Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) waithEard


waithEard
őstag

Két szép rókabőr újfent.... ;] Persze a piacnak pörögni kell.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#2) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Pedig már rég leakarom cserélni a GeminII de még marad. Az Arctic-tól különlegesebbet várnék.

Rock Katona

(#3) ló úr válasza waithEard (#1) üzenetére


ló úr
őstag

mIÉRT? eLÉG NORMÁLISAN NÉZNEK KI.aZ aRCTIC cOOLING MEG MÉG OLCSÓ IS :) JAH AM. cAPS lOCK VILÁGNAPJA VAN AZÉRT ÍROK NAGGYAL,SZAL NEM KIABÁLNI AKAROK :d

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#4) zazahoho


zazahoho
őstag

tucat termék ,mondjuk sokat nem lehet ezen a téren alkotni :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#5) Dyno


Dyno
veterán

AC ezt a rögzítést amit ezen a hűtőjén használ elfelejthetné, mert siralmasabb mint az intelféle pantintós gyári megoldás.

Thermalright Archon viszont nagyon tetszik kiváncsi leszek az árára.

(#6) #72042496 válasza ló úr (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sok olyan hűtő van, amelyik jól néz ki és hasonlóan arazott és hatékony, mint ezek. Nagy újdonságot szerintem itt már nem lehet felmutatni. :)

Tényleg, a "combos" és hasonló szleng jelzőket nem lehetne hanyagolni a hírekből, de legalább a címből? :)

(#7) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Es akinek ehhez hasonlo hutoje van. pl Freezer Xtreme, annak is ertemes cserelgetni?
vagy semmivel sem lesz jobb egy ujabb generacio..?

(#8) dfdfdf válasza DeathAdder (#7) üzenetére


dfdfdf
őstag

HA erősebb szeretnél akkor
Keresd őket nagyon tudnak

Bár 10 körül nem kaphatsz jobbat kb 20 körül lehet elit hűtőt venni

[ Szerkesztve ]

(#9) aram01


aram01
nagyúr

AC nem is tűnik rossznak,de semmi extra nincs benne

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#10) F e Z o válasza dfdfdf (#8) üzenetére


F e Z o
veterán

Aki 20k körül vesz egy léghűtést, az véleményem szerint már nem normális. Annak már nem a hűtési teljesitmény számit, csak hogy elmondhassa, neki egy olyan hűtője van.

#9 aram01 : sok újat már nem tudnak kitalálni, csak a formával, a hőleadófelülettel, meg a venti méretével tudnak játszani.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#11) Egzee válasza DeathAdder (#7) üzenetére


Egzee
őstag

DeathAdder: Nekem is Xtreme-em van, de biztos nem cserélném le egy ilyenre, mert ez sztem inkább a freezer 7-nek a leváltása, az Xtreme azért a maga kis 13cm-es ventijével sztem jobban hűthet mint ez... Egyébként sztem ne cseréld az Xtreme-et, mert én pl azért vettem ezt, mert 7 ezerért ez a legjobb sztem és ami tényleg jobb (kemény max 5 fokkal) az meg ilyen 15 rongy körül mehet...

Egyébként csoda, hogy az AC egyáltalán mutat életjelet a hűtők piacán (annyit még javítanék a cikken, hogy biztosra veszem hogy PWM-es és akkor inkább azt írnám, hogy szabályozódik, vagy XYRPM közt változik), a Thermal hűtő meg nem mutat túl sokat magából :S:)

Sephi: "Aki 20k körül vesz egy léghűtést, az véleményem szerint már nem normális."
Jogos... :)) Ha már olyan őrült valaki, hogy 20-at adjon egy hűtőért az sztem legyen annyira is őrült, hogy egy vizet vegyen...

[ Szerkesztve ]

(#12) zazahoho válasza Egzee (#11) üzenetére


zazahoho
őstag

Ha már olyan őrült valaki, hogy 20-at adjon egy hűtőért az sztem legyen annyira is őrült, hogy egy vizet vegyen...

a víz azért sokkal drágább,ill. sokan nem nézik jó szemmel az elektronika környékén(én sem :( )egy jó vizes rendszer 60 ezer alatt nem igen van :N

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#13) dízelracer válasza F e Z o (#10) üzenetére


dízelracer
senior tag

Postaköltséggel együtt 9000-ért újítottam innen az apróról haveromnak egy Scythe Ninja-t. Q6600-ra rakta rá amit (terhelve) 50-55°c között tart passzívan. Szóval egyetértek 20k -ért léghűtést venni rongyrázás.

(#14) proci985 válasza F e Z o (#10) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mondod ezt vízhűtéssel, ahol csak a blokk 10-15k körül lehetett:). egy Laing pumpa meg még drágább is. aztán kell még radiátor (pl triple extreme 10-15 körül), tartály, csövek, csatik... meg egy megfelelő ház (utóbbi mondjuk légen is kell).

vannak, akik nem akarnak vizezni, ellenben quadot húznak, tehát kell a plussz hűtési teljesítmény. na ők azért vesznek ilyen hűtőket, mert 170-180Wos CPU fogyasztás mellett is az ember 50fokos deltaT alatt marad a procival, még elviselető hangerő mellett. vagy 140Wot egy halk ventivel is szépen elvezet (nem TDPről, hanem tényleges fogyasztásról beszélek) 70 fok alatt. alatta a csúcshűtők egy 800-900as (értsd, ~19-20dbA) hűtővel tudják azt a hűtési teljesítményt, amint egy AC7 maxon forgó (értsd, üvöltő) ventivel, szóval van különbség. mondjuk az tény, hogy 150Wig nem kell extrém hűtők között nézegetni.

persze, a víz jobb, de egy korrekt rendszer 60-70k körül kezdődik... és az már 10-15fokokat fog verni a legjobb leghűtőkre is, ami hatalmas különbség. de egy gyengébb egybevizet (bármelyik corsair, zalman vagy CM) bármelyik csúcskategóriás léghűtő elver.

mondjuk jelenleg 12k a TRUE újonnan, arra is felmegy bármelyik 2500+rpmes venti, és a probléma meg van oldva, max 15-16kból.

más: az AC13 kíváncsi vagyok, hogy mit bír. lehet 4 hőcsöves, de a venti továbbra is az AC7é. meg lennék lepődve, ha sokkal erősebb lenne. cserébe alacsony, és be kell férnie egy codegenbe is.
TRnek meg van közvetlen ellenfele a Prolimatech Armageddonnak, avagy a szűk, ámde széles kategóriában. kíváncsi vagyok a teljesítményére.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15) Sicilian


Sicilian
addikt

Látom ebben a szegmensben, nem igazán lehet újjat alkotni..

nothing is true everything is permitted..

(#16) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

semmi extra szvsz...
CM V8... én leragadtam ennél :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#17) lujó55 válasza Sicilian (#15) üzenetére


lujó55
őstag

Hát nem. A kémia még segíthet, de konvekcióval és kondukcióval ennél több hőt már nem lehet elvonni, ezek kiforrott és méretezett elrendezések.

(#18) nuke7


nuke7
veterán

kár, hogy a thermalright bazi drága lesz... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#19) Brave15


Brave15
csendes tag

Hello!

Nem tudja valaki hogy hol lehetne új kétmagos AMD Athlon 64 processzort kapni AM2-es tokozással? Már végignéztem minden internetes boltot de már sehol nem forgalmazzák :W

(#20) zazahoho válasza Brave15 (#19) üzenetére


zazahoho
őstag

hell!
talán nem itt kéne megkérdezni :(( próbáld a fórumban,ott hátha tudnak segíteni

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#21) Fr3eWar válasza Brave15 (#19) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Itt nézz körül van rengeteg

zazahoho: Lehet, hogy inkább segíteni kellene a ma regisztrált forumtársnak, és akkor legközelebb tudni fogja mit hol keressen.

Az a Thermalright tetszetős, gondolkoztam mostanában, hogy lecserélem a Noctua-m egy TRUE-ra de a frostytech-en néztem hogy nem hűt sokkal jöbban mint a mostani.

(#22) ScrapUnit


ScrapUnit
aktív tag

Egész jó áron érkezik a Freezer 13. Azért jobb, mint a gyári i7 hűtő.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#23) #16939776


#16939776
törölt tag

AC ezt az idióta keretet elfelejthetné, elég kiábrándító ahogy meggörbíti a lapot.
kis átalakítással (egy hátsó merevítővel) "tartós" megoldás lehetne.

(#24) F e Z o válasza proci985 (#14) üzenetére


F e Z o
veterán

Nem egy nagy dolog ez a vizes dolog, az meg hogy 60k-t költ rá valaki, az se normális. Az én szivattyúm egy régi ordasi, csendes, szinte nincs is hangja, talán 2-3k volt anno. A hőleadóm egy régi traktor klima hűtő 3k-ért vettem, olyan mint a mora2-es, csak ez 2 soros, meg nem szép lammellás, hanem ütött kopott. A blokk egy kicsit húzosabb volt 6-7k, de minden bizonnyal van hozzá 1156, 1366 lefogató. Amire még költöttem az csövek, csatik, mondjuk legyen 3k. Akkor hol is vagyok most? kb 15knál járok, s minden megvan. A régi 3850-esem is volt viz, persze az is házilag, a gyári blokkot átalakitottam, rádobtam egy 5*5 ordasi blokkot, s csendben volt meg nem melegedett. 4870-re se lesz sokkal drágább, csak ott ugye figyelni kell jobban a vrm-re is. Tény nem tuningolok orrba-szájba, mert felesleges, a proci bőven elég alapon is majd minden játékhoz a 4870 mellé, 2048*1152 felbontáshoz. Én nem a csicsára adok, hanem a csendre.

H2O über alles!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.