25) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Cikk a sparheltről:

"Miért jó vele a sütés és a főzés?

A sparhelteket a városokban fával, vidéken pedig kukoricaszárral vagy csutkával fűtötték, és a bennük készült sütemények minősége nem sokkal maradt el a búbos kemencében sütött tésztáktól. A főzőrészben keletkezett forró levegő ugyanis körbejárta a sütőrészt, amely vastag samottréteggel volt borítva. Ennek következtében a tészta egyenletesen pirult, magasra felnyúlt, és az égetett agyaghoz hasonló összetételű samottban lejátszódó fizikai folyamat következtében az íze is jó volt. Ráadásul a sparherd a mai fogalmaink szerint igen energiatakarékos tűzhelynek számított. Valószínűleg azért is kapta a “takaréktűzhely” elnevezést, mert főzés közben ugyanazzal a hővel sütni is lehetett benne, sőt az elkészült ételt a kályha tetején félrehúzva, melegen tartotta – derül ki Kun Ákos Egészségkímélő ételek ínyenceknek című könyvéből."

(#28) lapa válasza Crystalheart (#27) üzenetére


lapa
veterán

én is ilyen mobilt kaptam, de rendes régit. építettről múltkor küldtek fotókat, de arra nincs nagyon hely (ha sikerül kályhát varázsolni). de most jól rámdobtad amúgy, mert nem lenne nagy ügy berakni, még a kéménnyel együtt is. na majd valamelyik nap legurulok érte szülőkhöz.

de jól értem, hogy alapból meleget nem ad, hanem inkább hulladékanyaggal gyors főzésre-sütésre jó, igaz? vagy meleget is ad?

(#29) rt06 válasza lapa (#28) üzenetére


rt06
veterán

de, ad meleget is, es nem csak hulladekanyaggal futheto (mi faval es szennel hasznaltuk)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#30) lapa válasza rt06 (#29) üzenetére


lapa
veterán

a hulladékanyagot úgy értettem, hogy ha csak kicsit kell azzal is megy. azt vágom, hogy lehet rendes fával. de az király, hogy fűt is.

(#31) rt06 válasza lapa (#30) üzenetére


rt06
veterán

hulladek (igen, azzal is megy) tipikusan olyankor jo, mikor pl csak egy kavet akarsz lefozni, mert tobbnyire gyorsan eg viszonylag nagy hovel

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#32) Crystalheart válasza lapa (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nincs nagy tűztere, ezért viszonylag gyakran kell bele rakni, és viszonylag mindegy, hogy apró vagy nagyobb fát teszel bele, mert úgyis kicsi a hely. :D De persze a hasábfa meg a szén jobban tartja a parazsat. Maga a mobil szerkezet nem tart sok hőt, nincs benne nagyon sok samott (építettnél ez értelemszerűen máshogy lehet), de amikor megy, akkor a teljesítménye típustól függően általában 5-7 kW, azt szokták rá írni. Hogy ez aztán mennyi meg hogyan, azt én nem tudom, hát de hogy demonstráljam, a 30 centi vastag csupasz, rosszul összeillesztett tégla falú, szigeteletlen házunkat fűtjük, kb. 240 légköbmétert belőle, és kb. 17-18 fokot tudtunk tartani az elmúlt télen, többnyire 0-24 tüzeléssel, általában vékony gallyfát tüzelve, a ház többi részén pedig nem volt fagy. Mondjuk ez most nem volt nagyon kemény tél, de olyan közepes.

Viszont arra fel kell készülni a sparhelt esetén, hogy néha szét kell kapni az egészet és ki kell pucolni a kokszot belőle, mert a túl sok lerakódott cucc gátolja az áramlást, csökkenti a hőleadást és akkor nem is lehet benne rendesen sütni. Sütés közben pedig a tepsit is forgatni kell, meg gyakran takarni, de arra ráérez az ember.

[ Szerkesztve ]

(#33) Eastman válasza Crystalheart (#32) üzenetére


Eastman
őstag

...évek óta írod, hogy vakolatlan a házatok, meg azt is, hogy a ház körül sokmindent Te magad csinálsz. Nem kellene elkezdeni egy szép nyárvégi reggelen az egyik sarkától bevakolgatni a lakot? OK, web-2 izgalmai meg minden, de csak nem fújná át a szél jövő télre, ha addig lassacskán körbeérsz a puceválással...

Bocs, no offense, csak olvasom mindig a helyzetjelentést.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#34) lapa válasza Crystalheart (#32) üzenetére


lapa
veterán

szerintem is vakoljatok. egy központi fűtés sem ártana.

Eastman majd küld pénzt, eladja a gitárherot.

[ Szerkesztve ]

(#35) Mr.Csizmás válasza lapa (#34) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36) lapa


lapa
veterán

de hogy on legyek kiadtam most a parancsot élesztő meg tejporvevésre. végülis mikor máskor a legjobb kicsit bedurrantani a sütőbe, mint 300.000 fokban.

ennél csak tegnapelőtt volt jobb, amikor kitaláltam, hogy pet palackból fogok üveget gyártani, szintén a sütőben, 270 fokon. kicsit büdös lett (a befőttes üveg fedél belseje elégett, amibe raktam), nem gondoltam át eléggé, no.

upd: jah, amúgy liszt kapcsán óvatos lennék, mert ha nagy tételben veszed, akkor nagy tételben lesz zsizsikes vagymi. még akkor is, ha elzárod, merthogy már benne van... de nem emlékszem már milyen állat volt, csak arra, hogy dobtunk már ki ilyesmi miatt (az tán kuko liszt volt?).

élesztőre azt írják fagyasztható, ami király, merthogy a szárított nem mindenkinek kel meg rendesen. még azt is írják, hogy fagyasztás után még jobbabb az íze.

[ Szerkesztve ]

(#37) Crystalheart válasza Eastman (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De kellene, ha megveszed nekem a cementet meg ami kell, akkor nagyon szívesen. :) (Bár a prioritási sorban előrébb van egy új kerítés építése, mert amit az előző lakó ránk hagyott 20 éve, az már akkor is bontásra szorult volna, de az is legalább 10-20K lenne, és nem nagyon van egyszerre ennyi pénzünk egyben.) Mondjuk szigetelés sem ártana, mert előbb-utóbb az is lesz, és akkor dupla pénzbe kerülne a vakolás hosszú távon, mert arra is kell egy réteg kívülről. Mindenesetre hiába kellemetlen vakolatlanul, pénzünkbe nem kerül a plusz fűtés, így szigetelés nélkül vakolni kicsit pénzkidobás-szerű volna. Azt viszont fontolgatom, hogy legalább a téglák közét be kellene tömni malterral, legalább a földszint körül (ahol lakunk), mert talán valamit fogna az is, ha nem volnának kívülről a belső vakolatig húzódó rések a téglák közt.

lapa: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38) Crystalheart válasza lapa (#36) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja, zsizsik. Van rizszsizsik meg búzazsizsik is, de elvileg keresztbe is kártékonyak, Mindenesetre nem kell miatta kidobni, elég leszitálni - persze ha az ember megvesz 200 kiló cuccot, azt nem jó zsizsikteleníteni. Nekem néha a búza szokott zsizsikes lenni, ha eleve úgy jön. Akkor nincs mit tenni, a bogarat is szedem ki, amikor szórom bele a malom adagolójába és válogatom közben, nehogy kavics menjen bele. Biztosan bedarálok néhányat, az sem nagy baj. Moly ugyanez. Télen egyszerűbb, mert akkor csak ki kell vinni a zsákokat néhány napra és megdöglenek.

Bár most, lekopogom, épp nincsen zsizsik, de már csak 50 kiló búzánk van, az nem sokáig elég, az őszi szállítmányban még lehetnek. :) Moly persze most is van.

[ Szerkesztve ]

(#39) lapa válasza Crystalheart (#37) üzenetére


lapa
veterán

amúgy szerintem ha (majd egyszer) szigeteltek, akkor eleve nem kell a vakolatot túlzásba vinni, csak legyen egy vékony légzáró réteg a felületen, amire aztán a polisztirol táblák mennek. megint más téma, hogy láttam hőkamerás felvételeket hagyományos téglafalról, a téglák közti vastag vakolat mintha hűtőborda lenne. nem véletlenül nyomják mostanában már ezeket a csiszolt téglákat, amit az ytonghoz hasonlóan vékony vakolattal lehet rakni, mert egyenes marad, és a pár milis ragasztó közte nem rontja a szigetelést.

(#40) Crystalheart válasza lapa (#39) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát ez még nem ilyen, amikor ez épült, '95 körül, akkor még a szabvány is más volt, a kapható legvastagabb téglával épült, ami 30 centi. Ráadásul baromi rondán dolgoztak a kőművesek, a téglák részegek (bizonyára ők is azok voltak), sok helyen törött téglákkal meg malterral pótoltak egész helyeket, és a derékszöget sem nagyon ismerték... :P Kell erre egy jó vastag szigetelés, legalább 12 centi. Kész szerencse, hogy a fűtés csak munkába kerül.

Ja, amúgy központi fűtés volt, ki van építve a földszinten, csak pár éve nem használjuk. (Ha valakinek kellene egy alig, kb. 1 évig használt 28 kW-os Westen gázkazán, szóljon nyugodtan. :D )

[ Szerkesztve ]

(#41) Eastman válasza Crystalheart (#37) üzenetére


Eastman
őstag

Azt viszont fontolgatom, hogy legalább a téglák közét be kellene tömni malterral, legalább a földszint körül (ahol lakunk), mert talán valamit fogna az is, ha nem volnának kívülről a belső vakolatig húzódó rések a téglák közt.

Látod, kb. erre gondoltam... ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#42) Crystalheart válasza Eastman (#41) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jó, csak az is pénz, ahhoz is kell cement, sárral hiába tapasztanám be. Nekem meg egy fillérem sincs, meg ha volna is, nem is én kezelem a pénzt. Kellene eladni ékszereket, de kb. egy éve nem sikerült semmit. :B

[ Szerkesztve ]

(#43) Eastman válasza Crystalheart (#42) üzenetére


Eastman
őstag

Pénzt nyilván nem tudok küldeni, de kb. egy éve ajánlottam, hogy írjunk hollywood-i forgatókönyvet és legyünk gazdagok. A Te világod a filmezés, az enyém a sztorizás. Még nem válaszoltál...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44) Crystalheart válasza Eastman (#43) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát izé. :DDD

(#45) Eastman válasza Crystalheart (#44) üzenetére


Eastman
őstag

Hát ha úgyis prütykölöd otthon a gépet, mit is veszíthetsz vele? Mindegy.

ON:

...jó sok pénzből, jó sok kenyérsütőt lehetne venni. :DDD

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#46) #92691712


#92691712
törölt tag

Mit javasoltok mostanában? Mit érdemes venni? Csak azért, hogy kenyérért se kelljen boltba menni.

(#47) Mr.Csizmás válasza #92691712 (#46) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

főzőcske topicban nyomják, de sütővel.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.