Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ROBOTER


ROBOTER
addikt

"ha például egy autót eltulajdonítanak, az lopás, mivel elveszik az eredeti, de egy játék lemásolásánál az eredeti megmarad."

Most ezt komolyan egy felnőtt ember gondolja így?

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

(#3) Mans20


Mans20
addikt

Valami vicceset vehettek be.

(#4) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Ave Marcus Ave! ;)

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#5) heihachi


heihachi
addikt

Végre egy értelmes ember.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#6) rt06 válasza ROBOTER (#1) üzenetére


rt06
veterán

pedig ez igy megfogalmazva helyes (igaz hianyos es kicsit osszetettebb is a dolog)

a hir celja meg nem tudom mi lehetett ezzel a masfel kiragadott gondolattal, mert ez igy nem hogy hirnek, de meg flamekeltesnek is rossz

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#7) plus44


plus44
veterán

Rendben, akkor szedem is le a Minecraft-ot... :U

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8) kexksz válasza ROBOTER (#1) üzenetére


kexksz
addikt

Miért, nem így van? :U Amúgy teljesen igaza van, hogy potenciális vásárlók a warezolók is, általában én is leszedem a játékot, aztán ha tetszik megveszem...

(#9) mephi666


mephi666
nagyúr

jót kell csinálni, amit megvesz a nép és elszórakozik vele, nem pedig megetetni csomó trailerrel és kiszúrni a szemét valami sz*rral... :K

nem jut senkinek eszébe, hogy mi vezet(het)ett ide? szerintem az a tény, hogy semmiből nem csinálnak már szinte demót, a warezt előtérbe helyezte, mert sok ember nincs eleresztve úgy anyagilag, hogy havi 10ezreket kidobjon potyára...

2 lehetőség van, hogy kipróbáljon az ember 1 játékot:
- kuncsorog valahol/valakinél, ahol megvan eredetibe, hogy megnézhesse/kipróbálhassa, de pc-nél nem sokra megy ezzel, mert valószínűleg más konfigon látja, mint a sajátja
- lewarezolja a végleges változatot és dönt: megér neki x összeget?

ilyen értelemben meg a kocsis példához viszonyítva: olyan, mintha nem mehetne próbakört az adott szalonban a potenciális vásárló a kinézett kocsival, hanem ha beleül -> kötelező megvennie... játékoknál a demók adták a "próbakört" és én ezt mocskosul hiányolom :( (viszont a cégek meg így kenhetik a szemétparasztk*cs*gwarezolókra a bevételkiesést és mossák a kezeiket... szerintem rossz hozzáállás)

#14: 1óra múlva érek haza kb... szerintem addigra 150hsz körül lesz a bejegyzés :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) ROBOTER válasza rt06 (#6) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mivel a fogalmazás eleve egy tévedésre épül, nem tudom helyesként értelmezni még fenntartásokkal sem.

Ugyanis a szerzői joghoz kapcsolódó vagyoni jogától (haszonszerzés) részben megfosztják azt a szerzői jogtulajdonost, akitől szoftvert lopnak.

A szoftver, mint piaci termék nem csak egy bittömeg, hanem a hozzá kapcsolódó jogok összessége.

Nem marad meg az eredetije annál, akitől lopnak!

[ Szerkesztve ]

(#11) ROBOTER válasza kexksz (#8) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Miért, nem így van?"

Nem. Lásd előzőt.

(#12) D1Rect válasza rt06 (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

Kattintás-kattintás-kattintás.

(#13) kexksz válasza ROBOTER (#10) üzenetére


kexksz
addikt

Akkor úgy kérdezem, hogyha valamit letöltök, akkor azzal kinek okozok anyagi kárt? Mármint mivel lesz kevesebb pénze, amikor letöltöm, mint az előtt egy perccel?

(#14) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Minecraft. Kalózkodás. Lopás. => ~600+ hsz

akar valaki fogadni? (moderátorok nem játszanak, mert 599-nél zárnák a topicot ;] )

[ Szerkesztve ]

(#15) ROBOTER válasza kexksz (#13) üzenetére


ROBOTER
addikt

A jog (szerencsére) nem így működik.

(#16) mephi666 válasza ROBOTER (#15) üzenetére


mephi666
nagyúr

csak a szoftver elég komplex dolog... gondolj bele: ha íratsz valakivel egy feladatspecifikus programot, akkor azt látod, ahogy elkészül és kipróbálhatod a funkcióit még kész állapotban is... nem egy zsákbamacskát kapsz a végén (igaz, egy ilyen program nem is 10ezer forint, hanem pár 0-val több általában)

a neten található programok nagy részéből is van próbaverzió, viszont a játékokból nagyon ritkán adnak már ki... más szellemi tulajdon: a könyvek/hanghordozók... hasonló szabályok vonatkoznak rájuk is és a könyveknél beleolvashatsz (lemezeknél belehallgathatsz) vásárlás előtt (ergo: "kipróbálhatod")

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#17) kexksz válasza ROBOTER (#15) üzenetére


kexksz
addikt

Jó kitérő válasz. :DDD

(#18) Rive válasza ROBOTER (#15) üzenetére


Rive
veterán

Speciel pont a jog szerint van leginkább igaza a csókának :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19) LucifeI2 válasza plus44 (#7) üzenetére


LucifeI2
őstag

Szedjed, nem hiszem, hogy érdekelné. :DDD 1.2 milliárd forintot keres havonta.

(#20) Morden24 válasza kexksz (#13) üzenetére


Morden24
nagyúr

Annyival, ahányan vásárlás helyett loptak.

Amúgy meg attól, hogy én mondjuk ellopom a te kiadás előtt álló könyvedet, és felpakolom a netre, neked valóban nem lesz KEVESEBB pénzed, mégis tönkre fogsz menni.

Szóval az egy dolog, hogy a faszinger felhívja a figyelmet, hogy nem kolbászként kéne tekinteni ezekre a termékekre vagy szolgáltatásokra, de a warezos rétegnek meg lassan ré kéne jönnie, hogy attól még, hogy valami nem kolbász, még pénzbe kerül.

Egyébként meg tométó vs. tomátó, ahogy az angol mondja. Szavakon lovaglunk, nem fogalmakon, jogilag eddig sem volt lopás - bár hozzáteszem, a magyar köznyelv a szolgáltatás jogosulatlan igénybevételét is lopásnak szokta aposztrofálni, ld. "lopja a hábéót". Ezzel az erővel a "kalózkodást" meg nevezzék át másra, mert illik tisztázni, hogy a kalóz tolvaj, rabló, a végzett tevékenység tolvajlás, rablás.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#21) D1Rect


D1Rect
félisten

Lopás:
Más munkájának eredményét saját céljaimra felhasználni ellenszolgáltatás nélkül annak ellenére, hogy az eredeti tulajdonosa ezt kifejezetten tiltja.

(#22) ROBOTER válasza kexksz (#17) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mivel láthatólag nem vagy fogékony a tényekre, nem erőltetem. Kicsit azért durva lenne, ha újraírnád a jogrendszert így egy fórumban.

(#23) ROBOTER válasza Rive (#18) üzenetére


ROBOTER
addikt

Megkérdezhetem, hogy melyik ország jogrendszere, melyik iskolában tanított jogrendszer szerint?

(#24) plus44 válasza LucifeI2 (#19) üzenetére


plus44
veterán

Csupán arra reagáltam volna, hogy mehet a warez nyugodtan felőle...persze akkor, ha nem az ő zsebéből veszik ki a pénzt. ha nem keresne ennyit, nem mondana ilyet.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#25) Morden24 válasza plus44 (#24) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ez csak pr, semmi más. Trying 2 b kewl.
Valójában önreklámoz, miközben simogatja a netes társadalom pociját. Klisés és médiaszajhás módszer, de tökéletesen működőképes.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#26) Rive válasza ROBOTER (#23) üzenetére


Rive
veterán

Pl. a magyar szerint az a kalózkodás, amiről a hir szól, úgy neveztetik, hogy szerzői és szomszédos jogok megsértése. A lopásra meg van külön definició, és aki keveri őket, azt nem szokás sokáig engedni egy jogi karon se.

Szóval ha jogászkodik valaki akkor tegye 'tisztességesen' és ne keverje a szerzői jog megsértését a lopással, mer' az igy direktben Bélabá' szinten is egyre cikibb.

Bélabá szinten egy 'szoftver-' kitétellel még elmegy a kalózkodást lopásnak nevezni, de te kifejezetten jogászkodni kezdtél fönnebb.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#27) ROBOTER válasza Rive (#26) üzenetére


ROBOTER
addikt

Te keversz valamelyik másik userrel.

Nem én mondtam a lopást, és a kifogásolt mondatban nem a lopásba kötöttem bele.

Az "eredeti megmarad"-ba kötöttem bele, mert hülyeség még a megfogalmazás is.

Így világos?

[ Szerkesztve ]

(#28) BalaNce87 válasza plus44 (#24) üzenetére


BalaNce87
addikt

Nah jah mindig is nagy a felhajtás ekörül, pedig a pénzt ugyanúgy megkeresik más platformon, ha már a pc-t nem is támogatják kellőképpen egyesek. Szóval jah addig nem kell sírni ameddig tömik a zsebüket keményen, nekik káruk nem származik belőle személyesen, így felesleges is jártatni a szájukat ez ellen.

[ Szerkesztve ]

(#29) plus44 válasza BalaNce87 (#28) üzenetére


plus44
veterán

Igen, ez a más kárán való önreklámozás/plusz pénzkeresés legmocskosabb módja. (bár mind az)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#30) Rive válasza ROBOTER (#27) üzenetére


Rive
veterán

Nem keverlek senkivel és nem, az adott környezetben a legkevésbé sem világos: nem ártana, ha vennéd a fáradtságot és bővebben kifejtenéd, hamár.

Ui.: az 'eredeti megmarad' változtatással együtt sem igazán világos.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31) ROBOTER válasza Rive (#30) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Ui.: az 'eredeti megmarad' változtatással együtt sem igazán világos."

A hozzászólásaid alapján nem is néztem ki többet belőled.

(#32) Inv1sus válasza D1Rect (#2) üzenetére


Inv1sus
addikt

+1

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#33) csoli31 válasza kexksz (#17) üzenetére


csoli31
aktív tag

Mint ahogy a te kérdésed is jó kitérő a lelkiismereted megnyugtatására, hogy márpedig te nem lopod meg, mert nem okozol pénzbeli kárt neki. :U Nem mellesleg ha valaki letölt egy játékot illegálisan, azok általában végig is játsszák. Ezeknek kis része veszi csak meg ezek után a játékot. Tehát igenis kárt okozol neki, mert végigjátszod az ő termékét (használod), de mégse adsz érte egy vasat se. A szoftverek vagy más nem kézzelfogható termékek is ugyan olyan dolgok mint a kézzelfogható tárgyak. Ugyan úgy dolgoznak rajta (ebből élnek, ez a megélhetésük). Ebből fakadóan aki illegálisan jut hozzá más munkájához (amiért fizetni kéne), az igen is meglopja azt aki csinálta.

Az meg egy másik dolog, hogy mostanában egyre kevesebb demó jelenik meg, aminek megvannak az okai. Ami ránk nézve igencsak egy pocsék húzás. Le merném fogadni, hogy azért nem csinálnak már demókat, mert tudják hogy akkor még kevesebben vennék meg a játékaikat. Mivel manapság egyre csökken a játékok terén a színvonal, de ők mégis elakarják adni a termékeiket. Ezt úgy tehetik meg, hogy beetetik a népet mindenféle reklám maszlaggal és szöveggel. Na meg az előrendeléshez járó mindenféle akciókkal (leginkább a DLC-kel), és ugyebár a demó elhagyásával. Sajnos vannak sokan akik be is dőlnek mindezeknek, és veszik sorra minden évben ugyan azt a játékokat, amik csak egy kis újítást tartalmaznak. Amik beleférnének egy olcsóbb DLC-be is. Közben meg azokat oltják le akik megmondják az igazságot a hőn áhított "nagyszerű csodálatos" minden évben kiadott játékukról.
Én régen havonta vettem a jobbnál jobb játékokat. Manapság már csak max. 2-3 új játékot veszek egy évben. Ez is mutatja, hogy hová fejlődőt a játék ipar is. Ebből is egy tömeggyártás lett semmi más. Már csak a profit a lényeg, a játékosok igazi igénye meg le van sz***a! Nem mellesleg mivel nem tud tenni a játékos ellene, hát beletörődik, és aláveti magát a tucatjátékoknak (tisztelet a kivételeknek).

"Amikor a néma ember megszólal": http://www.youtube.com/watch?v=5J0D1cHARMc

(#34) eXodus válasza ROBOTER (#31) üzenetére


eXodus
őstag

Zseniális kitérő válasz... ez olyan apple-s hozzáállás.

(#35) kexksz válasza Morden24 (#20) üzenetére


kexksz
addikt

Könyv teljesen más, ha eredeti játékot veszel, akkor annak általában előnyei vannak a warezhoz képest, (ha nincsenek akkor az meg hiba, mert csak a "letöltöm öszt jóvan" játékosoknak kedvez) míg egy könyvet teljesen mindegy, hogy hol olvasod el.

Én pedig épp azt mondtam, hogy letöltöm azért, hogy KIPRÓBÁLJAM, ha már basznak demot kiadni. Nem fogok zsákbamacskát venni.

[ Szerkesztve ]

(#36) Morden24 válasza kexksz (#35) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ennek mi köze ahhoz, hogy okozol-e kárt?
Én is kiemeltem, hogy az okozza az említett kárt, aki vásárlás helyett tölti le.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#37) Rive válasza ROBOTER (#31) üzenetére


Rive
veterán

:vállvonás:

Nekem ugyan mindegy, hova pozicionálod be magad, max. nagyobbat zúgsz.

A lopás és 'kalózkodás kérdéskörének tárgyalásakor a közérthetőség javitása érdekében gyakran használt fordulat a fizikai megjelenési forma birtoklásából kiindulni: amit a fickó mondott, az nem igazán különbözik attól, amit (szak)jogászok is használnak efféle (médiamegjelenés) esetekben .

Belekötni lehet persze, de akkor az ember tartozik némi értelemmel a többiek felé.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#38) kexksz válasza Morden24 (#36) üzenetére


kexksz
addikt

A hszem második részét nem neked, hanem csoli31nek írtam, csak az lemaradt. :) :B

[ Szerkesztve ]

(#39) rt06 válasza ROBOTER (#10) üzenetére


rt06
veterán

legjobb tudomasom szerint nincs olyan, hogy szoftver lopas
ami van, az a szerzoi jog megsertese, jogosulatlan hasznalat (bar nem tudom pontosan, valaki hozzaertobb majd kijavit)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#40) ROBOTER válasza rt06 (#39) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az az idézett mondatra való egyértelmű visszautalás, az ő szavait használva.

Előtte szépen leírtam, hogy mi a helyzet, szándékosan kerülve a lopás szót.

Eléggé elkülöníthető a kettő. Majd előbbit legközelebb idézőjelbe teszem.

[ Szerkesztve ]

(#41) csoli31 válasza kexksz (#35) üzenetére


csoli31
aktív tag

Mit értesz a kipróbálom szó alatt? Mert ha azt ami valójában (játszol vele fél, vagy max. 2 órát) azzal semmi gond nincsen (ami valójában nem igaz). De ha végig szoktad játszani, és úgy döntöd el, hogy ez neked nem kell... az egyáltalán nem tartozik a kipróbálás szó alá (azzal már igen is megkárósítod a készítőt)! Én demó hilyán kiszoktam próbálni a játékot ami érdekelne engem (játszok vele fél vagy max. 2 órát, és utána törlöm lefele a gépről).

"Amikor a néma ember megszólal": http://www.youtube.com/watch?v=5J0D1cHARMc

(#42) kexksz válasza csoli31 (#41) üzenetére


kexksz
addikt

Mikor hogy. A lényeg, hogy ha tetszett akkor megveszem, akár végigjátszottam akár nem, viszont ha nem tetszik akkor biztos, hogy nem. Múltkor is megvettem DA + Eszmélést, mert mindenki írta hogy mekkora jóság, gondoltam többszöri KoTOR és ME végigjátszások után ez is befog jönni, aztán kb 1,5 óra múlva meguntam, egyszerűen nem tetszik, az Eszmélést még csak ki sem bontottam.

[ Szerkesztve ]

(#43) Arena87 válasza csoli31 (#33) üzenetére


Arena87
aktív tag

Így van, innentől kezdve ne nagyon lássanak pénzt tőlem. A másik meg ne csodálkozzanak ha van warez és letöltik a gagyi játékaikat. :U

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#44) dabadab válasza Morden24 (#20) üzenetére


dabadab
titán

"Annyival, ahányan vásárlás helyett loptak."

“There is no such thing as a ‘lost sale’,” he said, debunking another popular myth. “Is a bad review a lost sale? What about a missed ship date?”
[link]

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#45) Wolverine válasza kexksz (#35) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem más a könyv sem az e-bookok korában :P Letöltöd, elolvasod, nem veszed meg - okoztál-e kárt? :U Naná, pont annyit, mint egy letöltött és meg nem vett szoftverrel.

csoli, a demó elkészítése plusz munka, amint arról említést tettek a fejlesztők többször is; és ma az a hozzáállás, hogy a demóra fordítandó munkaórákat inkább beletolják a kész játékba (amivel persze így is késnek és így is bugos, félkész bétaverzió jelenik meg sokszor dobozos formában...)

ROBOTER, ez szőrszálhasogatás. Rive elég sok warezvitában vett itt már részt és ha jól emlékszem, nem pártolja a warezt... ettől abban igaza van, hogy a pongyola megfogalmazást elég megtartani a megértésben kihívásokkal küszködő egyéneknek.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#46) Morden24 válasza dabadab (#44) üzenetére


Morden24
nagyúr

Kardinális baromságnak tartom, de a felhozott példákból látszik, hogy a faszi hülye is, csak próbál valami szimpatikusnak hangzó nyilatkozatot összerakni.

Igen, egy negatív kritika bizony lehet bevételkiesést generáló hatás, és létezik a hitelrontás, rágalmazás, becsületsértés fogalma is. Így például egy valótlan állításokkal teli lejáratókampány igenis bevételkiesést okozhat. Egy valós tartalmú negatív kritika is, az most más kérdés, hogy teljesen legálisan.
A megcsúszott vagy akadozó szállítás, illetve készlethiány bevételkiesést produkáló hatásáról meg igazából szerintem nem kéne egy valamennyire értelmes embernek túl sokat magyarázni.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#47) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mikor először hallottam az MC-ről, letöltöttem torrentről, aztán másfél héttel később megvettem, azóta online nyomom. Akkor én most olyan bűnözőféle vagyok, vagy nem?

Speciel Notchal értek egyet, bár ő könnyen beszél, pár warez MC példány max statisztiaki adat a szemében. ;]

Saját véleményem meg az, hogy a mai demó mentes világban a warez az első lépés a vásárlás felé, ha valami nem kipróbálható warez/demó formában, akkor nagyon valószínű, hogy megvételre sem kerül.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#48) Rive válasza dabadab (#44) üzenetére


Rive
veterán

Bár továbbra is csak egy nagyobb interjú részleteit láttuk, de ez a szelet csak nagyon speciális környezetben tekinthető értelmesnek :U Oké, hogy a csóka odavan a saját termékével/től, de ez semmi efféle ujradefiniálásra nem jogositja fel.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#49) DeFranco válasza Rive (#48) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azért van abban némi igazság amit mond. Arra a részére gondolok, ahol azt írja, hogy a warezolókat nem eredendő gonosznak kell felfogni, hanem potenciális vásárlónak.

Felnőtt egy generáció, aki annak idején warezolt, mert ez volt a természetes, vagy egyáltalán nem is volt kiforrott a rendes játékpiac. Magamat is ezek közé sorolom, de felnőttem, megtehetem, hogy vásárolok játékokat, és bár most már könnyebben elérhetőek a feltört tartalmak, mint régen (értsd: nem kiszerelt HDD-vel kell átbiciklizni a város túlsó végébe) mégis megveszem, ami érdekel, mert igényem van rá. Egyszerűbb, tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés.

A gond az, hogy erre (arra, hogy olyan platformot kell kínálni, ami kényelemben, elérhetőségben vetekszik a torrent oldalakkal, és ezt még meg is fejeli a supporttal, és a folyamatos patcheléssel, supporttal) nagyon kevesen jöttek eddig rá. Talán a Steam az egyetlen, aki ezt tényleg profi módon tolja. Rájöttek, hogy a warezosokat nem tűzzel vassal üldözni kell, hanem rá kell szoktatni a vásárlásra.

Igen, filléres akciókkal, kényelmes letöltés alapú vásárlással, stb. Nem kell aggódni, aki egyszer rákap, az előbb utóbb észre sem veszi magát, és megveszi a 40+ eurós címeket is.

[ Szerkesztve ]

(#50) dabadab válasza Rive (#48) üzenetére


dabadab
titán

"Bár továbbra is csak egy nagyobb interjú részleteit láttuk"

Nem, ez egy beszéd volt, maga Notch így emlékezett meg róla:

"Then the scariest thing in a long time happened. I went on stage. I talked for three minutes about piracy, mumbled something about “That was quick”, and left the stage. I was scheduled to do a five minute talk, but only managed to fill 60% of it.. People tell me it wasn’t as bad as I thought it was.. but they’re probably just being polite."

[link]

Abban mondjuk kétségtelenül igaza van, hogy a kalózkodás nem lopás, meg abban is, hogy ez az "elmaradt bevétel" azért elég ingatag fogalom. Meg valószínűleg az is igaz, hogy nem most adta elő élete legösszeszedettebb gondolatmenetét.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.