Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Vidala


Vidala
senior tag

Hiánypótló írás, köszönjük!
Azért még mindig van hiányérzetem, amit ha kérhetné(n)k pótolni.
Mobiltelefon/fényképezőgép: milyen kártya (class besorolás) mihez ajánlott? Lehet láma felvetésnek tűnik, de sok embernek szerintem sok segítséget nyújtana, mert a sebességtáblázatokon azért el lehet tévedni még egy hozzáértőbb user-nek is. Csak példa: 720p/1080p videorögzítéshez mi a minimum ajánlott? Vagy sorozatfelvételekhez, vagy pl. egyéb általános gyorsulás/lassulás egy okostelefonnál? Nem részletezem tovább...

Másik: Egy beépített (notebook) kártyaolvasó is jó lett volna referenciának a tesztben. Szerény személyes tapasztalat, hogy sokkal jobban hasít azon, mint valamilyen külső csatlakozással (a-la USB).

A többféle kártya teszt már csak hab lenne a tortán (Samsung, Nokia stb, azért még elég maintstreem-nek mondható - minimum marketing szinten - amit jó lenne látni)

Azért summa :R

CoVboy Forever!

(#52) #27070592 válasza mzso (#47) üzenetére


#27070592
törölt tag

Az 5let valószínűleg egyidős az SD szabvánnyal.

Amitől lehet hogy eldobod az agyad: cirka hét éve már létezett USB csatlakozós SD kártya

:)

(#53) cigam


cigam
félisten

Sokan lelkesednek a cikkért, de "megakadt a torkomon" mikor ezt olvastam: " át lehet őket formázni a legtöbb Linux (és OS X) formátumra"

Már az "átformázással" is problémáim vannak, de még soha nem hallottam linux, és osx formátumról. Persze sokan ráértik, hogy ext, ill. hfs fájlrendszer(ek)re gondolt a szerző, de egy ilyen összefoglaló cikkben pontosabban is fogalmazhatna a szerző.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#54) mzso válasza #27070592 (#52) üzenetére


mzso
veterán

Ez elég lol. Bár ez inkább hibrid. és biztos drága is volt mert kezelni kell az usb és SD protokollokat is.

(#55) kariad


kariad
senior tag

Érdekes cikk volt! :K

(#56) M@cika


M@cika
őstag

Mindenesetre nekem az a tapasztalatom, hogy bármilyen kártyaolvasóba rakom a kártyákat, összehasonlíthatatlanul fürgébbek, mintha a fényképezőt/telefon/akármilyen eszközt, ami kártyával műxik- holmii adatkábellel aggatom a computerre. :K

Nasit a kis fehér medvének!

(#57) Reggie0 válasza mzso (#47) üzenetére


Reggie0
félisten

Az USB feleslegesen bonyolult.

(#58) mzso válasza Reggie0 (#57) üzenetére


mzso
veterán

Nem hinném, hogy túl bonyolult lenne. Ráadásul mindenben ott van és nincs limit. A Pendrive-ok még olcsóbbak is mint a kártyák...

(#59) Begi válasza mzso (#58) üzenetére


Begi
senior tag

Ezen jot mosolyogtam. :DD
Egyszer probalj meg irni egy device drivert + class drivert, majd akkor rajossz hogy nem is olyan egyszeru az egesz.

(#60) HabyRolika


HabyRolika
tag

Sziasztok!

Lehet hogy nem a legjobb helyen járok.....csak annyi volna a kérdésem hogy egy sima hagyományom microSD kártya helyett lehet használni microSDHC-t? Számomra külsőleg teljesen egyformának tűnik csak nem tudom hogy telefon, navigáció és fényképezőgép tesz-e különbséget köztük?!

Segítségetek előre is köszönöm!
Üdv.: Roland

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#61) _Smooth válasza HabyRolika (#60) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ha a készülék nem támogat SDHC-t, akkor nem fogja kezelni.
Fizikailag nincs különbség a kettő között, de a HC (HighCapacity) 4GB+ kártyákat bizonyos (főként régebbi) készülékek nem támogatják.

RTFM vagy keress rá neten, mit írnak az adott eszközre.
(visszafelé kompatibilis - ha csak annyit látnál, hogy SDHC, akkor támogatja attól még a 4GB alattiakat is, csak feleslegesnek tartották kiírni - és igaz ez az SDXC-re is... ha ezt fogadja, akkor kezeli a HC-t és a simát is)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#62) _Smooth válasza #27070592 (#52) üzenetére


_Smooth
senior tag

Szerintem nem erre célzott.

Sandisknek is volt egyébként ilyen kártyája és alig volt drágább a sima kártyáknál.
(szvsz ezt az árdifit is inkább annak köszönhettük, hogy "van rajta extra, miért ne árazhatnánk feljebb" illetve a mozgó, billenő műanyag elemnek és a több réz érintkezőnek köszönhette, nem peddig annak, hogy két szabvány volt egy kártyán belül)

De itt az lenne a lényeg, hogy csak és kizárólag az USB szabványon keresztül kommunikálna még a gépekkel is - és akkor nem kéne licensz díjakat fizetni.

Persze, ha ez így megoldható lenne, akkor már rég nano pendrive-okat dobtak volna beléjük, nem pedig kifejlesztünk egy SD szabványt.
(csak akkor miből lenne extra zseton? :) )

De tök mindegy, mert itthon inkább az ártidzsúz matrica dobja meg a fogyárat :)

szerk:

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#63) Reggie0 válasza _Smooth (#62) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem van ilyen kartyam. Nem mondanam, hogy alig volt dragabb, mert kb 20-25%-al tobbe kerult.

(#64) kerekfej válasza #27070592 (#52) üzenetére


kerekfej
addikt

Ilyesmit kapni most is:

(#65) zsigus válasza kerekfej (#64) üzenetére


zsigus
őstag

Sokaknak a márkanév miatt már önmagában megéri. :))

(#66) _Smooth válasza zsigus (#65) üzenetére


_Smooth
senior tag

Miért nem lehet lájkolni :D
nekem is ez jutott eszembe elsőre :)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#67) symbolic90


symbolic90
csendes tag

Sziasztok!

Samsung Galaxy S Plusba szeretnék 16GB memóriakártyát, az lenne a kérdésem milyet ajánlotok, hogy úgymond ne rontsa a telefon "színvonalát". Hallottam olyat, hogy gagyi memóriakártyától valakinek en bloc belassult a telefon, én ilyet nem szeretnék...

Tehát ezt néztem ki első körben, mit gondoltok rendben volna? 4-5ezer forintból szeretném megoldani ha lehetséges, de ha többet kell rászánni hogy jó legyen a telefonnal akkor rászánom.

(#68) kerekfej válasza symbolic90 (#67) üzenetére


kerekfej
addikt

Tökéletes választás. Van Samsung Plus is az gyorsabb, de drágább is.

(#70) Balinov válasza mzso (#69) üzenetére


Balinov
félisten

telefonba pont az a fontos,hogy a kismeretu fajlok i/o sebessege legyen ott a szeren.C10-esek jellemzoen nagy fajloknal jeleskednek, igy inkabb fenykepezokbe, videokamerakba ajanlottak

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#71) mzso válasza Balinov (#70) üzenetére


mzso
veterán

Viszont kis fájl sebesség besorolás nincs.

(#72) Balinov válasza mzso (#71) üzenetére


Balinov
félisten

az igaz, de epp ezert kell sebessegteszteket nezni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#73) symbolic90 válasza Balinov (#72) üzenetére


symbolic90
csendes tag

Én is ezért gondoltam azt a C6-os Samsungot, az talán jó arany középút, nem?

(#74) Balinov válasza symbolic90 (#73) üzenetére


Balinov
félisten

ahogy az itteni (meg a nagy memoriakartyas topikot olvasom) nagyon nem losz melle. Szemelyes tapasztalatom nincs vele, en mindenhol SanDisk-et hasznalok

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#75) symbolic90 válasza Balinov (#74) üzenetére


symbolic90
csendes tag

Köszönöm! Egyébként a SanDisk-et sem zárom ki, csak a Samsung volt az első ötlet

(#76) kerekfej válasza symbolic90 (#73) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung talán az egyik legjobb ár/teljesítmény arányú MicroSD kártya és rendkívül megbízható is.

(#77) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Lehet buta kérdés, de nem találtam rá megfelelő választ. Notebookomba akarnék venni flash memóriát és readyboostba kapcsolni, úgy néztem gyorsít valamennyit és most viszonylag olcsón hozzá tudok jutni memkarihoz.
Egy class6-os SDHC vagy egy class6-os microSDHC a gyorsabb? Azonos márka, tárterületet figyelembe véve.
Számít a sebességénél valamit is, hogy 4GB helyett 8GB-ost veszek belőle?

(#78) kerekfej válasza zserrbo (#77) üzenetére


kerekfej
addikt

Egy class6-os SDHC vagy egy class6-os microSDHC a gyorsabb?
Ennek a kérdésnek semmi értelme így.

Miben kell gyorsnak lennie?
Veszel egy Samsung 8GB Class6-ost kártyát és az írási sebesség 10-12MB/s lesz valójában. De kis fájloknál sajnos nem ilyen fürge.

CrystalDiskMark-al lehet őket tesztelgetni és összehasonlítani.

(#79) zserrbo válasza kerekfej (#78) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Azt értem, de a micro az ugye kisebb méretű és adapterrel tenném bele az SD kártyaolvasóba (a laptopba). Nah és így vajon van sebességbeli különbség? microsdhc adapterrel és az SDHC kártya között? Mert a microt azért érdemes venni, hogy adapterrel bele tudom tenni az SD foglalatba is, de ha lassít akkor nem olyat veszek ReadyBoosthoz.

(#80) kerekfej válasza zserrbo (#79) üzenetére


kerekfej
addikt

Ugyanazt a kérdést feltetted csak máshogy. Általánosságban nem lehet rá válaszolni. A micro SD-k manapság kevesebbet fogyasztanak és gyorsabbak is talán, persze vagy pár extrém sebességű drága SD is. Adapter szinte semmit se lassít.

Samsung-nak van emelt sebességű Samsung MicroSD Plus sorozata is. Alig drágább csak és még a garancia is több rá. Alapból is nagyon olcsók a Samsung memóriakártyái egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#81) dh66e


dh66e
veterán

Sziasztok!
Öcsémnek van egy ilyen kamerája és vennék neki hozzá egy SDHC kártyát,de annyira nem értek hozzá hogy nagyon. :)
Egy16GB Sandisk Extremet néztem ki hozzá 8000Ft-ért itt az aprón.A kérdésem az hogy ez bírja az 1080p-s felvételek rögzítését is akadás mentesen?
Általában 720 p-ben rögzít,de néha a nagyobbikkal is.Olvasom hogy sok a hamisítvány ezt ki lehet szűrni valahogy ha az aprón vásárolok?
Köszi előre is.

(#82) Balinov válasza dh66e (#81) üzenetére


Balinov
félisten

eredeti vs. hamis kerdest passzolom, de 1080p-ben meg egy C6-os Extreme is eleg. C10 persze nem art, plane, hogy az utobbi idoben, ahogy nezem nem, vagy alig van arkulonbseg a C6-osok meg a C10-esek kozott.

Milyen kodeket hasznal ez a Toshiba?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#83) dh66e válasza Balinov (#82) üzenetére


dh66e
veterán

Sajnos nem tudom ennyi van a toshiba oldalán tesóm meg csak este lesz otthon.
FILE FORMAT (VIDEO)
AVI

(#84) Balinov válasza dh66e (#83) üzenetére


Balinov
félisten

Itt azt irjak,, hogy H.264 kodekkel dolgozik, mindegy, hogy avi vagy mov kontenert hasznal. Akar C6-os Extreme is jo, nekem tukroshoz van olyan, 20mbyte/sec-et tudja 5euros transcend kartyaolvasoval.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#85) dh66e válasza Balinov (#84) üzenetére


dh66e
veterán

Bocsi te kodeket kérdeztél én meg a rögzítésre kerestem a választ. :)
Köszi az ajánlást,meglesem a felhozatalt.

(#86) datatomm


datatomm
tag

Alaposan kivesézi a témát a cikk. Volt benne sok hasznos infó.

Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

(#87) Osiris


Osiris
őstag

Sziasztok!

Tönkrement a Kingston CL 10 8GB-os sdhc kártyám. Sajnos a bolt garancia már lejárt, de van élettartam garancia rá. A Kingstonnál azt írják, hogy vigyem vissza a terméket oda ahol vettem.. Ott viszont azt mondják, hogy 20% felárért vállalják a garancia bonyolítását, mert a bolti garancia már lejárt.
Van valakinek tapasztalata, hogy ez az RMA dolog, hogy kéne működjön ebben az esetben?
:F

(#88) Balinov válasza Osiris (#87) üzenetére


Balinov
félisten

Szia, en irnek egy levelet a eureturns@kingston-technology.com cimre, elmondanam, hogy meghibasodott a kartyad (tipusszam), scannelt szamlaval, garlevellel egyutt, es megkerdeznem, mi a teendo, hogy a vasarlas helye elutasitja az atvetelt, ill. az aru veteli ertekenek 20%-ert hajlandoak csak foglalkozni vele.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#89) Osiris válasza Balinov (#88) üzenetére


Osiris
őstag

Megpróbálom, de papírok nincsenek már meg, csak a csomagolás és a kártya.
Thx!

(#90) Balinov válasza Osiris (#89) üzenetére


Balinov
félisten

hmm..hat, papir nelkul tenyleg nem igen latok mas jarhato utat, mint a 20%-os boltos. (ez a vetelar 20%-a vagy a vetelar + 20%?)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#91) Osiris válasza Balinov (#90) üzenetére


Osiris
őstag

Gondolom a vételár 20%-a, mert különben elég rossz üzlet lenne. :D ...így sem túl jó.
Remélem a Kingston simán cseréli bolt nélkül meg papirok nélkül. Régen azt mondták a csomagolást kell megőrizni a garanciához. Majd kiderül mit mondanak, mikor elindítom az RMA-t.

(#92) danopeti


danopeti
csendes tag

Sziasztok!
Az a problémám, hogy vettem egy Kingmax Micro SD memóriakártyát és betettem a fényképezőbe. Működött rendesen. Aztán rátettem egy térképet és betettem a GPS-be. Az nem ismerte fel, ezért visszatettem a fényképezőbe. Azt írta, hogy formázni kell. Leformáztam, de megint azt irta, hogy formázzam (tehát valójában nem formázta le, mert rajta maradt minden adat). Betettem kártyaolvasóba és leformáztam számítógéppel. Igy sem volt jó neki, nem ismeri fel a fényképező. Sz.gépen minden frankó, másolhatok rá és leolvassa, de a fényképezőben nem működik. Ötlet? Már próbáltam FAT ill. FAT32-ként formázni, de 2 fényképező és egy mobil is képtelen olvasni ill. irni.
Köszi

(#93) Troy.


Troy.
addikt

Hello!
Milyen élettartammal bírnak ezek a micro sd kártyák?

.

(#94) fulton


fulton
addikt

sziasztok

vennék egy reloop mp3 lejátszót amibe lehet 32 GB ig SD kártyát tenni. Namost vásároltam egy SD 16 GB Ultra 30Mb/s scandisc kártyát, ehhez milyen kártyaolvasót tudnátok ajánlani amivel szg-ről másolhatok rá zenéket? Később esedékes lehet 32Gb kari is.

(#95) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!!

Van egy sd kártyám ami 2gb-os,és pl. a notimba formázom
Aztán ha berakom az asztali pc-be ,és rakok rá valamit akkor csak 1 gb-ig enged!
Ha pc-be formázom akkor is csak 1 gb-ra formázza!
Vissza a notiba/formáz és megint 2 gb :-)
Mi lehet a gond vele?

Lehet kicsit hülyén írtam ezt le :-) Sorry

Választ előre is köszi!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#96) Balinov válasza Rico45 (#95) üzenetére


Balinov
félisten

tipp: ebay-rol, vaterarol, ph!-rol (nemmegbizhatoelado) vetted?

erosen sanszos,hogy gyk. fake a kapacitas es valojaban csak 1GB-os

ha a notival megformazod 2GB-ra, telirakod adattal azt az adatot teljesen vissza tudod masolni notira, es ugyanez az asztalival is?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#97) Rico45 válasza Balinov (#96) üzenetére


Rico45
őstag

Media markt-os cucc!

Kingston márka!
2gb-os a cucc!

Egyedül az asztali gépem ismeri formázás után 1gb-nak! De formázás előtt még 2gb :-O

Valami a pc-vel lehet a bibi!

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#98) Balinov válasza Rico45 (#97) üzenetére


Balinov
félisten

Ismet egy indok, miert ne aljalnjon az ember kingston-t.

Kartyaolvaso kizarasa erdekeben en keresnek egy 1gb koruli fajlt, ezzel keszitenek rola egy md5 fajlt,feljegyeznem a checksum erteket aztan atmasolnam a kartyara, majd vissza, es a visszamasolt fajlon meg pl. ezzel leellenoriznem,hogy a cheksum passzol-e

igy nagy valoszinuseggel ki tudod szurni, hogy a desktopba az olvaso szar. esetleg ugyanezt eljatszani a notival is.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#99) Rico45


Rico45
őstag

Köszi a segítséget!Meg is próbálom!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#100) Balinov válasza Rico45 (#99) üzenetére


Balinov
félisten

szivesen, majd ird meg, melyik volt a kehes

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.