Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) TBB válasza bambano (#9) üzenetére


TBB
tag

Nálam egy N35L 2x1.5TB WD HDD-vel hardveres RAID1-ben 5GB RAM-mal látja el a házi szerver funkciókat egy APC 700 smart UPS-re kötve.
Az oprendszer WHS2011,

Az alábbi szolgáltatások futnak hibátlanul:
DDNS, DLNA (nem a WHS sajátja, hanem a TVMobili ingyenes változata) amely 2db TV-t szolgál ki egyidőben, uTorrent, IIS (saját családi web - leginkább képnézegetésre), a családban használt notebookok és asztali gépek backupja (2 notebook és 2 asztali gép), FTP szerver, 2db wifi-s IPcam felvételeinek tárolása (csak ha mozgás van akkor rögzít - szoftveresen van megoldva).
A WHS eddig még egyszer sem fosta össze a bokáját, pedig már vagy másfél éve megy.

Most tervezem a központi fűtésvezérlés és a redőnymozgatás ráhekkelesét. Már megvan az interfész a buszokhoz, csak vezérlőszoftver kell hozzá és IIS-en keresztül távolról tudom majd teljesen felügyelni a házat.

Szóval én teljesen meg vagyok vele elégedve. A rábízott feladatokat minimális terhelés mellett végzi, még sokminden másra is alkalmas lesz a jövőben.
Otthoni házi mindenes szervernek szerintem nincs jobb, ár/értékben meg verhetetlen. Másfél éve használtan vettem 50kHUF-ért a 2x1.5TB HDD-vel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.