Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Nem tudom, rég nem volt olyan írás amihez nem volt elég erőm végigolvasni, de ez olyan lett. No offense, lehet tovább kellett volna olvasnom, de az elejét elolvasva csak valami zagyvaság jött át, fogalmam sincs miről szól az egész, és úgy éreztem,hogy ha egy majonézestubus hátoldalán az összetevők listáját olvasom már jobban jártam. Amit javasolnék, hogy tedd átláthatóbbá az egészet, az idézeteket szerintem jó lenne valahogy jobban kiamelni a saját szövegedből, az álatalad kiemelten fontosnak tartott gondolatokat szintén valahogy kiemelni, stb. Lehet, hogy később mégegyszer nekifutok, és akkor többet tudok mondani majd.

(#2) Agostino


Agostino
addikt

Köszi guga. : ))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3) guga válasza Madárpók (#1) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv! Nem véletlenül mély víz az írás címe :D
De igazad van, a Bibliai idézeteket kiemeltem, jobban fest, nem nyomul a sok betű az ember fejébe.
S még így is a felére vettem az írást, mert nagyon hosszú lett. Ezt a témát nem lehet pusztán egy posztból átfogni, kellene egy külön regény neki :D

Kaptam egy vékony kis könyvecskét a bánki lelkésztől, első olvasatra csak pár mondat ragadt meg, mert olyan bonyolult szövegkörnyezettel operált, hogy képtelen voltam értelmezni.
Később nekifutottam vagy ötször mire átjött, hogy mit akar :D
Köszi, hogy beleolvastál.

Meg másnak is köszi, az írás témáját tekintve csoda, hogy valaki végig megy rajta :B

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#4) guga válasza Agostino (#2) üzenetére


guga
Közösségépítő

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#5) varga911


varga911
senior tag

Nagyon érdekes írás, szoktam néha erről/ilyesmiről gondolkodni, és emberekkel is beszélek, de ilyen olvasattal még nem találkoztam. Teljesen más fényben fested le az egészet. Grat :K

(#6) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Én végigolvastam ezt az írást.

A cím jó! Stabil úszótudás nélkül vagy elmerülsz, vagy a hullámok löknek a parti szikláknak.
Ma egész nap esett az eső. Alkalmas a pillanat, hogy a hit és vallás mezsgyéjén átbillenve beleszippantsak a világ másik oldalának levegőjébe.
Én nem vagyok hívő. Nem hajtok a főnyereményre. Hitem szerint a főbüntetéstől sem kell félnem.

Mennyország és Pokol. Vajon a hit alapja ez a két végkifejlet?
A hívő emberek azért hajtanak, hogy a jobbik helyre kerüljenek?
Azért tartózkodnak a helytelen cselekedetektől, mert ezzel elkerülhetik a poklot?
(Bocsánat, helytelenül fogalmaztam. A keresztény hívőket kellett volna írnom, hiszen más vallásokban másért is lehet küzdeni. Például a buddhisták a megvilágosodást akarják elérni.)

A Pokoltól nem is kellene félnünk. Azt megteremtjük mi, saját magunknak. Rendszeresen alkalmatlan vezetőket emelünk magunk fölé. Vallási köntösbe öltöztetett ideológiák alapján robbantanak pokolgépeket. (Én olyan városban élek, ahol már néhányszor előfordult.)
A mennyeknek országa. Hallottam már róla. Ezt mi magunk is, megteremthetnék magunknak, itt és most. (Nem folytatom, mert idealista elképzelés.)

Vajon a valóságok egymás mellett léteznek? A hívők esetében, a hitvilág szerint. Az ateisták esetében a fizika törvényei szerint. Melyik a piros, és melyik a kék kapszula?
A hívő emberek boldogabban élnek? Kiszolgáltatottabbak ha az érdekeiket kell érvényesíteniük?
Megannyi kérdés merült fel bennem. A vallás és hit kábítószerként hat? Egy függőséget másikra lehet cserélni?

Egyben teljesen biztos vagyok. Mindenki hisz valamiben. A hitetlenek is hisznek, abban hogy nincs alapja a vallásoknak.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#7) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Le a kalappal, tényleg a Biblia a legfantasztikusabb írás.
Csak ne lepődjetek meg, ha az odaát tele lesz dinókkal, mert nekik is volt prófétájuk és közülök is az igazak néhány millió évvel korábban felkerültek, míg a többiek tüzes pokolban kiszenvedtek, vagy mi.

Saját vélemény szerint, nincs bennem lélek. A jó isten pedig egy bizarr létfenntartási technikát alkalmazó szellemi lény.

Ha megtörténik a fantasztikus esemény, végre történik valami extrém.

Jó utat, Guga!

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#8) guga válasza lorenzen (#6) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv! :D most csak röviden...

A hívő emberek azért hajtanak, hogy a jobbik helyre kerüljenek?
Azért tartózkodnak a helytelen cselekedetektől, mert ezzel elkerülhetik a poklot?

Szorítkozzunk az Istentől született emberekre.
Nem hajtanak, nem tartózkodnak :D

Egy olyan ember, akinek a testében nincs influenza vírus, nem kell igyekeznie a tüneteket visszatartani (izzadás, láz, stb.) mert automatikus, hogy nincsenek tünetei.
Jézus maga sem igyekezett és erőlködött bűnt nem elkövetni, mert a lelkében nem volt bűn.
Akik Istentől születtek, igaz emberek és Szentek, nem kell hajtaniuk és tartózkodniuk. A lelkükben szintén nincs bűn, így tünet sincs. Ha bármi bűnt elkövetnek az amiatt van, mert még testben vannak és a test bűn alá van rekesztve, nem tud engedelmeskedni Isten akaratának.

A többire később :B

A pokolt elkerülni Jézus véráldozatával lehet.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#9) guga válasza Algieba (#7) üzenetére


guga
Közösségépítő

Saját vélemény szerint, nincs bennem lélek. A jó isten pedig egy bizarr létfenntartási technikát alkalmazó szellemi lény.

Üdv neked is :D

Senki sem kárhoztat, kárhoztathat a kialakult hited miatt. Két féle hit létezik, az egyik az Istentől származó helyes, igaz hit és a másik, ami az összes többi.
Minden embernek vannak gondolatai életről halálról.
Az egyetemes és mindent felülbíráló igazság azonban a halálunk után teljesedik ki és válik felismerhetővé.
Mint, ahogy egyféleképpen születünk és a testünk egyféleképpen működik ill. meghalunk,l úgy a halálunk után is mindenkire ugyanaz a törvény fog vonatkozni.
Nem attól függ, hogy hiszünk benne vagy sem, hanem attól, aki elrendelte :D

Én naponta megkérdőjelezem a hitemet és próbálok helyt adni más érveknek. Mert az elvakult hit, ami nem vizsgálódik az nem csak veszélyes, hanem kényelmes is.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#10) guga válasza Algieba (#7) üzenetére


guga
Közösségépítő

Pár éve azt gondoltam magamról, hogy én leszek Vonnegut utódja a földön, aki tovább viszi a gondolatait és tovább írja a regényeit :D
Minden könyvét olvastam s minden rólam, nekem szólt, a gondolataim ugyanazok voltak.

De már elmúlt, rájöttem, hogy Ő Vonnegut, én meg guga vagyok. Gugaként is tudok képviselni értéket, gugásat :B :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#11) Algieba válasza guga (#10) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Hé, de én soha nem akartam egyik kedvenc írómhoz sem hasonlítani. A szakmai féltékenység megakadályozta a stílusuk utánzását. A fene, hogy bárki követője legyek.
Mekkora arcom van, mint egy sütőtök. :D

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#12) guga válasza Algieba (#11) üzenetére


guga
Közösségépítő

Az aláírásodról ugrott be, egyébként tényleg nagy arcod van :DDD

Ti mind egyéniségek vagytok, nincs szükségetek rá, hogy bárkit is kövessetek by Brian :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#13) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Egy kis ellentmondás, amit nem értek:
Azt írod, hogy aki bűnösnek vallja magát, az vét Isten ellen, hisz Jézus eltörölte bűneinket.
Azonban a vámszedő bűnösnek vallja magát ("Isten, légy irgalmas nékem bűnösnek!"), mégis "megigazulva méne alá az ő házához".

(#14) guga válasza Cathfaern (#13) üzenetére


guga
Közösségépítő

Egy folyamatot láthatsz. Isten vonogatta magához a vámszedőt, ki tudja milyen lelki folyamatok által de eltalált a megfelelő helyre és felismerte Isten előtti valós állapotát.
Arról nem szól az ige, hogy Isten miképpen jelentette ki magát neki, hogyan igazult meg és hogyan távozott igaz emberként, de máshol olvashatjuk, hogy:

2Kor 6,2 Mert ő mondja: Kellemetes időben meghallgattalak, és az üdvösség napján megsegítettelek. Ímé itt a kellemetes idő, ímé itt az üdvösség napja.

A vámszedő üdvösséget kapott.

Mint, amikor elmész orvoshoz, mert felismered, hogy baj van. Az orvos helyesen diagnosztizál, te elfogadod, kezel és meggyógyulsz :B

A hangsúly azon van, hogy megigazult emberként távozott.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#15) repattila válasza guga (#9) üzenetére


repattila
tag

Azert erdekes ez amikor ide lyukad ki a dolog, hogy "az en hitem a helyes, a te hited meg helytelen".
Sztem nincs olyan hogy helyes hit, hisz ahany fele ember annyi fele hit, es tevedes lenne azt hinni, hogy barki is szabadulhat az istennek nevezett termeszeti torveny hatasa alol, es igy ugymond istentelen hit alakul ki benne, hogy a hitunk barmin is valtoztat, tipikus emberi arrogancia, hogy ekkora jelentoseget tulajdonitunk magunknak.

(#16) guga válasza repattila (#15) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv! :D

Az ember másodlagos tényező, a hite is.
Van körülöttünk egy átfogó biológiai rendszer, ami nélkülünk is működne, de értünk van.
A világegyetem is szabályokra épül.
Egy felépített ház láttán sem az jut eszedbe, hogy szerintem ennek nincs gazdája.
A teremtett világ egy egyetemleges igazság származéka.
A teremtett ember is, csak az embernek meg van az a szabadsága, hogy elutasítsa az abszulut igazságot.

Ezért írtam azt, hogy van az Istentől származó helyes hit, az azért igaz, mert Isten igaznak ismeri el, mivel tőle származik.
A többi pedig Isten szerint hazugság.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#17) guga válasza lorenzen (#6) üzenetére


guga
Közösségépítő

Vajon a valóságok egymás mellett léteznek? A hívők esetében, a hitvilág szerint. Az ateisták esetében a fizika törvényei szerint. Melyik a piros, és melyik a kék kapszula?
A hívő emberek boldogabban élnek? Kiszolgáltatottabbak ha az érdekeiket kell érvényesíteniük?

Üdv! :D

A piros vagy kék kapszula Isten esetében nem játszik szerepet. Nem az ember képességeire van bízva, hogy felismerje az igazságot, ugyanis önmagától senki nem tudja, képtelen.
Az elveszett báránynak nem feladata, hogy megkeresse a gazdáját és eldöntse melyik az.
A gazda keresi meg az elveszett bárányt, a gazda felelőssége, hogy a bárány a megfelelő akolba kerüljön.
Ezért esik ki a kapszula.

Akik Istentől születtek nem tartják fontosnak az érdekeik érvényesítését. Eszközök Isten kezében, Isten használja Őket a saját érdekeinek az érvényesítéséhez.

1. Jn 5,30 Én semmit sem cselekedhetem magamtól; a mint hallok, úgy ítélek, és az én ítéletem igazságos; mert nem a magam akaratát keresem, hanem annak akaratát, a ki elküldött engem, az Atyáét.
2. Jn 6,38 Mert azért szállottam le a mennyből, hogy ne a magam akaratát cselekedjem, hanem annak akaratát, a ki elküldött engem.

Én is ugyanezt vallom, nem szeretnék a világgal versenyezni, sem a saját akaratomat érvényesíteni. Istennek szeretnék engedni, mert ha valamit Ő cselekszik az életemben, akkor az megmarad.
Az emberek elért tudása, képessége, gazdagsága nem csak múlandó, hanem hiábavaló is.
Mivel velük együtt elveszik.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#18) repattila válasza guga (#16) üzenetére


repattila
tag

Mutass egyetlen embert, aki szabadulni tudott a termeszet torvenyei alol!
Es mivel en meg nem lattamilyet , ezert irtam, hogy minden hit istentol szarmazo, csak az ember osztja fel folyton a sajat vilagat helyesre es helytelenre, jora es rosszra, ...

[ Szerkesztve ]

(#19) guga válasza repattila (#18) üzenetére


guga
Közösségépítő

Azt, hogy minden Istentől származó, mivel támasztod alá?
Helyes és helytelen felosztás az ember bűnbeesése után jött létre, amikor elszakadt lélekben Istentől.
Előtte nem tudta, hogy meztelen van, nem tudta mi jó és rossz. Olyan állapotban volt, mint a gyermekem, akit öltöztetek és enni adok neki. Nem mondja, hogy jaj ez piros, nem veszem fel. Aztán jön egy pillanat, amikor öntudatra ébred és azt mondja, ez piros, nekem nem tetszik, mindenképpen zöldet veszek fel, mert az tetszik.

A szülő szempontjából tekintve jó a piros, igaz a piros, de a gyermek szempontjából már nem.

Így járt az egész emberiség is Istennel.
Istentől csak egy-féle igazság származik, ha valaki azt magában hordozza, hirdeti, Isten azt mondja róla igaz ember.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#20) #31757056


#31757056
törölt tag

Hát ez a pokol-sztori nekem nem nagyon fekszik... Én nem tudom elképzelni egy valóban szerető Istenről, hogy valakit egy örökkévalóságon át a pokol tüzében sütögessen. Ugyan nekem nincsen gyerekem, de belegondoltam, hogy ha lenne gyerekem, vajon el tudna-e követni akkora bűnt, hogy aztán én úgy büntessem, hogy beleláncolom egy kád forró vízbe, és addig nem engedem ki, ameddig véget nem ér az élete? Pl így élne le 50 évet akár, de az ilyen életből pár nap is borzasztóan hosszú, nemhogy örökké tartson... Ezt a képet soha, sehogy nem tudtam összerakni. De szinte biztos vagyok benne, hogy Neked lesz logikus magyarázatod erre is, de legalább remélem...

[ Szerkesztve ]

(#21) guga válasza #31757056 (#20) üzenetére


guga
Közösségépítő

Neked lesz logikus magyarázatod erre is, de legalább remélem...

Itt a probléma :D hogy mindenképpen logikus választ vársz.
Akkor a logika menetét követve szigorúan elvi síkon képzeljük el, hogy Isten létezik.
Hoz egy döntést, ami a tőle származó igazság. Nincs garantálva, hogy logikus :D
Mit tegyünk? Fejet hajtunk és tudomásul vesszük, vagy követeljük, hogy legyen logikus?

Ésaiás próféta könyve 55. rész

8. Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti útaitok az én útaim, így szól az Úr!
9. Mert a mint magasabbak az egek a földnél, akképen magasabbak az én útaim útaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál!

Istennek nem az a célja, hogy az ember pokolra kerüljön. Isten szereti az embert, miatta teremtette a földet és mindazt a komplex rendszert, ami bennünket körbe vesz. Isten az ember lelkében lévő bűnt nem szereti.
Nekem van két fiam, mindkettő megfelelő gondoskodásban részesül, szeretem őket. De ha betegek, akkor is ugyanúgy szeretem őket, sőt olyankor többet munkálkodok értük, de a testükben lévő betegséget nem szeretem.

Ebben a társadalomban a nagyon fertőző embereket elkülönítik egészen addig, amíg a fertőzés veszélye el nem múlik. Isten élettere a mennyország, amit szeretne megosztani az emberekkel. De oda olyan lélek, akiben bűn, vagy hamisság van, nem mehet be, mert megfertőzné az egészet. Az a hely tiszta és szent.
El tudod képzelni, hogy nincs bizalmatlanság? Valaki mond valamit és az igaz, nem kell benne kételkedni. Ez a testi élet véges, de a lelki életünk örökké tart. Természetes, hogy Isten azt az örrökké tartó és megváltozhatatlan életet óvja s azokat, akikben bűn van elkülöníti, hogy ne veszélyeztessék a mennyország életminőségét.

Kinek hiányozna megint, hogy újra lakat kerüljön az ajtókra és a félelem irányítsa a reflexeinket? Ott nem létezik a félelem.
A poklot maga az ember választja magának, a saját büszkesége és megszerzett tudása gátolja meg abban, hogy elfogadja Isten igazságát.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#22) szepko válasza guga (#21) üzenetére


szepko
tag

Isten útjai kifürkészhetetlenek.Nem lehet a háta mögé lopakodva, meglesni
miben ügyködik éppen,bár ez nem rajta múlik.

Ellenben megkérdezheted tőle,biztos elmagyarázza "neked",mert a válasz személyreszabott.Olvasva az írásaid,úgy gondolom sokat érdeklődsz........

[ Szerkesztve ]

Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

(#23) #31757056 válasza guga (#21) üzenetére


#31757056
törölt tag

Én úgy gondolom, hogy logikus magyarázat mindenre van. Speciel én nem követelem, mert vannak dolgok amiket azonnal nem érthetünk meg, korlátolt agyunk mivolta miatt. Az egy dolog, hogy Isten senkinek nem akar rosszat, hiszen szerető Istenről van szó, ez alap. De hogy egy pokol-szerű helyet létrehozzon, az nem vallana túl nagy szeretetre a részéről.

Valamint tök jó az is, hogy a mennyországot akarná megosztani velünk, de akkor minek lett teremtve a Föld, a maga hihetetlen komplexitásával, és végtelenül bonyolult ökolgóiai rendszereivel? Logika... Azért hogy utána elpusztítsa Isten a gonoszsággal együtt? Az Ézsaiás45:18 pont ennek mond ellent...
"Ő, az igaz Isten, a föld Megformálója és Alkotója, Ő, aki megszilárdította, aki nem pusztán a semmiért teremtette, aki azért formálta meg, hogy lakjanak rajta"

Egy bölcs, és nagy hatalommal rendelkező Isten kell, hogy a lehető leg logikusabban gondoldolkodó személy legyen az egész univerzumban, mivel az univerzum is az ő alkotása. Ezért úgygondolom joggal a szólalok fel a logikus magyarázatok keresése érdekében, egyúttal a ködös megfogalmazások ellenében. És ez nem türelmetlenség, vagy követelés részemről, de ha már van hitem, akkor az szilárd alapokon, ne pedig feltevéseken álljon.

(#24) guga válasza szepko (#22) üzenetére


guga
Közösségépítő

úgy gondolom sokat érdeklődsz........

Van két fiam, 11 és 5 évesek, ha nem érdeklődnének utánam, én akkor is az apjuk maradnék, ez megváltozhatatlan. Én vagyok azért felelős, hogy hogyan, mire nevelem Őket s attól függ a viszonyunk, érdeklődésük irántam :D

János Evangyélioma 1. rész
12. Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, a kik az ő nevében hisznek;
13. A kik nem vérből, sem a testnek akaratából, sem a férfiúnak indulatjából, hanem Istentől születtek.

Én semmit nem tettem azért, hogy ez velem megtörténjen, mint ahogy a fiam sem tett annak érdekében semmit, hogy megszülessen. Én ebben a játszmában Isten gyermeke vagyok, mindenért Isten a felelős, és felelősséget is vállal értem.


Timótheushoz írt II. levél 2. rész
13. Ha hitetlenkedünk, ő hű marad: ő magát meg nem tagadhatja.

A szülő és gyermek viszonyában minden esetben a szülő a felelős.

[ Szerkesztve ]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#25) guga válasza #31757056 (#23) üzenetére


guga
Közösségépítő

mert vannak dolgok amiket azonnal nem érthetünk meg

Nekem volt, olyan, ami 10 év után esett le :D
Jogos az igényed, hogy ha már van hited, akkor értsed is Isten szándékát.

Van egy folyamat, sorrend. Az első lépés, hogy Isten felismerteti magát veled, jelzi az életedben többször is, hogy létezik és:

1. Jn 6,44 Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, a ki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon.
2. Jn 6,65 És monda: Azért mondtam néktek, hogy senki sem jöhet én hozzám, hanemha az én Atyámtól van megadva néki.

Olyan ember nincs, aki egyszer csak elhatározza magát, hogy én mától hiszek Istenben. Az hazudik :D vagy elméleti alapon hisz Istenben, de semmi köze nincs hozzá, mint ha a szomszéd kisfiú azt híresztelné, hogy én vagyok az apja és úgy öltözködne, mint a fiam. Nem attól lesz a fiam, hogy úgy viselkedik és öltözködik, meg azt vallja. Akkor válik a fiammá, ha tőlem származik.

Ez lenne az első lépés, az újjászületés, igaz, bűntelen emberré válás, akinek a lelke szent, ugyanolyan, mint Istené, mert Istentől született.
A következő lépés már lehet a megértés, mert már van mivel megérteni (Szent lélek).
Pl. a fiam nem látja át, hogy miként működik a családi életünk, nem tudja, hogyan s mit dolgozom azért, hogy legyen minden nap reggeli az asztalon, Ő csak a végeredményt látja. Nem kell neki megérteni, hogy menet közben számítógépeket szerelek, telefonálok, számlázok, stb. Azt sem tudja, hogyan és miből épül fel egy számítógép, vagy honnan rendelem, de nem is ez a lényeg, hanem a hite. A bizalom, tőlem származik, én gondoskodom róla, nem fél semmitől, teljes lelki nyugalomban éli a gyermeki éveket.


Korinthusbeliekhez írt I. levél 2. rész
9. Hanem, a mint meg van írva: A miket szem nem látott, fül nem hallott és embernek szíve meg se gondolt, a miket Isten készített az őt szeretőknek.
10. Nekünk azonban az Isten kijelentette az ő Lelke által: mert a Lélek mindeneket vizsgál, még az Istennek mélységeit is.
11. Mert kicsoda tudja az emberek közül az ember dolgait, hanemha az embernek lelke, a mely ő benne van? Azonképen az Isten dolgait sem ismeri senki, hanemha az Istennek Lelke.
12. Mi pedig nem e világnak lelkét vettük, hanem az Istenből való Lelket; hogy megismerjük azokat, a miket Isten ajándékozott nékünk.
13. Ezeket prédikáljuk is, nem oly beszédekkel, melyekre emberi bölcseség tanít, hanem a melyekre a Szent Lélek tanít; lelkiekhez lelkieket szabván.
14. Érzéki ember pedig nem foghatja meg az Isten Lelkének dolgait: mert bolondságok néki; meg sem értheti, mivelhogy lelkiképen ítéltetnek meg.
15. A lelki ember azonban mindent megítél, de ő senkitől sem ítéltetik meg.
16. Mert ki érte fel az Úrnak értelmét, hogy megoktathatná őt? Bennünk pedig Krisztus értelme van.

Ha olyan kérdések merülnek fel benned, amire nem találod a válaszokat, akkor sem kell nyugtalankodnod, mert a magyarázat mindenre megvan, csak a sorrendre kell ügyelni. Isten maga jelenti ki, hogy szeretné ha minél jobban megismerné az ember lelke az igazságot. Van rá ígéret:

Mt 5,6 Boldogok, a kik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők megelégíttetnek

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#26) guga


guga
Közösségépítő

Hja igen, elfelejtettem írni, hogy én sem értem/tudom Jézus hogyan járt a vizen, miként változtatta a vizet borrá, de ahogy a fiam sem látja át a dolgaimat, úgy én sem Isten dolgait. Ettől még tőle származom és hiszek, bízok benne :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#27) szepko válasza guga (#24) üzenetére


szepko
tag

A felelősség vállalása a könnyebbik rész.Tettek követik,de a lehetőségeink korlátozottak.
Korlátoznád a viszonyuk és érdeklődésük irántad?
12."Ő" valóban ad hatalmat bármi felett egyetlen kivétellel.
13.Mindenki így kezdi,Istentől.
Én semmit nem tettem azért, hogy ez velem megtörténjen, mint ahogy a fiam sem tett annak érdekében semmit, hogy megszülessen. Én ebben a játszmában Isten gyermeke vagyok, mindenért Isten a felelős, és felelősséget is vállal értem.
Nem tudom, melyik fiadra gondolsz,a 11,az,5-évesre vagy rá?
Timótheushoz írt II. levél 2. rész
13. Ha hitetlenkedünk, ő hű marad: ő magát meg nem tagadhatja.
Szenvedünk ha úgy látjuk muszály,de akarunk-e uralkodni?
Tagadjuk meg mi őt,hagyjunk fel a gonoszsággal?
A szülő és gyermek viszonyában minden esetben a szülő a felelős.
Megyek a zöldségeshez almáért,gőzöm nincs ki kicsoda.

[ Szerkesztve ]

Bocsánat, hogy élek,én tehetek róla!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.