Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Csak meg ne kapargassák a legígéretesebb kereskedő ÁFA dolgait... :DD

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#2) kisgergely80


kisgergely80
tag

Juhééé ünnepeljük meg, ahogy tönkrevágják a magyar kkv-kat!!! :C

(#3) randras


randras
veterán

harisnyadiszkont.hu :DDD

(#4) vittorio7 válasza randras (#3) üzenetére


vittorio7
őstag

Attól még, hogy eddig egyikről sem hallottam biztos ígéretesek.

Na melyiket reklámozza Zimány Linda? :P

[ Szerkesztve ]

(#5) Spancho


Spancho
őstag

Én se hallottam egyikről sem.
De elég sok szemüveges ember van ,nem meglepő :)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#6) bambano


bambano
titán

az eoptika előnyben van, mert ha náluk vásároltál, akkor már látod is a portált :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) vittorio7 válasza bambano (#6) üzenetére


vittorio7
őstag

ÚÚÚÚÚÚÚÚ.

(#8) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Feladom :D ilyen brandek mellett...

Ekszerwebshop ,meg társai hogy nincsneke... XD

-

(#9) Casoli válasza Spancho (#5) üzenetére


Casoli
őstag

Én szemüveges vagyok, de nem hallottam egyik oldalról sem.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#10) randras válasza Casoli (#9) üzenetére


randras
veterán

Akkor a hallásod sem az igazi. :D

(bocs)

(#11) Kapanyél válasza kisgergely80 (#2) üzenetére


Kapanyél
őstag

Miért is?
Menjenek azok is netre.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#12) dfdfdf válasza Kapanyél (#11) üzenetére


dfdfdf
őstag

Akkor olcsóbban kellene dolgozniuk kicsit....

(#13) madgie válasza Kapanyél (#11) üzenetére


madgie
titán

Meg ismeretlen forráshoz kontaktlencsét venni?

Csak mert sok esetben a hivatalos nagyker drágábban adja, mint ezek a lencsebótok.

Meg a lencsebótokban megnézem, ki néz rá a szemedre félévente/évente. Persze az ingyévizsgálat mindenkinek kell...

(#14) Kapanyél válasza madgie (#13) üzenetére


Kapanyél
őstag

Nem tudom, mi szabályozza ezeket a kereskedelmi dolgokat, de ha nem vehettek Ti is netről inkább, mert kötelező a brand/franchise partnertől (A Nagyker) vásárolni, az a cég problémája leginkább. Pont erről beszéltem: mindenki megteheti, hogy készít egy webshopot is. Nem hiszem, hogy romlanának az esélyei. Az más kérdés, hogy megéri-e, de nyilván nem kétmilliós webappot kell gyártatni.
Nincs abban semmi meglepő, hogy az emberek a legolcsóbb megoldást keresik, ha már megtehetik, hogy karosszékből intézzék az ügyeiket. Tudomásul kell venni, hogy átalakulóban van a piac, és igazából nem idén kezdődött... aki lemarad, kimarad.
Persze, egy dolog a termékértékesítés és egy másik a komplett szolgáltatás nyújtás. Én kétévente járok el szemészhez, amúgy sem mennék gyakrabban, és ha a híresneves Feszl Optikába járnék, ahol először csináltattam a kontaktlencsémet, ők sem biztos, hogy megvizsgálnák a szemem, csak rendelnék (a netről...) azt a lencsét, amit én 30-40%-kal olcsóbban megkapok - házhoz.
Ki kell találni mást az olyan szakembereknek, mint Ti is. De ismerve a magyarok mentalitását (hogy még az egészségüket is beáldozzák 5Ft-ért), nem lesz könnyű. Ettől függetlenül a siránkozást nem tudom elfogadni (most nem konkrétan Tőled), mert mindenkinek meg van a lehetősége a netes terjeszkedésre.

Egyébként az áfacsaló, hamisított termékekkel kereskedőkre rá kell szállni (de mint láttuk, ez a cukorral nagyban csencselők esetében végül a NAV-os osztag komplett leépítését okozta...).

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#15) madgie válasza Kapanyél (#14) üzenetére


madgie
titán

Rosszul fogalmaztam talán: nem nagykertől veszik (vesszük), hanem a gyártótól. Mármint a gyártó itthoni képviseletétől.

Én nem vagyok kontaktológus, de a tág értelemben vett szakmában vagyok, sőt, van kontaktlencse webshopos ismerősöm is.

Most éppen elég "kétpálcás" módszerrel védekeznek itt-ott: a gyártótól eleve átcímkézett lencsét és folyadékot rendelnek a páciensnek (mondjuk a bolt logojával), így nem megy az a módszer, hogy rákeres a júzer pl. az Air Optix-ra és megveszi a legolcsóbb webshopban.

(#16) Kapanyél válasza madgie (#15) üzenetére


Kapanyél
őstag

Gondolom, a szokásos export áfacsalás megy itt is, azzal nehéz versenyezni.

Amúgy én töksimán áttértem egy másik termékére a gyártónak, azért nem olyan nagy ördöngösség ugyanolyan optikai paraméterek alapján egy jobb/más lencsét kiválasztani.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#17) madgie válasza Kapanyél (#16) üzenetére


madgie
titán

Alapanyag és alapanyag között azért elég sok különbség van, ezért is van a (ingyenes) próbalencse, optometrista, hogy ne kelljen neked két doboz lencsét megvenni, ha váltani szeretnél :)

(#18) bambano válasza madgie (#15) üzenetére


bambano
titán

"de a tág értelemben vett szakmában vagyok, sőt, van kontaktlencse webshopos ismerősöm is": akkor nekem elvileg rohadt jó dolgom van, mert a keresztapám nőgyógyász :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.