Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) smc


smc
addikt

Ha már projektor, itt is lesz ventilátor? Jól értem, hogy az a böszme doboz lenne a kivetítő?
Fogyasztásról lehet tudni valamit?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#2) Morph76 válasza smc (#1) üzenetére


Morph76
aktív tag

Jól értetted,és valószínű lesz venti is.Mint általában az ilyen nagy teljesítményű készülékek cirka 300Watt feletti fogyasztással számolj.Csodák nincsenek.A natív 4k és a méret szól mellette.Ugyanakkor megint lehet besötétíteni ,nappali fényviszonyoknál nagyjából nézhetetlen képpel.

(#3) nubreed


nubreed
veterán

Jó dolog a fejlődés de vannak dolgok amiket talán nem kéne erőltetni. Szerintem is egy ilyen. Kísérletnek jó volt, de nem fog elterjedni. Ez biztos, hogy drágábban gyártható, mint a rendes tv-k, már csak ezért sem kell senkinek. A hang meg... elképzelni nem tudom, hogy milyen lehet az az egybe doboz amire rá merik írni, hogy dolby atmos 5.2... aha persze. Megy a parasztvakítás ezerrel. Vagy ezt úgy kell érteni, hogy jár a tv-hez egy rendes hangrendszer, 2 front sugártó, 2 hátsó, 1 center, 1 subwoofer és 2 hangfal a plafonra?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#4) smc válasza Morph76 (#2) üzenetére


smc
addikt

Akkor ez felejtős.. :(

(#3) nubreed: Azt írják olcsóbban gyártható, mint egy ekkora méretű tv.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#5) hokuszla


hokuszla
aktív tag

Elkezdtem olvasni a címet, gondoltam végre egy őszinte írás az ámd-ről. De nem.

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#6) Raymond


Raymond
félisten

"szavatolja a HDR videók megjelenítését"

LOL :)) Megjeleniteni megjelenithet sokmindent, a kerdes csak az hogy fog kinezni :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#7) bogabi


bogabi
senior tag

[link]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#8) headhunter


headhunter
addikt

"Előd..." [link], [link], [link], [link]

(#9) komi77


komi77
senior tag

Ez amolyan minimozi. Kicsi vászon, majdnem kicsi projektor. Olyan minigolf érzést nyújt. ;) Áram fogyasztásra nem a legkedvezőbb és a fényviszonyok kialakítása sem a legrugalmasabb. Ha annyiért adják majd mint régen a Junoszty tv-ket igazi nép-tv lesz - itt viszont már nem kell pecabottal távirányítani :C

Szegény ember kézzel nőz.

(#10) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Mondjuk a kontraszt nagy kérdés, és hogy mennyire kell besötétíteni.
A tv-k nagy előnye, hogy nem kell vaksötétet csinálni, akkor is nézhető.

(#11) Dr. X válasza Ren Hoek (#10) üzenetére


Dr. X
aktív tag

És mi van, ha moziszobába szánják?

(#12) hash99


hash99
senior tag

A 2500 lumen azért nem olyan rossz ha tényleg annyi :)

(#13) #94529552


#94529552
törölt tag

Jóval olcsóbb lesz mint a tv, jah :N , mint ezek is: Jó, hogy lehet kapni ilyet[link] Ezt sportkocsmákba, éttermekbe és hasonló kereskedelmi célokra, vagy egy high-end házi-moziban. ezt, fekete vetítővászonnal. Nagy kereslet biztos nincs rájuk.

(#14) henrik1 válasza #94529552 (#13) üzenetére


henrik1
tag

te most komolyan 2014-es cikkeket linkeltél?

(#15) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Ennek egyre kevesebb a relevanciája, a LED paneleket egyre olcsóbb gyártani, kb. már "nyomtatják" és van már olyan vékony ami tapétaként feltehető. Tehát ha van elég nagy falfelület és távolság akkor pár év és 2-3 méter átmérőjű LED "tapéta" lehet a falon amihez nem kell extra besötétítés és halkabb is mert nem kell hűteni a fényforrást, gondolom kevesebbet is fogyaszt egy ilyen megoldás.

Kicsit olyan ez mint amikor a HDD technológiát kalapálják csiszolgatják és az SSD-t tárhely méret fizikai méret és megbízhatóság terén is lehagyják azokat.

(#16) #94529552 válasza henrik1 (#14) üzenetére


#94529552
törölt tag

Bezony, előttem párral meg 2011-es is van linkelve, na és? :O

(#17) Joshi válasza headhunter (#8) üzenetére


Joshi
titán

A Mitsubishi az tényleg TV volt ez viszont projektor, a cikk írója hiába írta a címbe a "lézertévé" kifejezést. Akkor lenne megfelelő a projektoros lézertévé megnevezés, ha a régi projektoros tévékhez hasonlítana, azokra a nagy batár készülékekre a 90-es években. De ez egy sima lézeres projektor vászonnal.

[ Szerkesztve ]

(#18) henrik1 válasza #94529552 (#16) üzenetére


henrik1
tag

várjál, keresek egy fotót arról, h egy hd ready plazmatévé hatmillió forint.

(#19) krx21


krx21
nagyúr

Melyik kütyü a vetítő? Amelyik az asztalon van a vászon előtt?

(#20) #94529552 válasza henrik1 (#18) üzenetére


#94529552
törölt tag

Na, akkor elmondanám, hogy semmi közöd, hogy ki mit mond vagy linkel, ha már ennyit erőlködsz. Lépd át amit linkeltünk.

(#21) Morph76 válasza krx21 (#19) üzenetére


Morph76
aktív tag

Igen.

(#22) Suker10 válasza Cs1csó (#15) üzenetére


Suker10
aktív tag

A vetített kép teljesen más élmény, óriási a különbség. Itt el is bukott az összehasonlítás. :D

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#23) wooexx


wooexx
újonc

Kíváncsi vagyok mit takar a "jóval olcsóbb lesz mint egy hasonló méretű hagyományos tv"
Hagyományos tv az 1500 eurós és a 500 eurós is.

(#24) Raymond válasza wooexx (#23) üzenetére


Raymond
félisten

"Hagyományos tv az 1500 eurós és a 500 eurós is."

De nem a 100" amire a "hasonló méretű" jelzo utal.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25) Joshi válasza Raymond (#24) üzenetére


Joshi
titán

Az a gond, hogy a cikk írója keveri a szezont a fazonnal. Ugyanis a cikkben szereplő alany egy projektor amihez kell egy vászon, ettől függetlenül tévéhez akarja hasonlítani. Eddig is olcsóbb volt egy 120"-os képátlót vetített projektor mint egy legnagyobb tévé(~100"). Hol van itt a hír? Az oké hogy lézeres projektorként újdonság, de ez egyáltalán nem a tévék ellenfele.

A Mitsubishi lézertévéje lehetett volna, de abból már nem hinném hogy lesz valami.

[ Szerkesztve ]

(#26) Raymond válasza Joshi (#25) üzenetére


Raymond
félisten

Ez OK, de a #23 es #24 siman csak arrol szol mennyi az adott mertu TV ara.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27) Joshi válasza Raymond (#26) üzenetére


Joshi
titán

Tudom, én ilyen hsz-re nem is válaszolnék. :D

(#28) Piftuka válasza Ren Hoek (#10) üzenetére


Piftuka
veterán

"Mondjuk a kontraszt nagy kérdés, és hogy mennyire kell besötétíteni.
A tv-k nagy előnye, hogy nem kell vaksötétet csinálni, akkor is nézhető."

Ezen a felvételen rendkívül fényes környezetben demózik a tévé, és így is egészen korrekt a képe. Az látszik, hogy a fekete szint messze nem 100%-os így, de egy jobb IPS szintjét így is bőven eléri, viszont a HDR-nek köszönhetően nem akármilyen színskálával jeleníti meg a képet.

A kiállító térben extrém a fényerő; a legtöbb nappaliban - azt gondolom - ennél némileg kevesebb a fény (vagy legalább egy-egy árnyékoló függönnyel lehet segíteni, ami a következő felvétel alapján láthatóan sokat segít is.)

Ezen a feltévelet egy "félhomályos" környezetben demózik, és itt már látható, hogy bizony a kontraszt nagyon jó.

Magyarul a fentiek alapján valószínűsíthető, hogy egy "átlagos" családi környezetbe, otthoni nappali és esti (lámpák mellett folytatott) tévézéshez megfelelő ez a megoldás.

Moziszobában, teljesen sötétben pedig nem kérdés, hogy kiváló.

"Aquila non captat muscas."

(#29) krx21 válasza Piftuka (#28) üzenetére


krx21
nagyúr

A vetített kép fekete szintje még soha nem volt kiváló... Persze lehet hogy valakinek megfelelő, de ezt a jelzőt a kontrasztal kapcsolatban messze kerülném vetített kép esetében...

(#30) Piftuka válasza Joshi (#17) üzenetére


Piftuka
veterán

"A Mitsubishi az tényleg TV volt ez viszont projektor, a cikk írója hiába írta a címbe a "lézertévé" kifejezést. "

Joshi, nem elefant találta ki a "lézer tévé" kifejezést, hanem a Hisense. Pontosan "Laser Cast TV"-nek nevezték el, és ennek oka van.

A berendezés elhelyezése, a speciális, keretbe illesztett vászon a megjelenített képpel, és már pusztán az elrendezésével is inkább idéz egy tévé készüléket, és ahhoz kapcsolódó házimozi rendszert, mint egy hagyományos "vetítést".

Ráadásul, ahogyan fentebb is írtam, nappali viszonyok között is használható és élvezhető megoldással rukkoltak elő, ami azért nem feltétlenül jellemző a különféle projektoros rendszerekre.

(Természetesen attól a berendezés, a rendszer még egy projektor.)

Többször kijelentették, hogy ez a megoldás olcsóbban megvalósítható, mint egy hasonló méretű LCD.

Most persze még nagyon drága (10.000+ dollár az ára), de szerintem életképes megoldás még az OLED-ek és QLED-ek "tengerében" is. A prémium szegmensben legalábbis mindenképpen.

"Aquila non captat muscas."

(#31) Joshi válasza Piftuka (#30) üzenetére


Joshi
titán

"Többször kijelentették, hogy ez a megoldás olcsóbban megvalósítható, mint egy hasonló méretű LCD."
Persze hogy olcsóbb, de attól még projektor minden előnyével és hátrányával. ;)

(#32) Piftuka válasza Joshi (#31) üzenetére


Piftuka
veterán

Ez igaz. Sőt az is, amit krx21 fórumtársunk is írt.

Mindazonáltal szerintem ez tényleg egy jó kezdeményezés. A Hisense pedig nagyon szimpatikus nekem. (Ezt sem először írom le.)

Rajtuk legalább tényleg érezni, hogy keresték, keresik a piaci igényeket, és igyekeznek azt a lehetőségekhez mérten a legjobban kiszolgálni.

Rendkívül széles tévé palettával készültek idén, ráadásul az a bizonyos paletta 3 féle technológiát (ezt is beleértve) foglal magába, ami nagyon jó.

Ha nagy választék áll a fogyasztó rendekézésere, az mindig jó.

A ULED tévéjüket nagyon szívesen letesztelném! Lehet, hogy írok Amy Lessig-nek, hogy küldjenek egyet, hadd írjak cikket róla! :)

"Aquila non captat muscas."

(#33) Joshi válasza Piftuka (#32) üzenetére


Joshi
titán

Projektort nem hasonlítunk tévéhez annyira más a két technológia. Nevezhetjük lézerkardnak, akkor se. ;]

Egyébként az LG-nek is van rövid távolságból vetítője, de gondolom más gyártó is rendelkezik hasonló termékkel, de attól az még projektor. Talán a projektorok között kiemelkedő lehet ez a Hisense mert lézeres. Nagyjából ez a hír.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.