Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ezek a számok is csak addig érvényesek, míg ügyfél nem lesz a reklámok célközönségéből.

[ Módosította: Erasmus ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Úgy nézem, hogy a T egy helyre telepít és ott erősít (a már meglévő pontokat erősíti tovább, hogy nagyobb legyen az adható sávszél), míg látszólag a másik kettő több helyre telepít állomást (nagyobb területet lefedve)...
Kinek, mi kell... nem mostanában néztem.. úgy egy éve már, de akkor a T árait magasabbnak találtam, és a Vodafon ajánlata tűnt a legjobbnak, ez után jött a Telenoré (bár akkor még Pannon) és csak utána a legdrágább volt a T.. nem tudom most mi a helyzet.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#3) kpal


kpal
veterán

Egyik ismerősöm Nagyhegyesen lakik és Telenor mobil netet kötött mert a T-mobil és Voda ott nem tudodd megfelelő eredményt produkálni . Na ennyit nagy nevekröl.

(#4) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

A minap mértem sebességet a telefonomon. (Samsung S8500 Wave GT) T-mobilos vagyok. 2,2/0,8mb/s volt az eredmény. Aztán rácsatlakoztam Vodafone-os wifire (busz osztotta meg) és ugyan azon a helyen a vodafone 1,5/0,3mb/s-et produkált.

(#5) kleinguru válasza gamek!ller (#4) üzenetére


kleinguru
addikt

Elképzelhető, hogy más is használta a wifit:)!

Nem akarom a vodát védeni

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#6) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Nekem volt mind 3 netem és a T-s volt a leggyorsabb.Sorrend t-s,voda,telenor és az gagyi volt nagyon.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#7) gamek!ller válasza kleinguru (#5) üzenetére


gamek!ller
senior tag

A busz le volt állva a parkolóban, környéken sehol senki, éjjel 23:30 környéke. Közelben nincsenek lakóházak.

(#8) ℘a†ℎ


℘a†ℎ
csendes tag

Nekem két mobilnetem is van egyik T-s a másik Telenoros. Amit észrevettem: T-s pci express kártyámat két hete cseréltettem usb-s modellre és azt hinné az ember jobb lesz a kapcsolata de nem. Eddig 5mbit és kicsivel felette teljesített, az új usb-s változattal csak 3-3,5 mbit körüli értékeket mérek (ugyanazon a helyen). Érdekes dolgok ezek.
A Telenort én személy szerint senkinek sem ajánlom tiszta szívvel, nálunk a cég is elég erősen elgondolkozik a szerződésfelbontáson, roppant lassú a net vele... pedig én személy szerint a 9. kerületben szoktam használni. Az meg azért nem a világ vége :U

ⓒⓞⓜⓟⓤⓣⓔⓡ: ASUS P7H55-M/Core i7-860/Hyper 212/CORSAIR Dominator 8192Mb/HD6970/SAMSUNG 1000GB F3/CM Cosmos/CORSAIR HX650W/Dell 2410/Razer Naga Ep!c+Vespula/Logi Z4

(#9) kali válasza ℘a†ℎ (#8) üzenetére


kali
legenda

nem lehet, hogy az usb stick csak 3.6-os?

(#10) ForRedGlory válasza kpal (#3) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem tudod értelmezni a cikket? Országos felmérés volt, nem helyi. Azt sem tudja szerintem 10 emberből 9, hogy Nagyhegyes hol van. Ezzel most nem leszólni akarom a helyet, hanem csak annyi, hogy mindenki ott fejleszt, ahol nagyobb a "célközönség".

szerk: amúgy meg nem is lehet vita tárgya, hogy átlagot nézve a T a legjobb, már csak azért is, mert az EDGE gyakorlatilag országos lefedettségű, és azzal már el lehet szórakozni vígan. Vodánál azt sem tudják mit az az EDGE, van GPRS (LOL) és széles sáv. :)
Telenor nem tudom, de szerintem ahogy a cikkből kis kiderült, még nem nőtt fel a témához.

[ Szerkesztve ]

(#11) T0rnad0 válasza gamek!ller (#4) üzenetére


T0rnad0
addikt

Saját telómon 2 Mbps, a vodás wifin csak 1 Mbps. Az sem mindegy milyen router.

A Telenor ezért hallgat... ;]

Z Fold 4

(#12) Isee


Isee
senior tag

Én már évek óta mobilnetet használok, először vodás volt, aztán t-mobile-os, most meg megint vodás (telenorhoz nem mertem menni :B )..
Először a Voda módosította a szerződési feltételeket a tudtom nélkül, aztán a T-mobile, jelenleg a Vodánál minden rendben van :K
Sebességre kb ugyanaz a kettő, pedig Debrecen szélén lakom, és pont olyan helyen, ahol a lefedettség szerint kb 50 méterre van hsdpa, de ennek ellenére van 3G-m és egész gyorsnak mondható a netem.
T-vel is és Vodával is átlag 4-500k volt a letöltési sebességem (volt, hogy ennél több, volt, hogy ennél kevesebb).

[ Szerkesztve ]

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#13) Isee válasza gamek!ller (#7) üzenetére


Isee
senior tag

Az, hogy mikor mennyi a pillanatnyi mobilnet sebesség egy-ugyanazon egyes szolgáltatóknál, semmit sem jelent.
Persze vannak olyan helyek, ahol az egyik hálózat jobban le van terhelve, mint a másik, de ez sem állandó, és az is mindegy, hogy a környéken vannak-e lakóházak-e vagy sem, mert nem minden km-en van adótornya a szolgáltatónak.
Egyszóval rengeteg mindentől függ az, hogy a mobilnet mikor milyen sebességet produkál. Pl attól is, hogy az aktuális modemnek milyen erős az antennája, hány dbi-t produkál - ez a jelerősség miatt fontos.
Nekem pl hétvégén kb fele olyan gyors a netem, mint hétköznap (ez igaz volt mind2 szolgáltatóra, amíg náluk volt előfizetésem)

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#14) kpal válasza ForRedGlory (#10) üzenetére


kpal
veterán

Ok kicsit másabbat írtam de az meg mondjuk felesleges ha nagyobb városokban fejlesztenek min pl.: Budapest,Debrecen ,ezen helyeken a kábeles netet nem igen tudják leelőzni .

(#15) Isee válasza kpal (#14) üzenetére


Isee
senior tag

A kábeles netet egy jó darabig nem fogja padlóra verni a mobilnet....
Eljön majd az az idő is, de nem holnap :DDD
Viszont nekem nagyon megfelel, mert mifelénk se adsl, se kábel.... semmi.
Tányéros megoldás meg elég izgalmas :B

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#16) kali válasza kpal (#14) üzenetére


kali
legenda

vélhetően nem is cél a kábeles net leelőzése - pláne nem azon szolgáltatónál, aki mind a két oldalon szolgáltat...
a másik meg az, hogy látja a szolgáltató, hogy hol használják legtöbben a mobilnetet, hol veszik észre, és hol használ(hat)ják ki legtöbben a fejlesztést...

(#17) Isee válasza kali (#16) üzenetére


Isee
senior tag

Az még hagyján, hogy látja, de ha sokat használod, be is korlátozza a szemétje :DDD

[ Szerkesztve ]

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#18) Paul119


Paul119
addikt

nekem t mobilos mobil netem van és le a kalappal egy letöltést kipróbáltam ott 740kb/seccel töltött le :DDD

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#19) VIBO válasza Paul119 (#18) üzenetére


VIBO
őstag

az fajja nagyon

nekem jobb esetben 5-5,5 megával jön le és 1 megával fel a cucc ;)

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#20) eszterencs


eszterencs
HÁZIGAZDA

A biztonság kedvéért két mobilnet-előfizetésem van, egy vodás és egy T-s. Sok helyről sokat netezek: Budapest több kerülete, Érd ls környéke, Alföld déli része, Dunaújváros... a Vodafone MINDENHOL magasan veri a T-s mobilnetet, és nem a modem a lassú... ez egy tapasztalat.

(#21) gamek!ller válasza eszterencs (#20) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Dunaújváros? Egyszer találkozhatnánk egy kávé erejéig, mesélhetnél keletről.. :D

(#22) Killing


Killing
addikt

A telenor jól teszi hogy hallgat, nagyon jól... :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#23) kleinguru válasza gamek!ller (#7) üzenetére


kleinguru
addikt

Ezt nem írtad a kommentedbe:R

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#24) tomp


tomp
félisten

Azért a voda elég bátor. Borsod megye. Nagyvárosokban és környékén van voda umts. De ha kiérünk egyből gprs. Nem csak umts-ben gyér a megye, hanem voda gsm-ben is. Voda Aggteleken gprs. A 2 T-nek legalább edgéje van.
Érdekesség: Rudabányán csak a telenornak van umts-e. :)

Most váltottam telenor netről vodára. Pesten a lakásban nincs telenor 3G. ZTE csere után ha lesz, egyből megyek vissza.

(#25) Teszla_


Teszla_
senior tag

Szvsz az összes szolgáltató erősíthetne a kis- és közepes településeken, itt bőven van mit javítani a sebességen. Sajnos, ahogy észrevettem az utóbbi 3 évben, nemhogy javult volna a dolog, hanem épp ellenkezőleg, sokat romlott.
Én Nyíregyháza-Sóstóhegyen lakom, Vodafone-os netem van, most mértem, 2,02/0,21Mbit volt a le-/feltöltésem. Régen a letöltés a duplája volt, a feltöltés pedig sokszorosa.
Ismerősöm faluban lakik, ami mellett két 3G-vel fedett település is van 10km-en belül. Ő is vodával kezdte, ott is simán ment 3 éve a 2/1Mbit. Még a voda honlapján is fel volt tüntetve, mint 3G-vel fedett település. Aztán eltelt két év, és volt, hogy már GPRS-szel se ment a net. Időközben pedig lekerült a falu neve a 3G-vel fedett települések listájáról... Mostanában javult a dolog, már megy 0,3/0,3Mbit-tel. Ezután váltott T-mobile-ra, de bár ne tette volna, mert szánalmas 0,02/0,02Mbit (azaz 20Kbit!!!) volt a sebesség. Szerencséje, hogy nem hűséggel kötötte és nem mondta le a Vodásat. Úgyhogy maradt a Vodánál.
Nekünk ennyi a történet, sajnos nem túl pozitív, de jobb, mint a semmi (más net nincs ezeken a helyeken, ami érdemben kiválthatná a mobilnetet).
Ajánlanám a három mobilszolgáltatónak, hogy csináljanak olyan csomagot, amiben részarányosan fizetek a sebesség függvényében :D Ekkor, ha már lassú netet kapok, akkor legalább nem kéne sokat fizetnem. Bár ez kivitelezhetetlen lenne.

(#26) D.Orion válasza gamek!ller (#7) üzenetére


D.Orion
veterán

A volános wifi az kicsit más téma... Alapból korlátozott, szóval azt ne hasonlítsd egy rendes mobilnethez. Volán járaton pl az FB sincs ingyen.

(#27) Alexios


Alexios
veterán

Lehet hogy ahol van szélessáv lefedettség ott jobb a voda, viszont ahol nincs ottmeg lehet szívni a gprs-el, míg a t-nek ugye van edge-je legalább.

(#28) kpal válasza Isee (#15) üzenetére


kpal
veterán

Debrecen melyik részén laksz ?

[ Szerkesztve ]

(#29) DRB


DRB
senior tag

Bp. 3.-ker. Gyógyszergyár utca, négyemeletes ház első emelete: Telenor használhatatlan, T-mobile nagyjából működik, Vodafone kiváló(mármint a másik kettőhöz képest). Sebességeket nem írok, mert összevissza változik, úgyhogy nem sok értelme van. Egy következtetést le lehet vonni, nagyon hely és idő függő ez az egész dolog, még egy nagyvárosban is kiszámíthatatlan, hol, mikor, épp melyik szolgáltató a gyorsabb.

(#30) Isee válasza kpal (#28) üzenetére


Isee
senior tag

Vámospércsi út végétől kifelé még kb 1500m légvonalban :B

#29 DRB Én is ugyanezen a véleményen vagyok, egyik szolgáltató sem tud fix sebességet garantálni egy adott helyen, mert rengeteg tényező befolyásolja a kapcsolatot :K

[ Szerkesztve ]

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#31) kpal válasza Isee (#30) üzenetére


kpal
veterán

Akkor arra nincs Digi kábel . Én itt a Kassai mellet Dicsői -n lakok .

(#32) Isee válasza kpal (#31) üzenetére


Isee
senior tag

Szerintem errefele soha nem is lesz digi, max ha kinövi magát a város 500ezres lélekszámra :DDD
Viszont páromnál van digi a fényes udvarban, ha valami kell netről, és nagy a mérete, akkor ott letöltöm, aztán külső winyón eljut az itthoni gépembe.

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#33) Depression válasza Isee (#30) üzenetére


Depression
veterán

Ilyenkor, estefelé gyorsabban töltődnek be a mobilomra a pannonon keresztül az oldalak, mint a digis wi-fi hálózatomról. 10-dik emelet. Lent a ház előtt meg fordítva, pedig panel ház.
Értse aki, akarja. Hivatalosan pedig:
'Csak annak a statisztikának hiszek, amit én magam hamisítottam'.

A feljelentésnek meg évekig nem lesz eredménye, mire végetér úgyis minden teljesen más lesz, a voda meg vagy kap egy 2 milliós bírságot, vagy nem. Szerintem magasról letolják.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#34) kpal válasza Isee (#32) üzenetére


kpal
veterán

Talán egyszer eljut feléd is ;) . a fényesben van sok ügyfél az a jó biznisz nekik.

(#35) Isee válasza Depression (#33) üzenetére


Isee
senior tag

Az nem lehet, hogy a telefonod képes 7,2mb/s-es hsdpa-ra, de a wifi benne csak 4,5? Ne haragudj, ha hülyeséget kérdeztem, mert annyira nem értek az ilyen csúcs-szuper windows/android telefonokhoz, csak felmerült bennem a kérdés :B

kpal Hidd el, a digi helyében én is csak ott építeném ki az optikát, ahol talán ki is használják maximálisan, persze sokkal több ügyfelet célba véve :K
Ide ki nem éri meg nekik hozni, rengeteg idő múlva térülne meg nekik a kábel kihúzásának a költsége..... Mire meg ide elér, régen nem fogok itt lakni :DDD

[ Szerkesztve ]

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#36) kpal válasza Isee (#35) üzenetére


kpal
veterán

Az is igaz ha nem megy hozzád a Digi akkor Te jössz be a Városba :K ;)

[ Szerkesztve ]

(#37) Atos23


Atos23
senior tag

Amikor a User elém járul laptopjával, és mobilinternetes Stickjével, akkor én nem csak a letöltési sebességet nézem, hanem a válaszidőket is az első cím indításától. Az egy dolog, hogy 2 megával tölt le egy huzamban, de ha beírom, hogy hardverapro.hu, akkor csak 5-8 másodperc után kezd el némelyik szolgáltatónál betölteni az oldalt.

Ebben a versenyben erősen vezet a Telenor, utána Voda, s a végén kullog a T.
Nem ártana a DNS kiszolgálókat is gyorsítani...

(#38) Sifre válasza Atos23 (#37) üzenetére


Sifre
senior tag

Erre a válaszidőre kíváncsi voltam, gondoltam csinálok egy gyors mérést. Utoljára még kb. 8 éve mértem egy Siemens S55-el (GPRS), akkor kb. 500ms volt. Ott még a géphez kötöttem USB-n és pingeltem egy magyar IP-t (nem emléxem mit).

Most egy kicsit változtattam a dolgon és a telefonnal megnyitottam a network-tools.com-ot és az itt látott IP-t pingeltem, az eredmény a következő: :)

EDGE: ~280ms
3G: ~200ms
3,5G: ~110ms

Viszont ami fura volt, hogy kb. 5 perc passzív kapcsolat után valóban elég magas a válaszidő (3500ms). Gondolom a hálózat kímélése miatt van ez.

(#39) DesertDog


DesertDog
tag

Párhuzamosan használom mindkettőt. T-mobile a céges és Vodás a privát. Mondhatnám, hogy amint elhagyom Budapestet egyik roszabb mint a másik, és mondom is. Megy az arcoskodás, meg a marketing bullshit mindkét szolgáltatónál, de országos átlagban szerintem mindkettő lófütty. Budapest és a nagyobb városok belterületein kívül szenvedés az egész. A leginkább lesújtó tapasztalatom tavaly nyáron volt a Balaton partján.

(#40) tomp válasza Sifre (#38) üzenetére


tomp
félisten

Maga a telefon is lassít rajta. Telót gépre kötve, Vodafone HSDPA bix.hu-t:
80-110ms
A Csodás GPRS:
950-3500ms

Telón hsdpa: 150-180ms

Más:
Budapest-Miskolc közötti vasútvonalon eddig el lehetett viselni a Telenor EDGE sebességét. Kíváncsi vagyok, a vodka hogyan teljesít ma ugyan ott. :DDD

(#41) Atos23 válasza Sifre (#38) üzenetére


Atos23
senior tag

Na igen, de alapjában véve nem lassú egy két megás net, híroldalakat olvasgatni éppen elég. Viszont ilyen lassú DNS kiszolgálással élvezhetetlen egyik oldal után a másikba áttöltés.

(#42) gfefe válasza tomp (#40) üzenetére


gfefe
őstag

Egész jól teljesít :)

Én ott utazgattam 1 éve kb minden hétvégén és tűrhető volt már akkor is.... megesett, hogy befigyelt a lassúság, de utána felvillant megint csak a hsupa fénye :)

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#43) pincehely


pincehely
addikt

Már a Vodafone is leggyorsabbnak hirdeti magát.
Mi lesz még ebből?!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#44) Isee válasza pincehely (#43) üzenetére


Isee
senior tag

Ezért mondom, hogy igazándiból nincs értelme az ilyen reklámozásoknak, hogy tőlem vegyed a tőtöttkáposztát, mert nálam több a hús benne, és több a tejföl rajta..... Csak azt nem mondják, hogy félig van megfőve :DDD
Azt akkor még merik azt mondani, hogy csak rólam szól, pedig én imádom a tőtöttkáposztát, mégis tőlük veszem :B

Igaz, aki nem ért annyira hozzá, mert neki csak net kell, őt meg rohadtul nem érdekli hogy melyik a leggyorsabb, általában a pénz dominál hogy mennyiért adják

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#45) Illusion1010


Illusion1010
senior tag

Telenor netet használnék egy HTC Desire mobillal. Folyamatosan megszakad, elérhetetlen, térerő van, mégis váltogat EDGE, HSDPA, GPRS között. Állandóan ...loading...loading...unable to contact...network error.
Ez egy nagy rakás sz.r. Nem értem hogy adhatnak el ilyen vacak szolgáltatást. Ügyfélszolgálat szerint minden rendben van a hálózattal, keressek jobb térerőt.

:(((

(#46) Sifre válasza Atos23 (#41) üzenetére


Sifre
senior tag

Nem biztos, hogy a DNS lomha, ip-t közvetlenül pingetve is megnövekszik a válaszidő egy hosszabb inaktív szakasz után.

Bocs, ha hülyeséget írtam, de ebben a témában csak műkedvelő vagyok. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.