Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Jó kis cikk, én ezt a megoldást választottam :D, olcsó, gazdaságos, és a legkisebb is számít, ha már micro SD.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Fufúúú. De rég akartam ilyenről olvasni! :)
Na meló után elolvasom! :) Gratula! :R

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#3) doc


doc
nagyúr

jo kis cikk! :C
bezzeg mikor meg 5.25-os meg 3.5-os floppyn hurcoltuk a dolgokat... :DDD

(#4) Begi


Begi
senior tag

Köszi a cikket :R , korrekt lett, de:)

"A Class 10 esetében viszont van egy trükk. Ahogyan a legtöbb adattárolónál, az SD kártyáknál is fellép a töredezettség, amikor a sok ismételt felülírás miatt az adatok nem szépen sorban, hanem a tárolón szétszórva kerülnek rögzítésre, egyszerűbben mondva a fényképünk egyik része a kártya elején van, aztán jön egy csomó más adat, aztán a fotó közepe, majd megint ez-az, végül a kép többi része. Ilyenkor ezeket a részeket elő kell keresni, ami több időbe telik, mint ha csak szépen sorban ki kellene olvasni."

Lehet hogy én vagyok a tudatlan, de ezt nem tudom értelmezni. Miért is kéneelő keresni?
Nem arra gondoltál, hogy azért lassul ilyenkor a rendszer, mert igy nem szekvenciális lesz az olvasás, hanem random olvasás történik, azaz különböző page-kről kell kiolvasni az adatot.
De ez sehogy sem jön össze az irással. Akkor hogy is van ez? :)
Legjobb tudomásom szerint flash alapú tárolóknál a töredezettség miatti lassulás nem jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#5) banhammer


banhammer
veterán

"és még évi 1500 dollár a kötelező SDA tagság"

Akik nem csinálnak semmit azon kívül, hogy beszedik a pénzt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6) zseko


zseko
veterán

Jó cikk! Engem érdekeltek volna még a Samsung kártyái is, most készülök venni egy 32GB-os változatot belőle.

HR24.hu

(#7) zsigus válasza banhammer (#5) üzenetére


zsigus
őstag

Ők fejlesztik a szabványt nem? SDHC, SDXC stb.

Más: egyébként köszi a cikket, jó volt olvasni végre ilyen "jelentéktelennek tűnő", de mégis fontos (és érdekes) eszközökről.

[ Szerkesztve ]

(#8) wody21


wody21
tag

Nagyon jó cikk lett, köszönjük!

(#9) Yeffy


Yeffy
veterán

tényleg remek cikk lett, kicsit felhomályosodtam a memóriakártyák működéséről/felépítéséről. köszönet a cikkért :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#10) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Akik nem csinálnak semmit azon kívül, hogy beszedik a pénzt.

... inkább a MAHASZ-matrica a kaszálás... :(

(#11) Apika


Apika
Közösségépítő

Köszi ezt a kimerítő cikket, tesztet és egyben ajánlót! :R

(#12) doc válasza banhammer (#5) üzenetére


doc
nagyúr

azert az evi 1500 dollar az tudod mennyi...
gemkapocsra tobbet koltenek az SD-kartyakat gyarto cegek :DDD
vedd ugy, hogy a licence evi 2500 USD, ami meg mindig gyakorlatilag ingyen van

(#13) Ringman


Ringman
nagyúr

annyi előnye mindeféleképp van a pendrive-hoz képest, hogy nem lóg ki a laptopból.

ha a hardverkulcsom is kártyán lenne, jobban örülnék neki

(#14) Vincent_ válasza Watchdog (#10) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Gondolom, ARTISJUS-matricára gondoltál.

A cikk amúgy tényleg hiánypótló, köszönjük.

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#15) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Jól összerakott, informatív cikk. :R:)

Viszont én emlékszem, hogy még az sdhc megszületése előtt, voltak kaphatóak "sima" 4gb-s sd kártyák is, normális és mini méretben, viszont nagyon drágák voltak.

Azt pedig végképp nem értem, hogy mi szükség volt az sdxc létrehozására, amikor már az sdhc-nél is hangoztatták az elméleti terás tárhelyet.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#16) Watchdog válasza Vincent_ (#14) üzenetére


Watchdog
aktív tag

Az lesz az, köszi! De nem is a név a lényeg, hanem a hozzáadott érték... vagy elvett...

(#17) raper válasza Graphics (#1) üzenetére


raper
senior tag

A cikk után jó volt látni "az alternatívát" is. :DD

(#18) Champipi


Champipi
senior tag

Van olyan pendrive ami tud USB 2.0 csatolón is stabilan nagy fájlokat írni és olvasni is 30 MB/s-al?

(#19) _Smooth válasza Begi (#4) üzenetére


_Smooth
senior tag

Így van, ez egy baromság ebben a formában.
Töredezettség a merevlemezek sajátossága, mivel ott nem lehetséges véletlenszerű és egyszerre többszörös adat kiolvasása.
Ahogy a fej mozog a tányéron, szedi össze az adatokat... ha különböző helyekről kell, akkor ez időt vesz igénybe.
SSD-k esetén ezért is javasolják a töredezettségmentesítés kikapcsolását/mellőzését.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#20) Rover623


Rover623
félisten

Lényeges még – különösen a beágyazott rendszereknél, ahol közkedvelt az SD kártya – az MBR (Master Boot Record) jelenléte, ennek köszönhetően a kártyákról lehet rendszert indítani.
Ja...egyedi tulajdonság. :P

primus inter pares

(#21) _Smooth válasza Champipi (#18) üzenetére


_Smooth
senior tag

A hamának van 45MB/s USB3.0-ja. Az új szabvány pedig lefele kompatibilis.
Az elég valószínű, hogy ennyit nem fog tudni 2.0-n, de azért érdekelne, mennyivel lesz lassabb.
Ilyen teszt nincs a tarsolyban? :)

Egyébként ha jól nézem (nagyon szépen feltűntetik a sebességeket), 6, 10, 15, 25MB/s USB2.0 pendrivejai is vannak a gyártónak.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#22) GhanBuri Ghan válasza Ringman (#13) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Ez se: [link]

(#23) ViZion


ViZion
félisten

Csak az elejét olvastam, illetve átfutottam, de már látom, h ez egy alapmű, hiánypótló írás, köszönjük! :R :R
CPU hűtőset is várom :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24) vgergo


vgergo
aktív tag

"Az Extreme Pro kártya ugyan kiválóan teljesített, de 30 000 Ft-ot súroló ára túlságosan mellbevágó."
Én kb egy hónapja akartam venni egyet 16eFt-ért, ami majdnem fele az általatok írt összegnek.

[ Szerkesztve ]

(#25) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nem gondoltam volna hogy már 12 éve használjuk ezt a formátumot.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#26) Ringman válasza GhanBuri Ghan (#22) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi :R

meglesem mennyibe kerül egy ilyen.
az a baj, hogy ezen nem segít :( [link]

(#27) kovy79 válasza vgergo (#24) üzenetére


kovy79
őstag

Én a 16gigás Sandisk Ultra II kártyámat ~2éve vettem kb 10-12.000.- Forint között.
Azóta jóval lentebb ment, láttam már 7.000.- környékén is, de a cikkben 12.000.- Forint szerepel.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#28) ExtremeClock


ExtremeClock
aktív tag

Van egy 8MB-s sd karim itthon. Anno egy panasonic videókamerához adták. Cirka 10éve...

(#29) riedgras


riedgras
tag

Ahogy a HDD árak elszabadultak fölfelé, úgy ezek a kis "vackok" egyre durvább méretben egyre olcsóbban hozzáférhetők. Lassan ugyanannyi lesz egy 64 gigás microSD mint egy 64 gigás SSD :DDD

(#30) djculture válasza riedgras (#29) üzenetére


djculture
félisten

[link]

2009 ben mutatták be az sdxc 1T változatát, valahogy azóta se akar elterjedni:)

[ Szerkesztve ]

(#31) Ribi válasza Champipi (#18) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezek rendszerint az USB3-as pendriveok, amik ugye működnek USB2-n.
Ami csak USB2-es az rendszerint jóval lassabban tud csak olvasni. A jobbak elérhetik a 20-at, de ritka.

(#32) Zirowe válasza riedgras (#29) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sajnos a microsdxc kártyák árai még mindig röhejesen magasak.
Telefonomba szerettem volna venni egy 64gb-set, és vmi 48k körül kezdődnek, miközben a 32gigás meg 12k-ért is kapható már.

A normál méretű 64gb sdxc viszont már egész tűrhető áron van, láttam már 26k körül is.

De azért jó lenne, ha csökkennének még.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#33) ktamask válasza Zirowe (#32) üzenetére


ktamask
tag

Én például fényképezőgép miatt vettem 8gb-os sdhc kártyát.

pendriveként is működik ugyebár, kártyaolvasóval.

míg a pendriveot nem használhatom a fényképezőgépbe...talán ennyi előnye van az SD kártyának.

(#34) #65675776


#65675776
törölt tag

Nem gyengén beragadt készlet lehet az az Ultra II. Majdnem két éve nem létezik már, azóta csak simán Ultra.

(#35) mzso


mzso
veterán

Az SD kártya a legnagyobb lehúzás ami létezik. Kitoltak már vagy 4 félét, hogy hú de milyen jó ez már 32 giga méretig is fel tud menni. Az SDXC-nél meg 2 tera. Kapják be.
A Compact Flashnél egyáltalán nem volt limit. a Sebesség limit is az ATA-nak a limite...

Hogy mi a halálért nem csinál valaki az USB formátumra épülő kártyát fel nem foghatom. Ott van minden gépben. Csak egy sima adapter kéne a csatlakoztatáshoz. Nincs méret limit. A sebesség limit meg az USB-é lenne ami már 5 GB/s

(#36) lujó55


lujó55
őstag

Jó kis írás! Éppen ma cseréltem egy micro kártyát! :R

(#37) litvitcsak.a


litvitcsak.a
tag

Hiánypótló cikk. :)

Azoknak akik a telefonjukon főzött ROM mellett valamilyen kiterjesztett adatkezelést használnak (Data2SD, A2SD-X, Data2ext+, stb.) nem érdemes class10-es kártyát venni, mert ott a gyors szekvenciális elérés inkább hátrány.
Ellenben egy jó class6-os kártya felpörgeti a teflont, mert ki lehet fogni jó áron olyat ami hozza telefon beépített memóriájának a sebességét vagy többet. Nekem a HTC Desire esetében látványosan gyorsult a telefon.

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

(#38) litvitcsak.a válasza mzso (#35) üzenetére


litvitcsak.a
tag

ne érts félre nem megbántani akarlak, de amit te írsz az a pendrive. A memória kártya nem erre van kitalálva, a mobil telefon, fényképezőgép, mp3 lejátszó, stb. esetében az általad vázolt verzió felesleges helyet foglalna. Mellesleg pl. az apple az iMac-nek az oldalába épít egy sd kártya olvasót, így kényelmesen használható. De elég sok laptopon is megtalálható a beépített olvasó.

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

(#39) Patice


Patice
nagyúr

Hö hö... 2 TB Micro SD kártya?

Vicc méretű lesz egy 10 TB-os NAS nemsokára. RAID-be fűzve még az írási-olvasási sebesség is meglenne.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#40) radi8tor válasza litvitcsak.a (#37) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajnálattal hallom. Én direkt Class10-es 16GB kártyát vettem bele anno. Sebaj, majd a következőbe! :D

(#19) _Smooth: nem baromság! Egy üres SSD meghajtó jobb értékeket produkál, mint amelyiken van OS vagy más adat. :K

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#41) TeeJay


TeeJay
félisten

szomorú hogy 2012-ben a memóriakártyák még mindig ilyen lassúak...
egy átlagos kártya 10MB-ot jó ha teljesít írásban, ha meg azt akarod hogy 20-30MB-al tudj rá tolni ami még nem is olyan hú de sok akkor a gatyád rámegy...

jó lenne már tényleg a flash helyére valami PRAM alapú cucc ami kevésbé "kopik" el a sok újraírástól és alapjáraton több száz MB-os írási sebességet tud.

minek ide 32 meg 64 gigás SDxy kártya ha órákig tart leolvasni róla a cuccost? :O

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42) #65675776 válasza TeeJay (#41) üzenetére


#65675776
törölt tag

Cserébe egy memóriakártya messze megbízhatóbb, és hosszabb élettartamú, mint a pendrive-ok.

(#43) Vincent_


Vincent_
aktív tag

Ha már Micro-SD kártyáknál tartunk, engem az érdekelne, hogy a mobilokban van-e számottevő írási/de főleg olvasási különbség pl. class 6 és 10 kártyák között. Le lehet ezt mérni valahogy?

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#44) _Smooth válasza radi8tor (#40) üzenetére


_Smooth
senior tag

De nem a töredezettség miatt, hanem a TRIM és egyéb élettartam növelő, területoptimalizáló okosságok miatt.
Az SSD hosszabb életéhez szükséges a rajta lévő adatokat folyamatosan rotálni, ami időigényes (nem napokban kell gondolkozni, de természetesen visszavesz a teljesítményéből).
De gondolj bele, hogy olyan eszközön, ahol nem egy tű pásztázza a tányérokat, nincs semmi extra mozgás, megtett út, eltelt idő, ott teljesen mindegy, hogy A1-ből és Z16-ból szedi-e ki az adatokat, vagy D1-D2-ből.
Utasítást kap, hogy A1 és Z16 tartalmát olvassa ki, ő meg kiolvassa... ennyi. Nem fog egy fejjel odaszaladgálni és bekopogtatni.
Olvass utána!

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#45) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Aki mobiltelefonba keres MicroSD kártyát, annak sajnos ez a teszt kevés..
Mobilba Class2 és Class4-es SDHC kártyák ajánlottak, mivel ezeknél bár lassabb a szekvenciális olvasás/írás, "nagyobb" Class jelzésű társaik elvéreznek velük szemben a kis fájlok másolásánál.
Class10-es kártyákon 4kB random írás jó, ha 0,01 MB/s-et elér, Class4-esnél nem ritka az 1MB/s, így pl. Androidhoz is jobban ajánlott!
[link]

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#46) HornedReaper válasza HornedReaper (#45) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nagy memóriakártya topik, sajnos kicsit pang, nekem sem tudott senki ajánlani biztosan gyors 4K írással rendelkező memóriakártyát.. :(

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#47) mzso válasza litvitcsak.a (#38) üzenetére


mzso
veterán

Nem bántottál meg, csak nem értetted meg amit írok. Nem pendrive-ról beszéltem, hanem USB protokollról. Mint ahogy a Compact flash is működik az az ATA szabványhoz van szabva. Tehát simán lehetne SD méretű kártyát csinálni USB protokollal. Előnye az lenne, hogy az USB mindenhol ott van és gyakorlatilag nincs limit a kapacitásban.
És nem kártyaolvasó kéne a PC-hez való csatlakozáshoz hanem csak egy adapter ami összeköti az érintkezőket. Vagy fordított esetben ha sok hely kell a kártya slothoz lehetne csatlakoztatni egy usb-s vinyót SSD-t, akármit. (Már ha olyan ostobák hogy eleve nem raknak rá egy usb host portot.)

(#48) mariomahmoud


mariomahmoud
tag

Köszönjük a hiánypótló cikket.

Üdv. Mario

(#49) staccato


staccato
tag

nagyon hasznos cikk volt.köszi

üdv

(#50) litvitcsak.a válasza mzso (#47) üzenetére


litvitcsak.a
tag

Nekem úgy tűnik alapjában véve más volt a célkitűzés.
SZVSZ az USB-nél fontos az áthidalható távolság nagysága és a zavar szűrés illetve a széles eszköz kiszolgálás. SD esetében ez szinte csak az adat átvitelre korlátozódik, ezért egyszerűbb az illesztés. De ezt csak gondolom női fejjel... Az okosok biztos tudják a konkrét okot.

iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.