Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gtamate2


gtamate2
veterán

Nem rossz cikk, de nem értem miért az IT lapcsaládban jelent meg. Lehetne részletesebb a specifikáció, pl: az oké hogy a kijelző ips, de hogy HD vagy csak qHD nem derül ki ( persze a screenshotról lehet következtetni). Rövidnek éreztem a cikket.

Amúgy kis ráfordítással nagyságrendekkel jobb telefonokat lehet rendelni kínából.

*Sn0w

(#2) zdanee


zdanee
őstag

Hát, azt kaptad, amire befizettél. A kínaiak között is vannak jó telefonok, egy picivel többért már egy Xiaomi Redmi 1s is belefért volna (42-ért vettem Black Friday-en, itt volt 6 nap alatt ibuygou-ról). De más márkák is vannak, amivel jobban jártál volna, lenne hozzá frissítés, support, ilyesmik. Több felhasználó, közösség, aki segít. Oppo, Jiayu, Meizu, hogy csak a legismertebbeket említsem. Vagy akár egy Lenovo. Egy sima shenzeni cég legyárt a műanyagvödrök és gyerekrugdalózók mellett még 1000 telefont is, és amint eladta a készletet, többé felé sem néz. Még a márkátlan tucattermékeknél is az első megnézni, hogy mondjuk XDA-n van-e valakinek ilyen, fejlesztenek-e rá alternatív ROM-ot, látta-e már valaki egyáltalán. Ha nincs, én tuti nem venném meg.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#3) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Ennyi pénzért kínában is ennyi jár, és még mindig jobb mint amit itthon elmernek adni! Én itt húznám meg az android minimál határát. Egy [AnTuTu Benchmark]-al kiolvashatod a hw információkat, pl. a kijelző felbontását is.

¯\_(ツ)_/¯

(#4) csabi236


csabi236
tag

Egy Thl t6s jobb vétel szerintem és még olcsóbb is .

[ Szerkesztve ]

(#5) kakuk.tamas válasza Zsoleszhun (#3) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nah, azért ez nem igaz. Láttam már olyan kínai csodát, amin olyan specifikációt vázolt fel az Antutu, hogy az túl szép lett volna.
A Google mélyén van a válasz. Meg kell keresni az EREDETI gyártót, és kiderül mi van a csomagban.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#6) Auratech


Auratech
őstag

Ecsém! A mega Ste és a cubase score mindent visz!

Auratech Field Recording

(#7) Retro DJ


Retro DJ
aktív tag

Meg kellett volna próbálni letörölni a FB alkalmazást, és csodát látni.. :D

Retro

(#8) randras


randras
veterán

Bátorkodtam ránézni a gyártó oldalára, és megnézni ott a telefont: [link] Már mindent értek. :)

Egyébként a Free Shipping in 24 Hrs a feladást jelenti 24 órán belül, nem hogy Te megkapod, de gondolom erre már rájöttél.

(#9) llll


llll
senior tag

"és a márkás telefonoknak is megvannak a kis hibáik, ezért úgy gondoltam, miért ne ússzam meg a lehető legolcsóbban?"
ennyi :)
az első nagy felismerés megvolt, az első nagy lépést megtetted
erre képtelenek sztem még mindig nagyon sokan a szűk látókörű(vé tett) magyar vásárlók közül
(bár a tendencia azért biztató)

mondjuk az is igaz, hogy a tervezett felhasználás függvényében lehetett volna kicsit körültekintőbben is tájékozódni vásárlás előtt, de hát vhol el kellett kezdeni
mert most már úgyis megállíthatatlanul jönni fognak a további kínai telóid... :)
szal nyugi, hosszú távon bőven "nyereségesek" lesznek a rendeléseid

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#10) Sinesol


Sinesol
veterán

Gondolom komolyabb telefonod volt, ha ennyire draga lett volna egy sima kijelzőcsere..de akkor felmerül a kérdés, miért nem volt rá biztosításod?

Az én telómon atmentem bicajjal, kicserélték...egyszer kiesett az emeletről kicserélték..most nemrégiben vizbe esett, de mivel már nem gyártják ezért utsó listaáron beszámították és a 2éves full elavult elromlott telefonért +10 ezresért vettem egy G3-at a legalapabb 3-4ezres előfizuval :)

Szóval elég ha józan esze van az embernek, nem kell ide china-phone. :B
Szvsz nemsok egy biztositás, akinek esze van köt rá, még lopás esetén is kapsz egy uj telefont.

De persze megértem ha ki akartál próbálni valami újat és nem riadsz vissza a kalandtól :R

[ Szerkesztve ]

(#11) b.


b.
félisten

Egy kicsivel több ráfordítással ( mondjuk 130 dodó) és egy kis után járással nagyságrendekkel jobb telót is vehettél volna , ( THL, Lenovo, Zoppo) Persze ez is sokkal jobb, mint amit itthon kaptál volna mondjuk 20 ezerért.
FB, meg beöli az összes alsóbb kategóriájú telefont szerintem, nem csak a tiedet. Több tecnikai leírás , tapasztalat jó lett volna, ez olyan személyes élmény beszámolónak tűnt inkább, de persze tetszett így is . :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) OberMotz válasza Auratech (#6) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Heh, nekem is az tűnt fel leginkább :)

(#13) azbest


azbest
félisten

"nem kifejezetten erre a vidékre (és nem vidékre) szánták: 3G lefedettség hiányában nem lehet vele netezni"

Ezt sem tudom mire vélni. Ha WCDMA, akkor van 3G és a képek szerint vodás kártyával használod, akiknek 3G-ben jó az országos lefedettségük. Ha TD-SCDMA készüléket sikerült volna venni, akkor meg csak 2G lenne.

Egyébként a 24 órán belül postázás nem azt jelenti, hogy 1 nap alatt itt van, hanem hogy 1 napon belül postára adják. A posta meg pár nap - pár hét közötti idő alatt beérkezik magyarországra, ahol a vámosoknál áll még 1-2 hetet legalább, ha peched van többet, mint az országba érkezés.
A DX-nél az eu direkt az ami gyorsabb szállítást ígér a holland postával, de az is kínából jön és áfa is kerülhet ugyanúgy rá, ha eléri az összeghatárt.

[ Szerkesztve ]

(#14) pengwin


pengwin
addikt

"Persze nagy előnye, hogy van, nagy (és elég nagy) felbontású, 1280×720 pontból áll – állítólag"
nos, ha a screenshotokat nem szerkesztetted, akkor jól átbasztak, mert a felbontás 480 x 854...

"A lapkakészlet MTK6582 névre hallgat, amire ha rákeresünk a neten, akkor kiderül, hogy nem kifejezetten erre a vidékre (és nem vidékre) szánták: 3G lefedettség hiányában nem lehet vele netezni"
ezt most miért? MT6582-vel idehaza is árulnak telefont, GSM, GPRS, EDGE is van benne az UMTS mellett...
A kijelző kamu felbontása után nem csodálkoznék, ha az SoC is kamu lenne, csekkold pl. CPU-Z-vel (mondjuk az is könnyen becsapható...)

Mennyi volt a pontos ára, sarccal együtt?
mert a 90-110 dollár+ÁFA a jelenlegi dollár árfolyam mellett már majdnem 30 ezer HUF, annyiért meg lehet idehaza 2 év garanciával Op3n Dott telefont kapni kb. azonos specifikációkkal.
Vagy kÍnából lehetett volna kicsit megbÍzhatóbb készüléket venni ugyanennyiért...

A doboza pedig a ZTE doboz-mintáját másolja... egyszóval nagyon gáz ez a telefon. :(

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#15) D1Rect


D1Rect
félisten

102$-ért vettem hétfőről péntekre egy Doogee DG310-et (MTK6582 Quad Core, Android 4.4, 1GB, 8GB, 2000mAh, 5MP camera) EU warehouseból.
Kínából ~80usd lett volna. több mint 1 hónapja.

[ Szerkesztve ]

(#16) zdanee válasza pengwin (#14) üzenetére


zdanee
őstag

Lehet, a RAM-ot is érdemes megnézni, azzal is láttam már trükközni, 512MB-nek mondta magát, de csak 256MB volt.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#17) ollie válasza D1Rect (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És milyen?

***

(#18) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A GG karcallo.

De a torhetetlenseg nincs a listajan

Telefonrol: 4.3 nem volt MT6582-esen, kamu... Ez 4.2-es...

Ennyiert mar itthon is kapni tisztesseges, nem noname telefont 5"-on

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) troller


troller
senior tag

Duplázd meg az androidos telefonod teljesítményét, uninstalld a faszbúk appot! :K ;]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#20) banhammer


banhammer
veterán

Kicsivel több pénzért már használt Galaxy SIII-at vehettél volna.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) troller válasza pengwin (#14) üzenetére


troller
senior tag

Pontosan, az op3ndot most bestbuy Mo.-n, 30K két év garival.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#22) D1Rect válasza ollie (#17) üzenetére


D1Rect
félisten

Kis győzködés után (mert a telefon az Nokia, abból is persze csak szétcsúsztatható) egész jó lett.
A gyári szoftver van rajta, eddig 1 frissítés jött rá.
Probléma nem akadt vele, nincs is olyan érzésem, hogy romolni kéne.

Elgondolkoztam rajta, hogy lehet nekem is elég lenne valami hasonló.(kijelzőből kicsit nagyobb kéne)

(#23) dlaj válasza ollie (#17) üzenetére


dlaj
őstag

+D1Rect

Nekem is volt 2 hétig DG310-em.
Kezdeném azzal, amit utáltam benne, és ami miatt gyorsan eladtam. A fényképezőgépe nem volt autófókuszos, annak ellenére, hogy azt írták. Én „ál autófókuszosnak” hívnám, ugyanis adott fókuszhangot, és a kijelző úgy is csinált, mintha fókuszálna, csak az istennek nem akart élesíteni. Ha az első ilyen telefonom lett volna, még csak arra gondoltam volna, hogy rossz benne a fókusz motor. De nem, ugyanis előtte volt az elődje (DG300), ami ugyan ezt produkálta. Abban ráadásul a GPS-t sem lehetett életre kelteni. Szóval a DG300 után bátran megvettem a DG310-et, gondolván lesz benne rendes autófókusz. Nem lett.
De amit nagyon szerettem a Voyager 2-ben (DG310) az az okos kijelző feloldás. Csak végighúztam az ujjam a kijelzőn balról jobbra, és már életre is kelt. Illetve, ha kettőt koppintottam a home érintő gombra, akkor lezárt a kijelző. Rendkívül elegáns volt a gyárilag beépített „régi tv” effekttel.
Ezen kívül tudta a „hagyományos” gesztusvezérlést, ami egyre több alsós kínai telefonban benne van már.
Amit nagyon szerettem még benne, az a kijelző. Igaz papíron nem egy nagy szám a felbontása, DE valóban LG, nagyon szép természetes színekkel, nagyon jó betekintési szögekkel minden irányból, és amin lehidaltam, az az volt, amikor kivittem a napfényre. A legdrágább telefonokkal felveszi a versenyt, szuper a láthatósága
A 4 mag és az 1 gb ram simán viszi a kütyüt, a szinte alap android miatt mindig 400-500 mb szabad ramom volt. (igaz nem fb-zek) Nagyon gördülékeny a masina.
Külsőre Galaxy S5, leszámítva az érintős home gombot. Ez szerintem előny, pláne úgy, hogy van ez az elhúzós képernyő feloldás, nincs szükség a kényelmesebb képernyő feloldáshoz a mechanikus home gombra. Szerintem az anyag minőség is nagyon jó.
Ami nem tetszett még az „ál autófókuszon” kívül, az az, hogy nem kapott a három alsó gomb világítást, illetve a dupla ledek is a leggagyibb fajtából voltak, még zseblámpának is épphogy csak elmentek.

Nagyjából ezekre emlékszek, kb. 2 hónapja adtam el. A hibái ellenére én mindenkinek ajánlom, akinek a fent említett hiányosságok nem fontosak.

[ Szerkesztve ]

(#24) devast válasza azbest (#13) üzenetére


devast
addikt

Azért nem eszik olyan forrón azt a kását. Kínai cuccok tipikusan wcdma 2100 -at tudnak. Az a ritka, amelyik tud 900mhz-en is menni. Namost a csodafone hálózata, főleg vidéken inkább 900mhz-en megy... ezért amint kimész a városból kb dobja is el a 3g-t. Ettől függetlenül edge-en mennie kellene az adatnak akkor is.

(#25) azbest válasza devast (#24) üzenetére


azbest
félisten

Azért akad bőven 900/2100-as is pl egy lista [link], amit egy logout bejegyzés alapján találtam [link].

Nekem Jiayu F1 és ZTE v967s telefonok elvileg támogatják. Utóbbival mértem is 14/3-at vidéken [link], ahol korábban 1/1 volt más telefonnal.

Abban igazad van, hogy aki mobilnetezni szeretne, annak vásárlás előtt érdemes ellenőriznie, hogy a szolgáltatójához milyen tudású készülék passzol jobban :K

Ja és a cikkbeli telefon úgy tűnik tényleg nem támogatja a voda 3g sávjainak mindegyikét
2G: GSM850/900/1800/1900MHz; 3G: WCDMA850/2100MHz

[ Szerkesztve ]

(#26) zseko


zseko
veterán

kvázi kötelező Facebook app

wohahaha... méghogy kötelező. Működik az böngészőből is, fel nem kerül egy ilyen hulladék app, pedig nagyobb kaliberű telefonom van.

(#10) Sinesol Én pl. ha akarnék se tudnék rá biztosítást kötni. Telenor.

HR24.hu

(#27) Fall-N


Fall-N
veterán

+1 De én még a facebookot a böngészőből sem használom.

A telefon meg sajnos tipikus kínai dzsunka. Ennél már sokkal jobb készüléket gyártanak kamu adatok nélkül. Szóval ilyen nevenincs gyártótól nem szabad venni semmit. Írták már előttem Thl, Zopo, Oppo, Lenovo, Xiaomi, Dogee, Coolpad, Huawei, Meizu stb. ami ezerszer jobb vétel, és azt kapsz amit ígér is a gyártó.

Az MTK meg gyárt WCDMA SoC-ot is az jó EU-ban is.

A Tesco telefonról meg annyit, hogy sok a selejt (kijelzővillogás). Amelyik meg nem villog annak mind rossz az akku kijelzése (sw hiba).

[ Szerkesztve ]

(#28) Graphics válasza Fall-N (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Doogee kuka részemről..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) Retro DJ válasza Fall-N (#27) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

+1 mi is csak böngészőből használjuk, egy pillanat alatt le tudja nullázni a teló belső program memóriáját.
Az olcsóbb telók 512 memóval szinte azonnal meghalnak amint feltelepedik. De ezt sok 1 bitesnek nem lehet megmagyarázni... :D Szopjanak csak!

Retro

(#30) mike710 válasza Retro DJ (#29) üzenetére


mike710
aktív tag

A Facebook + Messenger a 2 éves 1gb ramos nem noname telefonommal eszik 50mb-ot és ezzel együtt van 250 MB szabad helyem... Hoppá : O Varázslat!Szval aki szopik inkabb te vagy a csodafonoddal.

[ Szerkesztve ]

(#31) simonzé


simonzé
addikt

Apám, az a doboz. Nem emiatt, de már ránézésre sem adnék érte pénzt.
Az ilyen kütyük többet ártanak a kínaiaknak, mint használnak. Pár dodóval többért már minőséget is kapsz, szerintem AZ megéri.
5 éve vettem az első kínai telefonomat, és azóta már jópár megfordult a kezeim között, de ilyen még nem. És nem is fog. :)

I don't fit in. I fit out.

(#32) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Lehet akármilyen olcsó, számomra ez a minimum szintet nem igazán éri el.
Azért nem véletlenül olyan olcsó - a lehető legolcsóbb burkolat, úgyszintén olcsó kijelző, 0 support, béna ROM, pocsék kamera, stb.

Persze biztos van olyan, akinek ez a tudás elegendő, és hajlandó ennyit kiadni, de hogy nem vagyok tagja a célközönségnek, az is tuti. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#33) Retro DJ válasza mike710 (#30) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Majd kezd el hasznalni, jol meghizik, es egy uzit sem fogsz tudni fogadni :d :d :d

Retro

(#34) Graphics válasza mike710 (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Milyen rendszer van azon a telefonon.. Mert lehet nem kapod meg a legfrissebb face és messenger frissítést... :U :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) mike710 válasza Graphics (#34) üzenetére


mike710
aktív tag

4.3 tablet meg 4.4 :) Nagyon jól elszórakozol a saját mondandódon úgy látom, sajnos ki kell ábrándítsalak de a legfrissebb Messenger van fent és mindig megkaptam eddig az üzeneteim 260 órája fut.. Innentől kezdve nem csodálom, hogy nem tudod meggyőzni az ismerőseid.

[ Szerkesztve ]

(#36) Retro DJ válasza mike710 (#35) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Másnak válaszoltál de nem baj, pontosan tehát milyen vasról beszélünk? Mert valami itt nem kerek!

Retro

(#37) mike710 válasza Retro DJ (#36) üzenetére


mike710
aktív tag

Egy szétfikázott Sony Xperia SP-ről.
A mondat első bekezdése jó helyre ment a többit cimeztem neked, csak telefonról komplilaltabb igényes hozzaszolast írni.

(#38) Graphics válasza mike710 (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bocs, de én se ilyen faszom stílusban írtam neked :)

De köszi a választ, nem akarok senkit meggyőzni :)

Az Mpie-on nem lehet 4.3-as rendszer én ezt írtam!

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) mike710 válasza Graphics (#38) üzenetére


mike710
aktív tag

Sikerült egy kis kavarodást csinálnom úgy látom. Neked csak a mondat első sorát címeztem hogy 4.3 van a telefonomon a másik már nem neked szólt.

Mellesleg hogy visszakanyarodjak jobbana témához, semmi bajom a normális kínai telefonokkal oly annyira hogy a következő telefonomon valószínűleg egy Oppo vagy egy Xiaomi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#40) b. válasza mike710 (#39) üzenetére


b.
félisten

Érdekes és üde kivétel vagy akkor a facse appoddal, ami hasít nálad és nem fogja meg a rendszered. Xiaomi sajnos már nem olcsó tucat mobil, simán Huawei szintjén van árazásban és minőségben is.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, ez megéri? köszi [link]

(#43) BolsterFizz


BolsterFizz
friss újonc

In this website, we can see topics like Best apps for smartphones and PC, Apps for PC, Latest mobile news, How to fix etc.
https://www.bolsterfizz.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.