Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) vanye válasza Ryoo (#21) üzenetére


vanye
senior tag

Sztem vérciki, hogy új operációs rendszerként próbálják pozícionálni, eladni a HarmonyOS-t - ráadásul úgy, hogy ezt nem én állítom: korábban többször is lenyilatkozták, hogy a Google-ról történő leválásuk miatt "új, saját" OS-t raknak a termékeik alá. (Richard Yu - CEO of Huawei’s Consumer Business Group: "HarmonyOS is completely different from Android and iOS." :DDD Bár az Amazon-féle droid-forknak is hasonló elnevezése van, hiszen annak Fire OS a neve, de az a fork masszívan arra lett felépítve, hogy a vásárló az ilyen rendszerrel futó tableten online tartalmat (film, sorozat, zene, ComiXology stb.) fogyasszon. Ilyen szempontból az a fork valóban rendelkezik néminemű hozzáadott értékkel.)
Ehhez képest a HarmonyOS mégis egy sima Android-fork, amelynek az erőltetése mögött pusztán annyi volt az elgondolás, hogy mivel a Google kirúgta a széket a lábuk alól, kénytelenek voltak előhozakodni valamivel, ami nem a korábbi (egyébként szintén droidra épülő) EMUI. Marketinges szempontból értem én, hogy azt kell kommunikálni: a Huaweinél mostantól új időszámítás jön - a valóság azonban ezzel szemben az, hogy 2021-ben még mindig ott tartunk, hogy ami nem iOS (márpedig csakis az lehet iOS, ami egyben Apple is), az szükségszerűen Android. Ahogy a HarmonyOS is Android. Abból is a tízes verzió, 2019-ből...Lehet tippelni, hogy az USA kereskedelmi minisztériuma pontosan mikor is rakta feketelistára a Huaweit. ;)

Stern des Südens!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.