Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Иван


Иван
őstag

BK meg KFC is fosch.

Meki meg Nordsee elmegy.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#2) Melack válasza Иван (#1) üzenetére


Melack
veterán

Nekem meg pont a Meki, ami nem begyere :) Nordsee-t még nem próbáltam, helyette mondjuk inkább Bel Frits - ott viszont nagyon finom a krumpli.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#4) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Pont azért nincs rajta több, mert mindenkinek más az igénye. Sózni lehet. Sót leszedni nem lehet.

(#5) Melack válasza Kalandor (#3) üzenetére


Melack
veterán

A leírtakból lehet úgy tűnik, de nem túráztatom őket - nem mindet. Amikor az elején megkérdem, sokszor direktbe tesznek rá pluszba - ergó tényleg nem nagyon sózzák meg.

A sóigényem nem csak nekem lehet magas, mert mások is jelezték ezt már.

Igazából csak kiírtam magamból, gondoltam így könnyebb lesz :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6) keIdor


keIdor
titán

Én meg McDonald's-nál direkt só nélkül kérem a krumplit, mert olyan, mintha sóbányában mártogatták volna őket... én is "sokat" (havi két alkalom soknak számít? nem tudom) járok McDonald's-ba meg Burger King-be, nem vagy vele egyedül.:) Mondjuk én nem az ízük miatt, hanem az idő hiánya miatt. Bár szerintem finomnak finom, de egy gyros/kebab vagy "igazi" hamburger azért jobban adja.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7) Melack válasza keIdor (#6) üzenetére


Melack
veterán

Én is havi 2-3 alkalommal eszek ilyen helyeken, de kebabot már többször (saját rizsükkel vagy mi a szösz, nevét sose tudom). Nekem a Mekis kajától mindig vacakol a gyomrom, ezért sem eszek ott, és nem is tudom, hogyan csinálják a krupmlit.

Ha már hamburger, akkor Páromé a legjobb :D - tudom elfogult vagyok, de akkor is. Ő mindig jól sózza meg a kaját.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#8) keIdor válasza Melack (#7) üzenetére


keIdor
titán

Nekem egyikkel sincs bajom, KFC-be csak évi egyszer ha bemegyek, annyira nem vagyok csirkehúsos, csak az az oka, bár a Longer egész jó meg olcsó is.

Ez kéne még nekem: TacoBell. Ide rendszeresen járnék, képek alapján. :D Aztán lehet nagyobb a füstje mint a lángja, nem tudom...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9) banhammer


banhammer
veterán

Miert nem kersz alapbol kulon sot a krumplid melle?
Ilyen hulyeseg miatt turaztatni magad.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a mekis krumpli az én ízlésem szerint annyira sós szokott lenni, hogy legszívesebben megrugdosnám a sok tahóját, hogy mi a francnak tesznek krumplit a só közé...

ha sót akarsz enni, nyalogass sókristályt. a krumplit azért esszük, hogy a krumpli ízét érezzük.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) banhammer válasza bambano (#10) üzenetére


banhammer
veterán

Üzletpolitika.
Sós a krumpli akkor szomjas leszel és veszel még egy plusz üdítőt a menü mellé.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#12) bambano válasza banhammer (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez egy tökéletes üzletpolitika annak fényében, hogy a második üdítő sok mekiben ingyen van.

meg azt sem értem a mekis üzletpolitikában, hogy időnként mintha a krumplinak negatív ára lenne, mert egy szendvics meg egy üdítő nem sokkal olcsóbb, vagy néha drágábbnak tűnik, mint ugyanez menüben (+ krumpli).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) Dany007 válasza bambano (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Pont ezt akartam írni. A mekis krumpli nekem is rohadt sós. Pedig alapból szeretem sózni az ételeket. BurgerKingbe nem nagyon járok, ott nem tudom mi van. De a McDonald's-os krumpli elsődleges ismérve, hogy sós mint az állat. Nálam még pont a tűréshatáron van.

(#14) bambano válasza Dany007 (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én le szoktam kaparni róla, ha tehetem. vagy nem kérem a krumplit, ami az árképzésük miatt elég meredek húzás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) Dany007 válasza bambano (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Kaparja a fene... :D Félévente egyszer eszek onnan, azt kibírom.
Nemrég még volt olyan spéci krumpli. Nem tudom mi volt a neve... Ilyen félbevágott krumplik főve vagy sütve nem tudom... Asszem fűszereskrumpli volt a neve... No az tényleg olyan brutál sós volt, hogy én is elkezdtem kapirgálni. Mert amúgy finom, de azt nem lehetett megenni simán.

(#16) Lenry


Lenry
félisten

amíg nem gyújtasz fel érte senkit, nem gond

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) mephi666 válasza Lenry (#16) üzenetére


mephi666
nagyúr

az ilyet véresre kellene csapkodni korbáccsal és rendesen besózni a sebeit :U

on: mekiben kb a mi ízlésvilágunkhoz van sózva a krumpli, mert barátnőmék és én is elég sok sóval eszünk mindent és az úgy pont jó nekünk :) hétvégén pl brassóit sütöttünk, amit kóstolgattam közben, de azért majdnem túlsóztam... ízlett végül mindkettőnknek :DDD amúgy megértem, ha kevesebb sót használnak, mert megsózni még mindig egyszerűbb, mint sótalanítani

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#18) Melack válasza Lenry (#16) üzenetére


Melack
veterán

Ennyire elvetemült nem vagyok. Remélem én... bár lehet az eladók annak tartanak.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#19) D1Rect


D1Rect
félisten

"hogy a só ártalmas"
Ez egy hoax.
Az ember több mint fele víz. Sós víz(ugye a földi élet a tengerben alakult ki).
Kiválasztáskor szinte bármennyi sót képesek kiválasztani a vesék, ha van elegendő folyadék.

Ami a témában említést érdemel az az, hogy teszik tönkre a finomítással a sót.

(#20) bambano válasza D1Rect (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

valószínűleg a mérték is lényeges, mert a kevés só is ártalmas, meg a sok is.
amennyit az átlag ember eszik, az egyértelműen ártalmas.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) baluka26 válasza banhammer (#11) üzenetére


baluka26
veterán

Kár, hogy utántöltheted az italt ingyen :D

bambano: Igen, a krumpli úgy látszik költségcsökkentő. KFC-ben ettünk bátyámmal bő két hónapja, kettő ugyanazt, én menüben, ő krumpli nélkül. Szólt a csajszi, hogy inkább kérjem menüben, mert bár 60 forinttal drágább, korlátlanul fogyaszthatsz vele üdítőt, a másikkal csak egy adagot :DDD

Mekis sültkrumplit ki kell önteni tálcára, és kicsit megmozgatni a tálcát. Úgy nem sós :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#22) Lenry válasza baluka26 (#21) üzenetére


Lenry
félisten

nem mindenhol

Szeged
* I. Meki (Belváros) - 1 pohár, 1 üdítő
* II. Meki (Rókus) - 1 pohár, sok üdítő, amíg oda nem szoktak azok, akik már a poharat is otthonról hozták, azóta 1 pohár, 1 üdítő
* I. Burger King (Belváros) - 1 pohár, 1 üdítő
* II. Burger King (Makkosház) - 1 pohár, sok üdítő, remélem ez így is marad
* KFC (Árkád) - 1 pohár, sok üdítő, a jövőbeni sorsa nem izgat. egyszer ettem ott. sült csirkét árulnak.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) bambano válasza baluka26 (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én meghuzogatom az ujjam között és akkor lepereg róla a só, amit otthon vagy a mekiben lehet, de ha melóba megyek kocsival pedál to metál akkor elég rázós :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) baluka26 válasza Lenry (#22) üzenetére


baluka26
veterán

Majdnem mindenhol :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#25) Иван válasza keIdor (#6) üzenetére


Иван
őstag

Jó kérdés sok-e. Én sose voltam nagy gyorskajáldás (évi egyszer ha ettem ott), de amióta felkerültem Pestre a gyors 250ft-os sajtburger kéthetente tuti elcsábít engem is, mint délutáni harapnivaló, és mindig lelkiismeret furdalásom van, hogy tömöm magamba a szart. De tényleg nem tudom mi számít soknak és mi nem.

KFC-ben mit szeretnek az emberek? Én nem nagyon bírom a csípőset, bementem kérni múltkor egy menüt, kipróbáljuk. Volt benne ugye a szóda, 2 csirkecomb, 5 csirkeszárny meg krumpli.A krumpli elég gagyi volt (mekis után tuti, szerintem ott a legjobb), és diekt nem csipőset kértem, mikor rákérdeztek, d így is úgy kellett letukmálnom magamba 4 adag gyömbér mellett, mert majd kiégett a szám. Most vagy nem figyeltek és csípőset kaptam, vagy alapból jó fűszeres.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#26) Psychonaut válasza Иван (#25) üzenetére


Psychonaut
addikt

KFC: Twister, Grander - előbbiből van mini változat is, krumplival 400-ért.

(#27) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Szerintem az összes túl van sózva, pont azért hogy vedd hozzá az üdítőt. Bár én is úgy vettem észre hogy már nem sózzák túl annyira mint régebben de nekem még így is sok.

Neked valszeg nagyobb a só/fűszer igényed mint az átlagnak.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#28) Thome válasza Motion_Blur (#27) üzenetére


Thome
addikt

Szerintem a havi minimálbérért (vagy még annyi se) pont sz*rnak rá hogy elsózott-e vagy sem, nincs itt semmiféle üzletpolitika. Pláne ha sok esetben csak az első üdítő kerül csak dellába.

(#29) Lenry válasza Thome (#28) üzenetére


Lenry
félisten

azért valószínűleg azon az első üdítőn van akkora árrés, hogy a következő 3-4 ára is bőven bemegtérül belőle

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30) lapa


lapa
veterán

aki evett bárhol nyugaton gyorséttermi sültkrumplit, annak az itthonival a só lesz a legkisebb baja. sajnos az ég és föld. pedig minden más nagyjából ugyanolyan, de a krumpli az egy álom kint.

amúgy grander szenya for prez. meg a dupla western whopper.

[ Szerkesztve ]

(#31) bambano válasza lapa (#30) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a mekis sültkrumplinál, ha nem ágyazták sóba, nehéz jobbat találni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) lapa válasza bambano (#31) üzenetére


lapa
veterán

akkor go west, mert ez van pedig. valami ropogós kéreg-varázslatot nyomnak rá, passzolom mi a titok. az megvan, hogy a mekis az egyetlen jó krumpli az itthoniak közül, de az se olyan.

(#33) mephi666 válasza lapa (#32) üzenetére


mephi666
nagyúr

én még úgy 1 hónapja vettem asszem teszkóban valami 2.5kilós elősütött/mélyfagyasztott (jó akciós) hasábburgonyát, ami elég vékonyra van szeletelve és olajban frissen kisütve, majd jól besózva megközelíti a mcdonalds-ost :) az is lehet, hogy a sok só azért kell, hogy tompítsa az ízérzékelést és ugyanolyannak érezze az ember az ízét, akárhol is eszi?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#34) bambano válasza mephi666 (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a mekis krumpli teljesen más alapanyagból van, mint az átlag.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) baluka26 válasza mephi666 (#33) üzenetére


baluka26
veterán

Tavaly, amikor albérleteztem állítólag világi sültkrumplit tudtam csinálni. Pontosan meg volt mindennek a menete, ma mmár nem tudnék olyan faszát :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#36) Szten Márs válasza D1Rect (#19) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mesélj, hogy teszik tönkre a finomítással a sót?
Gondolom az is hoax, hogy a túlzott nátriumbevitel nem tesz jót a vérnyomásnak (növeli azt) és az azzal összefüggő bajoknak?
[link]
[link]

Csak egy érdekesebb idézet:

"These results support other evidence suggesting that a modest and long-term reduction in population salt intake could reduce strokes, heart attacks, and heart failure. Furthermore, our meta-analysis demonstrates a correlation between the magnitude of salt reduction and the magnitude of blood pressure reduction."

És ezeket nem az AntalValiról, vagy hasonló szintű oldalról citáltam... Tudsz adni esetleg forrást, amely alapján azt állítod, hogy a túlzott sófogyasztás káros hatása hoax?

A témaindító hozzászóláshoz: a KFC meg a Burger King krumplija nekem éppen, hogy ehető, ha sósabb lenne, nem nagyon tudnám megenni. Az McDonaldsos krumplik olyan szinten tocsognak a sótól, hogy számomra teljesen ehetetlenek. Sót meg könnyebb hozzáadni, mint elvenni, szóval azt hiszem korrekt, hogy nem sózzák rommá.

(#37) lapa válasza baluka26 (#35) üzenetére


lapa
veterán

azért kíváncsivá tesz milyen fondorlatokat felejthettél el egy év alatt a krumplisütés kapcsán.

(#38) Иван válasza lapa (#37) üzenetére


Иван
őstag

Az semmi, az én albitársam tud csinálni olyan sajtostallért, ami sose fogy el. Ez az ultija. Infinite sajtostallér.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#39) baluka26 válasza lapa (#37) üzenetére


baluka26
veterán

Itthon nincs olyan fasza fritu, mint ami fent volt.
Meg nem emlékszem hogy hányszor szűrtemát, meg hogy mennyi ideig milyen meleg olajban kell sütni.. :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#40) lapa válasza Иван (#38) üzenetére


lapa
veterán

naja, ilyen infinite kajám nekem is volt pár. legutóbb ecetízű krumplit csináltam. de sót kicsit megborítja az ember bármiből tud maradni másnapra is.

(#41) D1Rect válasza Szten Márs (#36) üzenetére


D1Rect
félisten

"Mesélj, hogy teszik tönkre a finomítással a sót?"

"A só ilyen szempontból nagyon hasonló a cukorhoz. A földből bányászott vagy tengerből kivont finomítatlan só a nyomelemek széles választékát tartalmazza, gyakran ugyanolyan arányban, ahogy az emberi vérben is előfordulnak. Ezek közé tartozik a magnézium és a kálium, amelyek elengedhetetlenek az egészség fenntartása és a nátrium felhasználása szempontjából.

A kálium és a magnézium a nátriummal együtt szabályozzák a vízháztartást, valamint az idegi és izom ingerületeket. Minél több nátriumot fogyasztunk, annál több káliumra és magnéziumra van szükségünk az egyensúly fenntartásához. Utóbbiakból kevesen juttatnak megfelelő mennyiséget a szervezetükbe, miközben a sóval együtt nagy mennyiségű nátriumot fogyasztunk.

A finomított, ipari asztali sóból viszont kivonják ezeket a nyomelemeket. Csupán a tiszta nátrium-klorid marad, amelyhez tapadást gátló adalékanyagot és esetenként jódot adnak."

Forrás:[link]

Nem a só okozza a szervezet rendellenes működését, hanem az, hogy tönkreteszik és általában az emberek dehidratáltak.
Ahhoz, hogy a vese ki tudja választani a felesleget értelemszerűen víz szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#42) Gergő_


Gergő_
őstag

Mekdonácz, kb 6-7 éve, akkor is voltam utoljára mekiben.
állok a sorban valami ipari hulladékért, a mellettem lévő kasszához csávókám viszi vissza a krumplit, amit megkezdett, arc odamegy a kasszához és beszél az egyik szolgával.(én is dolgoztam gyorsétteremben, nevezhetjük így őket azt hiszem, 99% nem élvezi amit csinál). az kikapja kezéből, hátraviszi, körülnéz.... de ő nem látja hogy én igen... majd visszaönti a krumplit a többi közé, és lapátol egy újat neki a másik fertályról.
Biztos túl volt sózva.
retkes xar az összes gyorsétterem. talán a krumpli a legegészségesebb eledelük, valóban, amiért érdemes bemenni egyeseknek hozzájuk.
Amíg valaki nem fejleszt ki egy lazább vagy súlyosabb gasztroenteriális betegséget vagy tegyük fel valami durvábbat, addig persze nem zavarja hogy mit eszik, csak az ízek után megy a feje. Én is így voltam.
A ízfokozók és bizonyos cukrok nagyon addiktívak, meg ki tudja még mi van benne.
A másik ok amiért nem eszek gyorsétteremben az az hogy mindig inkább éhesebb lettem egy értelmesebb adagtól. Inkább megpárolok egy kis halat és brokkolit bármilyen só, fűszer vagy szósz nélkül és nem vagyok éhes.

(#43) bambano válasza Gergő_ (#42) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a mekket ésszel kell használni. gyorsétterem, nem kirándulási célpont. ha éppen gyorsan kellene enned valamit, hogy ne dögölj éhen, akkor arra jó.

a legnagyobb baja szerintem az, hogy rohadt drága. a második legnagyobb baja, hogy talicskával kell kihordani utána a szemetet. amennyiből jóllakom a mekkben, annyiból kisebb vidéki kamionstopban másfél-két adag rendes ételt eszem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) Gergő_ válasza bambano (#43) üzenetére


Gergő_
őstag

Igen, de pont ez a gond. Elfelejettük hogy miért eszünk. A legalapvetőbb szinten szerintem azért hogy ne legyünk éhesek.De mivel oldjuk meg?
Aztán elkezdünk gyorséttermekbe járni és rengeteg úgymond mesterséges(nem tudok rá jobb szót) élelmiszert fogyasztani. És rendre ugyanazokat a dolgokat kívánjuk. Én pl most nagyon ennék jégkrémet, nem tudom megmondani miért, pedig nem vagyok éhes.
Próbálok az új évben kizárolag párolt zöldségeket halat és gyümölcsöt enni. Semmi zsír vagy só. Hát..nem nagyon hiszek benne hogy képes leszek sokáig csinálni. Egyáltalán nem vagyok elhízva, de nem érzem magam jól a bőrömben és ennek az okát a egészségtelen élelmiszerek tartós fogyasztásában látom.

(#45) keIdor válasza Gergő_ (#44) üzenetére


keIdor
titán

"Semmi zsír vagy só"
Ha tényleg semennyi, az sem egészségesebb...

Én a mértékben hiszek. Az hogy 2-3 hetente betévedek egy MC vagy BK-ba és eszek két McFarm-ot vagy Whoopert (mindegy) egy Nestea-vel meg egy fánkkal, bajom nem lesz. Krumplit csak azért eszem, mert jár a kupon mellé...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#46) Szten Márs válasza D1Rect (#41) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nagyon jó ez az internet. Az egyik oldal azzal riogat, hogy vigyázat, kálium is kerül a konyhasóba nátrium mellett, és ez milyen egészségtelen, sőt veszélyes, a másik meg azzal, hogy nem kerül kálium a konyhasóba a nátrium mellett és ez milyen egészségtelen. Megáll az ész.

Csak erős idegzetűeknek - és persze ne feledje senki, az ezeken az oldalakon leírtak a valósággal véletlen sem mutatnak egyezést:
[link] [link]
(Ritkán linkelek olyasmit, amit amúgy én magam képtelen lennék teljesen végigolvasni, ezek speciel olyanok... de amennyit láttam belőlük, az is bőven elég volt, hogy rácsodálkozhassak, mennyire alacsony az a bizonyos kerítés...)

De térjünk vissza a témánkhoz. Tehát te azt állítod, hogy ha megtartjuk az egyensúlyt a kálium-, magnézium- és nátriumbevitel között, akkor tömhetjük a konyhasót, mert nem a mennyiség, hanem az arány számít?

A nátriumszükségletünk kb 1,5g/nap ([link]), míg a káliumé 4,7g/nap ([link]), a magnézium meg hát, hmm, mondjuk 0,3-0,4 g/nap ([link]). Akkor tehát mondjuk ha kb. háromszor annyi sót eszünk mint kéne, ami egy teljesen reális érték ([link] - "Males consumed more sodium than females, with intakes above 4,000 mg/day"), akkor elég annyit tennünk, hogy a kálium- és magnéziumbevitelt is megháromszorozzuk és már nem is lesz káros a (konyha)só - hiszen a só károssága egy hoax?

A magnéziumos linken egy apró érdekesség:
"Too much magnesium can cause serious health problems, including nausea, vomiting, severely lowered blood pressure, confusion, slowed heart rate, respiratory paralysis, deficiencies of other minerals, coma, cardiac arrhythmias, cariac arrest, and death."

Azt hiszem ezzel láthatjuk is, hogy nem csak az arányok számítanak, és az arányok megtartása mellett sem lehet ízlés szerint növelni ezen elemek bevitelét. De legyünk jófejek, vegyük ki a magnéziumot a versenyből. Vegyük elő a nátriumos hivatkozásomat: [link]

Egy kis részlet belőle:

"There is considerable evidence that salt sensitivity is modifiable. The rise in blood pressure from increased sodium chloride intake is blunted in the setting of a diet that is high in potassium or that is low in fat, and rich in minerals; nonetheless, a dose-response relationship between sodium intake and blood pressure still persists".

Magyarán igen, ha egyensúlyt teremtünk a kálium- és nátriumbevitelben, akkor tompítható a túlzott nátriumfogyasztás okozta probléma, de csak tompítható, nem eltüntethető. A nátrium-klorid túlzott fogyasztása ettől még káros marad. Szóval nem, nem hoax. (Arról nem is beszélve, hogy a cikkíró értelemszerűen a gyorséttermi kajákon/kajákban lévő finomított konyhasóra gondolt, tehát eleve felesleges volt belekötni, mert ebben még te is egyetértesz vele.)

[ Szerkesztve ]

(#47) Gergő_ válasza Szten Márs (#46) üzenetére


Gergő_
őstag

"A nátriumszükségletünk kb 1,5g/nap ([link]), míg a káliumé 4,7g/nap ([link]), a magnézium meg hát, hmm, mondjuk 0,3-0,4 g/nap ([link]). "

Ezeket képesek vagyunk zöldségekkel bevinni?
mert szerintem igen, 3 hónapig nem ettem sót(mármint annyival kevesebbet ettem amivel korábban fűszereztem. ez elég tetemes mennyiség), és igazából nem történt semmi különös. Rengeteg brokkoli, kel(fodros), burgonya, hal, és bárány.

(#48) Szten Márs válasza Gergő_ (#47) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Ezeket képesek vagyunk zöldségekkel bevinni?"

Igen, képesek. Sőt, a zöldségekben gazdag étrend kifejezetten segít abban, hogy egy normális, egészséges kálium-nátrium beviteli arányt érjünk el. :K
Ami azt illeti én 1994 óta nem láttam/látok otthon konyhasót. :)

(#49) tkesy válasza keIdor (#8) üzenetére


tkesy
őstag

véleményem szerint a TacoBell egyébként annyira nem nagy durranás... inkább Subway vagy Wendy's....

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#50) bambano válasza Gergő_ (#47) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

persze, napi 4-5 kiló zöldséggel...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.