Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Samus


Samus
addikt

Ingyen netet én is elviselnék. Mellesleg dícséretes dolog volt mini noteszeket osztani, ezt kis hazánkban is be lehetne vezetni (csak valami jobb alapgépet oszthatnának, pl MSI Wind, vgy Dell 1525 M550 ("ócsók").

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2) DarkByte


DarkByte
addikt

Biztosan sokan tudták már, de én most világosodtam meg a sic! jelentését illetően: [link] Gondoltam beszúrom, hátha mást is keserves rémálmok gyötörtek miatta. :D

[ Szerkesztve ]

(#3) Inv1sus


Inv1sus
addikt

ÉN sose értettem, hogy egy SZEGÉNYnek, miért van szüksége olyasmire, mint a LAPTOP? ÉN egyszerűen nem tudom ezt felfogni. Nem irigylem tőlük, csak nem értem, miért nem kaját, ruhát meg hasonlókat adnak nekik. Nemrég olyat hallottam, hogy adományozon xxx alapítványnak, hogy a szegény gyerekek nyaralni mehessenek. Persze, menjenek nyaralni, közbe haljanak éhen. Szal...

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#4) VaniliásRönk válasza Inv1sus (#3) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha nem fertőzik meg őket időben ilyesmivel, nem lesz belőlük megfelelő fogyasztó.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#5) hunmyke válasza Inv1sus (#3) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Teljesen egyetértek, vannak helyek ahol áram sincs, na most ott mire fogja dugni a töltőt.
Inkább küldjenek néhány orvost, biztos van aki kezelésre szorul, illetve gyógyszer ellátmányt, többre mennének vele...
Azt hiszem anno még Bill Gates is valami hasonlóval nyilatkozott, hogy felesleges az egész...

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#6) .mf válasza Inv1sus (#3) üzenetére


.mf
veterán

Most akkor előveszem azt, amit az egyetemen évekig tanítottak nemzetközi kapcsolatok szakon, csak tanulni nem voltam hajlandó, és amiről azt hittem, hogy soha nem fogom hasznát venni :DDD

Szegény és szegény között is van különbség. Az Amartya Sen-féle felfogás szerint a fizikai szegénység csak a négyféle depriváltság egyike. A másik, amire ez inkább rámegy, az a lehetőségek hiánya. Számítógép hiányában nehezen tesz szert számítógépes ismeretekre, ami fejlettebb országokban manapság már a fizikai munkás szintje felett (vagy még ott is) alapkövetelmény; így pedig nem tud jobb munkát vállalni és kiemelkedni az alsó rétegekből.
A számítógépes ismeretek mellett azonban van még sok egyéb információ is, pl. az MIT pár éve egész kurzusok anyagát tette fel ingyen a netre, ha jól emlékszek. Ez a drága egyetemi képzések hiányában elég jó alternatíva lehet ismeretek elsajátítására.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) ngabor2 válasza Inv1sus (#3) üzenetére


ngabor2
nagyúr

"ne halat adj az éhezőnek, hanem tanítsd meg halászni."

ha csak tünetileg van kezelve a szegénység, az újratermeli magát. ha eszköz van adva nekik, hogy kitörjön belőle az, aki tehetséges, akkor mindenki nyer.

(#8) domi007 válasza DarkByte (#2) üzenetére


domi007
őstag

Nekem más volt az értelmezésem, de azért köszönöm! Annyival én se lőttem mellé. :C :R

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#9) Morden24 válasza hunmyke (#5) üzenetére


Morden24
nagyúr

Laptopot kicsit könnyebb küldeni, mint orvost. Előbbi pl. nem tudja azt mondani, hogy "a f*szom sem megy oda, nem akarok".

Sectumsempra - For Enemies

(#10) localhost válasza Inv1sus (#3) üzenetére


localhost
Közösségépítő

De igenis irigyled csak tagadod, még magadnak sem mered bevallani!
Köszönjük hogy ezt megosztottad velünk!

Költözz Új -Zélandra, legyél szegény - lesz neked is notebookod!

Nos ezen az áron már nem is kell ????

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11) Morden24 válasza Inv1sus (#3) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem irigylem tőlük, csak nem értem, miért nem kaját, ruhát meg hasonlókat adnak nekik.

Honnan gondolod, hogy éhesek, vagy pucérak?
Ellenben laptopuk nincsen. Kaptak.
(Utóbbi pl. lehet azért nincsen, mert egyik cég sem nyitott egy szép nagy laptopüzletet egy ezerpárfős kuplerájnak.)

Nemrég olyat hallottam, hogy adományozon xxx alapítványnak, hogy a szegény gyerekek nyaralni mehessenek

Az az alapítvány azzal a problémakörrel foglalkozik, és ennyi. Ha nem szimpatizálsz a tevékenységgel, akkor nem adakozol.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#12) Inv1sus válasza localhost (#10) üzenetére


Inv1sus
addikt

Sztem meg te irigyled, ha ezt így felhoztad. Te irigyled és nemtudod elhinni, hogy más ember nem irigyli. Köszi, hogy megosztottad velük. :DDD

Morden24: Akkor képzavarba vagyok. Azt hittem a szegénység nem a laptopnélküliek csoportját takarja. Vaz, akkor mennyi szegény van az ismerőseim között :(

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#13) MichaelSD


MichaelSD
őstag

A Googleban rengeteg magyarázat van, hogy miért fontos az elmaradott országokban is az IT oktatás.

Dióhéjban: nem az éhező gyerekek kapnak laptopot (ez a civilizált emberek mániája), hanem olyan iskolák ahol máskép nem lenne lehetőség tanításra, különösképpen nem IT oktatásra.

Miért olyan nehéz megérteni, hogy az éhező tömegek és a McDonalds zabálók között még mások is vannak? :(

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#14) #06658560 válasza Inv1sus (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

Információszegénység, tudásszegénység. Illetve az orvos még ér valamit, de a kaja már csak ideig, óráig. Itt németeknél a leginkább támogató alapítávnyok hirdetik magukat, és talán nem ok nélkül. hogy az adomány ne kajában, hanem ültetvéányben, farmban, stb manifesztélódjon.

(#15) MichaelSD válasza #06658560 (#14) üzenetére


MichaelSD
őstag

Így van. Emögött egy komplex problémakör húzódik. A nagy donorok nagy szeretettel adnak gabonát, mert az az adott állam megveszi a farmereitől és kidobja xy afrikai ország piacára. Ez neki nagyon jó, mert támogatta a saját farmereit és verheti a mellét, hogy ő milyen jó fej. Ezzel tööb gond is van. Nem hosszútávú támogatás (kaját Szudánba és valóban éhséggel küzdő orszagogba kell küldeni), mert nem oldja meg a problémát. Sőt, ahol mondjuk a szegény farmér megtermel valami többletet még eladni se tudja, mert jön az ingyen gabona.
Ezért kell(ene) nagyon megfontoltan adagolni a támogatást, de ez általában a donor országot már nem érdekli.

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#16) lúzer válasza ngabor2 (#7) üzenetére


lúzer
veterán

ez az a mondás amitől falnak megyek :W :W :DDD

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#17) DraXoN válasza lúzer (#16) üzenetére


DraXoN
addikt

De igaz :))

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#18) lúzer válasza DraXoN (#17) üzenetére


lúzer
veterán

elképzelem ahogy afrika fölött " hogyan horgásszunk" könyveket dobálnak repülőgépről, oszt ennyi, 3-ik világ no problémó

legalább úgy lenne:
ne halat adj, hanem botot, damilt, orsót, horgot, csalit :P

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#19) gV válasza Morden24 (#9) üzenetére


gV
őstag

már miért ne menne oda, ha ott ő lenne egyedül orvos lehet istenként tisztelnék :DD
a másik meg az, hogy szerintem nem lehet olyan rossz hely az a csendes-óceáni szigetvilág

(#20) ronson válasza gV (#19) üzenetére


ronson
őstag

Persze hogy nem rossz hely, amíg nem téged pörgetnek nyárson. :D

(#21) Morden24 válasza gV (#19) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nézd, nem mindenkinek van kedve egy zsebkendőnyi szigeten, 1000valahányszázfős beltenyészetben éldegélni, ahol ha kap is lóvét a munkájáért, még akkor sem tud mit csinálni vele. Ha oda születek, az egy dolog, de önként már jóval kevésbé szeretném ezt választani.
Szerintem például kurvára nem olyan húdejó buli. Nyilván ezért nem könyörög minden orvos, hogy hadd mehessen az őserdőbe ginzenggyökérrel gyógyítani.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#22) ngabor2 válasza lúzer (#18) üzenetére


ngabor2
nagyúr

bot: vízparton valszeg lesz fa, annak meg ága. damil: első körben szinte bármilyen erős fonal jó. orsó: minek? horog: egy ügyesebb kezű ember bármikor csinál. csali: na neee...

amúgy nem azt írtam, hogy horgászni, hanem halászni. nagy különbség van. a halász azért megy ki a vízre, hogy halat fogjaon. a horgász azért, hogy ne legyen otthon. a halászáshoz meg nem pecabot kell.

amúgy meg úgy kellene értelmezni: ne a szegénység külső tünetét szüntesd meg, hanem az okát.

(#23) Ste válasza VaniliásRönk (#4) üzenetére


Ste
addikt

pontosan
valahol pedig el kell kezdeniük

(#24) lúzer válasza ngabor2 (#22) üzenetére


lúzer
veterán

értem én, de attól még a falnak megyek tőle

főleg hogy itt mindent leprivatizáltak a fejünk fölül, aztán ezt a dumát nyomatták, miután kifosztották az országot de mindegy, ez nem az a topic, end

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.