Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Nvidia DLSS ON? :DDD

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#2) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez egy okosabb okostelefon lesz. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#3) Egon


Egon
nagyúr

Remélem az nV beperli őket a névadás miatt.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) aprokaroka87 válasza Egon (#3) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem valami köze van Tensorflow-nak a dologhoz.

Ja és a Tenzor ( Tensor ) egy matematikai objektum. :)

link

[ Szerkesztve ]

(#5) Juhaszatti válasza Egon (#3) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A tensor egy matematikai fogalom. Meglepne ha az Nvidia-nak bármiféle jogvédettsége lenne rá. Komplett tech cég is fut ilyen néven.

(#6) Z10N


Z10N
veterán

https://videocardz.com/press-release/google-tensor-soc-to-power-pixel-6-and-pixel-6-pro-smartphones

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#7) JóGéza


JóGéza
aktív tag

Mi az a rendszerhip?

(#8) overlordhu válasza JóGéza (#7) üzenetére


overlordhu
csendes tag

Feltételezem a SoC (System on Chip) magyar megfelelője. Olyan IC, aminek a tokjában sok részegység van integrálva, így kevés külső komponens segítségével kész a teljes rendszer.

(#9) Viktor0610 válasza overlordhu (#8) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem az elírásra utalt Mr. Tökéletes. ;]

Jeleztem privátban az elírást a cikk írójának.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#10) biscuit válasza JóGéza (#7) üzenetére


biscuit
aktív tag

A rendszer csípője, tehát gondolom a középtájt jelölik vele. Olyan mint a processzorr! :U

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#11) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Hatalmas. Ezek a gyözködések. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#12) beno52


beno52
tag

Kicsit ijesztő ez az AI integráció...
Nyilván minden gyártó rá fog ugrani, ha végül gyártói szemmel beválik.
Persze, tudom, most is minden személyes adat egyenes úton repül a cégekhez, de hogyan fog ez működni a későbbiekben?
Biztosan lesz a képfeldolgozó, rendszerbeállítás/ütemezés és egyéb GUI jellegű előnye, de úgy gondolom, hogy ez elenyésző lesz, hiszen a fő cél a profitszerzés=reklám és fizetős szolgáltatások.
Tegyük fel:
Jelenleg, ha megnézek egy torta receptet, majd egy új talicskát. A kereséseim adottak, így célzott reklám fog érkezni a csokitortáról és az obis talicskáról.

A jövőben az AI kitalálja, hogy milyen gyakran és földrajzilag hol keresek ilyesmit (esetleg nem is keresek, csak beszélek róla telefon mellett... mikrofonpróba, ugyebár:U) és felveszi a névjegyzékbe a legközelebbi, legjobb értékelésű cukrászdát, esetleg felugróban érkezik a telefonszám, vagy ne adj' Isten meg is rendel nekem egyet és csak egy értesítést küld, hogy mikor mehetek érte? Talicskáról meg a múlt heti otthoni beszélgetésből kitalálja, hogy építkezésbe kezdenénk és időpontot egyeztet nekem az egyik vállalkozóval? (Holott mondjuk palántáznék.)
Nameg persze, milyen szinten lehet majd kikapcsolni az AI "segítséget"?

Mit gondoltok erről?

(#13) mad823 válasza beno52 (#12) üzenetére


mad823
őstag

Helyben (SoC-ban) nem kell AI mindehhez, az ilyen jellegű adatfeldolgozást központilag végzik most is, úgy hatékonyabb. Integrált AI a kép és hangfeldolgozáshoz jön jól.
Meg ugye ne felejtsük el, hogy a google a teljen android ökoszisztémát használja fel adatgyűjtésre, az, hogy az ő szeletük a hardverpiacon a saját SoC-cal mennyi, az ebből a szempontból lényegtelen.

(#14) Viktor0610 válasza beno52 (#12) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem kicsit túlgondolod.

Samsung Galaxy A54

(#15) Chiller válasza beno52 (#12) üzenetére


Chiller
őstag

A Pegasus-hoz kell az AI, kapis? :DDD

(#16) pusszycat válasza Chiller (#15) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Beépitett pegi? :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#17) #54625216 válasza beno52 (#12) üzenetére


#54625216
törölt tag

A SoC-ba épített AI pont az adatvédelmet fogja erősíteni. Sok nagy számítási kapacitást igénylő funkciót jelenleg csak hálózaton keresztül lehet megoldani, azaz felküldöd az adatot a felhőbe, ott elvégzik a számítást és visszakapod az eredményt. Ha ugyanezt a SoC is megtudja csinálni, akkor az adat el sem hagyja az eszközt.

(#18) pusszycat válasza #54625216 (#17) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is van zx spektrum 48K, még betöltős basic-el. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#19) joey04


joey04
titán

Szép szavak, aztán meglátjuk mit tud élesben.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) #54625216 válasza pusszycat (#18) üzenetére


#54625216
törölt tag

zx spectrum master race :DD

(#21) Doki42 válasza Chiller (#15) üzenetére


Doki42
őstag

:DD :DD

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#22) kalimist válasza #54625216 (#17) üzenetére


kalimist
aktív tag

És miért lenne jó a annak Google-nek, aki az adatokból él? :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Schuler888 válasza kalimist (#22) üzenetére


Schuler888
senior tag

Nem azon az eszkozen fog ez mulni, amit a kutya se vesz :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#24) spawn21 válasza joey04 (#19) üzenetére


spawn21
veterán

Tehát pár szavas lettél. Minden fórumban ugyan azt tolod. Mi lett veled uram? ;)

témához: nagyon kiváncsi vagyok rá. Az ai nem érdeke , viszont egy olyan pixel ami végre jó lesz jöhet :)

iPhone 13p

(#25) joey04 válasza spawn21 (#24) üzenetére


joey04
titán

Meguntam a hosszú vitákat az évek alatt a sok elfogult idiótával.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) pusszycat válasza joey04 (#25) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Igen. (ezért vok szük szav.)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#27) joey04 válasza pusszycat (#26) üzenetére


joey04
titán

ig.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

A címben lévő kérdésre a válasz: egy Exynos-t

(#29) #54625216 válasza kalimist (#22) üzenetére


#54625216
törölt tag

"És miért lenne jó a annak Google-nek, aki az adatokból él? :)"

Mert ha a konkurencia már meglépte, akkor nem teheti meg, hogy ő nem. A Google kiadja a referencia hardvert, beépíti a támogatást a droidba, aztán úgyis a többi gyártón múlik, hogy bekerül-e a telefonokba.
Jó eséllyel a prémium kategória tudni fogja, középtől lefelé meg nem. Így az adatok továbbra is csorognak jönnek, de a Google elmondhatja, hogy a droid adatbiztonságban is versenyképes, az meg már nem az ő sara, ha a plebsnek nem futja rá, tessenek a hardver gyártóknál reklamálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.