Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Én egy kompaktabb modellt várok pl, akár a Xiaomi-tól, de bármely gyártótól.

Ami szerintem kimaradt, mint spekuláció, az a Carl Pei.

Tudjuk, hogy lemondott, de hogy marad-e a mobilos világban?

A Honorból meg remélem, hogy a lehető legjobbat hozza ki a helyzet, illetve ezen okból a Mediatek is kellőképp bele tud szólni a piac alakulásába.

De még mindig kevés a Dimensity-vel szerelt készülék.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#2) yuing


yuing
őstag

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a Honor mit villant idén önerőből. Csúcskészülékeik általában erősek voltak ár-érték arányban, igyekeztek a kamerás képességekre ráfeküdni. Még nem is a hamarosan megjelenő V40 lesz ebből az érdekes, hiszen az még a Huawei égisze alatt készült.

Aztán még várnám az évtől felesleges 2 MP-es makró- és mélységszenzorok kivezetését a középkategóriából, illetve a kijelző alá épített szelfikamerák térnyerését. Noha az ZTE megoldása nem sikerült olyan fényesen.

(#3) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

Kis méret, jó akku, jó kamera. Kb. ennyi kéne nekem nem valami dzsunkagyártótól.

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#5) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Jó cikk lett, kíváncsi vagyok mit hoz az idei év. Én tavaly jó vásárt csináltam a telefonommal (OP7T), de azért kíváncsian figyelem az újdonságokat. Amit (el)várnék:

Kijelző: Itt igazából nincs semmi érdekes, a hajlítható kijelző még szerintem is túl drága és túl kezdetleges a tömeges elterjedéshez.

Akksi (pontosabban töltés-) fronton elindulhatnának a gyártók az egységes(ebb) szabványok felé, lásd QuickCharge, Power Delivery. Ha már kisprórolják a töltöfejet, legalább megkönnyíthetnék a vásárlók dolgát.

Az 5G-nél Remélem a tavalyi újdonságfaktor hatása lecseng és nem lesznek ekkora árugrások a felső(közép) kategóriában, bár félek, hogy itt Bog-nak lesz igaza. Amilyen tempóban épülnek a hálózatok és amilyen drágák itthon az 5G képes csomagok, még jó darabig el lehet lenni nélküle.

Kamerában jó lenne ha a mennyiség (3-4-5-6 kamera) helyett a minőség irányába indulnánk el. Inkább legyen csak mondjuk két hátlapi (sima-ultra), de azok legyenek normális minőségűek és képességűek (pl. autófókuszos ultra). Emellett klassz lenne, ha a zoom optika nem csak a legeslegfelső kategóriás Ultra/Pro/Max modellek kiváltsága lenne, hanem mondjuk egy 200 ezer körüli telefonban is elérhető lenne.

Vasak tekintetében nyilván nem lesz sok csoda, a Snapi 888(+) és az A1x/Mx SoC-k lenyomnak mindent. NFC tényleg lehetne kötelező, a járvány miatt én is ahol csak lehet, ezzel fizetek, sokkal egyszerűbb/kényelmesebb/biztonságosabb. A modellek mennyisége sem segít ezen (ld. Xiaomi), ember legyen a talpán, aki tudja követni egy adott gyártó adott évi termékpalettáját.

Android frissítés terén a Google és a gyártók kiokoskodhatnának valamit, mert a 11 terjedése is röhejesen lassú. Én pl már két hónapja várom, mert OP amellé csomagol minden újítást ami érdekelne a telóm esetén.

A BBK-s telefonok itthoni eljövetelét kíváncsian várom és remélem a Honornak is sikerül visszatérnie, elég szűkös lett nélkülük a bolti és az operátori kínálat is.

B.Cs.

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

En azt remelem csak hogy egy-ket kozepes/nagyobb gyarto beprobalkozik egy ujabb formatummal, de nem a premium szegmensben, szoval nem 1000+ dollarert. A project gem nekem nagyon tetsztett, de tovabb csiszolhatjak az watchphone iranyt is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) csubííí


csubííí
senior tag

Sokaknak nem tetszik az első kamera kivágása, bárhol is legyen a kijelzőn. Engem nem zavar, szinte észre sem veszem, nem azt az egy területet bámulom amúgy sem.
Viszont a készülékek négy "sarka" (nem az oldalait értem ezalatt) annyira kerekített már, hogy több tartalmat takar ki "nem látható", mint ahol a kis kamera van.
Lassan már az alsó és felső oldalak kerekítése középről a két oldalsó oldalak közepéig fog tartani.
Meg lassan már tényleg távirányító forma lesz a mobil, én jobban örültem a régi kijelző aránynak (16:9).
A gyártók elmondhassák majd, hogy nagy kijelzős a termékük, ezzel együtt egy kézzel átfogható, igaz, jó magas.
Furcsa, hogy ez senkit nem zavar, lehet én vagyok az egyedüli.

(#8) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Amióta bemutattak egy működni látszó széthuzodós telefont amin motor végzi a megterhelő feladatott kb. el is felejtettem az összehajthatós telefont nekem az már túl szimpla. Azért várok még pár 3-4 évet, h tudjak is venni egyet.


csubííí
De fura ezt a hsz. már olvastam valamelyik nap, csak nem fénymásoltad? :D

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#9) norbi93


norbi93
senior tag

"A hajlítható kijelzős telefonok gyártásának jelenleg két akadálya van. Nem tudjuk, hogy mennyire tartós és hibamentes a dolog (azért a Fold kapcsán bőven voltak problémák), illetve irtó drága."
Nálam az első Fold széria több, mint egy éve működik hibátlanul hardveresen napi 100+ nyitogatással. A használhatatlan képarányok miatt értelmetlen a koncepció. Itt Android OS szinten kellene ezt megoldani (Android 10-nél promózta a google, hogy támogatják a folable kijelzőket, hát, ebből nem sok mindent látok). Mivel az androidos tablet piac nagyítóval mérhető csak, erre semmi sincs jelenleg fejlesztői oldalról felkészítve pár jobban kínéző játékon kívül.

(#10) janeszgol


janeszgol
félisten

De tenyleg. Az Apple minden dobozbol kivette a toltot. Viszont a droidos gyartok akkor lesznek hitelesek, ha ok is minden kategoriaban meglepik. Nem am ugy jarnak majd a csucs vasarlok,mint a jack csatinal, hogy a legmagasabb szinten nincs, a tobbiben meg igen.

Ja igen. Allitolag az S21-ben nem lesz micro sd. Ha valakit erint, ezzel szamoljon.

[ Szerkesztve ]

(#11) Alogonomus


Alogonomus
őstag

A hajlítható kijelzők esetén szerintem nagyobb akadály a kijelzők sérülékenysége, ami miatt az ilyen telefonokra hímes tojásként kell vigyázni, mert egy körömmel történő erősebb koppintás is maradandó nyomot hagyhat a puha kijelzőjükön.
Ugyanezért nem érzem reális lehetőségnek a Fold és S-Pen összeházasítását. Több helyzet is adódhat, amikor a felhasználó automatikusan erősebben nyomja rá a "tollat" a kijelzőre, és míg ez egy Mohs 7-8-as kijelzőt nem zavar, addig egy Mohs 4-5-ös kijelzőnek árt.

[ Szerkesztve ]

(#12) bollokcs80 válasza csubííí (#7) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Engem nem zavar, ha ki lehet rendesen maszkolni (Xiaomi és OP megoldotta). Tavaly viszont kipróbáltam egy iPhone XR-t, na ott kimondottan zavart az a baromi nagy szenzorsziget(csoport).

A képarányban én is jobban szerettem a standard 16:9-et.

B.Cs.

(#13) Juhaszatti válasza janeszgol (#10) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Ja igen. Allitolag az S21-ben nem lesz micro sd. Ha valakit erint, ezzel szamoljon."

Végre megszűnnek a panaszok a lassú betöltések, eltűnő képek, stb miatt. És képesek voltak a lassú, vagy akár haldokló memóriakártya miatt is a telefonokat hibáztatni. Nem is értem miért húzták eddig a kivezetését, mikor már tavaly is 128GB volt a legkisebb tárhely.
Annak idején mikor csak 32GB-os volt a telefonom, még használtam, de már ott is éreztem a korlátait. Mikor nagyobb tárhelyes telefonra váltottam, örültem hogy nem kell beletennem, pedig lehetőségem még lenne rá.

A töltő pedig nem valószínű, hogy minden kategóriában el fog tűnni. Nem mindegy hogy a 300.000-500.000-es, vagy a 30.000-50.000-es telefonhoz kell valakinek még plusz töltőt is vennie. Az árérzékenyebb rétegeket célzó kategóriákban, szerintem még egy darabig megmarad.

(#14) Bog válasza Juhaszatti (#13) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Most már két éve nincs SD a telefonomban és hiányzik. Nem azért, mert nem elég a tárhely, hanem azért, mert a DeX kliens Mac verziója kicsit korlátozott és csak egyszerre 100 fájlt enged átmásolni, ami nekem sokszor kevés, ha videókat mozgatok. Amúgy nem hiányozna nekem sem.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#15) Juhaszatti válasza Bog (#14) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ez valószínűleg elég ritka felhasználási mód, és rétegigény, de jogos érv a kártya mellett. Természetesen akadhat olyan helyzet, mikor jól jön.

(#17) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Airpodsból is várható új?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#18) rep3at


rep3at
őstag

Nekem a microSD slot abból a szempontból előny hogy arra tudok biztonsági mentést készíteni ha legyalulom a telefonom. Ám azt mondom hogy nem hátrány ha van, SIM-tálcán elfér úgyis, rosszabb nem lesz tőle a készülék.

Forward thinking. كرر

(#19) batai15


batai15
félisten

Btw amit várok: legalább az eszement árazás álljon meg ,ha nem is realizálódik .
Továbbá illő lenne jobban terjednie a qi szabványnak , illetőleg pár gyártó össze szedhetné magát,mások meg redukálják a hetente megjelenő új modellek számát, és tegyék átláthatóbbá a modell palettát.
Előbbiekben várom a Sony és LG-t, utóbbiban meg a kedves sájomit .
2022re meg szeretném ha tömegesen lenne kiforottabb formában elérhető a hajlított kijelzős technikai .

[ Szerkesztve ]

(#20) Graphics válasza rep3at (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

OTG is jó már erre. :)

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#21) _flamer


_flamer
aktív tag

Aksi időben várnék előre lépést, hogy végre kényelmesen kibírjanak a telefonok pár napot töltés nélkül. Egyébként már megtaláltam a következő készüléket úgyhogy annyira nem érdekes számomra az idei év felhozatala. :)

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#22) batai15 válasza _flamer (#21) üzenetére


batai15
félisten

Most is ki bírnak ha minimálisan használja az ember .
Melyik laptop amiben jóval nagyobb akku is van v egyáltalán milyen ilyen eszköz van ami napokat bír ?
Semmi . Felejtsük már azt hogy van egy szinte teljes értékű számítógép , navigáció,játék konzol stb stb a kezedben és menjen el napokat . A régi telefonok azért bírták mert szinte csak telefonálni voltak jók . Bullshit ez az egy hetes Nokiás korszakot vissza .
Ki lehet számolni hogy mekkora akku kellene ahhoz a felhasználási módhoz amivel ténylegesen van a készülék használva , illetőleg milyen nehéz készülék lenne milyen nagy és mennyi ideig kell tölteni . :U
Ha az üzemidő a cél ,mert az ember nem akarja naponta tölteni buta telefon kell , valamit valamiért

(#23) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Szerintem 2021-ben tovább folytatódik a szám háború , főleg xiaomi-nál házon belül...
Egyre több dolog fog megjelenni alsóbb kategóriában ami csak a felsőbbe volt eddig mint pld.
5G , ujjlenyomat olvasó a kijelzőben gyorstöltő stb.
Kamerában megapixel háború...
A gyorstöltés watt-ban szintén kié lesz a leggyorsabb...
Kameraszenzort és ujjlenyomat olvasót egyszerre eltüntetni a kijelző alá...
Ami újdonság lehet ha megjelenik idén az öngyógyító kijelző,nem üvegfólia hanem maga a kijelző panel

(#24) Graphics válasza Kamikaze75 (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az ujjlenyomat a kijelzőben most egy kicsit megállt, nálam nem jött be.

Oldalt sokkal jobb, és pl. a Xiaominál az utóbbi időszak mobiljain ott is van.

A kijelző alatti lassú.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#25) pusszycat válasza Graphics (#24) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

És nedves kézzel is felold. Egy telefonom se volt eddig hajlandó rá, főleg az S9+ nem. De mindegy is mert face id-t használok.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#26) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Én a Samsung Galaxy Note és Fold házasságára leszek kíváncsi ebben az évben.

"Egy telefonom se volt eddig hajlandó rá, főleg az S9+ nem."

Igen, az S9+ olvasója egy minimális nedves ujj után sem old fel.. :(

(#27) #16820480


#16820480
törölt tag

Hozhatna valaki egy olyan telefont, ami 6" körüli képernyős, dual SIM, jó ujjlenyomat érzékelője van, jó kamerája, normális üzemidő és lehetőleg vanilla Android. És mondjuk ne menjen már 200 ezer fölé az ára lehetőleg.

(#28) k-adi


k-adi
nagyúr

Amit várok:
az eszement árazás álljon meg, főleg így covid idején stb.

Ami történni fog:
idei, új "pro" telók ára: 600ezer

//

- az S21-nek ütnie kell az S20 után

- a V40-nek nagyot kell gurítania, hisz lényegében az igazi utolsó huawei model (+ náluk a GMS helyzet?)

- és a szokásos új almás telóra is kíváncsi vagyok mit mutat fel mégha sose volt ájfonom (de amilyen a droidos felhozatal ÉS még drága is, lehet áttérek?)

- ja igen és még van a csúcs-Xiaomi is, ami ugye a huwi helyére tör és lehet 2021ben össze is jön? (főleg ha honor is bekakil)

(#29) Graphics válasza k-adi (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát nekem 2 napja egy Almával kellett bűvészkednem.. Jajj, annyira nem áll a kezemre. Megszokás kérdése persze, de nagyon nem tudnám használni.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#30) bollokcs80 válasza batai15 (#22) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ebben igazad van, de pl. Apple se halna bele, ha picikét nagyobbak/vastagabb lennének a telók /(tized)miliméterekről beszélek/ és cserébe valami értékelhető méretű akksijuk lenne. Távol álljon tőlem, hogy fikázzam, az optimalizálás meg a készenléti idő jó náluk, de idén az 5G mellé illene bevezetni a 90/120 hertzes kijelzőt és annak azért kell a táp. Androidos fronton a "tepsik" 4-5000 mAh órás akksija szerintem átlag használat mellett bőven elvan másfél napig.

Ugyanez a notch is (mindkét fronton), egy pár miliméteres kávába senki nem halna bele, szépen elférne front kamera meg a szenzorok és bőven maradna hely a kijelzőnek is.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#31) Graphics válasza bollokcs80 (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az a durva, hogy tegnap a kezembe került a Redmi Note 3-asom, hogy az mennyire kompakt a mostani mobilokhoz képest :D

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#32) bollokcs80 válasza Graphics (#31) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Nekem Note 4 volt, az volt az utolsó "normál" méretű telóm, nagyon szerettem - bár a mostani 6+-osokkal sincs bajom.

B.Cs.

(#33) Graphics válasza bollokcs80 (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerettem a Note 4-et is, de lassabb volt sajnos, mint a 650-es RN3-as.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#34) .Szaki. válasza k-adi (#28) üzenetére


.Szaki.
addikt

"Ami történni fog:
idei, új "pro" telók ára: 600ezer"

Pedig ideje volna ezt megfékezni, mert ennyit valójában nem érnek ezek a telefonok. Persze de, mert minden annyit ér, amennyiért megveszik, de én úgy gondolom, hogy ezt a csúcsot 1-2 éven belül most már elérjük.

"- az S21-nek ütnie kell az S20 után"

Egyetértek, én úgy gondolom, hogy akinek S9+ van a zsebében, annak egyszerűen a mai napig nem éri meg váltani újabb S-szériás modellre.

Az S-nek már csak azért is kell ütnie, mert ha a Note megszűnik, illetve összeolvad a Folddal, akkor a hagyományos kialakítású okostelefonok közül az S lesz az abszolút csúcs. Ebben mindennek benne kell majd lennie. A Note&Fold viszont szerintem hatalmasat fog szólni.

"- [...]mégha sose volt ájfonom (de amilyen a droidos felhozatal ÉS még drága is, lehet áttérek?)"

Igen, ma már az az érv az iPhone-ok ellen nem legitim, hogy drága. Az Androidos konkurencia már abszolút elérte ezt az árat, sőt már bőven vannak drágább készülékek is, így az iPhone-ok már egyáltalán nem tűnnek rossz ajánlatnak.

Egyszer egyébként érdemes kipróbálnod. Érdemes kipróbálnia mindenkinek, mert így lehet hiteles véleményt alkotni valamiről, hogy használta. Két lehetőség lesz. Azt mondod, hogy ez baromi jó és többet nem akarsz mást, vagy pedig használhatatlan vacaknak fogod tartani. Van aki szereti, van aki nem.

Most viszont 2020-as paletta az SE2020-tól a 12 Pro Max-ig kiváló, mindenkinek van megfelelő iOS-es alternatíva és úgy gondolom, hogy a belépő ár is teljesen korrekt.

(#35) bollokcs80 válasza .Szaki. (#34) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

"Egyszer egyébként érdemes kipróbálnod. Érdemes kipróbálnia mindenkinek, mert így lehet hiteles véleményt alkotni valamiről, hogy használta. Két lehetőség lesz. Azt mondod, hogy ez baromi jó és többet nem akarsz mást, vagy pedig használhatatlan vacaknak fogod tartani. "

Ezt tanúsíthatom, tavaly kipróbáltam iPhone-t is, iPad-et is, nekem az iOS logikája miatt nem jött be, ezzel együtt annyit tanultam belőle, hogy már nem fikázom. Mottó: Nem rossz, csak más.

Hardverben kamerában egyébként nagyon jók, SE2020 és XR pedig emberi áron is beszerezhető (újonnan).

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#36) janeszgol válasza bollokcs80 (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Ami szegyen, az a 60 ezer ft alatti kategoria. Most talan Bognal van egy LG K42, az nem tudom milyen kameraban, de hogy a Nokia 3.4-nel es az LG K22-nel allokepekben jobb egy iPhone 4s, esetleg egy 5/5c es felfele, azt nevvel vallalom. (De egy Lumia 630 is koroket ver ezekre.)

(#37) bollokcs80 válasza janeszgol (#36) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Na igen, főleg a "nagy" gyártók telóinál, a kínaiak (Xiaomi, Realme) még egész vállalhatók ezen a szinten, de a nagy átlag ezeket nem ismeri.

Szerintem a Samu A10-20-30-as szériái is vicc kategória - ár/érték arányban mindenképp.

Iphone 5c-t próbálgattam, nekem túl pici volt, de alap dolgokra még simán jó lehet, ha bírja akksival.

B.Cs.

(#38) kalimist


kalimist
aktív tag

"Játszik még a MediaTek, de ők a szegény ember Qualcommja, idén sem fogják megszorongatni az amerikai óriást"

Egy ilyen kijelentés előtt nem ártana ellenőrizni a tényeket mert a Mediatek Q3 2020-ban az első számú chip vendor volt 31%-kal, a QC mögötte van 29%-kal majd harmadikként holtversenyben 12%-kal az Apple/Samsung/HiSilicon trió.

MediaTek Becomes Biggest Smartphone Chipset Vendor for First Time in Q3 2020

[ Szerkesztve ]

(#39) Lincoln6echo


Lincoln6echo
tag

Szerintem az se lenne baj,ha 6" felett nem hd felbontásban bűvèszkednènek az alsó-középkategóriás mobilok.Mondjuk Nem írtam meg a Mikulás nak,uh lehet hogy nem teljesül .

(#40) joey04


joey04
titán

Pont azokban nem várható fejlődés, amikben fejlődést várok. :DDD
Valami forradalmat telep fronton, hogy megint 1 hetes üzemidők legyenek (ez a gyorstöltés vészhelyzetben jól jön, de volt már cikk, hogy valamelyik kínai talán az oppo már elmondta, hogy hosszú távon nem fasza), kamerában hogy ne kelljen 3-4 kamera több látószöghöz, valamint a hajlított kijelzők drasztikus fejlődése. Strapabíróbb, és ne legyen annyira érezhető/látható a hajlítás. na ezekben érdemi előrelépés sajna nem várható.

Ne baszogassák állami szinten az Apple, Google, Meta, MS cégeket!

(#41) Lami66


Lami66
őstag

Lesz wifi6, bt6, jobb kamerák, gyorsabb procik, még nagyobb telefonok méretben és súlyban is. Covid miatt képbe jön a hőmérő, és a ráköpős gyorsteszt szenzor. Én nem várok semmit 2021-től, mert a 2019-es mobilom számomra bőven elég erre az évre akkuidőben, kamerában, sebességben és tárhelyben is, és még a mérete se böszme nagy. 5G nincs benne, szóval techtata leszek a maradi vackommal 2021-ben.
Az árak nem fognak csökkenni, sőt! A mobil szegmens átbillent a "nélkülözhető techjátékszer" oldalról a "nélkülözhetetlen használati eszköz" oldalra. Már nem a mobilokat faragják az élet igényeihez, hanem az életünket intézik úgy, hogy rákényszerüljünk a mobil használatára. És amit muszáj megvenni, azért már annyit kérnek amennyit nem szégyellnek...és mint látjuk az árakat, a gyártók tényleg nem szégyellik magukat.

[ Szerkesztve ]

(#42) #22743424


#22743424
törölt tag

Remélem jön egy olyan készülék amire lecserélhetném a jelenlegi MI Max 3 készülékemet és nem kell egy rahedli pénzt kiadni érte. :)

(#43) francz'70 válasza .Szaki. (#34) üzenetére


francz'70
aktív tag

mert minden annyit ér, amennyiért megveszik, de én úgy gondolom, hogy ezt a csúcsot 1-2 éven belül most már elérjük.
A rossz hír az, hogy ha 1-2 évig még ilyen ütemben emelkedik akkor nem 6-ossal hanem 7-essel fog kezdődni a csúcs!
A még rosszabb hír, hogy ez már valszeg így is fog maradni(amíg nem emelkedik tovább :F )
A kicsit jobb hír, hogy így talán a középkategória további erősödése (csúcsosodása) várható, csak félek tőle, hogy árban is!
A lényeg, hogy ebből sehogyan sem jövünk ki jól, ez az eszement árazás elindult és ebből a buliból egyik gyártó sem akar kimaradni, inkább gondolják úgy, hogy jöjjön a lite, a mini vagy valami butított verzió, de a csúcs az csak maradjon ott ahol van, sőt, .....egy kicsit lehetne még feljebb :O

(#44) DS39 válasza francz'70 (#43) üzenetére


DS39
nagyúr

Talán egymilliónál azért megállnak. Annyit egy telefonért még az sem ad szvsz, aki gazdagabb.

(#45) batai15 válasza DS39 (#44) üzenetére


batai15
félisten

1 millió ? Ez szerintem még a gazdag európainak sem megy le a torkán . Már a jelenlegi is brutális ami az árakat illeti.

(#46) sbence4


sbence4
csendes tag

Az nem baj hogy 500 egy csúcs teló,az a gond hogy 200 egy közép kategóriás.
De az igaz hogy mintha tartósabbak lennének.

(#47) Graphics válasza sbence4 (#46) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem 200 egy középkategóriás. :)

Galaxy S20 FE az középkategóriás?

És még lehetne sorolni...

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#48) sbence4 válasza Graphics (#47) üzenetére


sbence4
csendes tag

Szerintem az lett a középkategória.

(#49) Graphics válasza sbence4 (#48) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tessék? Mitől? Miért?

Persze van szubjektív része is a megítélésnek... De túlzásokba se essünk :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#50) sbence4 válasza Graphics (#49) üzenetére


sbence4
csendes tag

Persze vannak jó vételek,mi 10t lite például,de egy s20 fe-ben már nem kell kompromisszumot kötni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.