Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DS39


DS39
nagyúr

A 11-es szimpatikus, LCD és nincs kamera lyuk. De hát az OS használhatósága kérdéses.

(#2) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mégis kaphat snapdragont? Kicsit kusza ez nekem.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#3) zeon.hu válasza pusszycat (#2) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Felhalmozott készlet?

#?*@&!

(#4) #40047616 válasza zeon.hu (#3) üzenetére


#40047616
törölt tag

865 és 870? Hogy maradhatott készleten mikor ezek már a szankciók után jöttek ki? Csúcs snapdragon-t nem is használt előtte sem a huawei.

(#5) smc


smc
addikt

A legnagyobb pont úgy néz ki mint egy wish-ről lopott kép ezekkel a kamu vékony kávákkal, persze ennek azért hihetünk is. :D
Hajrá, bár itt nem lesz piaca.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6) Lami66 válasza pusszycat (#2) üzenetére


Lami66
őstag

Nem totál tiltás van a Huawei felé. Lehet kérni külön engedélyt a kereskedésre. Aztán az engedélyt vagy megadják, vagy nem. A Qualcomm kérelmezte a kereskedést és engedélyt kapott rá, de csak 4G képes chipeket szállíthat [link]
Ez több kérdést is felvet:
4G-n már nem nemzetbiztonsági veszély a Huawei?
A Qaualcomm olyan chipet szállít amivel úgymond "belelátása" van az amcsiknak a Huawei eszközökbe, és ezért kaptak engedélyt?
Szerintem az utóbbi.

[ Szerkesztve ]

(#7) pusszycat válasza Lami66 (#6) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Beépített kémkedésvédelem avagy kémkedünk mit kémkednek? Közben az orosz hackerek mindent leblokkolnak. Az nem számít? :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#8) kBika


kBika
csendes tag

kicsit jobban is hasonlíthatna az ipadre :)) a Dock teljes koppintás

(#9) kakuk.tamas válasza kBika (#8) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ilyen dokkot igazából bármelyik droidos telefonra/tabra csinálhatsz (az EMUI tudtommal gyárilag is tudja most is).
És ez a kinézet még mindig jobban kezelhető, mint például a Samsungé.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#10) vanye


vanye
senior tag

(#11) #07614208 válasza vanye (#10) üzenetére


#07614208
törölt tag

A linkelt videóban telepití a Netflixet az appgalleryből? :F

[ Szerkesztve ]

(#12) smc


smc
addikt

[link] full review

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#13) joey04 válasza kBika (#8) üzenetére


joey04
titán

Kb minden termékük koppintás. Az "új" rendszerük is: [link]

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) Legendd


Legendd
senior tag

Szerintem menő lesz. És az iOS-iPadOS-MacOS vonalat is azért szeretem, mert minden összedolgozik mindennel, és ez az, amire jelenleg az Android nem igazán képes, a HarmonyOS pedig úgy fest, majdnem minden eddiginél jobban. Nekem ez a fontos, nem az, hogy felforrósodó, de bivalyerős S888 legyen meg 100-120x-os kamuzoom és hasonlók.

Alea iacta est!

(#15) #06658560 válasza #07614208 (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem, a Petalserach apk-t is keres, és azonnal hozza 3rd party helyről. Adott direkt honlapról telepítette.

#13 joey04: A telefonjaik mit koppintanak?

[ Szerkesztve ]

(#16) Lami66 válasza joey04 (#13) üzenetére


Lami66
őstag

Ez kivétel nélkül csak azoknak szokott probléma lenni, akik soha nem vennének Huawei cuccot. Akkor se ha semmire se hasonlító saját dizájnjuk lenne.

(#17) kBika válasza Lami66 (#16) üzenetére


kBika
csendes tag

Szerintem az egész cég részéről tök ciki hogy egy koppintás az egész, és valóban pont emiatt nem is fogok venni :)

(#18) #07614208 válasza #06658560 (#15) üzenetére


#07614208
törölt tag

De a netflixnek kell a widevine L1 drm tanusitvány a HD tartalom lejátszáshoz. Vagy lehet rosszul tudom.

(#19) janeszgol válasza Legendd (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezekkel én tökre egyetértek.

(#20) vanye


vanye
senior tag

Biztos nagyon fasza olyan kínai cégnek adni a pénzem egy termékért, aki azt sem képes felvállalni, ami kis kutakodás után a napnál is világosabb. (Ráadásul Android Q, így a 12 árnyékában... Innen is látszik, mióta szenvednek már ezzel a forkkal.)
Ráadásul az egész koncepció rohadt eredeti: iOS- meg iPad OS-koppintás egy az egyben. Na, de legalább van itt olyan, akinek ez is elég. :DD

Stern des Südens!

(#21) Ryoo


Ryoo
senior tag

Nem értem ezt a koppintásos dumát, nincs már ilyen a mai világban, mindegyik hasonlít a másikra, egyébként, ha valami jól működik, és esztétikus nem is baj, ha átveszik. De itt téglalap alapú, vagy négyzet alapú, vagy kör alapú dolgokról beszélünk, csináljanak háromszög alapút, mert olyan egyik gyártónál sincsen? :W

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#22) janeszgol válasza vanye (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Elég. Miért ne lenne elég? Az Apple ökoszisztémája (remélhetőleg, ezzel még várjunk) az Android rugalmasságával... nálam telitalálat.
Az iOS/iPad OS GUI koppintás kicsit ciki, de ez sem újdonság.

Jobban örülnék, ha ezt a hírt a Samsungtól vagy inkább a Microsofttól olvasnám. De mindegy.

(#23) pusszycat válasza Ryoo (#21) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Volt aki megpróbálta. Be is fürdött vele rendesen.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#24) vanye válasza Ryoo (#21) üzenetére


vanye
senior tag

Sztem vérciki, hogy új operációs rendszerként próbálják pozícionálni, eladni a HarmonyOS-t - ráadásul úgy, hogy ezt nem én állítom: korábban többször is lenyilatkozták, hogy a Google-ról történő leválásuk miatt "új, saját" OS-t raknak a termékeik alá. (Richard Yu - CEO of Huawei’s Consumer Business Group: "HarmonyOS is completely different from Android and iOS." :DDD Bár az Amazon-féle droid-forknak is hasonló elnevezése van, hiszen annak Fire OS a neve, de az a fork masszívan arra lett felépítve, hogy a vásárló az ilyen rendszerrel futó tableten online tartalmat (film, sorozat, zene, ComiXology stb.) fogyasszon. Ilyen szempontból az a fork valóban rendelkezik néminemű hozzáadott értékkel.)
Ehhez képest a HarmonyOS mégis egy sima Android-fork, amelynek az erőltetése mögött pusztán annyi volt az elgondolás, hogy mivel a Google kirúgta a széket a lábuk alól, kénytelenek voltak előhozakodni valamivel, ami nem a korábbi (egyébként szintén droidra épülő) EMUI. Marketinges szempontból értem én, hogy azt kell kommunikálni: a Huaweinél mostantól új időszámítás jön - a valóság azonban ezzel szemben az, hogy 2021-ben még mindig ott tartunk, hogy ami nem iOS (márpedig csakis az lehet iOS, ami egyben Apple is), az szükségszerűen Android. Ahogy a HarmonyOS is Android. Abból is a tízes verzió, 2019-ből...Lehet tippelni, hogy az USA kereskedelmi minisztériuma pontosan mikor is rakta feketelistára a Huaweit. ;)

Stern des Südens!

(#25) Ryoo válasza vanye (#24) üzenetére


Ryoo
senior tag

Először is nem a Google rúgta ki a széket a Huawei alól, hanem az USA akkori kormánya. Másodszor, mindig is tudva levő volt, hogy Android alapú rendszert fejlesztenek, innentől kezdve, hogy hogyan néz ki rajta a GUI az már abszolút ízlés dolga, és mivel manapság ez a trend, mint amilyen a Harmony OS lett, és a huawei féle EMUI is ezt a vonalat képviseli, így nem tudom mi a felháborodás oka. Nem is kis gyártók próbálkoztak teljesen más oprendszerrel, mind egytől egyig belebukott, így teljesen felesleges egy merőben új rendszert létrehozni.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#26) dabadab válasza pusszycat (#23) üzenetére


dabadab
titán

Én bírtam ezeket a nokiás agymenéseket - mondjuk a Symbiant nem, mert annak ilyen telefonokban kb. nulla értelme volt mondjuk az S40-hez képest, de legalább jó lassú volt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#27) Ryoo válasza pusszycat (#23) üzenetére


Ryoo
senior tag

Szép is volt ez a korszak, bár tényleg sok használhatatlan és praktikátlan készülék született, de legalább izgalmas volt. Az okostelefonok beköszöntével már nem nagyon lesz másfajta forma, talán az összehajthatók között. De én nem a készülék kinézetére utaltam korábban. :)

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#28) vanye válasza Ryoo (#25) üzenetére


vanye
senior tag

Márpedig a Google rúgta ki - nyilván az USA akkor regnáló kormányának nyomására. Hogy amúgy maguktól nem tették volna meg, az a történtek fényében már édesmindegy. Még egyszer figyelmedbe ajánlanám Richard Yu szavait: "HarmonyOS is completely different from Android and iOS." Nem, nem az - sőt, ez egy mezei droid-fork iOS-kinézettel. Nem a kerék (netán egy új WP-/Blackberry OS) lett itt feltalálva, nagyon nem. Az meg, hogy mennyire érdemes pusztán a másolásra felhúzni a stratégiát, az merőben filozófiai kérdés, lévén a fork tényéből is látszik, hogy a Huawei csak a szavak szintjén képes újat teremteni. Nekem nem azzal van gondom, hogy valami 85-90%-ig Google-féle Android. Legyen az. De ne hülyítsük itt egymást, hogy ez egy "teljesen eltérő" állatfaj. :D

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#29) Ryoo válasza vanye (#28) üzenetére


Ryoo
senior tag

Inkább befejezem ezt, ez meddő vita, nem érted a lényeget, így feleslegesnek tartom a további értekezést. :R

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#30) pusszycat válasza Ryoo (#27) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"De itt téglalap alapú, vagy négyzet alapú, vagy kör alapú dolgokról beszélünk, csináljanak háromszög alapút, mert olyan egyik gyártónál sincsen? :W " - pedig nagyon úgy tűnt nekem. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#31) #40047616 válasza vanye (#28) üzenetére


#40047616
törölt tag

"Márpedig a Google rúgta ki" Azért ekkora baromságot ne állíts már be tényként. Igen biztos a google-nek túl nagy volt a bevétele és inkább csökkenteni akarták azzal a pár millió huawei userrel. :W

(#32) pusszycat válasza #40047616 (#31) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Tudtomal a google próbálta visszakunyerálni magát a Huawei-re csak hát Trump ugye...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#33) #40047616 válasza pusszycat (#32) üzenetére


#40047616
törölt tag

Igen lobbiztak miatta. Amit itt a fórumtárs előad tényként az több mint vicces.

(#34) vanye válasza #40047616 (#31) üzenetére


vanye
senior tag

Értem én, hogy két éve történt, meg elő kéne keresni róla legalább egy hiteles forrást, de attól még anno kiment egy hivatalos Google-tweet ezzel a szöveggel: "For Huawei users' questions regarding our steps to comply w/ the recent US government actions: We assure you while we are complying with all US gov't requirements, services like Google Play & security from Google Play Protect will keep functioning on your existing Huawei device." Magyarán betartják, amit az amerikai kormány kér tőlük: megvonják a Google-licencet (praktikusan a GMS-szolgáltatások használatát) a jövőbeni Huawei-készülékektől. Most akkor a Google rúgta ki (a széket a kínaiak alól, ugye, hiszen arról volt szó korábban) vagy sem? ;)
Attól, hogy például a közvetlen főnököd úgy rúg ki téged, hogy amúgy kiváló munkaerőnek tart, csak éppen felsőbb utasításra így kellett tennie, attól még formálisan ő b@sz ki, nem más.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#35) #40047616 válasza vanye (#34) üzenetére


#40047616
törölt tag

Basszus az amerikai kormány hozott egy ítéletet mi szerint az amerikai vállalatok semmilyen kapcsolatban nem állhatnak a huawei-vel. Ezt a google csak betartotta mint bárki más. Te írtad hogy " Márpedig a Google rúgta ki" A google azért rúgta ki mert nem akartak törvényt sérteni. Nem ők akarták ezt az egészet. :W

[ Szerkesztve ]

(#36) vanye válasza #40047616 (#35) üzenetére


vanye
senior tag

"Ehhez képest a HarmonyOS mégis egy sima Android-fork, amelynek az erőltetése mögött pusztán annyi volt az elgondolás, hogy mivel a Google kirúgta a széket a lábuk alól, kénytelenek voltak előhozakodni valamivel, ami nem a korábbi (egyébként szintén droidra épülő) EMUI."
Ezt írtam. Ezt tartom is. Európában és az USA-ban ettől kezdve leáldozott a Huaweinek, mivel a_Google kirúgta a széket_a kíniak lába alól azzal, hogy többé már nem adhatja oda nekik a GMS-t.
Srácok, azért ez nem a net legmélyebb bugyra, némi szövegértési jártasság csak elvárható lenne itt mindenkitől.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#37) #40047616 válasza vanye (#36) üzenetére


#40047616
törölt tag

Szerintem ugyanazt mondjuk csak elmentünk egymás mellett. A lényeg hogy nem a google akarta ezt de mivel nem tehettek mást így megszűnt a huawei google támogatása. Ez miatt a huawei - nek leáldozott kínán kívül. A lényeg hogy ezt nem a google akarta de ezzel betették a kaput a huawei-nek kínán kívül.

[ Szerkesztve ]

(#38) #40047616 válasza vanye (#36) üzenetére


#40047616
törölt tag

Ha már szövegértés: Ezt írtad: "mivel a Google kirúgta a széket a lábuk alól". Ahelyett hogy "mivel a kormány nyomására a Google kirúgta a széket a lábuk alól". Ugye mennyivel másabb így? Nincs itt semmi baj a szövegértésünkel.

(#39) vanye válasza #40047616 (#38) üzenetére


vanye
senior tag

Az, hogy anno a Trump-adminisztráció miatt került sor a Google és a Huawei közötti kenyértörésre, sztem itt a fórumon mindenki tudja. Már csak azért is, mert anno a Huawei samsungi magasságokban szárnyalt idehaza, így csak annak nem volt tőlük mobilja, aki szándékosan elkerülte a gyártót; szóval ez a masszív vásárlói réteg nyilván szerette volna tudni, érteni, hogy innentől kezdve miért nem lesz többé a Huawei-telefonokon se Play Store, se YouTube. Trump Kínával szembeni "háborújával" anno nemcsak a PH!-család lapjai voltak tele, de a komplett magyar sajtó is írt róla bőséggel.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#40) #40047616 válasza vanye (#39) üzenetére


#40047616
törölt tag

:R

(#41) janeszgol


janeszgol
félisten

(#42) Lami66 válasza janeszgol (#41) üzenetére


Lami66
őstag

Nem néztem végig minden egyes típust, csak feltűnt, hogy pl. a 2017-ben megjelent P10 jövő év első negyedében megkapja a Harmony-t, pedig akkor már 5 éves készülék lesz.

(#43) #07614208 válasza janeszgol (#41) üzenetére


#07614208
törölt tag

Akkor nem csak az új készülékek kapják meg a Harmonyos-t hanem évekre visszamenőleg az összes? Nem úgy volt hogy csak az újak lesznek harmonyval telepítetve? Ebben a listában 100 készülék szerepel. :Y Mennyit adhattak el ezekből? Ha csak a fele frissül harmonyra az már önmagában nagyon sok

(#44) janeszgol


janeszgol
félisten

Igen sok, de kezeljuk egyelore erdekessegkent.
A szolgaltatoi szoftverrel ellatottak nem tudom fognak-e frissulni, tovabba ezen keszulekek melyik regios kiadasait erinti.
De ha ide is jon, en bealdozok egy telot ra, es frissitek.

(#45) kakuk.tamas válasza janeszgol (#44) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nem értem, ezt a szolgáltatói rendszeres dolgot Androidon.
Semmi pluszt nem tesz hozzá a szolgáltató a rendszerhez, és ezt abból látod, amikor a telefon gyári pc szoftverével újra rakod a telót, vagy downgradeelsz vele. Vagy akár a netről letöltött rendszert teszed fel rá.
Ezért is jobb az iOS, mert a főhadiszálláson azt mondják, hogy tölthető a rendszer és töltheted is tényleg.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.