Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nonoka74


nonoka74
tag

Ebből 35 millió a notebook gyártóknak,mert kötelező win8-at venni! :D

[ Szerkesztve ]

(#2) maross


maross
veterán

Es az ara meg se kozeliti a win7 arat, nem valami nagy durranas uzleti szempontbol.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#3) Воланд válasza maross (#2) üzenetére


Воланд
titán

a windows store nem disznek van...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4) maross válasza Воланд (#3) üzenetére


maross
veterán

Ez mondjuk igaz...kerdes hogy docog a szeker, mert ugye pc-n vezet a leggyorsabb, legegyszerubb ut a viragboltig.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#5) floatr


floatr
veterán

Nemrég meg olvastam valami kesergést, hogy messze alulmúlja a várakozásokat a kereslet. Akkor most ki hazudik...?

(#6) Glenda válasza floatr (#5) üzenetére


Glenda
addikt

Thurrott. Az utóbbi időben mintha meg lenne sértődve valami miatt a Microsoftra.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#7) spirit007 válasza floatr (#5) üzenetére


spirit007
senior tag

Jó kérdés...
Minden esetre érdekes, hogy csak ennél a lapnál (családnál) felejtetek el megemlékezni a Thurrott féle elemzésről.
Az viszont tetszik, hogy a rankings kimutatása ismét bekerült, mivel tisztán látszik a win7 visszaesése (Win8 miatt nyilván) így az XP továbbra is top-on van.
Pedig hány XP "lenyomásos" cikk jelent meg az elmúlt hónapokban (?) :D
Az meg, hogy a win8 emelkedő tendenciát fog mutatni azért nem kérdés, mert a korábbi eladási politikát követve (új gép kizárólag új windows) nem is következhet más.

(#8) emvy válasza floatr (#5) üzenetére


emvy
nagyúr

A hardvergyartokrol volt szo. El tudom kepzelni, hogy a hardverek nem mennek annyira, mint a W8 licenszek onmagukban. Ami egyebkent az MS-nek jo jel lenne.

Raadasul ez az info pletyka, mig a 40M az hivatalos kozles, nem hinnem, hogy hazudnanak.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#9) floatr válasza emvy (#8) üzenetére


floatr
veterán

A win7-ttel kapcsolatban is volt egy kisebbfajta botrány, ezen sem csodálkoznék, ha valami bugázott számról lenne szó. Ennyi infó alapján azt sem lehet tudni, hogy mit jelentenek ezek a számok.

(#10) fokukac válasza emvy (#8) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hát nem tudom, ahogy én nézem, 10-ből 9 embert elriaszt az egész rendszer össze-vissza logikája (olyan, mintha két oprendszer futna egyszerre).
Lehet, hogy az a kisebbség, akinek ez tetszik, most az elején bevásárol, de később szerintem a kezdeti lelkesedés elég hamar le fog csengeni.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#11) janos1988 válasza spirit007 (#7) üzenetére


janos1988
addikt

Erről az elemzésről van vmi magyar link?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#12) floatr


floatr
veterán

Még egy kavarás [link]

(#13) Narxis


Narxis
nagyúr

hmm

Thanos was right.

(#14) NGA válasza floatr (#12) üzenetére


NGA
addikt

" Október 22 és december 31 között több mint hatvanmillió Windows 7 licencet adott el a Microsoft, ami rekordnak számít"

Ez meg nem 1 hónap.

(#15) dajkopali válasza floatr (#12) üzenetére


dajkopali
addikt

itt valamit félreértettek, a konferenciáról szóló beszámolókban az szerepel, hogy a Win 7 10 hét alatt, az év végéig csinált 60 milliót, így a négyhetes 40 milliót - főként a most kezdődő ünnepi szezon miatt - jó rajtnak tartják
persze csak becslésekről van szó, a kérdések azért maradnak

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#16) Xmodule


Xmodule
őstag

Ezt a win8 at figyelem egy ideje. Multkor bementem media marktba itt svedben es mar a bejaratnal ket legalabb 2mx2mx1m es láda tele win8 al de a bolt többi részén is. Olcson is adják itt egy atlag fizu 16ezer kr a win8 meg valami 4-500 korona. szoval nem veszes. laptopokon is ott virit mar az uj win8. en kiprobaltam nem rossz amugy de erintö kijelzö nelkul kicsit fura. ennek ellenere nekem meg mindig a win7 jön be jobban.
mondjuk volt egy szerkezet azt hiszem valami tablet szeru de billel. es ha a bill el volt rejtve akkor csak tablakent lehetett kezelni billel meg lehetett irni. na az tetszett.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#17) emelhu


emelhu
aktív tag

Azért ebben a nagy sikerben benne van a marketingesek kemény munkája.
Nem önnön (műszaki, technikai) érdemei miatt "sikeres" a Win8.

Én is fogom (ilyen kedvezményes áron) az egyik gépem régi Vista-ját Win8-ra cserélni. Mert ebben az esetben egyértelmű az előny.

De ez (az ilyen inditékok) nem teszik semmissé, hogy a Win8 erőszakos és szándékosan "slendrián" a vevők kiszolgálásában.

Nem a vevők érdekét, céljait tartja szem előtt, hanem egyértelműen a cég erőlteti rá vízióját a vevőkre.
Ez pedig szabad piacon, verseny helyzetben megengedhető (maximum bukik a cég), de a monopoliumoknak KÖTELEZETTSÉGEI is vannak. Lehet rájuk kemény jogi korlátokat erőltetni. (Ha nem tetszik, lehet felszámolni a monopol helyzetet, ami nem kisebb megrázkódtatás a cég életében). de ne feledjük a monopolium léte nagyon nagy kárpótlás a korlátozások elfogadásra. A gond, ha a kormányok nem kezelik helyén, vagy rosszul kezelik a monopoliumokat és nem korlátozzák, vagy rosszul korlátozzák azokat, nem a valós fogyasztói érdekeket képviselik.

Mondom ezt úgy, hogy (kemény fenntartásokkal), de MS partner vagyok évtizedek óta. Egyszerű felhasználóként is és munkaeszközökként is MS termékeket használok.

Vagyis érted (mert az az én érdekem) is haragszom, nem ellened ;)

(#18) floatr válasza dajkopali (#15) üzenetére


floatr
veterán

Ahzo
Akkor ez helyi kavarás némi fordítási nehézséggel vegyítve. Az eredeti cikket nem is néztem már meg. Így jártam.

(#19) NGA válasza Xmodule (#16) üzenetére


NGA
addikt

Én a vista-s Sony Vaio-n upgradeltem 8-ra. Mivel én nem szoktam kikapcsolni a laptopot, csak hibernálom max, igy kb 2 hete nem is találkoztam a MUI-val vagy startlappal, kinek hogy tetszik. Pont olyan, mintha W7-em lenne, csak gyorsabban. Minden program ikonom kirakva a tálcára ami kell, és tökéletes. Igaz eddig sem használtam a start menüt semmire.

(#20) Xmodule válasza NGA (#19) üzenetére


Xmodule
őstag

Amugy mi gyorsult a gepen a win7 röl win8 ra valtasnal? Mert elkepzelni nem tudom. Mondjuk nekem SSD van szoval igy is hihetetlenul gyors. Ennel gyorsabb is lehet?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#21) NGA válasza Xmodule (#20) üzenetére


NGA
addikt

Más a memóriakezelése, mint a Win7-nek ha jól tudom, ez is okozza a sebességnövekedést. Én nem a lemezműveletekre értettem. Mivel nem inditgatok programokat, mert eleve futnak, igy nem érint az SSD dolog.

(#22) Xmodule válasza NGA (#21) üzenetére


Xmodule
őstag

Értem. Köszönöm a választ. Lehet akkor benevezek egyre még meggondolom.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#23) fokukac válasza NGA (#19) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nem az a baj, hogy nincs start menü, én se használtam semmire, a metró felület mégis megőrjített, idióta a logika, hogy vidd ki az egeret a sarokba, stb. meg nekem ráadásul két monitorom van, tehát ha kihúzom az egeret, csak átmegy a másikra, agyrém.

Amúgy ami az igatán baj vele, hogy olyan, mintha két OS futna párhuzamosan, és a metró lenne a rendszer által preferált. Mindent két alkalmazással lehet megnyitni, de persze a metrós az alapértelmezett... ráklikkelsz egy mp3-ra, és megnyitja fullscreenben, mert az jó. Basszus, azért van 23 colos monitorom, hogy legyen helyem, erre kitalálnak egy ilyet... elhiszem, hogy egy kis kijelzőn ez a jó, de nagy monitoron, pc-n..?

Szóval lehet, hogy kis idővel és buzergálással lehet ignorálni a metrót, ha mindenhez az eredeti alkalmazásokat rendelem, de a franc akar ilyenekkel szarozni.

SZóval kapott 2 órát az életemből, de aztán elváltak útjaink...

Ui. amúgy 5 percig kellett gondolkodnom, hogy hogy lehet kikapcsolni... nem tudom elképzelni, hogy sikerült ÍGY megalkotni ezt a rendszert.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#24) Narxis válasza NGA (#21) üzenetére


Narxis
nagyúr

De ez csak a kevés memóriával rendelkező gépeket érintheti, nem? Mondjuk mennyi az a kevés? 1-2GB?

Thanos was right.

(#25) NGA válasza fokukac (#23) üzenetére


NGA
addikt

"vidd ki az egeret a sarokba"

Minek?
A Charm-bar-hoz elég a Win+C
A beállításokhoz a Win+I

MP3 meg hasonló: Ez is hihetetlen bonyolult:
Elinditottam a fájlkezelőt, egy mp3-ra jobb gombot nyomtam, társitás, alapértelmezett program választása és itt kiválasztottam, hogy mi legyen az alapértelmezett. Kb 10 mp volt az életemből. Majd ezt eljátszottam az avi-val is, és kész. Kb 2 perc alatt testreszabtam. Mint amikor felraktam a Win7-et, akkor is. Én mondjuk videora felraktam a VLC-t, és ez minden video formátumot magához rendelt, igy ezzel sem volt gond.

Kikapcsolás: Win+I és ott kikapcsolás, vagy desktopon Alt+F4, mint a Win7-nél is.

#24: Nem tudom, nekem 4 giga van a laptopba.

[ Szerkesztve ]

(#26) zoli62


zoli62
addikt

Ehhez a relatíve nagy érdeklődéshez hozzájárul a start menü körüli mizéria is.

(#27) Narxis válasza zoli62 (#26) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jaja, a negatív reklám is reklám.

Thanos was right.

(#28) fffeco válasza Xmodule (#20) üzenetére


fffeco
tag

Sokkal gyorsabban indulnak az alkalmazások + megjegyzi a szokásaid, hogy milyen programokat inditassz egymas után és előre betölti egy részét. A gép ki be kapcs is gyorsabb főleg a bekapcs ..nekem nincs SSD-m, de ígyis csak 16mp a bootidő.

(#29) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Reller arról nem adott pontos tájékoztatást, hogy az eladások milyen típusúak voltak, de utalásaiból az vehető ki, hogy a legtöbben a kedvezményesen megszerezhető frissítést választották. Ehhez azt is meg kell még jegyezni, hogy a 40 millió licenc nem jelent 40 millió felhasználót, mivel a licencek jó részét PC-gyártók vették meg, akik majd az új gépekkel adják ezeket.

Szerintem ha nem utalnak rá, akkor nem a frissítés, hanem az OEM-ek bevásárlása hozta a számok nagy részét. Mint az egyébként várható volt...

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#30) bambano


bambano
titán

az önmagában rotfl, hogy most kellett vennem egy rokonnak notebookot és hamarabb kaptam volna freedossal meg linuxszal, mint w7-tel...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) fordfairlane válasza bambano (#30) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az olcsóbb gépek közt eddig is sok linuxos és/vagy freedosos konfig volt.

x gon' give it to ya

(#32) bambano válasza fordfairlane (#31) üzenetére


bambano
titán

ok, átfogalmazom: azért jobb a w8 indítás, mert úgy tapasztaltam, hogy visszafogják a w7-et.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) fordfairlane válasza bambano (#32) üzenetére


fordfairlane
veterán

Már nálunk is megjelentek a piacon a Win8-as noteszek, de ez várható volt. Szerintem hasonló jelenség fog lejátszódni, mint a Vista esetén. Ha nagy lesz az elégedetlenség a Win8-cal, akkor lesz downgrade lehetőség.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#34) ThePlayer válasza fordfairlane (#33) üzenetére


ThePlayer
tag

saját magát újratelepiti lemez vagy külsö meghajtó nélkül és semmi szükség mindenféle számitásteknikai szakbarbárra. Cégeknél ahol sok gép van, ez egy komoly problémamegoldás! Nem beszélve az áráról.Én fizettem 8800 kerek forintot az upgradeért.Többek közt ez a csalogató.A metrot vagy MUIt meg lehet szokni.

vettem két peremet kétszázezerér'

(#35) #06658560 válasza NGA (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Aki nem használja a klavit annak bizony komoly kalandot jelent, s bizony sokan nem használják a klavit navigáláshoz. A lovon meg nem fordítva kéne ülni, s azt várni, hogy a programért van a vevö, hanem a rendes gondolatot kell követni, a vevöért van a program. Az minden formában nonszensz, hogy egy feladatra alapból van két saját program. Mi a fenéért? Átlagjúzert úgy meg fogja ez keverni, hogy öröm lesz nézni.

(#36) Pug


Pug
veterán

Akkor a 40 millionak nagy resze gyartok altali liszensz vasarlas. Akkor milyen sikerrol is beszelunk? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.