Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Béééla


Béééla
őstag

Na a kérdés hogy majd (hosszú távon) be kell ikszelni hol laksz és azt kapod vagy végre behintik sóval az Artistjuss-féléket és végre a fogyasztók jogai is figyelembe vesznek véve.
És végre nem csak erősen csökkentett tartalmat nézhetünk itthon.

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#2) azbest válasza Béééla (#1) üzenetére


azbest
félisten

Várom a panaszokat majd netflix miatt, hogy vpn-en át is a magyar kínálatot hozza fel ;]

Ellenben tényleg jó lehet, hogy a roaming mellett már az előfizetéseket is lehet majd használni utazás közben, ideiglenesen.

(#3) anulu


anulu
félisten

na, köv lépés lehetne megegyezni az amerikai tartalom szolgáltatókkal, hogy ne kelljen trükközni egy Directv Now vagy egy fullos Netflix előfizetésért...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) azbest válasza anulu (#3) üzenetére


azbest
félisten

ez nem a tartalomszolgáltatón múlik, hanem a jogtulajdonosokon, akik a régió korlátozásokat kitalálták. :U

(#5) sztanozs


sztanozs
veterán

Az IPTV online tartalomszolgáltatásnak minősül?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#6) #06658560 válasza anulu (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Arra szerintem várhatsz. Maximum EU-n belüli egységesítés lehetne.

(#7) daninet válasza Béééla (#1) üzenetére


daninet
veterán

Az Artisjust-nak köszönheted, hogy nem az megy mint németországban, hogy egy-egy letöltött filmért több100 eurós csekkeket küldözgetnek.
Az, hogy a beszedett pénzt hogyan osztják el, illetve ezt az egészet miért nem állami cég teszi teljesen más téma, de az alap elgondolás nem rossz szerintem

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#8) Dezsike válasza daninet (#7) üzenetére


Dezsike
tag

Itt is küldhetnek csekket, már ha a többséghez hasonlóan torrentezel, az ugyanis a letöltés kezdetétől fogva meg is oszt, a megosztás pedig nálunk is tiltott.

(#9) daninet válasza Dezsike (#8) üzenetére


daninet
veterán

A szabályozás azért lazább mert van folyamatos bevétel, a torrent felett is szemet húnynak.

szerintem a többség ma már locker oldalakról nézi a filmet egyébként ;)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10) sztanozs válasza daninet (#9) üzenetére


sztanozs
veterán

locker oldalakról - ez mi?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11) daninet válasza sztanozs (#10) üzenetére


daninet
veterán

ingyenfilmes oldalak ahol leikszelsz 32 hirdetést és megy a film. Tucat ilyen van, rutinosabbak meg a Kodit használják mozicsillaggal, van topikja a PH-n nemrég még volt egy népszerű topikja a PH-n :DDD

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#12) daninet válasza daninet (#11) üzenetére


daninet
veterán

pont lejárt a szerk mire meglett, még létezik :U [link]
na szóval ez... jogszabályilag Mo.-n ez legális, amolyan szürke terület, hogy létezik a fórumon....

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13) nemlehet válasza daninet (#9) üzenetére


nemlehet
őstag

Erre ne vegyél mérget. Ezek a locker oldalak az a rák internetes megfelelői... Sok ismerősöm volt belepörögve 2-3 hétig, de aztán rájött, hogy jobban jár, ha leszedi virágboltból.

Amúgy tudtommal az egész büntethetőség kulcsa a haszonszerzés. Persze, elképzelhető, hogy a nélkül is elkaszál egy adott bíró, de mivel a lakossági megosztás alapvetően nem erre irányul igen necces a per kimenetele.
Plusz ott van az is, hogy nem objektív felelősség van, tehát nem is feltétlen tudsz kit perbe fogni. Attól, hogy a te neveden futó internetelőfizetéssel töltöttek le, még nem feltétlenül te voltál. Családtag ellen meg nem vagy köteles tanúskodni. Bármilyen vicces is, mondhatod, hogy feltörték a gépedet, beszökött valaki és ő volt, házibuli volt, nem tudod ki csinálta.

A német szabályozás teljesen más, ott az internetvonal előfizetője a felelős és a szolgáltatók kötelezettségei is teljesen mások. Amúgy nem igazán jó az sem, erősen túlzóak a büntetések és amúgy is a torrentre kihegyezni a dolgot hülyeség.

Persze nem mondom, hogy mindenki töltögessen mert úgy sem üti meg a bokáját, de szerintem a kiadók részéről nem a magánembereken keresztül lehet ezt a problémakört megfogni, hanem üzleti modellváltással. Pl régiózárak elfelejtése, on demand szolgáltatások fejlesztése, akár egyesített platformok létrehozása, plusz szolgáltatások az előfizetésekért stb. Elmúltak már azok az idők amikor a "megveszem azt amit lehet a bótban" üzleti modell működött.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#14) daninet válasza nemlehet (#13) üzenetére


daninet
veterán

nincs baj a locker oldalakkal amig klienssel tekinted meg, pl a kodi es a movie shark. az direktben streameli a fajlokat, nem kell magad a hirdetesekkel teletűzdelt oldalakon átnavigálnod. Nyilván az ő üzleti modelljüknek ez nem túl jó :)
egyébként népszerűek mert:
még mindig sokan vannak akiknek nincs meghívójuk magyar zárt oldalakra
azonnal indítható a film, nem kell várni a letöltésre, nem kell visszatölteni
ugyan popcorn time is azonnal indítja a filmet, de nincs magyar tartalom
bárhol elérhető nem kell hozzá torrent klienst telepíteni, egy böngésző adblockerrel elég
a screener verziók is felkerülnek ami már a legtöbb embernek nézhető kategória, virágboltba ezek tiltva vannak
idővel 720p HD is elérhető ha kijött a BRrip
minden vacak szappanopera felkerül amit egyébként ncorera nem tesznek fel, ezeknek is nagy nézőközönsége van

nekem több ismerősöm használja mint amennyi torrentezik. Nagyszülőknek feldobtam kodi-t, nézze rajta a Szulejmánt ha bealudt a TV-nél, nagyon szeretik. Probláma mentes.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#15) #06658560 válasza nemlehet (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Amennyiben nem német területen élsz. Mert ott ezeket nem sasolják, ellenben a torrent úgy indul, hogy kapod a hétszáz eurós csekket.

(#16) azbest válasza nemlehet (#13) üzenetére


azbest
félisten

A legnagyobb különbség, hogy itt alapból nem btk-s a letöltés. De a megosztás már igen. Viszont polgári peres eljárást akár itt is indíthatnak kártérítés reményében. Persze nehezebb a webes megosztásokon át csapdápa csalni a felhasználókat.

(#15) Kopi31415
egy kiskapu nálunk is van: ha a gyerekre hivatkozik, akkor 100 euróra mérséklik. A dolog bibije, hogy míg az egyik ügyvédi iroda a honeypot-okkal vadászik jogsértőkre, addig a másik a kiskapu lebonyolításával próbál haszont bezsebelni. Szóval elsősorban az ügyvédek járnak ezzel jól. Az ottaniak meg némi morgolódás után befizetik a párszáz eurót, mint itt a 30 ezres csekket.

[ Szerkesztve ]

(#17) Somatom


Somatom
veterán

Ezek szerint legkésőbb jövő februártól trükk nélkül is lehet majd használni külföldön a Telenor MyTV -t, és a Telekom TV-Go -t?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.