Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Én már érdeklődtem a Notebook-os topikban, mit lenne érdemes venni, van válasz is. Kíváncsi lennék, van-e valakinek tapasztalata véleménye az ajánlott notiról vagy a leírt célokra milyen mást ajánlana! :)

Ilyet is találtam:
What do you guys think the best Linux distro for laptops?
6 More Great Linux Operating Systems For Netbooks

[ Szerkesztve ]

(#2) inf3rno válasza ubyegon2 (#1) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tartozik szigorúan a notebook kategóriába, de jelenleg az Asus T100-al úgy néztem, hogy nem ajánlott a Linux (legalábbis az Ubuntu). Az a baja, hogy nagyon speciális hardver van benne. [link] Reméljük a későbbiekben ez változik, nem szeretnék örökre win8.1-et a kütyün.

Buliban hasznos! =]

(#3) petipetya


petipetya
nagyúr

Acer Aspire vonal és a Linux Mint a Cinnamon felületen nálam remekül együttműködik, így ezt tudom ajánlani.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#4) ubyegon2 válasza petipetya (#3) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez OK is, de még az Acer Aspire vonal érthető is, de milyen DE-vel használjuk, ez már nem mindegy! Minen elfut rajta, KDE, Cinnamon, Unity is?

(#2) inf3rno Nem számít, ha nem szigorúan notebook kategória, igazából bármilyen mobil eszköz belefér az ajánlatokba, de azért ne 10" alatti legyen. :D
Pont az ilyen speciális hw-ek fontosak itt, mert az ilyeneket már célzottan kerülhetik a leendő felhasználók, persze aki Winről akar áttérni, az be van szorítva és vár, hogy javul a helyzet! :K

[ Szerkesztve ]

(#5) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Én amikor vettem az E5430-amat, akkor láttam rajta, hogy Ubuntu certified, így telepítettem egy WIndowst és egy Ubit, és nekem nagyon bejött. :)

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6) totron


totron
addikt

Minimáldisztrók minimál ablakkezelõkkel a hitvallásom notikra. Ki akar a szükségesnél több ventizajt hallgatni? Sokszor a legerõforrásigénytelenebb disztrók a legmókolósabbak is, ezt nem mindenki szereti, akik meg de, azoknak sincs meg mindig a türelem. A Salix és a Puppy Slacko sikeresen ötvözik a kisétvágyúságot a felhasználóbarátsággal. Természetesen tengernyi leszármazott áll minden család alatt (slack, debian, arch, gentoo), legtöbbször ezek forkjaival találkozhatunk, melyek célja az alternatív világon belül is az alternatívkodás, de erõforrás-igénnyel van, hogy elcsúsznak a buzgó alkotók.

(#7) ubyegon2 válasza Cucuska2 (#5) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jó, hogy említetted, arra elfelejtettem kitérni, hogy egyes gépeket eleve Linuxxal telepítve árulnak, vagy csak oly módon, ahogy írod. Az előre telepítés sok esetben felejtős, akár a Dell által bütykölt Linuxok, akár a nagyon lightos Linuxxal szerelt gépek.
Dellel még lehet mit kezdeni, újratelepíti az ember, de ha nagyon lightos van fenn, az azt jelentheti, hogy nem nagyon fut rajta komolyabb erőforrás igényű disztró!

Sokan veszik mostanában a nagyon belépőszintű olcsó notikat, de a szakik erről lebeszélnek, jobban járunk egy használt üzleti géppel.

(#8) Cucuska2 Szerencséd volt, SSD meg valóban erősen javallott notikba, még ha nem hurcoljuk, akkor is!

[ Szerkesztve ]

(#8) Cucuska2 válasza ubyegon2 (#7) üzenetére


Cucuska2
őstag

Volt rajta gyárilag Ubuntu, de semmi Delles ügyeskedéssel. Mivel cseréltem a merevlemezt SSD-re, így a gyári Ubuntuval nem érintkeztem, de utólag telepítve mindent felismert és minden pöccre ment.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#9) mezis


mezis
nagyúr

Gyenge grafikával rendelkező (régi) laptopra Xubuntu-t, a többire Ubuntu-t szoktam installálni.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#10) ubyegon2 válasza totron (#6) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez is teljesen logikus megközelítés, de ha van már asztali gépen egy jól megszokott disztród a kedvenc DE-vel, akkor ha a noti kerül a kezedbe, nem rossz, ha ugyanazt látod. Én legalábbis erre úszok, mint ahogy asztaliban is tökre minden ugyanolyan Mint 17.2-n és Jessie-n is. majdnem

(#9) mezis Ez is teljesen logikus, annak főleg, aki ismeri a notikat! Épp az lenne a lényeg, hogy kicsit bővebb infókat gyüjtsünk össze. ;)
Nekem például semmit nem mond egy notiról a hardwerlistája egy bolt weboldalán, míg asztalinál azért tudom, mit bír!

[ Szerkesztve ]

(#11) Lathronos válasza Cucuska2 (#5) üzenetére


Lathronos
őstag

lenovo T500

Linux Mint 17 és 17.2 Cinnamon 64 bites verziók(17.1 már LIVE bootnál kifagyott), és Ubuntu 14.04.3 Unity és Cinnamon esetén is atom stabil. Csendes a ventillátor, Wi-Fi gond nélkül megy, az integrált Radeon 3650-es GPU-t tökéletesen kezeli, HD video esetén sem akad és a CPU, RAM terhelés is elfogadható).

Erőforrásigény(Cinnamon) Linux Mint és Ubuntu esetén
--------------------------------------------------------------------------------
Alapjárat(nem fut semmi)

CPU terhelés: 2-3 %

RAM: 450-500 MB között

Terhelve(Firefox YouTube HD 720, 5 megnyitott lap + uBlock Origin és ghostery bővitmény)

CPU terhelés: 35-40%

RAM: 1 GB

Akkuidő átlagosan 3-4 óra között

Más distribúciót és ablakkezelőt nem használok. Kihagytam valamit?

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#12) Gyb001 válasza Lathronos (#11) üzenetére


Gyb001
senior tag

G580 20150

Debian stable. Remekül fut.
A bcm 4313 al kicsit mókolni kellet de 1 perc alatt telepíthető.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#13) Lathronos válasza Lathronos (#11) üzenetére


Lathronos
őstag

Hopp, ezt rossz helyre címeztem, ubyegon2-nek ment volna. Hiába, így félálomban már nem vagyok topon. :B

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#14) lev258


lev258
veterán

Én is az Acer vonalat erősítem, vásárlás előtt a boltban megnéztem egy Live USB-vel, így nem ért meglepetés. Intel HD, Broadcom Ethernet és Wifi.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#15) ubyegon2 válasza Lathronos (#13) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ettől függetlenül olvastam. :) T500 9 cellás akkuval már elég jó, már már elgondolkodtató a 8560p-vel szemben, amit ajánlottak nekem a notis topikban%
Szerencsére jó sok ajánlat összegyülik majd, lehet csemegézni, köszönöm nektek, tényleg hasznosak ezek az infók! :K

(#14) lev258 Pont ezt felejtettem el, jó is, hogy említetted! Valóban érdemes olyan helyen nézelődni/vásárolni, ahol van lehetőség live-ban futtatva kipróbálni a kedvenc disztrónkat!

[ Szerkesztve ]

(#16) ubyegon2 válasza Gyb001 (#12) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Debian stable. Remekül fut. LXDE-vel? :N esetleg Junity-vel?

lev258
Sok helyen olvasom az Intel HD x000-et a boltok leírásában. Hanyastól fut kb. egy Mint Cinnamon jól?

[ Szerkesztve ]

(#17) lev258 válasza ubyegon2 (#16) üzenetére


lev258
veterán

A munkahelyen egy olyan gépen futtatok Mint Cinnamont-t, amiben másod- vagy harmadgenerációs Intel (garantáltan több, mint 10 éves) van, szóval elég régi. Néha produkál fagyást, amit grafikus bug-nak gondolok (talán már javítva is van), de lusta vagyok emiatt frissíteni a komponenseket. Persze Mint-ben is kikapcsoltam az extra effekteket.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#18) Lathronos válasza ubyegon2 (#15) üzenetére


Lathronos
őstag

Hát azért a HP 8560p az i7-tel ráver rendesen az én öreg kis T500-asomra. :O Karácsonyra meg is lepem magam egy ilyennel. :D Linux Mint 17.2 Cinnamon 64 bit úgy fut rajta, mint egy gepárd és nincs előtelepítve a windoboz.. :)

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#19) ubyegon2 válasza lev258 (#17) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jó melóhelyed van, hogy nem kell wint használnod!
Fagyásról jut eszembe, mostanában a normál Mint 17.2 cin párszor fagyogatott, de logokban nem találok semmit. Jessie cin meg a Mint 17.2 cin 4.1 kernellel ugyanazon napi használat mellett soha! :U Mondjuk ennyi disztróval nem aggaszt annyira, de azért jó lenne legalább a logokból valamit megtudni, egyszer visszanéztem a dmesg-et Debian alól és pár sor x-et láttam csak, semmi mást, arról az időpontról.

(#18) Lathronos Nem ver olyan nagyot rá, mert olyat keresek, amiben i5 van, totál felesleges az i7!
Abban a Toshibában az 1 TB-os meghajtó nem tetszik, gondold el, ha nem 5400 rpm-es lenne, akkor milyen gepárduc futna rajta! SSD-t bele!
Külön jó, hogy wintelen, mert még azt is beleraknák az árba! :N

[ Szerkesztve ]

(#20) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

ThinkPad T60: Mint, Debian, Chakra.
T400, aztán T400 (Intel + Amd vga-s): Chakra.

Mindegyik remekül ment, telepít --> használ. A gépek csöndben maradtak.

Megjegyzem az a disztró hibája, ha a proci folyamat pörög valamin.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#20) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Megjegyzem az a disztró hibája, ha a proci folyamat pörög valamin.

Emlékszem, volt erről sok értekezés a topikokban.

Ez a Chakra mindenen fut, úgy nézem, ám ez jó hír is egyben, mivel KDE nem light DE.
Meglátjuk, hogy fut majd az új Chakra! Ha jó soká veszek notit, talán már azt rakhatom fel elsőnek, ezért se baj, ha nagyon strapanoti lesz! :)

(#22) solaris7 válasza Lathronos (#18) üzenetére


solaris7
tag

Én annyira nem öregíteném azt a T500-ast gépet :B Én is Lenovo T500-at használok 2mag P8600 proci 8Gb ram + SSD Aventi csak 1980-al pörög szinte nem is hallom,ez nagyon pozitív !!! A két grafikus kártya közt nem tudok váltani csak biosban de az intelest használom mindíg.Dokkolóról használva kell az ATI a Display port miatt.
Hasít az általad készített remaster hibamentesen :K átlagos felhasználás Internet,böngészés zene film simán megállja a helyét.Nem érzem hiányát az i5 -i7 gépnek.De ha valaki hardver igényesebb dolgot használ annak biztos jól jön :R Vagy az a baj hogy nem láttam még linuxot i5-i7-es gépen? :D

[ Szerkesztve ]

(#23) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#21) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ne értsd félre amit írok. Ott volt a Mint és a Debian is. Azok se pörgették a procit.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24) totron válasza ubyegon2 (#15) üzenetére


totron
addikt

T500-nak a hûtését jobbnak mondják. Azon is érdemes elgondolkodni, hogy ha mondjuk van 4 GB ramod, annak hány %-át vagy hajlandó beáldozni a DE futására. Szerintem az elfogadhatatlan, hogy az 1/4 memória erre menjen el. De lehet, hogy többségben vannak ma már a 8GB-os összeállítások. Akárhogy is nézem, pazarlás ez, ha nekiindul az ember a netnek, a Chromium is simán elkéri a 3Gigát. Nem világos, hogy kabáthoz keresel gombot vagy fordítva, a kérdésmegfogalmazás szembe megy a linkekkel. A jelek szerint DE fronton kötött az elképzelésed, a jobb modelleket már megajánlották, megérkeztél. Mivel igénytelen nem vagy és nem egy zsibvásári Medionra akarsz felszuszakolni Mintet, ami meg szintén egy kulcsrakész termék, aligha hiszem, hogy specifikus problémába futnál. Kíváncsian várjuk a topik alakulását.

(#25) Lathronos válasza ubyegon2 (#19) üzenetére


Lathronos
őstag

240 GB-os Kingston SSD megy bele, azzal fogom rendelni. :K

(#22) solaris7

:R Én azért veszem ezt a Toshibát, mert általában 8 évre előre gondolkodok.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#26) solaris7 válasza Lathronos (#25) üzenetére


solaris7
tag

Remélem beváltja a hozzáfűzött reményeket :R Bevallom azért már én is eljátszottam a gondolattal :B :D
De még jól elvagyok a T500-al :)

[ Szerkesztve ]

(#27) whbear válasza ubyegon2 (#21) üzenetére


whbear
senior tag

Elég light tud lenni a kde ha jól van optimalizálva.
Sony Vaio TX1XP (1.5 Gb RAM, 1.2Ghz ULV proci, 0.3-0.7%proc, 245Mb RAM) : Arch + KDE Plasma 5 32bit
HP 6710b szintén ugyanez, csak 2 Gb RAM és 64bit, 350Mb.
Gigabyte S1080 Windows tablet 1.66Ghz Intel Atom, 2Gb RAM : Arch + XFCE 64bit, mert a Plasma 5 állandóan fagy rajta és lassú nem jöttem rá miért viszont az XFCE atomgyors. Ebben van az SSD. Onboard onscreen keyboard és LightDM autologinnal.
Mindegyik rendszerre csak a minimálisan szükséges csomagok vannak feltelepítve. Semmi auto update, semmi GUI csomagkezelő, minden letiltva ami nem kell. KDE-ből kitiltva akonadi, avahi, baloo, krunner, effektek minimumon. Csakis tlp, fogyasztás 5-6W körül ha jól be van állítva.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#28) whbear válasza whbear (#27) üzenetére


whbear
senior tag

Szerk: Otthoni, munkahelyi, asszony gépe.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#23) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kia szokásos Chakra-froclizás volt. :)

(#24) totron
Asztalin Cinnamon elfut 500 MB körül, nem olyan vészes, FF-al is 1,8 GB volt a max, amit néztem, túl sok fület nem nyitok egyszerre. Az is lehet, hogy XFCE lenne rajta, tetszik, hogy igen pörgős.

(#25) Lathronos
A Flash SSD és a Milyen SSD-t vegyek topikokba beleolvasgatnék a helyedben, mit érdemesebb venni, de lehet, hogy ez a Kingston már ajánlott, nem olvastam mostanában.

(#27) whbear
Minimálisan szerelném fel én is a notit (de azért ha több dolog fut rajta, ne zökkenjen meg), az asztalin menne ami terhelő a hardvereknek és én is az asszonynak szánnám, mert mostanában elkezdte érdekelni sok dolog és mindig akkor űz el a gép elől, mikor fórumozok!

Alakul ez, kösz nektek a sok hasznos infót!

(#30) whbear válasza ubyegon2 (#29) üzenetére


whbear
senior tag

Az xfce most nagyon gyors és hibamentes. Whisker menü, vivacious ikonok és kész. Jól is néz ki.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#31) Joccc07


Joccc07
addikt

Én egy Lenovo R400-ra tettem Linux Mint Cinnamon-t de egykönnyen nem lehetett rajta beüzemelni az FL Studio-t így sajnos mennie kellett. Pedig örültem volna. :O
De ha valaki tud egy tuti tippet akkor szívesen visszatérnék rá. :R

De amíg használtam nagyon elégedett voltam vele. Jobban mint bármikor bármelyik windows-al.
CPU: E8600 :DDD alapon 1-3% terhelés
Ram: 6GB boot után 2-300 mb volt foglalt amint Chrome-ot indítottam felkúszott 1800-2000 közé.

Ubuntu Studio-t is próbáltam. Az se terhelte jobban.

Ezekre így emlékszem.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#32) lev258 válasza Joccc07 (#31) üzenetére


lev258
veterán

Gondolom itt lehet elindulni.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33) spammer


spammer
veterán

Ha komolyan gondoljátok a notebookos adatgyűjtést, akkor érdemes lenne valami google táblázatba összegyűjteni a típusokat, meg azt, hogy milyen disztró, milyen DE/WM, milyen hardverrel volt gond stb. A konkrét fórum hsz-t lehetne linkelni a táblázatban is.

De hogy hozzátegyek valamit én is:

Acer ES1-512-C99N: BIOS-ban bekapcsolt xHCI esetén csontra fagynak a systemd-s disztrók alvó módba kapcsoláskor, reboot/shutdown esetén sem állnak le, a rendszert lelövik, de nem kapcsolnak ki (Arch és Debian Jessie lettek próbálva). Az xHCI-t letiltva rendben mennek. Lehet, hogy már nincs ilyen gond, de azért leírom az infót, ha netán ilyesmi gondja lenne másnak, mert sokat szívtam vele, többféle kernellel és systemd verzióval is próbáltam anno (kb. fél éve) és egyikkel sem volt jó. A touchpad frissebb (4+) kernelek esetén nem működik, nem is listázza. A 3.14 LTS kernellel működik a touchpad. Ubuntu 14.04 (Openbox) is futott rajta, ami ugye nem systemd-s, az működött bekapcsolt xHCI esetén (bár ritkán előfordult fagyás ennél is). Amúgy korrekt kis gép, elég csendes is, komoly problémám nem volt vele.

Lenovo Thinkpad R61: Megy minden. TPFan is (venti szabályzó). Jelenleg Arch+Awesome WM, de futott rajta Ubuntu 14.04 is (Openbox és Unity is).

Lenovo 3000 C200: régi, 1 magos gép. Crunchbang (Openbox), semmi gond, a mai napig teszi a dolgát.

Medion Akoya E3211: 13.3-as, 1 magos gép, a hűtése nem túl acélos sajnos (terhelésnél melegszik és felpörög a venti), de normál használat esetén korrektnek mondható. Megy rendben ez is, jelenleg épp Debian Jessie (Openbox) fut rajta (Arch is volt rajta egy rövid ideig).

Acer 3103 NWLMi: nagyon régi gép, már nincs szolgálatban, de anno Ubuntuval próbálkoztam (10.04 környékén) és a Crunchbang is lett rajta próbálva, de alvó módból visszatéréskor villódzott a kép, használhatatlan volt. Semmivel sem tudtam megoldani a problémát, a benne lévő X1100-es ATI kb. hulladék kategória volt.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#34) Joccc07 válasza lev258 (#32) üzenetére


Joccc07
addikt

Köszi!

Néztem én is, mondjuk nem a benne található leírás alapján csináltam. :B

De még külső vst plugineket is használok ami ugye csak windows only.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#35) emvy


emvy
nagyúr

Hibrid grafikaval rendelkezo laptopokra sajnos semmilyet. :(

while (!sleep) sheep++;

(#36) lev258 válasza emvy (#35) üzenetére


lev258
veterán

Ahogy vesszük. Időnként a megfelelő telepítés macerás, de utána működik, csak épp nem vált automatikusan a kártyák között teljesítmény-igénytől függően.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#37) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Noti: dell vostro 5470
Paraméterek:
RAM 8GB
CPU core i3
VGA Nvidia Gforce
HDD 500GB
SSD 128GB

OS: Linux Mint KDE

A Video driverből a gyári open source változatot használom. A cinnamon fagyogatott a nem open source driverrel, ezért használok KDE-t és open source drivert.
Kopp-kopp, most mindennel elégedett vagyok. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#38) emvy válasza lev258 (#36) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat a lenyeg nem mukodik, ja. (Morcos vagyok miatta, mert emiatt vagyok kenytelen VM-ezni: hibrid grafikas laptopom van, az a use case, hogy dokkoloba ki/be, a dokkolon UHD kijelzo -- ezt a felallast ma, 2015-ben nem lehet osszehozni. Nincs olyan laptop + Linux kombo, amin a dokkolo es a rarakott UHD kijelzo problema nelkul menne. Ami eleg maceras, ha egyebkent Linuxra fejleszt az ember.)

De vegulis a VMWare megoldja.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#39) #33253120


#33253120
törölt tag

https://www.asus.com/Notebooks/X54H/specifications/
Ilyen a vas. I3-as változat, 2giga ram, optika kidobva, helyére át a vinyó, vinyó helyére ssd.
Ubuntu 14.04-14.10-15.04 változatok futottak rajta, egy ideje már Windows10-el dual bootban.
Nem hangosabb az ubuntu mint a win.
Akkus üzem kb ugyanannyi mindkét rendszeren.
Usb3 Ubuntu alatt jó, win10 alá nincs driver.
Touchpad Ubuntu alatt tudja a smart gesture funkciót, win10 alatt meg éppen milyen kedve van.
Ubi alatt csak akku merülés esetén van hibernálás, vagy esetleg parancssorból. Winen ez megoldott, működik.
Trim funkció win alatt automata, ubi alatt most nem tudom hogy áll. Régebben kézzel kellett futtatni, vagy cron-ba tenni. De annyira nem érdekel.

Én elégedett vagyok a teljesítménnyel.

Szerk.:
Telepítésnél simán ment minden, semmit nem kellett kalapálni azóta sem.

[ Szerkesztve ]

(#40) Gyb001 válasza ubyegon2 (#16) üzenetére


Gyb001
senior tag

xcfe ,gnome ,lxde :B

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#41) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Elméletileg ezen a többszáz notebookon minden reszelés nélkül megy az ubuntu.

[ Szerkesztve ]

(#42) cami][us válasza spammer (#33) üzenetére


cami][us
senior tag

Egyszerűbb lenne egy hw kompatibilitási lista.

(#43) petipetya


petipetya
nagyúr

Kicsit bővebben leírom a laptop használatát.
- gép: Acer V5-131
- RAM: 2GB
- hagyományos vinyó benne, mert nem költök SSD-re
- oprendszer:64 bites Linux Mint 17.2 a Cinnamon felülettel
- proci: Intel Celeron 1017U (2x1,6 GHz)
- videókártya: integrált Intel Celeron 3rd Gen Core processor Graphis Controller

Gép napi szintű használata: filmnézés felirattal és persze ezek beszerzése
- Chrome alatt 2 lap stabilan nyitva van (feliratok.info, a másikat találjátok ki)
- Fájlkezelő nyitva (ez a gyári ikonos cucc, másra nincs szükségem)
- Transmission, benne pár visszatöltendő cucc
- VLC, amiben direkt elindítottam egy filmet
- Mega kliens

Rendszerinfók: kép

A gépet éjszakára csak felfüggesztem. Minden másra az 5.5 colos telót használom, mivel az sokkal gyorsabb a laptopnál.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#44) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Hehe, nálam szintén hibrid grafikás TP T500, de én is csak (nagyrészt) az integrált intelt használom. Na és mi mással, mint KDE-vel .p
Akonadit ki kell kapcsolni, és lemegy a RAM fogyasztás 300 megára. KDE4 persze, ami még nem tudom meddig lesz, de küszöbön van már az 5.

T500-at használtam már Manjaroval, Gentooval és Debiannal, minden esetben kifogástalanul működött/működik minden extra gomb is. Ez még gép lesz egy ideig. TP X200 szintén.
Nincs semmilyen sebességbeli probléma, annak ellenére hogy 5400-es vinyóval használom őket ;D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#45) cami][us válasza Apollyon (#44) üzenetére


cami][us
senior tag

Van KDE 3 is fejlesztés alatt. Persze fork.

(#46) inf3rno


inf3rno
nagyúr

5Y-os notikkal hogy állunk? Van support ezekre a processzorokra?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#47) lev258 válasza inf3rno (#46) üzenetére


lev258
veterán

Az meg milyen?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#48) inf3rno válasza lev258 (#47) üzenetére


inf3rno
nagyúr

(#49) lev258 válasza inf3rno (#48) üzenetére


lev258
veterán

Gondolom újabb rendszerekkel mennie kell, már lassan 1 éves.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#50) inf3rno válasza lev258 (#49) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csak azért kérdem, mert egy csomó tabletbe, notiba ilyen processzorokat raknak manapság. Gondoltam biztos van valakinek ilyen notija Linux-al.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.