Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -vitya-


-vitya-
őstag

Az elején van egy befejezetlen mondat, javítsátok, légyszives :)

"amelyek útnak a Whitley platformot Utóbbinak már a piacon kellene lennie,"

-=Витя=-

(#2) #16939776 válasza -vitya- (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az ilyen jellegű hibákat közvetlenül a szerzőnek szokás megírni..

On.: "Megéri gyorsítani bizonyos részfeladatokat", csak ekkor beszűkülhet az a szegmens ahova el lehet adni a CPU-t, ahol ezekre a feature-okat sokat veszi igénybe a feladat, Csak nem mindegy mennyi tranzisztort igényel pluszban, illetve mennyit lehet érte elkérni, és mekkora területet lehet ezzel lefedni. Mert gyorsan kiderülhet, hogy univerzálisabb megoldásból többet el lehet adni, nagyobb haszonnal.

[ Szerkesztve ]

(#3) -vitya- válasza #16939776 (#2) üzenetére


-vitya-
őstag

szorri, nem szoktam hibákat keresgélni, leginkább átlépek rajtuk, és értelmezem ami ott van. Nem voltam tisztában a hibakeresés módszertanával, és én nem szoktam ilyet tenni. Azaz nekem ez egy működő megoldás volt, amit tettem. Amennyiben sértettem a rendszert, elnézést. Plusz linket légyszíves, hogy mi a módszer és menete, mert sehol sem láttam leírva, hogy úgy kellene.

-=Витя=-

(#4) M@cika válasza #16939776 (#2) üzenetére


M@cika
őstag

Pont arra gondoltam, hogy milyen feladatokra gyúrhattak rá Intelék, amik a leggyakoribbak és a legjobban gyorsulnak?

Nasit a kis fehér medvének!

(#5) #16939776 válasza -vitya- (#3) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ma sincs itt "kőbe vésett"-rendszere a dolognak, inkább azt állítanám eredményesebb lenne, ha a cikk mögött, a szakmai résznek tisztán maradna meg a hely. :B
Régi motoros vagy 2004-es reg.-el. "régen" ezt mindenki így próbálta megoldani, mert a közösség érdekeire gondolt elsőként, nem saját figyelmességét akarta prioritásba tenni, és a szerző munkáját szándék nélkül, vagy szándékosan értékteleníteni a közönség előtt.
Persze "régen" még volt a szerzők iránt egy általános tisztelet, megbecsülés, és megtiszteltük őket azzal, hogy személyesen keressük meg. Hogy örültünk annak, amikor megtisztelt azzal, hogy elolvasta a privát üzenetünket és kijavította azt a hibát, amit mi jeleztünk neki... :))

Erre Én offolom szét a témát. :(((

[ Szerkesztve ]

(#6) Darmol válasza #16939776 (#2) üzenetére


Darmol
senior tag

Csak az egyértelműség kedvéért arra gondoltál, hogy:
Ha jelentős mértékben megdrágítja a processzort a specializáltan gyorsított feladatok elvégzése a konkurenciához képest az azonos általános számítási teljesítmény mellett, akkor csak a specializáció miatt érdemes ezt a procit választani de a specializált feladat csak a piac apró szegmense. Sőt szélső esetben például az is előfordulhat, hogy azonos beruházási összeg mellett tudsz venni kettő procit a konkurenciától egy kétszeresen gyorsított specializált árából, amely azonos specializált és kétszeres általános sebességet biztosít.

A fenti valóban előfordulhat de csak azért, mert ha régebben, mondjuk öt évvel ezelőtt, még elvihette a hátán a plusz költségeket az extra árazás, és lehet, hogy ezért indították el a fejlesztést, mert akkor még úgy látszott hogy belefér. A gyorsítás igen hasznos tud lenni, de igazából az árazás fogja megmutatni, hogy annak idején jól döntöttek é.

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#7) Abu85 válasza -vitya- (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs semmi gond. Köszi, hogy itt is megírtad. :R

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) paprobert


paprobert
senior tag

Valami nagyon fura dolognak vagyunk szemtanúi.
CPU fronton az Intel termékei kezdik képviselni a funkciókban gazdag architektúrát.
GPU fronton az Nvidia hozta az első hardveres ray-tracing implementációt.

Ez nem teljes hátraarcnak tűnik az AMD részéről?
(én még emlékszem a soha nem használt CPU utasításokra az FX-ben, az évekkel a korát megelőző GCN-re, a heterogén dizájnra stb.)

Mintha az Intel is a "Ha nem megy erőből, próbáld ésszel" típusú megközelítést alkalmazná. Mindenesetre furcsa, hogy a piacvezetők innoválnak, és nem a felzárkózó cég.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#9) imi123 válasza Abu85 (#7) üzenetére


imi123
őstag

Szia Abu.
Új Box-ról is vannak új infók.
Tervezel cikket írni róla?
Köszi!
:R

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#10) #16939776 válasza Darmol (#6) üzenetére


#16939776
törölt tag

Igen. Köszönöm a pontos megfogalmazást.

És ez szükségképpen azt is jelentheti, hogy, ha később kiderülne hogy, meg lehetne oldani ugyan azt a problémát egy nem specializált eszközön, olcsóbban, annak nem fog senki utána menni, kidolgozni, mert a piacon "standardá vált" termékekben, már ott van egy kész módszer rá.
Ami azt is vonhatja maga után, hogy ezektől a gyorsítóktól nagyon nehéz lesz megszabadulni. Ahhoz, hogy meg lehessen tőle válni, és másként kezdjen el gondolkodni a piac, ahhoz Intelnek kell majd abbahagynia ezeknek a gyártását, közben persze megfelelő hardveres/szoftveres "saját" alternatívát kínálva a kiváltásukra.

Szóval ez a megközelítés arra alkalmas igazán, hogy Intel évekre előre magához kösse, itt a jól gyorsítható szegmensekben a CPU-piacot, majd a szoftveres háttérrel ezt bebetonozza.

Az alatt meg: fejlődés. :))

[ Szerkesztve ]

(#11) Abu85 válasza imi123 (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lesz igen. Sorban. Minden meg lesz írva. Peace.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) imi123 válasza Abu85 (#11) üzenetére


imi123
őstag

Ok.
Köszi akkor várom! :)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#13) Reggie0 válasza paprobert (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez az AVX512 sztori boven a 10nm bicsaklasuk elott kezdodott, nem egy mostani elrugaszkodasrol van szo.

(#14) gliskard


gliskard
senior tag

Intel megoldása részben érthető - mivel a saját fejlesztésű sw-t tömegesen használó cég esetében az újra fordítás és/vagy optimalizálás része a termék tervezésnek. Persze a rakat egyébb feladattal együtt (pl. QA) ez tetemes munka lehet, de megfeleő energia hatékonyság esetén akár egy utasítás miatt is megérheti váltani, újra fordítani.

Másik oldalról, az is elképzelhető hogy lassan eljutunk oda, hogy a speciális gyorsítokat mint anno a "co-processor"-okat lehet bedugdosni az alaplapba.

A memoria koherenciát biztosító szabvány(ok) érkeznek, ráadásul közép-hosszú távon a cpu bonyolultságának fokozása nem feltétlenül jó irány, továbbá egyre inkább specifikus gyorsítokra lesz szükség a megfelelő energia hatékonyság eléréséhez.

(#15) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Érdekes ez az új irány. Gondolom ehhez passzol, az általuk fejlesztett szerver OS is, mOS lesz a neve, és így a kettő együtt, már lehet nem is rossz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) #54625216 válasza #16939776 (#2) üzenetére


#54625216
törölt tag

Valószínűleg a "részfeladatok gyorsítása" alatt olyasmiket értenek, mint az AVX 512, ami miatt Linus Torvalds ekézte az Intelt:

"I hope AVX-512 dies a painful death, and that Intel starts fixing real problems instead of trying to create magic instructions to then create benchmarks that they can look good on"

Az embereket ugyebár jobban érdekli a magasabb benchmard score, mint az olyan részletkérdések, hogy mi is az a AVX 512 és kell-e nekik, így hasonlóan a "részfeladatok gyorsítása" sem feltétlenül piaci rétegigények kiszolgálásáról szól, hanem hogy az arra specializált benchmarkokban jobb eredményt érjenek el.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.