Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Politizálás nélkül:
Ha egy kicsi vállalkozásnak (mondjuk egy irodával rendelkeznek) havonta 3-4000 forintba kerül a net, akkor utána még a szolgáltató fizessen be 5000 forintot?
Teljesen reális, hogy majd a szolgáltatók áremelés, meg sávszélesség csökkentés nélkül kiperkálják ezeket a pénzeket...
Kell ez a tüntetés, és nem csak a netadó miatt! Érezze ez a kormány is (ahogy az előzővel is éreztettük), hogy nem tejhatalmat kapott, és nem tehet meg mindent!
Örülök, hogy a Mobilarena is felemelte a hangját!
(Majd azért a moderálásra figyeljetek ebben a topikban)

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#2) Paul119 válasza tothmaxy182 (#1) üzenetére


Paul119
addikt

Külföldi sajtó is rajtunk "röhög" :(

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#3) shiftac


shiftac
aktív tag

Mást kéne megadóztatni, nem a netet. Valami olyat, aminek nincsen negatív következménye (rezsicsökkentés például). Értem én, hogy kell az államnak a pénz, de át kéne gondolni, hogy azt honnan szerezzük meg.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#4) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Irány a kőkorszak...

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#5) kengyel


kengyel
nagyúr

Még mi jöhet ezek után ? Pont a netet kellett " bántani" !

kengyel

(#6) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nevetséges, már a másik topicban kifejtettem bővebben a véleményemet erről. röviden egyszer már adóztatott dolgot adóztatunk meg még egyszer, és azzal takarózunk, hogy majd a szolgáltató fizet. Aha persze első dolguk lesz áthárítani az előfizetőre. Most én fizetek havi 5600 Ft-ot ADSL-ért, + van mobilinternetem is. 700 Ft + az nem kevés drágulás.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7) kbyte1024 válasza Cyberpunk (#6) üzenetére


kbyte1024
addikt

Pontosan! Mert hogy a szolgaltatok nem fogják ezt benyelni, az is 100!! Majd jönnek szépen az új netcsomagok,amikbe már bele lesz építve. Vicc

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#8) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Én mindenkit biztatok, hogy menjen ki az utcára és adjon hangot a nem tetszésének.

(#9) jenei1994


jenei1994
addikt

Így is kurva drága a net. :(((

5000 ft-ot fizetek 10 mb/s os netért. Ami sokszor csak 3-4 mb/s :W

(#10) NGA válasza tothmaxy182 (#1) üzenetére


NGA
addikt

Azért a céges internet csomagok nem lakossági áron mennek. Mi is valami 15e Ft-ot fizetünk a 20/1-es netre.

(#9) jenei1994

Én meg 3700 Ft-ot a 100/50-es netre.

[ Szerkesztve ]

(#11) ollie


ollie
MODERÁTOR

Remélem senki se fogja politikai indíttatásúnak felfogni ezt a cikket.

(#10) NGA: van pár ezer forintos csomag is cégeknek. De még ha 15k is, szerinted hogy lehet kigazdálkodni belőle 33% adót?

[ Szerkesztve ]

***

(#12) Cyberpunk válasza INGJOKE (#8) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Országos szintű lesz lassan a tiltakozás ez jó, de nem csak e miatt kell kimenni. Ez szerintem az utolsó csepp volt a pohárban sokaknál. Igen csak mellényúltak ezzel az adóötlettel, mert úgy tűnik ez sokaknál kiverte a biztosítékot. És közben meg egyes országokban alanyi jogon jár az internet. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13) Straw


Straw
senior tag

És az IP tévét még nem is említettétek, az is neten generál forgalmat, bár ezzel a 700 HUF limittel kicsit szépíteni próbálják de ez csak "parasztvakítás", az eredeti javaslat szerint a többszöröse lenne az előfizetési díjnak, vicc kategória ez az adó.
Mennyi halucinogén cuccot kellett ahoz tolni hogy ezt ki tudják adni magukból :F :((( :W

42

(#14) djculture válasza Cyberpunk (#6) üzenetére


djculture
félisten

Majd mindenki lemondja a felesleges előfizetéseket így nem lesz meg a bevétel és Varga mester bejelenti hogy már nem 700 hanem 1400/10000 a plafon. Ezt én borítékolom hogy így lesz.

[ Szerkesztve ]

(#15) NGA válasza Cyberpunk (#12) üzenetére


NGA
addikt

Nem csak a finneknél? Ott is valami 1 megabites net van ingyen.

(#16) #03372544 válasza Cyberpunk (#6) üzenetére


#03372544
törölt tag

Ráadásul előfizetésenként kell számolni, tehát az ADSL-edre és a mobilnetedre is külön.
Plusz adalék hogy megkezdett GB-onként 150 Ft, tehát már a legkisebb netcsomagot is megsarcolják.

Azt nem is tudom hogyan lesz, hogy pl. az egyik telómhoz nincs net előfizetve (régi nokia), csak ha nagyon muszáj mert nincs más nálam felmegyek vele a leveleimet ellenőrizni, pár kb-ról van szó.
Ilyenkor is megy a +150 Ft? Ez azért durva.

(#17) kbyte1024 válasza NGA (#15) üzenetére


kbyte1024
addikt

Hollandia is.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#18) hue2000


hue2000
tag

A kormány orrát olyan szívesen felküldeném a saját seggébe :W :W

Az élet mindig drága

(#19) Cyberpunk válasza djculture (#14) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Aszem volt is forgalom visszaesés a bejelentést követő napokban új mobilinternet előfizetés kötésekre. Beszédes. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20) NGA válasza kbyte1024 (#17) üzenetére


NGA
addikt

Erre van valami linked? Én nem találtam alanyi jogon járó ingyenes internetet hollandiában.

(#21) INGJOKE válasza #03372544 (#16) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ha ígx lesz akkor azzal a telefonnal biztos nem mész netre. Én is akkor lemondom s sajátom és használom a cégesen y 100 mb-ot, aztán ha elfogy akkor majd használom lassan. Tiszta kőkor.

(#22) bagkri01 válasza Cyberpunk (#12) üzenetére


bagkri01
őstag

Meg lehetne oldani ezt a netadót ésszerűen is, nem ekkora mértékűnek kellene lennie. Véleményem szerint az a baj, hogy a törvénytervzeteket/törvényeket olyan emberek alkotják meg akik egyáltalán nem értenek az adott témához. Gondoljunk csak bele a gyalogost mindig el kell engedni a zebrán, meg a biciklis jobbról is előzhet rendeletre, az audi a8 hátsó üléséről könnyű volt azt is kiatlálni.
Azt meg, hogy a szolgáltató nem terheli át.....hát melyik politikus hiszi ezt, természetesen nem azt fogják ráírni a részletes számlára, hogy a netadó miatt emeltük a díjakat 700; 5000 Ft-al, de beépítik a számlába az tuti.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#23) tjb007


tjb007
nagyúr

Legyen internetadó, egye fene, de akkor tegyék szépen áfa mentessé a szolgáltatást. A kettő együtt nem megy. Nem tudom létezik-e még a mi csodálatos, élhető, országunkon kívül olyan hely ezen a bolygón, ahol az adó után is adózni kell.
Az meg különösen vicces, amikor előveszik ezt a szolgáltatók nem háríthatják át az előfizetőkre dumát, amikor pontosan tudja mindenki, hogy ez lesz.

(#5) kengyel

Szappanadó, művirágadó. ;]
Nem vicc, tényleg ilyet terveznek, és akkor az alkoholról még szó sem esett (mert ugye azt is tervezik még pluszban megadóztatni literenként 900 forinttal).

(#24) djculture válasza Cyberpunk (#19) üzenetére


djculture
félisten

Mobil internet ügybe amúgy is a roaming megszünésére vár mindenki , egyböl dobja ki a hazai simeket mindenki és az apró tele lesz német osztrák szlovák stb simekkel:)

tjb007: Nem csak szappan hanem mindenféle bőr és egyéb ápolási cuccokra is kg-os termékadót nyujtottak be. Sampon meg a dezodorok pl nagyon megfognak drágulni. Venni is fogok egy csomót és tölem bekaphatják, 2-3 évig simán elállnak.

[ Szerkesztve ]

(#25) NGA válasza INGJOKE (#21) üzenetére


NGA
addikt

Azért vicces. Az emberek jelentős részének nemhogy 1 gigás, de 500 megás net csomagja sincs. Lehet te szerencsés vagy, de én általában 2-300 megát netezek mobilon. Nemhogy gigákat.

(#26) viktor82


viktor82
őstag

Nagy port kavar ez a net adó,nálunk meg sem kérdezték sőt nem is tud róla az átlag felhasználó és meg van adoztatva ,sok szolgáltató úgy kerüli meg,hogy korlátlan netet ajánl közben napi 6gb ami az ígért sebességgel lejön és nem tüntetnek az emberek hanem mindent lenyelunk amit az unió ránk eroltet.

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#27) bozarjoska


bozarjoska
őstag

Azert az eleg gaz hogy az emberek ezen vannak kiakadva leginkabb, nem pedig hogy a kafeteriat is jobban megadoztatjak meg sok minden mast ami sokkal nagyobb kieses az embernek... Nem baj az a lenyeg ezt ne keljen befizetni mashol beszedik a tobbszoroset is...

(#28) Cyberpunk válasza NGA (#25) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem 1 GB-om van, de ez is rendre elfogy. Ja sokat használom. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29) sanyijedi válasza ollie (#11) üzenetére


sanyijedi
őstag

azért van benne.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#30) Cyberpunk válasza viktor82 (#26) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Unió rád erőltet? :D Ez ugye csak vicc?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31) kbyte1024 válasza djculture (#24) üzenetére


kbyte1024
addikt

Pont ezt akartam írni :) jönnek majd a német, osztrák karik:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#32) NGA válasza kbyte1024 (#31) üzenetére


NGA
addikt

Aztán amikor elkezdesz rajta torrentezni, jönnek az ezer eurós számlák :-)

(#33) Kékes525


Kékes525
félisten

Lassan már csak füstjelekkel tudunk itthon kommunikálni.

A visszafogott netadónak is súlyosak lesznek a negatív hatásai

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34) Steve1207 válasza djculture (#24) üzenetére


Steve1207
veterán

Az szép, ha arra is akkora adó megy majd... Pont múltkor gondolkodtam a gyógyszertárban, mert mondták ott is mennyivel olcsóbb lett sok minden, hát pont az drágult csak, amit az átlagember vesz. Attól, hogy mamám gyógyszere 200ft-tal esik, (ami amúgy is baromi drága) tényleg jó ennek a kétszeresét ráverni az átlagcuccokra, amikre sokaknak szüksége lehet és fogyó termék.

.

(#35) mathaus=)


mathaus=)
senior tag

Nevetséges ez az ország komolyan.. Világszinten a legmagasabb az ÁFA, a fizetések európai viszonylathoz a béka s**** alatt vannak, és már szinte mindenre külön adó van.(chips, telefon, művirág, SZAPPAN?!!?? stb) Azaz a termékek, szolgáltatások után duplán adózik az ember. És csodálkozik a kormány hogy mindenki menekül az országból...

(#36) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Ebben az országban kezd törvényes lenni uzsorakamat szintű adókat kiróni mindenre. A netelőfizetésem 2700 forint, amin már rajta van a 27%-os ÁFA. Ha erre ráraknak még 700 forint adót, akkor úgy már közelítünk az 50%-os adókulcshoz, és akkor még nem beszéltünk a mobilnetről, valamint arról, hogy vajon a közintézmények előfizetéseire kirótt adót kivel fogják majd újabb idióta indokokkal megfizettetni....
Ha valakinek kölcsönadnék 40-50%-os kamatra, elvinne a TEK.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#37) #03372544


#03372544
törölt tag

Ha kizárólag a VOIP szolgáltatások adatforgalmára vonatkozna még meg is érteném az érvelésüket, hogy a telefonáláshoz kapcsolódóan akarnak lefedni minden lehetőséget.
Nyilván akkor se örülnék neki, de ilyen módon mindenféle adatforgalomra számolva felháborító a dolog.

Májusig hűségem van hipernetre ami böngészésre korlátlan, minden más forgalomra (voip, youtube, torrent, ilyesmik) 15 Gb a limit. Kíváncsi vagyok ez hogyan fog változni akár jövő héttől...

(#38) Kakumix


Kakumix
senior tag

Vajon hány magánembernek van flottás mobil előfizetése nettel? Nekem ~3000Ft a lebeszélhető és flottán belüli ingyen hívás, X darab SMS és 2GB net. Erre fog rájönni az 5000Ft, szép lesz. Az otthoni vezetékes netet sarcoló 700Ft pedig már csak a hab lesz a tortán.

Legyen szép napod!

(#39) INGJOKE válasza NGA (#25) üzenetére


INGJOKE
veterán

Leírom még egyszer. A céges telomon 100 mb van, s saját előfizetésemen meg 500 mb...( ezért a vodánál 1600 ft-ot fizetek most akartam felrakatni 2 gb-ra, 2400-ért de a 2 év hűség visszatartott+most az internet adó.)

[ Szerkesztve ]

(#40) Kékes525 válasza mathaus=) (#35) üzenetére


Kékes525
félisten

Minek szappan, a bőr biológiailag öntisztulós (hámlik). Elég az. ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#41) BeryBp


BeryBp
csendes tag

Ahogy a szappan, sampon és mosószer után is termékdíjat (adót) kell majd jövőre fizetni, én javaslom a könyveket is durván megadóztatni, meg a sportolás és egészségmegőrzést segítő eszközöket, szolgáltatásokat, meg a gyümölcsöket is. De bevezetnék kiránduló-adót is, valamint a nonprofit, közhasznú cégekre is kivetnék valami durva adót. Mit gondolnak ezek magukról?

Lássuk már azért be, hogy elő kell valahonnan teremteni a milliárdokat a stadionépítésekre, hogy annak az ezer-ezerötszáz szurkolónak legyen szép, modern 20-30 ezres stadionja, ahol az esetleges vereségtől rettegve várhatjuk a feröer- szigeteki válogatott visszavágóját.

Ugyanakkor szükség van a nagy létszámú és főleg nagy fizetésű államaparátus eltartására is, valamint a sok hibás és átgondolatlan döntés, elmutyizás révén keletkezett költségvetési hiányt is be kell tömni valamivel.

Egyébként meg az internetszolgáltatók nem fogják ezeket az adókat áthárítani, mint ahogy más szolgáltatók sem tették. Majd más címszó alatt lesznek emelések.

(#42) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Az is kérdés, hogy a flottás előfizetések cégesnek minősülnek-e. Mert ha igen, akkor szerintem nagyon-nagyon sok ember lesz iszonyúan megszívatva.

(#43) Kasya


Kasya
nagyúr

(#9) jenei1994: En is olyan szerencsetlen helyen lakom a varosban, hogy ugyan ez a helyzet. Persze a centrumban jobb lehetosegek vannak.

Amugy Siofokon vegre kiepitettek a varosban az ingyen* internetet. Ehhez meg ingyen* okostelefont is kapnak a varosiak. Az internetet nalunk meg az is igenybe tudja venni, aki nem engedheti meg maganak.

Mas:
Kindle 3 3G (es tsi.) internetjet akkor Amazon visszomndja es fekete pont leszunk a "lefedettsegi terkepen"? :U

*a szolgaltatas ketevente megujitando Siofok kartyahoz van kotve, aminek dija 1800 ft. A kartyaval extra kedvezmenyek vehetok igenybe sok helyen.

[ Szerkesztve ]

(#44) etohun


etohun
aktív tag

Egyébként nem lett volna hülyeség bevezetni, ha elfogadható sebességű, ingyenes net lenne országos lefedettséggel.
De legalább limit van.

(#45) kengyel válasza tjb007 (#23) üzenetére


kengyel
nagyúr

Erről még nem is hallottam ! Nem is lenne akkora nagy gond, ha a havi fizetést nettó 200-ra emeli :)

kengyel

(#46) NGA válasza INGJOKE (#39) üzenetére


NGA
addikt

Akkor 150 Ft/előfizetéssel lenne több neked, mivel 1 gigán belül vagy.

(#47) Kékes525 válasza BeryBp (#41) üzenetére


Kékes525
félisten

Nyugi, lesz az is! Sőt!

Élenjáróknak: hangadó
Gyászolóknak: hamvadó
Szépkorúaknak: lankadó
Öngyilkosjelölteknek: feladó
Narkolepsziásoknak: szunnyadó
Alváshiányban szenvedőknek: fáradó
Zenészeknek, énektanároknak: Cé a dó
Karmestereknek, karnagyoknak: hang-adó
Túlsúlyosoknak: puffadó, dagadó, has-adó
Rohanó életmódot folytatóknak: szaladó
Könyvelőknek, matematikusoknak: számadó
Kissé sem konzervatívoknak: haladó
Extrém stílust követőknek: sikkadó
Divatdiktátoroknak: mérvadó
Mosodai alkalmazottaknak: száradó
Szakmunkásoknak: szakadó
Örömlányoknak: lyukadó
Szégyenlősöknek: sápadó
Fagyizóknak: olvadó
Szomjasoknak: tikkadó
Horgászoknak: hal-adó
Szülő nőknek: életadó
Atomfizikusoknak: hasadó
Visszafogottaknak: mértékadó
Karosszérialakatosoknak: horpadó
Vendéglátósoknak: fogadó, vigadó
Rádiós, tévés szerkesztőknek: híradó
Fogorvosoknak, szájbetegeknek: fog-adó
Agyzsugorban szenvedőknek: sorvadó
Gyomorbántalmazottaknak: pukkadó
Reumás betegeknek: zsibbadó
Pattanásos bőrűeknek: fakadó
Orvosoknak: hála-adó
Hívőknek: hálaadó
Ingatlanközvetítőknek: eladó-kiadó
Sportrendezvényen szurkolóknak: rangadó
Magas katonai beosztásúaknak: rang-adó
Munkahelyteremtőknek, foglalkoztatóknak: munkaadó
Tépőzár-készítőknek: tapadó
Rágógumizóknak: ragadó
Félősöknek: borzadó
Okosoknak: ötletadó
Tipp-mixelőknek: tippadó
Virágárusoknak: hervadó
Felelőknek: válaszadó
Ünnepélyes megnyitóknak: átadó
Tartozóknak: megadó
Kölcsönzőknek: visszaadó
Színházi öltöztetőknek: ráadó
Szerelmeseknek: odaadó
Nemmel válaszolóknak: tagadó
Közösséghez tartozóknak: tag-adó
Későn távozó vendégeknek: maradó
Nagytestű kutyatulajdonosoknak: mar-adó
Udvarias tömegközlekedőknek: helyadó
Napfelkeltét bámulóknak: pirkadó
Kamaszoknak: lázadó
Betegeknek: láz-adó
;] ;] ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48) mathaus=) válasza Kékes525 (#40) üzenetére


mathaus=)
senior tag

Valóban ;] Az lesz a hab a tortán, ha megélik a 2018as választásokat ( ha addig nem lincselik meg öket) akkor majd jön a rezsicsökkentés vol2, es a sok birka ember meg elfelejti hogy minden után adót fizet, pozitiv dolognak fogja fel, és ujra rajuk szavaz. Bár bízom benne hogy a tegnapelőtti tüntetések után felnyílt az emberek szeme...

(#49) viktor82 válasza Cyberpunk (#30) üzenetére


viktor82
őstag

Nem a net adóra értettem :DDD

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#50) #03372544 válasza kengyel (#45) üzenetére


#03372544
törölt tag

Nettó 200 felett is tud fájni az ilyen adó, hidd el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.