Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) glutamin


glutamin
őstag

Inkább egy egységes csatlakozót kéne bevezetniük, nem pedig itt álszenteskedni a környezetvédelemről meg környezettudatoskodásról. A környezetvédelem egyik legfontosabb szabálya a takarékosság. Az meg nem igazán valósul meg úgy, hogy 125 töltőt vagyunk kénytelenek megvásárolni, noha technikailag az összes telefon mehetne egy félével. A 10 éves Braun villanyborotvámon meg tudták oldani, hogy a villás csatlakozó 12-230V között bárhova dugható és kb 15 prec alattfeltölti a készüléket.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#2) pilóta válasza glutamin (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát igen. Annyira kézenfekvő lenne a mini USB, és akkor gyakorlatilag bárhol tölthető lenne bármilyen telefon, ahol van számítógép, nem csak konnektorból...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem rossz a törekvés, de igaza van az első hsz írójának, egy univerzális töltő kellene, sőt mini USB csatolóval, nem is lenne hülyeség egy hibrid koncepció. Telefon felé menne a miniUSB, másik végén 2csatlakozó(villás, és USB) Y elágazásban.

(#4) glutamin


glutamin
őstag

Egy töltő előállításának energiaigénye jóval nagyobb mint amennyit az évek során "elpazarolnak" a konnektorba dugva.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#5) Integra


Integra
titán

most gyártó vagy gyár? de semmiképpen sem gyárt :)

érthetetlen, hogy mit bénáznak amúgy, mikor már rég a miniusb kéne legyen a standard...
töltés és adatátvitel pc-re is. és akkor otthon a különböző márkájú telefonokat is egy töltővel lehetne tölteni. és nem kéne csatolni töltőt a telefonhoz, hanem külön lehetne egy univerzális töltőt venni. de azt meg korrekt árért, 2e ft mondjuk. és töredékét kéne a tőltőknek gyártani.
erre mindenki nyomja a saját szutykát..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6) .mf válasza glutamin (#1) üzenetére


.mf
veterán

Teljesen egyetértek, én is ezt terveztem leírni. Lenne minden telefon szabvány miniUSB-n keresztül tölthető, máris jobb lenne a helyzet; sőt, akkor már töltőt sem kéne minden telefonhoz csomagolni. Valamint az, hogyha nem tölt, akkor ne fogyasszon a töltő, filléres megoldás, igazán csinálhatná minden gyártó.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) KrAt válasza pilóta (#2) üzenetére


KrAt
veterán

Az úgy túl egyszerű lenne :U

(#8) glutamin válasza .mf (#6) üzenetére


glutamin
őstag

Nekem most a gépből lóg 3 kábel ilyen okokból (Samsung J700, Se K800i és egy Samsung A50-es fényképezőé). Holott mindegyik mehetne nyugodtan egy mini USB-ről.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#9) D1Rect


D1Rect
félisten

Marketing Hype.... értelme egy száll se...

(#10) Khaal


Khaal
őstag

Az előttem szólók kb mindent elmondtak, csak azt tudom hozzáfűzni tetszik hogy az energiatakarékosság és környezettudatosság kezd divatba jönni.
Különben már egy vagy két éve olvastam egy iparági tervről miszerint egységes szabványt fogadnak el a memóriakártyákra, adatkábelekre és töltőkre, de ennek még semmi nyoma (kivétel talán a motorola).

(#11) asadasad22 válasza Khaal (#10) üzenetére


asadasad22
őstag

a Nokia már nem is tudom, hogy mióta látja el szabvány adatkábellel (mini/microusb), szabvány audio csatlakozóval (3,5/2,5mm jack) és szabvány memóriakártyával (microusb) az összes okostelefonját, és az N85-nek már a töltője is szabványos microusb-ről veszi fel az áramot..

(#12) Lirion válasza asadasad22 (#11) üzenetére


Lirion
addikt

Mutatnál egy linket, ahol megerősítik, hogy az általad felsorolt csatlakozók szabványos telefonba való csatlakozók? Mert amíg erről nincs hivatalos állásfoglalás, addig azok épp annyira szabványosak, mint a SE fast portja.

(#13) adabra


adabra
senior tag

2007 szeptemberében megegyeztek a főbb gyártók, hogy egységesítik a töltőket, mégpedig a micro usb -t választották.

[link]

Ehhez képest ők maguk sem nagyon tartják magukat a megállapodáshoz... :((

(#14) PrinczA válasza adabra (#13) üzenetére


PrinczA
őstag

Na ez megvan, már csak 10-15 év kell, hogy mindenki átálljon a szabványra.
De addig kijön vmi hiper szuper adatátvitel, amire majd más kábel és csati kell.
Tudom, tudom pesszimista vagyok.

Miért nem lehetne ilyet használni (mindig tudná az asszony is, hogy hol a telefonja) :) adatátvitelre meg ott a Infra, BT, WIFI, ...

(#15) Khaal válasza asadasad22 (#11) üzenetére


Khaal
őstag

Szabványnak szabvány, de nem egységes. Egyiken miniusb, másikon microusb. 2.5 jack vagy 3.5 jack (néha egyik sem). Régifajta Nokia töltő, újfajta vékonyabb Nokia töltő, egyiket lehet tölteni USB-ről, másikat nem...
Ennyi erővel SE is jól csinálja, mert szinte mindegyik telefonja Fast-portos, M2 kártyás és tölthető usbről.

(#16) sanzi89


sanzi89
addikt

Ötlet jó, legalábbis ha megvalósulna. Az, hogy nem ez a legnagyob probléma az energiapazarlás terén... legalább ennyi lenne.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#17) glutamin


glutamin
őstag

Az gondolom mindenki számára egyértelmű, hogy amennyiben egységes megoldások születnének, úgy rendesen esne az ilyen alkatrészek eladásának forgalma. ezt nem nagyon akarják egyelőre.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#18) ALI_G válasza glutamin (#4) üzenetére


ALI_G
veterán

ettől még fogyaszt ha be van dugva. Az nem kerülhető meg, csak ha kihúzod.

Az egységes töltők pedig eljönnek, csak ki kell várni. Mintha már arról is lett volna megegyezés.

(#19) ALI_G válasza D1Rect (#9) üzenetére


ALI_G
veterán

akkor számold ki az összes bedugott töltőre hogy mennyi áramot fogyaszt egy nap amikor nincs rajta telefon.

lehet egy magyarországi nagyváros energiája megy a kukába a világon minden nap, mert nem húzzák ki a userek.
Ráírnám a töltőre nagy betűvel, hogy tönkremegy ha bedugva hagyod. Talán akkor kihúznák.

(#20) ALI_G válasza adabra (#13) üzenetére


ALI_G
veterán

na valaki legalább linkelte. mondom én, hogy megegyeztek :)

(#21) ALI_G válasza glutamin (#17) üzenetére


ALI_G
veterán

EU kötelezni fogja őket. szerintem.

(#22) dabadab válasza ALI_G (#21) üzenetére


dabadab
titán

Ugy tudom, hogy Kina mar lepett az ugyben, ok a micro USB-t valasztottak.

DRM is theft

(#23) ALI_G válasza dabadab (#22) üzenetére


ALI_G
veterán

benne is van az egyik linkben.

(#24) pilóta válasza ALI_G (#19) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ráírnám a töltőre nagy betűvel, hogy tönkremegy ha bedugva hagyod

Az nem jó, mert ha bedugva hagyod és nem megy tönkre, akkor jól beperelnék a gyártót, hogy valótlant állít :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26) orbano válasza pilóta (#24) üzenetére


orbano
félisten

akkor írják rá hogy tönkremehet :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#27) glutamin válasza ALI_G (#21) üzenetére


glutamin
őstag

Ma du vettünk Tesco-ban egy vodás telefont 2000Ft-ért. Micro USB-s töltője van. Meg lehet ezt oldani, csak akarni kell.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#28) PrinczA válasza glutamin (#27) üzenetére


PrinczA
őstag

ja, ja, csak az akarással van a gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.