Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bollokcs80

    Korrektor

    Jó cikk lett, kíváncsi vagyok mit hoz az idei év. Én tavaly jó vásárt csináltam a telefonommal (OP7T), de azért kíváncsian figyelem az újdonságokat. Amit (el)várnék:

    Kijelző: Itt igazából nincs semmi érdekes, a hajlítható kijelző még szerintem is túl drága és túl kezdetleges a tömeges elterjedéshez.

    Akksi (pontosabban töltés-) fronton elindulhatnának a gyártók az egységes(ebb) szabványok felé, lásd QuickCharge, Power Delivery. Ha már kisprórolják a töltöfejet, legalább megkönnyíthetnék a vásárlók dolgát.

    Az 5G-nél Remélem a tavalyi újdonságfaktor hatása lecseng és nem lesznek ekkora árugrások a felső(közép) kategóriában, bár félek, hogy itt Bog-nak lesz igaza. Amilyen tempóban épülnek a hálózatok és amilyen drágák itthon az 5G képes csomagok, még jó darabig el lehet lenni nélküle.

    Kamerában jó lenne ha a mennyiség (3-4-5-6 kamera) helyett a minőség irányába indulnánk el. Inkább legyen csak mondjuk két hátlapi (sima-ultra), de azok legyenek normális minőségűek és képességűek (pl. autófókuszos ultra). Emellett klassz lenne, ha a zoom optika nem csak a legeslegfelső kategóriás Ultra/Pro/Max modellek kiváltsága lenne, hanem mondjuk egy 200 ezer körüli telefonban is elérhető lenne.

    Vasak tekintetében nyilván nem lesz sok csoda, a Snapi 888(+) és az A1x/Mx SoC-k lenyomnak mindent. NFC tényleg lehetne kötelező, a járvány miatt én is ahol csak lehet, ezzel fizetek, sokkal egyszerűbb/kényelmesebb/biztonságosabb. A modellek mennyisége sem segít ezen (ld. Xiaomi), ember legyen a talpán, aki tudja követni egy adott gyártó adott évi termékpalettáját.

    Android frissítés terén a Google és a gyártók kiokoskodhatnának valamit, mert a 11 terjedése is röhejesen lassú. Én pl már két hónapja várom, mert OP amellé csomagol minden újítást ami érdekelne a telóm esetén.

    A BBK-s telefonok itthoni eljövetelét kíváncsian várom és remélem a Honornak is sikerül visszatérnie, elég szűkös lett nélkülük a bolti és az operátori kínálat is.

    B.Cs.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés