Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sniphoe


sniphoe
aktív tag

Kis pénz, kis foci.. :)

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#2) Tian66


Tian66
senior tag

150 vagy 130?
Ahogy látom a címben már javítva lett. A végén még 130 van.

[ Szerkesztve ]

(#3) KAMELOT


KAMELOT
titán

1 hónapja vettem LG 43" FHD LED TV-t 3 év garival. 84 000Ft volt.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4) elefant válasza Tian66 (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

már ott is 150. NEm olyan régen még 130-ért árulták, azért kellett most sebtiben módosítani.
köszi az észrevételt!

(#5) zolem válasza KAMELOT (#3) üzenetére


zolem
aktív tag

Én meg 4liter tejet 700Ft-ért

にんじん

(#6) MasterMark válasza KAMELOT (#3) üzenetére


MasterMark
titán

Az 55 col meg 63%-kal nagyobb annál.

Switch Tax

(#7) Celtis


Celtis
veterán

Ha esetleg támogatja a HDMI-CEC-et, akkor egy Raspberry Pi hozzáadásával olyan okosTV varázsolható belőle egy pillanat alatt fillérekért, hogy csak na.

(#8) toga007 válasza KAMELOT (#3) üzenetére


toga007
tag

Hol vetted?

[ Szerkesztve ]

+36 7O 532 II47

(#9) #56573440 válasza Celtis (#7) üzenetére


#56573440
törölt tag

Pont ezért legyintek a smart funkciókra meg a telefonos vezérlésere is :D Rasplex aztán csókoltam viszlát:D

(#10) Dr. Romano válasza zolem (#5) üzenetére


Dr. Romano
veterán

:D

Nekem most jött ebayről 2x2GB DDR2 800MHz ram 2500Ft-ért

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#11) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Jó, hogy kicsi a jelkésleltetési idő, ha minimális mennyiségű a beépített képjavító áramkör és szoftver. Ezek okozzák a nagy késleltetéseket.

(#12) Goose-T


Goose-T
veterán

A névválasztáson sem agyaltak sokat: Inexpensive. :DDD Egyébként ha kicsit jobb lenne a képminősége, ez lenne a tökéletes tévé nekem.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13) macilaci78 válasza #56573440 (#9) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amikor én választottam a TV-m tavaly év végén, egyetlen egy kritériumom volt, az pedig a képminőség.
Minden mást játszi könnyedséggel megoldok külső forrásból: set top box, antenna, hifire kidobom a hangot, stb.

A távvezérlő is le lett húzva. Szerintem ha nem lenne ennyire vakítóan fehér a gumigombsor, nem lenne vele gond. Vajon évek alatt mennyire koszolódik el?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#14) Yutani


Yutani
nagyúr

És igen, van input lag mérés! Végre! Nagy respect ezért!

A 29 ms input lag azt jelenti, hogy jól lehet rajta játszani. A 40 colos SHARP TV-m ennek bőven több, mint a duplája. MPC-ben 100 ms-t csúsztatnom kell a hangot, hogy szinkronban legyen a képpel, ha PC-ről nézek bármit.

#tarcsad

(#15) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

180-200-ért már lehet márkás FHD 55" tévéket venni, szépen leestek az árak, ezt erősen kerülném.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#16) psypunk válasza zolem (#5) üzenetére


psypunk
csendes tag

:DDD :C

(#17) misx


misx
senior tag

Hát ez megint csak arra jó, hogy a paraszt villogjon vele, hogy mekkora TV-je van. Inkább nézek egy 32''-ost jobb képminőséggel, mint ezt.

(#18) KAMELOT válasza toga007 (#8) üzenetére


KAMELOT
titán

gigastore.sk

Pontosan ez a típus LG 43LF510V

MO is kapni nálatok 94k 2 év garival.

(#6) MasterMark: 30cm-el nagyobb az szerintem nem 60% :)

(#5) zolem: Esetleg baj, hogy olcsón vettem?

(#17) misx: Éppen ez az. Már SONY BRAVIA 48" van 440euroért. Azaz ha kibővített garanciával veszed ami így 4 év akkor pont 500euronál vagyunk, ami 150k.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19) devast


devast
addikt

Múltkor volt talán aldiban 43"-os 4k uhd 120k-ért.. azt is letesztelhettétek volna :) Bár az egész boltba 1-et hoztak, azért se volt nagy verekedés :D

[ Szerkesztve ]

(#20) enricotoxic válasza KAMELOT (#18) üzenetére


enricotoxic
tag

Azért írták a poénokat is, mert 43" és 55" nagyon más méretkategória.

" 30cm-el nagyobb az szerintem nem 60% :)"

És akkor a 4k csak kétszer akkora, mint a FHD? Gondold újra.

(#21) SLYM válasza KAMELOT (#3) üzenetére


SLYM
veterán

és? én meg reggel 3 kiló csirkemellet

(#5) XD

[ Szerkesztve ]

(#22) Melorin válasza enricotoxic (#20) üzenetére


Melorin
addikt

Miért lenne az ő értelmezése szerint 2x akkora a 4k mint a fullHD? Ez nem jó hasonlat mert semmi sem utal arra, hogy a fullHD 2k lenne.

[ Szerkesztve ]

(#23) pomorski válasza zolem (#5) üzenetére


pomorski
őstag

Az jó olcsó volt. 1.5-ös?

(#24) enricotoxic válasza Melorin (#22) üzenetére


enricotoxic
tag

Azért mert képátlót számol.

(#25) GuTi20 válasza Melorin (#22) üzenetére


GuTi20
csendes tag

Talán arra gondolt, hogy ha csak a képátló hosszát (+30cm) veszi figyelembe, ami szerinte nem 60%, akkor a 4K is csak duplája, hiszen a felbontási értékek csak dupla akkorák mint a FullHD esetén.

Egyébként kicsit számolgattam és nem is 60% :D

Ha jól számoltam akkor a 55" területének csak 51%-a a 43" területe. Viszont, ha fordítva nézem akkor jobban lehet vakítani a népet, mivel a 43" területének 93%-val nagyobb az 55". Tehát helyesen így hangzana, hogy a 43" képest az 55" 93%-al nagyobb.

Persze az is lehet hogy én számoltam el valamit, de a lényegen nem változtat, önmagában a képátló méretét nem lehet figyelembe venni, illetve lehet csak hülyeség.

(#26) enricotoxic válasza GuTi20 (#25) üzenetére


enricotoxic
tag

"Talán arra gondolt, hogy ha csak a képátló hosszát (+30cm) veszi figyelembe"

pontosan

(#27) #65755648 válasza GuTi20 (#25) üzenetére


#65755648
törölt tag

Roszul számoltál. A kolléga teljesen pontosan írta: 43"-nál 63%-al nagyobb az 55"-es TV képfelülete.

A cikkírónak meg köszönöm a tesztet! :R
Még több ilyen, jó ár-érték arányú és elérhető árú TV-t kellene tesztelni: Nem félmilliós meg milliós csodákat, amit úgyis csak néhány ember engedhet meg magának az olvasóitok közül.
Bár nyilván, ezeknek a noname márkáknak nincs fanatikus rajongói tábora, mint a neves cégeknek, így nem nagyon fognak parázs viták sem kialakulni a fórumokban, ami dobná a látogatottságot. Mégis sokkal több embernek nyújt sztem hasznos tanácsot egy ilyen TV-ről szóló cikk szerintem, főleg hogy ezekről általában más itthoni oldalakon sem lehet tesztet látni, mégkevésbé külföldieken.

Ja és külön pirospont az input lag mérésért!

[ Szerkesztve ]

(#28) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Teljesítményfelvétel: 135 watt? :Y

Azért az elég betyáros. Ahhoz képest hogy LED TV, ami elvileg energiatakarékos.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#29) Lacok válasza HUNNIA1920 (#28) üzenetére


Lacok
őstag

Ha lefekteted tojást is tudsz rajta sütni 2in1 :DDD

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#30) ogi88 válasza #65755648 (#27) üzenetére


ogi88
tag

Én is egyetértek veled!Még több ilyen megfizethető árú tvt kellene tesztelnetek.Lehetne a nevesebb gyártóknak az alsóbb kategóriájú tv is is tesztelni.Ne a megfizethetetlen szintet!!Szerintetek? :K

(#31) MasterMark válasza KAMELOT (#18) üzenetére


MasterMark
titán

Nyilván 30 centiméter lenne ha csak egy vonalból állna a tévé. De a tévék nem egy dimenziósak...

Switch Tax

(#32) elefant válasza ogi88 (#30) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

én személy szerint egyetértek veled, de ez a dolog nem rajtunk múlik. hiába kérünk belépő szintű modellt, ha nem adnak (van amikor a céges központi policy nem engedi meg, hogy a kisebb tudású tévéket odaadják tesztre). hiába érvelünk, nem számít.

(#33) #65755648 válasza HUNNIA1920 (#28) üzenetére


#65755648
törölt tag

Nem olyan sok az. Ekkora méretben még a legutolsó szériás plazmák is lazán megettek 4-500 Wattot.
Bár tény, hogy ma meg már vannak olyan 55" LED TV-k amik a felét fogyasztják, mint ez.

(#32) elefant: Azért ez elég durva pofátlanság. Nem lehet úgy megkerülni, hogy nem a gyártótól, hanem a nagy boltoktól, webshopoktól kértek TV-t tesztelésre? Akár némi reklámért cserébe (persze a tesztet és reklámot függetlenítve egymástól)?

[ Szerkesztve ]

(#34) ityam


ityam
senior tag

Az nem derült ki nekem a tesztből szívfájdalmamra, hogy mennyire járok rosszul egy ilyennel ahhoz képest ha lejjebb adom kicsit a méretet, de márkásabbat választok.
Mostanság nem néztem tv árakat. De most csak mondok egy példát.ha van 150Km. és szeretnék nagy tévét. Érdemes e egy 48 colos márkásabbat vennem a pénzemért vagy nagyságrendileg ugyanezek a hibák meglennének a márkásabb kicsit kissebbnél is lévén hogy az is a márkás alsó kategóriáját képviselné.
Azt értem a cikkből hogy nem tökéletes a kép és hangminőség. De ebben az árkategóriában lehet jobbat kapni? ha igen mennyivel kissebbet? lehet azt mondjátok hogy 40 colosból kijön egy tökéletes képminőségű feddhetetlen tv akkor eldöntöm hogy kell e a plusz 15 col vagy sem, de ha számottevő külömbség nincs problémákban akkor inkább legyen nagy mert sokkal jobb ezért a pénzért nincs kissebből sem.
Mindig el kell fogadni hogy nem tökéletes valami csak kérdés hogy azért húzunk e le valamit mert hogy vannak sokkal jobbak vagy mert az árkategóriájukban vannak sokkal jobbak.
vagy hogy mennyivel kell többet költeni hogy az említett problémák ne legyenek egy ekkora tévénél azt is jó lenne tudni. vagy hogy mi a következő kategória ami lényegesen jobb.

[ Szerkesztve ]

(#35) #94529552 válasza elefant (#32) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hatcentiméteres mélységével a helyesírás ellenőrződ nem jelzett?

Mai modern alaplap, D-sub csatlakozóval :N , tehát ez is a 15-20 tagú török noname família tagja kb. Na, akkor annyit is ér, jah nem, még annyit se. :O

(#36) elefant válasza #94529552 (#35) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

köszi , javítva !

(#37) GuTi20 válasza #65755648 (#27) üzenetére


GuTi20
csendes tag

Mondtam én hogy elszámolhattam :D Valamit sikerült félrepöttyintenem.

(#38) KAMELOT válasza SLYM (#21) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem elég 1kg is naponta! :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#39) Lacok


Lacok
őstag

Ebben a méretben én már csak UHD tv-t vennék. És a teszt sem győzött meg, hogy érdemes lenne kiadni ennyi pénzt ezért a tv-ért.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#40) F.B.I.


F.B.I.
veterán

A Tescoba nem mentek egy Technika készülékért, azt is megnézném, kellene játszani egy ilyen nagyobb batár. Kösz a tesztet, ilyenek szerintem is sok mindenkit érdekelnének, mert sajnos ez fér inkább bele a magyar valóságba.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#41) #94529552 válasza F.B.I. (#40) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csak a márkanevet kicseréled Technikára, és már kész is a tesztje. De mégsem, mert nagyobb méretben ugyanez rosszabbul mutatna.

(#42) mcs válasza #94529552 (#41) üzenetére


mcs
veterán

Hát jha, nagy valószínűséggel Vestel gyártmány. ;)

(#43) wolfman


wolfman
veterán

aki az Inexive DLED LE-5519 mellett teszi le a voksát, annak bizony számolnia kell kompromisszumok megkötésével.

Kéremszépen, ez a tévé a lakosság 80%-ának tökéletes lenne, ha nem tudnák mi a márkája. Éppen árulom az én Samu 55"-osomat 170-ért. Mondom bent kolléganőimnek, utánanéznek, majd pökhendien szét próbálnak marcangolni okoskodásukkal, hogy de drágán adom, már lehet venni ilyen tévét 'hetvenezeréis!' Igen? Annyiért? Akkor mennyél belépőszintű tévét venni. Az ilyen embereknek nincs olyan hogy kompromisszumkötés bármi terén. Nekik a fontos, hogy olcsón volt nagy! Szar képminőség? Kit érdekel? Olcsó volt. Utánhúzás? Miről beszélsz, szar a szemem!? Lassú, döcögős menürendszer? Megint csak nem érdekel, olcsó volt!

Na az ilyeneknek tökéletes választás! Csak takard le a márkát, mert az ilyen emberek márkahűek is, nem feltétlen vesznek meg egy Inexive nevű cuccot.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#44) MaUser válasza #65755648 (#33) üzenetére


MaUser
addikt

Ekkora méretben még a legutolsó szériás plazmák is lazán megettek 4-500 Wattot.

Az igazság ellenben az, hogy talán ha az első Kuro-k ettek ennyit. Pl. az 55st60-am nem hajlandó 150w felett kajálni (nappali!) beállítások mellett. De mondjuk az éjszaki módja meg 100w alatt van. Szóval ennek a fogyasztás katasztrófa, főleg, hogy vannak LG-k, amik 50"-on hasonló áron kérnek hivatalosan is 70W-ot, gyakorlatban meg 50 alatt. :)

Btw, nem nagyon látom a TV értelmét ilyen áron. Kb. ennyi a 48h6400 is, két távval, normális smarttal, normális dlna klienssel, app-al az összes nagyobb nas gyártóhoz, normális va panellel, fele fogyasztással, akár három év garival. 130-ért már megértem (igazából ilyen vacakkal képpel ott sem), de egyébként a képméret különbség elenyésző. (Tudom, 30% területben, de nézzen meg bárki három méterről egy 50-es és egy 55-ös tévét, aztán mondja azt, hogy annyira nagy difi van köztük méretben.)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#45) Celtis


Celtis
veterán

Nem tudom mennyire pontosak a teszt mérései, de mind a 0,04-es fekete szint és a 4800-as kontraszt meglehetősen tiszteletreméltó számok. Kategóriákkal feljebb is jónak számít. Csak megemlítem, hogy a legutóbb tesztelt "a presztízskategóriás Sony KD-55XD8505" esetén ezek a számok 0,1655 cd/m² feketeszintet és 722:1 valós kontrasztarányt mutattak, azaz a budget TV-hez képest szánalmasan gyengét.

Lefordítva, ennek a TV-nek nagyon is rendben van a fekete szintje. Aki sötét szobában filmet akar nézni, az szerintem jobban jár ezzel, mint egy csúcskategóriás IPS paneles TV-vel.

(#46) b.


b.
félisten

Ez a TV játszani tökéletes. Kit érdekel ott a bőrszíntónus mikor a Samu 4 K tv-m 2x ekkora inputlaggal dolgozik. Azért jobb ez a Tv annál, mint amit sugall a teszt, szerintem jó a távrángató is, jó inputlag, és végre egy Tv ami ki is néz valahogy.( persze mind ezt az árához képest írom.) Amúgy , ha jól tudom 5 ezer forint hozzá plusz egy év gari.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47) tisn válasza sniphoe (#1) üzenetére


tisn
addikt

150-ert vettem anno a pana ut50-et az auchanban
kicsit kisebb, de jol muzsikal azota is

(#48) #94529552 válasza wolfman (#43) üzenetére


#94529552
törölt tag

"ez a tévé a lakosság 80%-ának tökéletes lenne"
Bizony a sok CRT helyett elmenne, ha menne. De nem. Mert a tv javítós topik szakijai szerint ezek a noname csodák, jó ha kibírnak 2 évet, utána kuka. Javítani nem egyszerű, mert hol ilyen, hol olyan cuccokból dobálják össze, mikor mit sikerül olcsón beszerezni. Szóval nem csak a pillanatnyi állapot számít.

mcs Épp mondani akartam én is. DLED pedig a teszkós Orion típusnévben is szerepelt, egy családból vannak.

[ Szerkesztve ]

(#49) Örni


Örni
senior tag

Nemrég volt MM-ben 82"-es Sharp TV 55 ezerért, az már valami szlovák csoda lehetett?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#50) paperboy válasza Örni (#49) üzenetére


paperboy
senior tag

Hol, hol??? Idevele... :) Gondolom 32 akart lenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.