Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Az a baj, hogy a Google Photos sokkal kevesebbet tud mint a Picasa, a funkciók megcsappanása is fájdalmas.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2) edward2 válasza zsolt501 (#1) üzenetére


edward2
addikt

Ez már sajnos a Google+ photoshoz képest is igaz.... :(

(#3) Real_Gabe


Real_Gabe
tag

A Google egyre inkább leépíti magát és használhatatlanná teszi a szolgáltatásait!

Én a munkahelyemnek készítettem régen egy Picasa fiókot és mentek fel oda szépen albumokba rendezve az eseményeken készült fotók.
Az albumoknak volt szépen nyilvános gyűjtőalbuma és, amikor bejött a Google+, akkor azon keresztűl is megjelenítette a képeket, albumokat.

Aztán kinyírták a Google+ Fotókat, így már a Cég Google+ fiókjából már elérhetetlenek voltak a képek és albumok (komolyan, normális a Google? Céges profil, hogyan hirdesse magát meg minden, ha nem nézhetik meg az érdeklődők a fotókat?).
Kénytelen voltam a Picasa régi, elavult web albumjára terelni a forgalmat, erre most azt is kinyírják?!

Éljen a Google Photos, ami full privát, így nem lehet komplett albumgyűjteményt a világelé tárni, hanem nyomorult privát linkek gyártásával, linkenkét megosztani az albumokat! LOL!

Mégis mi a fenét akar a Google fotós fronton?!
Így csak elveszti az ügyfeleit!

Én már átregisztráltam a Flickr-re!
Oda fogok áttölteni mindent!
1TB ingyen tárhely, modern felület és képnézegető, albumba rendezhetőek a fotók, melynek van nyilvános gyűjtőoldala!

Ennyi!
Google-éknél elmentek otthonról!

sáríála

(#4) Richie86


Richie86
senior tag

Oh yeah... :((

(#6) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sajnálatos...pedig a képnézegető program egész használható volt.

Sic Parvis Magna

(#7) Crafter32 válasza Real_Gabe (#3) üzenetére


Crafter32
őstag

A Flickr nem lassú? (nekem valamiért nagyon lassú)

(#8) Real_Gabe válasza Crafter32 (#7) üzenetére


Real_Gabe
tag

Szia!

Én eddig nem tapasztaltam lassulást.

sáríála

(#9) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Az egyetlen épkézláb kliens, erre megszüntetik?! Hülyék ezek? Anno nézegettem más szolgáltatásokat, de egyik sem tudta automatikusan átméretezni a képeket feltöltés előtt.

Flickr-éknél még mindig nem jöttek rá, hogy a világ nem csak angol és kínai emberekből áll, de más alternatíva tényleg nem maradt.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#10) Real_Gabe válasza Dark Archon (#9) üzenetére


Real_Gabe
tag

Hát igen, a Picasa asztali kliense volt a legjobb!
Jelenleg semelyik szolgáltatónak nincs épkézláb kliense.

sáríála

(#11) 30z.Samu válasza Dark Archon (#9) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na ez az..nekem is ez tűnt a legértelmesebbnek, erre megszüntetik. A PC-s alkalmazás is tök jó volt.

Sic Parvis Magna

(#12) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Nah, pakolhatom át az összes képet 2008-tól kezdve :( Remélem rááll valaki és csinál normális importot, még fizetnék is érte.
Ez a google photos alkalmazás meg egy nagy sz*r a picasa-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13) kymera válasza Crafter32 (#7) üzenetére


kymera
senior tag

Valamiért nálam is lassú :F

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#14) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Évekóta feltöltögetem a képeket picasa-ra, de a képeket a photos.google.com oldalról elérhetőek, Androidon a Google photos app-pal is elérhetőek
Így ha megszűnik a Picasa, akkor Google photos-on továbbra is élnek a képeim?

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#15) rover45 válasza FireFox1996 (#14) üzenetére


rover45
senior tag

Gyerekek, nem is igazán értem ezt, így segítséget kérnék tőletek!
Van jelenleg 165db albumom a Picasa Webalbumokba feltöltve. Albumonként 500-1000 fényképpel.
Ha nem csinálok semmit, akkor törlök és búcsút inthetek nekik?
Hogy tudnám lementeni egyben őket, vagy átszinkronizálni egy másik szolgáltatóhoz?

szerk: Nem válasz akart lenni :)

[ Szerkesztve ]

(#16) ngnr5 válasza rover45 (#15) üzenetére


ngnr5
csendes tag

nekem is van egy valag kepem fent, de 3n ugy ertem semmi nem veszik el. lekapcsoljak az upload opciot es nem fejlesztik tovabb a desktop cuccot. ahogy eddig a kicsit verszegenyebb photos alol lehet mar csak ugy elerni hogy modositsal barmit is.

(#17) zsolt501 válasza ngnr5 (#16) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem is az a fő bajom, hogy nagyon vérszegény a web-es alkalmazás, pl, a kép vágása nem tudom miért nem tudott belekerülni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#18) sgergi


sgergi
veterán

Már azt hittem, hogy én vagyok béna, hogy a Fotókban egy csomó mindent nem lehet megcsinálni, de titeket olvasva kiderült, hogy csak a Google hülye.

(#19) Sokimm


Sokimm
senior tag

Sziasztok!

Régebben (amikor sok családi fotót kezeltem) a picasa-t használtam, de mára már a túl nagy monitorok korában, túl kicsinek találom a win7 alapértelmezett miniatűr képeit. (és picasa sincs)
Van valami ötletetek, hogyan tudnám felnagyítani jobban a képeket (most 16 kis kép van egy mappában (egy monitor mérete), de tökre örülnék, ha mondjuk 9 lenne (és nagyobbak)).

Erre akár program, akár win hack is jó lenne, csak nem tudom merre induljak.
Letöltöttem már egy képnézegető progit, ami google képek alapján nagyobb miniatűröket adna, (free cucc), de regisztrálnom kéne hozzá... Azt meg nem akarok. :)

Ha bármilyen ötletetek van, megköszönöm a segítséget előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.