Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -=Sziszi=-


-=Sziszi=-
aktív tag

Húj de várom már a játékot. Remélem Carmack megint olyat mutat amit még nem láttunk, a többiek meg egy jó játékot raknak össze.
Kivácsi vagyok hogy túl tudnak-e lépni a menj és ölj játékmeneten. Tudom, hogy a Doom erről szól, de 3. részben még ezt sem csinálták meg profira, mert sokszor megszakították a hentelést. Inkább csinálták volna olyanra, hogy az elejétől a végéig nincs is megállás csak özönlenek a szörnyek:)
Remélem valami jó és új ötletük akadt a Doommal kapcsolatban és nem csak új grafot kapunk, mert az eélg gyenge lenne egy ID-től. Már már a FIFA,NHL és társaira emlékeztetne.
Mindenesetre én egy ütős játékra számítok.

Üdv Szisz

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#2) Dr. Romano válasza -=Sziszi=- (#1) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Miért emlékeztetne a Fifa és társaira? Az ID nem évente adja ki a Doom részeket mint az EA az ő játékaikat.
Egyébként én is várom :K

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3) alien_


alien_
őstag

"A Doom 4 2007 májusában történt bejelentése óta...."

2008 Májusában jelentették be, nem 2007-ben.

Swarm is coming.

(#4) Wolverine válasza alien_ (#3) üzenetére


Wolverine
félisten

Hmm, a CVG elírta a cikkében, én meg nem vettem észre :B Javítva, köszi.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5) mephi666


mephi666
nagyúr

ez alatt már az idtech5 lesz, ugye? én is bízok benne, hogy megmutatják, mit lehet kihozni az opengl-ből :D nem számoltam, hányszor néztem meg a rage techdemóját, de szerintem brutális motor lesz... és carmackékra nem jellemző az összecsapott munka... a tech4 meg azért lett olyan, amilyen, mert a gépigény miatt faragtak rajta rendesen... ezt pedig szerintem nem kellett volna... főleg, hogy most milyen optimalizálatlan játékokkal van tele a piac... idővel azt a motort is elvitte volna minden átlag konfig... és azért a minőség rovására ment az egész... :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) -=Sziszi=- válasza mephi666 (#5) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

A Doom 3-nak tényleg vissza volt fogva a gafja elég rendesen. Az Enemy Territory alatt már rendesen ki volt használva a tech4 sztem.

Dr. Romano:Igen emlékeztet.Nem szép dolog összehasonlítani a két céget annyira más kategória. Igaz míg a FIFA és társai évente jelennek meg szinte ugyan úgy addig a doom 3-4 évente új graffal. Az ID-től, mint az egyik utolsó független játékfejlesztő cégtől többet várok és azért azt el kell ismerni, hogy a doom 3. részében alig voltak új ötletek, még a sztori is ősrégi volt. Az egyetlen új a graf volt egy két apróságot leszámítva. Más kérdés, hogy az összes ID játék jól programozott játék, optimalizált minőségi munka amit ma már ritkán lehet elmondani egy játékról. Nekem az Unreal 3 enige jut eszembe mint szép munka atöbbi elég gány.

[ Szerkesztve ]

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#7) mephi666 válasza -=Sziszi=- (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem a fallout alatt mocorgó turbózott oblivion motor is tetszik hr textúra csomaggal :) de amúgy tényleg az id motorjai etalonnak számítottak mindig is... másik oldalon pedig az unreal motor az ami nagyon szépen dolgozik... régen voltak még próbálkozások pl a blood2, shogo mad, stb motorját is ugyanaz a cég csinálta, csak nem ugrik be az engine neve... nekem az is tetszett anno... ezek az elnagyolt konzolportok viszont gyorsan hányingert tudnak kelteni, amikkel tele most a piac :(

off: a rage-ről lehet tudni valami konkrétat, mikor jön ki? ha jól rémlik, az lesz az első játék, ami alatt az idtech5 van... én örülnék neki, ha jönne pár év, amikor a játékok nagy része alá az idtech5öt és módosításait teszik, mint anno a q3 idejében a tech3-mal... mert akkor minőségi cuccokat kapnánk és nem lenne szükség folyamatos hw-fejlesztésre, ha megvan a kellő erejű vas :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) #65675776 válasza mephi666 (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért a Valve féle GoldSource (kicsit sokkal többet tudott, mint a kiindulási alap Quake motor) és Source sem éppen az optimalizálatlanságáról és alacsony színvonaláról ismert.

A cikkhez: nekem fel sem tűnt eddig, hogy bármely Doom-nak lett volna története...

(#9) mephi666 válasza #65675776 (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah igen, a half life motorjait kifelejtettem... biztos azért, mert a hl1 "enyhén" felturbózott q1 motorra épült... viszont a source motor az teljesen más... nagyon jól össze lett rakva tényleg... eljátszottam már egy gf2 mx200+duron750+256mb sd konfigon is és jól belehetett lőni... aztán komolyabb gépen meg már 1280ban ment simán fullban :)

amúgy a doom-mal soha nem a sztori miatt játszottam, hanem a "hent" miatt :) remélem itt is a hentelésen lesz a fő hangsúly...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) dabadab válasza #65675776 (#8) üzenetére


dabadab
titán

Mert nem voltal eleg figyelmes, ott volt egy szovegfile-ban, de itt is elolvashato. Szerintem mondjuk kar is ennel jobban bonyolitani :)

DRM is theft

(#11) Calibos válasza -=Sziszi=- (#1) üzenetére


Calibos
addikt

Lehet hogy csalódni fogunk, kapunk megint szép grafikát + speciel effekteket de ez is a hentelésről fog szólni. Történet nulla...az a érzésem :(

(#12) dabadab válasza Calibos (#11) üzenetére


dabadab
titán

ID jatekok kapcsan eloszor a Quake-nel (az elsonel, a kilencvenes evek elejen) merult fel, hogy nem idetlen lovoldozos FPS lesz. A Q1 eredetileg vmi kozepkori RPG lett volna, emlekszem, nagyon vartuk - eleg nagy csalodas lett ezek utan az, ami kijott.

DRM is theft

(#13) Calibos válasza dabadab (#12) üzenetére


Calibos
addikt

Soha az életemben nem játszottam a Quake-el, nem is fogok. Amigára akarták kiadni?

(#14) dabadab válasza Calibos (#13) üzenetére


dabadab
titán

Dehogy, PC-s projekt volt a kezdetektol, az ID a kezdetektol arra fejlesztett.

DRM is theft

(#15) mephi666


mephi666
nagyúr

elég off: remélem nem az lesz a doom4 történetírója, mint aki a film sztoriját megírta, mert akkor az egy belső nézetes "zs"-kategóriás resident evil klónnak is gyenge lesz és akkor szóljon inkább a 100%os töménységű hentről... a film szerintem olyan mértékben idióta lett, hogy párját ritkítja... a játéknak valami olyan sztorija volt anno, hogy próbálgattak térkapukat nyitogatni és rosszul sült el a dolog, mert a pokolba sikerült megnyitni és onnan jöttek csőstül a dögök... a filmben meg valami "harci drogos-mutálós-zombis"-sztorit hoztak össze és szörnyű lett... a BFG-nek (big fuckin' gun helyett) meg valami gagyi BioFúziósfiszemfaszomGéppuska (vagy valami hasonló) nevet adtak :S

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

ebbol a hirbol vaslogikaval kikovetkeztetem, hogy vot doom3 is, hinnye minth ale lenenk maradva egy aprokat:- )))

udv

neduddki

p.s. ellenben a mafia 20rol tudok es varom:- )))

mod: a doom1-2nek si volt tortenet fel sem tunt?!:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17) -=Sziszi=- válasza mephi666 (#15) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

Jah a film az tényleg gáz lett. Nem tudom miért írtak új sztorit ahelyett hogy az eredetiből (amit röviden leírtál) csinálják meg.

Kb mint a Max Payne. A játéknak filmeket megszégyenítő sztorija volt, erre a filmnek meg teljesen más, sokkal gagyibb. :W

[ Szerkesztve ]

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#18) dabadab válasza -=Sziszi=- (#17) üzenetére


dabadab
titán

"Kb mint a Max Payne. A játéknak filmeket megszégyenítő sztorija volt"

...es ehhez ragaszkodtak is, igy a filmnek jatekokat megszegyenito sztorija lett ;)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#19) mephi666 válasza -=Sziszi=- (#17) üzenetére


mephi666
nagyúr

ne is mondd... max payne film... olyan akciódús első 1órával, mint 1 gyengébb barátokközt... teljes sztorikicsavarással (kb 6éve játszottam utoljára az 1. résszel, de akkor 3-4szer végigvittem és szerintem jobb forgatókönyvet írtam volna 5dl házipálinka után így is :S)... az a film irtó nagy csalódás lett nekem... főleg, hogy az egész sztori arról a rohadt drogról meg a látomásokról szólt... alex a játékban egy vékony kopasz fickó volt (talán szemüvege is volt), itt pedig egy nagydarab borostás ürge hajjal... szemüveg nélkül... jim bravura a játékban egy 50-60körüli fehér kalapos figura volt, ha jól rémlik... itt meg egy néger, kalap nélkül... ilyen részletekre illett volna ügyelni szerintem... meg az erőltetett csavarokat ne is nézzük meg akkor :S és a főszereplőt nem is minősíteném inkább... egy matt damon sokkal jobban alakította volna szerintem a szerepet... apropó ez már nagyon off, de megnéztem az "esemény"-t (the happening), abban is ez volt a főszereplő, hát szerintem nem egy oscar-esélyes színész az alakításai miatt :S

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) mephi666


mephi666
nagyúr

bruhaha... közben eszembe jutott a játék->film adaptációk másik koronázatlan királya az avp1-2... hú az mekkora gyík... az első rész is irtó gagyi volt... de a második előtt azt hittem, hogy: "az elsőnél nem lehet rosszabb..." tévedtem... henteltek a dögök a városban, pörgött a számláló, ahogy fogyott a populáció... kiküldtek jópár felfegyverzett profi osztagot, azok ahogy meglátták az idegeneket, összevissza lőttek, mint a bolondok, el is hullottak 2perc alatt... aztán az épp szabadságát töltő katona csajszi a sarki boltból kirámolta a fegyvereket és keményen elkezdte irtani az idegeneket... ááá.... alig 1.5órás film és 4sört ittam meg közben, hogy élvezzem valamennyire... kb annyira kapcsolták az avp1-2t a régi filmekhez/játékokhoz, hogy a "weyland-yutani corporation" névhez hozzákapcsolták az új részekből weyland-et és yutani-t, a nőt... :S

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#21) Calibos válasza dabadab (#14) üzenetére


Calibos
addikt

Ja, mert 1990 elején, commodore végnapjait élte de amiga még "in" volt. Azt hittem hogy quake 1990 évek végén lett divat :U

[ Szerkesztve ]

(#22) Wolverine válasza #65675776 (#8) üzenetére


Wolverine
félisten

Pont ezért fura, hogy most díjnyertes profi íróval tesznek sztorit mögé :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#23) #65675776 válasza Wolverine (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Aztán kiadják neki a feladatot: írjon egy zsír kis forgatókönyvet, de ha egy A5-ös lapnak a felét el meri pazarolni rá, akkor beperelik.

(#24) feka007


feka007
nagyúr

Bírom ezeket a díjnyertes sztoriíró dumákat... :D Minden játéknál mondják hogy ilyen meg olyan neves történetírókat bíztak meg kiagyalni a regénybeillő történetet, aztán a végén mégis olyan marad legtöbbször a sztori, aminél 10p alatt kitalálok jobbat... :D De jó reklámnak persze :)

(#25) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Én arra tudok tippelni hogy a D3-ból mondenki az innovatív történetet hiányolta, és most erősen rá akarnak gyúrni erre, ezért is vesznek fel egy kölön szakosodott embert. De ha még csak most kezdett bele, nem mostanában lesz a kiadás...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#26) mephi666 válasza $p@rr0w (#25) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem a doomhoz (az első részek sztorijából kiindulva) annyira hiányzik a kidolgozott, csavaros történet, mint pl a "rocco hátulról szereti 13"-ból :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#27) $p@rr0w válasza mephi666 (#26) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Ezzel azért nem értek egyet, haladni kell a korral. A régi Doomhoz felesleges lett volna sztori azt elismerem, de az újba innovatívabb lehetőségek kellenek, egyfajta BioShockos, Stalkeres stb. RPG-s beütésre lenne szerintem szükség.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#28) mephi666 válasza $p@rr0w (#27) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát a bioshock az tényleg jó volt, de az szerintem alapjában véve teljesen más stílus... a doom-nál jobb szeretném, ha megmaradnának a gyökereknél... :) nem szeretném, hogy olyan nagy különbség legyen, mint pl q1->q2->q4 esetében... szerintem a doom-nál sem lenne ez jó... a sztori az semmiképp se kezdjen szerintem a filmhez húzni, a játék pedig maradjon meg főként a hentelésnél... :) habár lesz még szerintem 1-2karácsony, mire kijön... idtech5 felől nem sokat hallani...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29) $p@rr0w válasza mephi666 (#28) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Abban egyet értünk hogy a Doom c. filmhez ne hasonlítson. :(

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.