Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Shade45


Shade45
senior tag

"Ha valamilyen oknál fogva hibás a leolvasás, arra azonnal fény derül, ugyanis a rendszer figyeli a korábbi fogyasztási jellemzőket, így azok alapján képes figyelmeztetni a felhasználót arra, hogy esetlegesen nem sikerült megfelelően a leolvasás. Ez szintén mesterséges intelligenciával támogatott funkció, mely tovább minimalizálja a hiba lehetőségét és így a felesleges ügyfélszolgálati köröket."

Előre bocsátom, hogy nem vagyok programozó, de nekem ez egy picit overhype-oltnak tűnik az interjúalany részéről...

Ha van egy programom ami kap egy fogyasztási adatot (legelső leolvasás), akkor a következő hónapban (ha nem történt óracsere) attól magasabb értéket kell várnia. Kérdem én, hol itt az AI? Ez csupán egy egyszerű összehasonlítás.

Ettől függetlenül hasznos a kezdeményezés, de részemről kicsit szenzációhajhászásként van előadva.

[ Szerkesztve ]

(#2) weiss válasza Shade45 (#1) üzenetére


weiss
addikt

Gondolom figyel valami trendet is, ami legalább +10 kódsor :DDD

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#3) Ereshkigal válasza Shade45 (#1) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Az "AI" szerintem kb. annyi, hogy ha mondjuk legalább 3-szor nagyobb fogyasztás értéket mér, mint az előző esetben, akkor sír, hogy biztos így van-e.
Kell a marketing. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4) bdos


bdos
csendes tag

pixometer.io

(#5) atike


atike
nagyúr

Nem rossz dolog ez. Szerintem azért lesz nem egy ember akinek segít / könnyít ezen a problémakörön... :) Pont ez a jó az okostelókban - alkalmazásokban - hogy a kis hétköznapi problémákat, mindennapos rutin dolgokat még egyszerűbbé tudja tenni. Szerintem.

(#6) DaveJr


DaveJr
őstag

Windowsra miért nincs? Jó lenne ha arra is lefejlesztenék.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#7) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Hasznos.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#8) szaszlaci válasza Shade45 (#1) üzenetére


szaszlaci
addikt

Akkor ez mi? :DDD

"A képfelismeréshez neurális hálózaton alapuló mesterséges intelligenciát implementáltunk"

Hány éve léteznek már karakterfelismerő rendszerek a hétköznapokban? Pl. a rendszám figyelő. Vagy a szkennelt könyv karakterizáló.
Meg aztán egy számsort nehogy le kelljen ám olvasni, neeem. Majd az okostelefon megcsinálja helyettünk...

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#9) Shade45 válasza szaszlaci (#8) üzenetére


Shade45
senior tag

Spanyolviasz szindróma ;]

(#10) Meteorhead válasza DaveJr (#6) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Mert valamiért minden mobil fejlesztő azt hiszi, hogy ez a platform nem létezik. Nekem is herótom van tőle, hogy ba***nak a fejünkre nagy ívben.

(#11) rover45 válasza Meteorhead (#10) üzenetére


rover45
senior tag

+1

(#12) Jadro válasza Meteorhead (#10) üzenetére


Jadro
veterán

Nem hiszik, tudják. Elméletileg persze létezik, de gyakorlatilag alig így fejleszteni sem éri meg rá.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#13) DaveJr válasza Meteorhead (#10) üzenetére


DaveJr
őstag

Nem csak mobilra gondolok. Ha univerzálisnak írják meg akkor tök jól használható laptopon, PCn, tableten is. Pl mennyivel egyszerűbb egy alkalmazást használni a 3 szolgáltató felé bediktálgatni a dolgot, mint mindegyiknél felkeresni az oldalt, jelszó nem ugyanaz, ügyfél azonosító nem ugyanaz...stb.

Csinálják meg W10re, mert tuti sokan használnák nem csak mobilon.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#14) UnA válasza DaveJr (#13) üzenetére


UnA
Korrektor

Talán mégsem igazán életszerű, amint egy laptoppal mész a sufniba, hogy leolvassad a mérőt, de persze semmi sem lehetetlen... :))

(#15) DaveJr válasza UnA (#14) üzenetére


DaveJr
őstag

Nem pont erre gondoltam. Természetesen nem laptoppal vagy PC-vel kell fényképezni, de ha van lehetőség kézzel megadni, akkor ez egy tök jó app lenne W10re is.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#16) Goose-T


Goose-T
veterán

Mi ebben a hasznos újdonság az Otthon+-hoz képest? Több, mint másfél éve elindult, én is használom. Lehet vele fényképezni, diktálni, visszanézni, és figyelmeztet a közelgő leolvasási időszakra.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#17) raskolnikoff válasza Goose-T (#16) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Jó, nem is hallottam róla :R

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#18) atike válasza Goose-T (#16) üzenetére


atike
nagyúr

És többféle szolgáltatóval is működik? Nem raktam fel, csak a hozzászólásokat néztem... :)

(#19) Goose-T válasza atike (#18) üzenetére


Goose-T
veterán

Egyelőre csak vízdíjat lehet vele diktálni, de ez még mindig eggyel több szolgáltató, mint amennyit a cikkben szereplő program támogat. ;]

Szerk.: igazából csak azért említettem, mert ez a program itt akkora hatalmas újdonságként lett tálalva, holott korántsem az. Csak variáció egy témára.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#20) User64476 válasza DaveJr (#6) üzenetére


User64476
őstag

Mire? :P

(#21) bounty123


bounty123
őstag

Jól hangzik, kérek belőle :) Hasonló kényelmi szolgáltatást a CIB tett a mobil appjába, bárhonnan pl. képernyőről, papírról be lehet szkennelni a számlaszámot, nevet, közleményt stb. az utalási mezőkbe, vagy sárga csekket kompletten is.

(#22) gyurkikrisz válasza Meteorhead (#10) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Mert szinte nem is létezik statisztikailag :D

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#23) hemaka válasza Shade45 (#1) üzenetére


hemaka
nagyúr

Kurva nagy AI lehet, az elmu telefonosan is ha tul nagyot irsz be mondja, hogy valami nem jo baratocskam.

(#24) arty válasza Goose-T (#16) üzenetére


arty
veterán

hogy felismeri a fényképen az óraállást - ellenben azzal, amit linkeltél :P

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#25) Ptech válasza hemaka (#23) üzenetére


Ptech
őstag

Kell az aktuális buzzword, attól függetlenül hogy eddig is volt ilyen funkció, és nem hívta senki AI-nak.

(#26) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Most itt mi is a cél, milyen újdonságról van is szó? Csak mert nekem a telefonomon itt van az E.ON programja, amivel tudok mérőállást rögzíteni, havonta értesítenek is a rögzítési időszakról, és hamár úgyis odamentem az órához, le is tudom olvasni azt, nem kell ehhez fényképezgetnem.
A másik meg a matematikusok munkája meg a neurális hálózatos vakítás, ami akkora **** hogy az hihetetlen és én szégyellem magam miattuk. Nem épp Captcha van az óra kijelzőjén ugyanis, hanem jól látható számok, amiket, ha lefényképezel, bármely régóta elérhető OCR fel fog ismerni egy pillanat alatt, meglévő adatok alapján megállapítani egy új bevitelről, hogy eltér-e a normától meg régebb óta lehetséges szoftveresen, mint grafikus felületet megjeleníteni.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#28) Solidos


Solidos
csendes tag

Szánalmas ez a Füzi Ákos! Tudja egyáltalán, hogy milyen egy neurális hálózat? Ekkora bullshitet. Azonnal elbocsátanám ha az én alkalmazottam lenne!

(#29) Pulsar


Pulsar
veterán

Akármit is ír a cikkben, az ötlet remek, tuti leszedem, és kipróbálom és használom. :R

(#30) daninet válasza Shade45 (#1) üzenetére


daninet
veterán

get last_month_value
get read_data
IF read_data <= last_month_value THEN show_error
ELSE
goto send_value
ENDIF

Ehun neurotikus matematikus AI ;]

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#31) arty válasza daninet (#30) üzenetére


arty
veterán

ez hol ismeri fel egy szar képen az óraállást és hol kezel olyan triviális problémát, mint a százas-ezres-tizezres helyiértéken elrontott szám, ami után az óraállás miatt 200 milliót fizetsz?
hol kezeli, hogy te óriásfogyasztó vagy és TÉNYLEG az ezres érték is átperdül?
hogy minden áprilisban ezreket fordul az órád, de minden februárban kvázi semmit?

de örülök neki, hogy itt a topikban mindenki ennyire baromi okos :D

(#26) lordfreyr: egy kép értelmezése milyen technológiával történik? itt nem sima ocr-ről van ám szó (legalábbis remélhetőleg...)

ill. még: OCR-t nem lehet neurális hálóval megoldani? nem lehet, h az ő képelemző algoritmusuknak ez épp csupán EGY alkalmazása?

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#32) wizzgeri


wizzgeri
tag

En jo kezdemenyezesnek tartom..a csekkeket is programmal fizetem.. sokkal egyszerubb.

(#33) daninet válasza arty (#31) üzenetére


daninet
veterán

Ok, kellene bele még 2 sor, hogy a négyzetméterét a lakásnak felszorozza egy értékkel, és küldjön jelentést ha nagyobb a különbség mint x.

Borzasztóan szar marketing dumát nyomtak, képfelismerő ocr szoftver is van már tucatnyi, szerintem github-on még open source is lenne valahol mert tuti van linuxra legalább egy ingyenes ocr program.
Ha meg valami baromi jó kell nekik licenszelhetnek egyet amit fejlesztenek már 10 éve, mondjuk az abbyy.
Egy ilyenhez nem kell matematikus aki neurotikus AI-t fejleszt :DD

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#34) Shade45 válasza arty (#31) üzenetére


Shade45
senior tag

Szerintem (legalábbis én biztosan nem) senki sem a programozók, szoftverfejlesztők tudását becsmérli. Jó ötlet, támogatom, valósuljon meg minél hamarabb.
De a marketing részleg egy nyaklevest érdemelne a túlmisztifikált PR miatt. Mutassák be a programjukat, dicsérjék, persze ez alap, de ezzel a tudományos futurisztikus szöveggel átestek a ló túloldalára, és inkább megmosolyogtató lett tőle az egész; legalábbis egy techportálon biztosan.

(#35) oszi666


oszi666
őstag

"Mindket platformra fejlesztett (ios es android)" na ez a kemeny, hogy wpt es bbt ilyen szinten el lehet temetni. Nagyon kemeny ez a mobil ipar.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#36) hsrasus


hsrasus
aktív tag

Véleményem szerint ez tök jó lett volna mondjuk 4 évvel ezelőtt, akkor igazán nagyot ütött volna. Mostmár inkább arra várok, h a szánalmas energiaszolgáltatóm legyen kedves okosmérőt felszerelni, ami ezt teljesen magától megoldja, sőt neten nyomonkövethetem a fogyasztásomat (nem csak a havit, ami egyébként minden hónap elsején éjfélkor tárolódik, hanem a 15 perceset is), ezáltal sokkal tudatosabb fogyasztó lehetnék. Vagy legalább vegyék a fáradtságot, és annyit böfögjenek ki magukból, h aki igényt tartana rá kérhessen ilyen mérőt.

(#37) Xpod válasza hemaka (#23) üzenetére


Xpod
addikt

Na pont az elmű ezt bevezethetné a weben is. Nekem decemberben sikerült 1000kW-tal többet bediktálnom. És csak az OK gomb után vettem észre, hogy nem stimmel valami.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#38) sagem


sagem
addikt

Amikor valamelyik nagy gurut kérdezték arról, hogy honnan tudja, hogy melyik startupba kell befektetni, amikor manapság minden bokorban "világmegváltó" 5letek teremnek, akkor azt válaszolta, hogy elolvassa/meghallgatja a cég bemutatóját, és ha az tele van divatos "buzzword"-el tűzdelve, akkor sikítva menekül előle, mert abból jó már nem sülhet ki. Hát, valami ilyesmit érzek én most miután elolvastam az interjút ;]

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#39) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Picit felesleges.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#40) Realradical


Realradical
őstag

Fantasztikus újítás! Mondjuk az is igaz, hogy Angliában mindegyik szolgáltató ad ingyenes appot ami ugyanezt tudja meg egy kicsit többet is néhol.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#41) arty válasza Realradical (#40) üzenetére


arty
veterán

tök jó lehet 3-4 appot használni, minden órára mást ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#43) Realradical válasza arty (#41) üzenetére


Realradical
őstag

Kettő app összevissza. A council tax manuális de lehet egyszerre egy évet fizetni, hogy egyszer legyen sok(k) 365 naponként. (mondjuk az adóbevallást ez a csodaapp sem kezeli el)

szerk: Cserébe kapsz viszont online chat lehetőséget bank/gáz/villany/telefon-hoz pl. amivel nem vesztegted az időt mint egy telefonos hívással.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#44) arty válasza Realradical (#43) üzenetére


arty
veterán

hungarisztánhoz képest ez már űrkorszak... :)
ha látnád milyen az elmüémász weboldala, az ottani "áram-előfizetések" managelése, a kártyás fizetés... :(
tragikomikus. díjnetben láttam a potenciált (na, nekik kéne valami ilyen appot megvenni, integrálni!), de az elmü onnan is elment, ill. a távszámla megszűnése okán, konkurrencia nélkül majd hülyék lesznek fejleszteni... (inkább fizetőssé teszik a fogyasztó számára is a szolgáltatásukat :( agyrém)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#45) Rickazoid válasza arty (#31) üzenetére


Rickazoid
addikt

Egy sima OCR vagy felismeri a képet, vagy nem. Egy olyan egyszerű számlapot, mint ami különböző mérőórákon van, fel fog ismerni bármelyik. A helyiérték totálisan mindegy neki, nem kell kvantumelmélet, hogy meghatározd egy számsorról, hogy hányadik szám hányadik helyiértékhez tartozik. Ha annyira szennyezett és sérült lenne (holott nem szabadna annak lennie), hogy mégse, akkor meg látod te magad, hogy az OCR által visszaadott érték nem az, ami az órán áll.

"hol kezeli, hogy te óriásfogyasztó vagy és TÉNYLEG az ezres érték is átperdül?
hogy minden áprilisban ezreket fordul az órád, de minden februárban kvázi semmit?"

Egy pár soros függvény, ami True vagy False értékkel tér vissza attól függően, hogy az új bevitel mennyivel tér el az átlagbeviteltől és milyen hónap van, meg tudja ezt csinálni.

Ismétlem, nem kell matematikusok éves munkája és neurális hálózat olyan probléma megoldásához, aminél iskolában bonyolultabb feladatokat kapnak kezdő programozók.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#46) UnA válasza arty (#44) üzenetére


UnA
Korrektor

"hungarisztánhoz képest ez már űrkorszak..."

Ez felesleges volt, mert persze, vannak az appok, de az angolok többsége mégis inkább a telefonos vagy a személyes ügyintézésre esküszik.

(#47) kmzs válasza arty (#44) üzenetére


kmzs
csendes tag

fizetőssé teszik a fogyasztó számára is a szolgáltatásukat
A korábban vállalt, ígért szolgáltatások még mindig ingyenesek a Díjnetnél. Tehát nincs értelme annak, hogy "a szolgáltatás".

(#48) kymera válasza Meteorhead (#10) üzenetére


kymera
senior tag

Létezni létezik de nézd csak meg a piaci részesedését a windows-os telóknak , az androidosokkal összevetve.

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#49) arty válasza kmzs (#47) üzenetére


arty
veterán

Eddig INGYEN tárolták a "végtelenségig" a számláimat. Most ez már csak pénzért lesz.

CSavargathatod ahogy akarod, jöhetsz az aszf abpróbetűsével is: a lényeg h a funkcionalitás CSÖKKENT.
Vagy az ÁR nőtt, ahogy tetszik.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#50) Penge_4


Penge_4
veterán

Mert ha már az utolsó falusi szatócsbolt pénztárgépében is SIM kártya van, akkor biztosan nagy probléma ugyanezt megtenni a villanyórával, vízórákkal és gázórával...

És ezt egyesíteni egy Globális Közműszolgáltató égisze alatt, ami mind ingatlanspecifikusan (a bolygó bármely pontján legyen), mint ügyfélspecifikusan valós időben le tudja kérdezni az adatokat és tetszőlegesen akár előzetes jóváhagyással leszippantani a folyószámláról a szükséges zsét, akár ügyféljóváhagyással?

Vagy ne szaladjunk ennyire előre? Ezt is meg fogja majd valaki valósítani, aki jól megszedi majd magát rajta, mint Zuckerberg? Hol lehet levédetni az ötletet? ;]

(#51) dugynok


dugynok
senior tag

Találhattak volna valami normálisabb nevet is neki. Attól a hatalmas marketing dumától (pont ITCafe-n, Blikkbe elmegy...) eltekintve jó ötlet, nem kéne minden szolgáltatóhoz külön app. Mondjuk ez a lefotózom és egyből jön is a számla még elég futurisztikus ismerve a szolgáltatók számlázási rendszerét, de jó lenne, ha már működne. Ami még hatalmas hátrány, hogy minden szolgáltatónál más számlázási/diktálási ciklusban vannak az emberek, jó lenne, ha egy ügyfél egy ciklusba lenne mundenhol. Másik érdekes kérdés - számomra fontos, mert 2 ingatlant adok ki, a harmadikban lakom és mind az én nevemen van - , hogy lehet-e majd egy szolgáltatóhoz több órát társítani és azt hogy kezeli majd...

(#52) Rickazoid válasza Penge_4 (#50) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nos, a SIM kártya itt új ötlet, azonban a koncepció nem. RF adóvevős órák már vannak egy ideje. Itt Magyarországon van gyár, ahol olyan menedzselhető vízórákat gyártanak és küldenek majdnem mindenkinek a világon, amikről távolról olvassák le a szolgáltatók a fogyasztás (egész infrastruktúrákat építenek erre), és programozástól függően többek közt nem normális vízáramlásról, szivárgásról, zavarról és manipulációs kísérletről is hibaüzenettel értesítenek, mindezt ha jól rémlik 16 éves garantált élettartammal. Persze tudomásom szerint itthonra senkinek nem jutott még belőlük.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#53) Penge_4 válasza Rickazoid (#52) üzenetére


Penge_4
veterán

És folytassuk a brainstormingot. Folyton sírnak a vízműszolgáltatók, hogy így is alig van profitjuk és most még rezsicsökkentés is van. Azt azonban mi gátolja, hogy ráépülő extra szolgáltatásokkal plusz profitra tegyenek szert? Például az alap online vízóra ingyenes mindenkinek, de az okosóra, okosotthon lázat meglovagolva lehetne távolról, okostelefonos alkalmazáson követni a vízfogyasztást a bronz csomagban. A silver csomagban már el is lehetne zárni távolról a vizet, mert eszünkbe jutott, hogy 2 hetet leszünk még Bora Borán és otthon nehogy elázzon valami. Az arany csomagban több ingatlanra kiterjesztve megoldható lenne, a platinum csomagban pedig már ingatlanspecifikusan napi limiteket lehetne beállítani, például a bérlő nem hagyhatja úgy véletlenül a csapot, mert napi x köbméter után lezár és push üzenetben értesíti a tulajdonost, hogy kiugró a vízfogyasztás, valamint Androidos, iOS-es és PC-s alkalmazásokkal különböző grafikonokon lehetne elemezni a vízfogyasztást.

És máris meglenne a profitja a közműszolgáltatóknak is úgy, hogy nem a kisnyugdíjason meg a közmunkáson vasalják be, hanem a kényelemre vágyó ingatlanmágnásokon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.