Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Ne free to play legyen, mert az csak megöli, egy Guild Wars szerű model sokkal életképesebb lenne.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#2) Sirandrish válasza Mister_X (#1) üzenetére


Sirandrish
legenda

Viszont sokkal kevesebb pénzt hozna.
Az más kérdés hogy a játékosoknak sokkal jobb lenne.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3) oriic válasza Mister_X (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az a gond, hogy egyre több jel utal rá. Előbb a fél éves előfizetés megszüntetése, aztán az egyik nagy külföldi üzletből visszahívták a dobozos példányokat is.

Guild Wars féle megoldás jó lenne, nem tudom, hogy ki akar látatlanban fizetni a játékért a mai világban úgy, hogy utána még előfizetési dijat is ki kelljen pengetnie.

Live-Die-Respawn

(#4) Ellia válasza Sirandrish (#2) üzenetére


Ellia
addikt

Ezzel nem értek egyet, rengeteg pénz folyik be a gem store-ból nekik, nagyon sokan vesznek gem-et kártyán ami a jelenlegi gold-gem árfolyamon is elég erősen meglátszik. A probléma sokkal inkább az új content adagolásával van.

Mindenesetre szerintem is inkább ez a modell követendő a megjelenő mmo játékoknak inkább. Elég sokszor, elég keményen leszóltam a játékot beta után (szerintem teljesen joggal), de most így elnézve elég szépen fejlődik/fejlődhet, talán most van azon a szinten ahogy illet volna kiadni. Ha tényleg modellt vált valószínűleg teszek vele egy újabb próbát Én is.

Wildstarról nem rebesgetnek ilyen modell váltást? Mert ott ténylegesen bukta a havidíjas modell, pedig a játékban szerintem lenne fantázia.

(#5) Mister_X válasza oriic (#3) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Guild Warsban sincs előfizetés.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#6) Wlac válasza Mister_X (#5) üzenetére


Wlac
Ármester

Ő is ezt írta.

A TESO-t anno a megjelenéskor próbáltam, de nagyon nem jött be. Nem tudom, hogy mennyit javult azóta, de a szememben örökre elkaszálta magát.

[ Szerkesztve ]

“The wha-"

(#7) oriic válasza Mister_X (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azt írtam hogy az a megoldás lenne jó.

Live-Die-Respawn

(#8) wikings2


wikings2
őstag

Engem érdekelne, elég pofás kis mmo-nak tűnik streamek alapján de mikor megláttam az árát azt mondtam, hogy :(

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#9) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem ismerem ezt a játékot. Ez valami egyedi pár skilles MMO, hogy konzolra is kiadják, vagy végre lehet majd a konzolhoz csatlakoztatni hivatalosan billentyűzetet és egeret? (vagy konzolosítják az UI-t és az irányítást?)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) RichieTri válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


RichieTri
senior tag

ezz azz.
akkor most már értem...a billentyűzet és a skill összefügg :P

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#11) oriic válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Annyit tudni róla, hogy nem direkt port lesz, normális konzolos felületet és irányítást kap.

Live-Die-Respawn

(#12) nonsen5e válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


nonsen5e
addikt

[link]
Ha van a fejlesztőcsapatnak egy kis kreativitása, nagyon jól meg lehet oldani konzolon is még egy MMO irányítását is a képen láthatónál akár sokkal több skillre is, 1-2 óra megszokást igényelve ugyanolyan könnyen használható mint billentyűzet + egér kombóval.
A képen a Final Fantasy XIV kontrolleres felülete látható, az PC-re, PS3-ra és PS4-re lett kiadva. Mindhárom platformon lehet vele játszani kontrollerrel vagy billentyűzet + egérrel is.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#13) Tigerclaw válasza RichieTri (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem függ össze, de egy átlagos MMO-ban szó szerint rengeteg skill van, classonként és nem annyi, amit egy kontrollerrel kezelni lehet, nem beszélve a rengeteg menüről, AH-ról, tradeskillekről, chatről. Az egeret ki lehet talán váltani, de a billentyűzetet csak komoly kompromisszumokkal.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) Ellia válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


Ellia
addikt

Szerintem ezek mind könnyen és kis gondolkodás után logikusan megoldhatók kontrollerre. A probléma talán a kommunikáció kezelése szerintem, hiszen nem mindenki csüng teamspeak vagy más alkalmazáson.

Az AH itt nem kérdés amúgy mert konkrétan nincs.

(#15) L3zl13 válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ahogy nézem a gameplay videókat van egy 5 elemű quickbar meg még két skill a bizonyos gombokra és ennyi.
Ez megoldható egy gamepadon.
[link]

A többinek (inventory és hasonlók) amelyek általában egy billentyűvel elérhetők PC-s MMO-kban gondolom kell egy menüt csinálni, de azt meg nem kell harc közben piszkálni.
Chatelés? Hááát az kicsit problémásabb.

Aki hülye, haljon meg!

(#16) nonsen5e válasza L3zl13 (#15) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nekem fél klán aki konzolról játszik az Android / iOS alól használja közben a TeamSpeaket.
Menükben való navigálás meg olyasmi lehet mint amikor az ember megnyitja Windows alatt a vezérlőpultot és a nyilakkal mozgatja a kijelölést és Enter az okézás.
Chateléshez annyit, hogy ha konzol a fő platformja valakinek, és ilyen játékkal szeretne játszani, vagy vesz hozzá egy ilyen kontrollerre szerelhető (vackot) - vagy leszedi a gépéről a madarasteszkóban 800 forintért kapható USB-s billentyűzetet - fél vesémet rá, hogy az ESO is minimum gépelési szinten támogatni fogja a billentyűzetet.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#17) Raysen623 válasza Mister_X (#1) üzenetére


Raysen623
addikt

Ezt a modellt én is támogatnám! Szerintem szavazzuk meg valahol... :DDD

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#18) Sirandrish válasza Raysen623 (#17) üzenetére


Sirandrish
legenda

Kezdj neki

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#19) Mister_X válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Egyszerre 5+1 aktív skill lehet(ett amíg én játszottam vele PC-n) és ezt fegyver váltogatsával (skill, két slot lehetett) lehetett cserélni. Ha emlékezetem nem csal.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#20) gyuribácsi88

Pc-sek szerint sz@r a játék. Én próbáltam a bétát pc-n még anno, nem tűnt rossznak. A műfaj kedvelői biztos odáig lesznek tőle ha kijön konzolra is.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.