Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atus72


atus72
senior tag

Hát még majd a 16K/32K/...256K...

(#2) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Nekem már az is sokat jelentene, ha a fényerő kicsit több, meg a fókusz nagyjából rendben lenne.
Ameddig a vakító fehér középszürkének jelenik meg, a szemet meg kisírom, mert olyan homályos, mintha másfeles szemüvegben lennék, addig a felbontás nem is annyira érdekes. 🙁

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#3) Astroboy válasza CYBERIA (#2) üzenetére


Astroboy
őstag

A hangerő pedig kevesebb. :K

(#4) #54625216


#54625216
törölt tag

Érdemes lett volna becsempészni egy-két 4K-s és 2K-s filmet is a kínálatba némi felskálázással, sharpennel és 8K filmgrainnel megspékelve, hogy hány ember vette volna észre a különbséget a natív 8K-hoz képest.
Valójában már a 4K is parasztvakítás, a 8K meg már olyan, mint a 16bit 48Hz helyett 512bit 384Hz-es mp3-akat hallgatni.

(#5) Astroboy válasza #54625216 (#4) üzenetére


Astroboy
őstag

KHz-t akartál írni nem?

(#6) Bandit79 válasza #54625216 (#4) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Méret függő, hogy parasztvakítás-e , vagy sem... tv méretekben vakítás ,mondjuk több méteres mozivászonon már lehet látni. Ugyanaz,mint monitoron a FHD.

(#7) farkas63


farkas63
aktív tag

Nálam a 4k is olyan mint a Full HD, nagyon nem tudom megkülönböztetni már őket. :D

(#8) Taranti


Taranti
senior tag

Igazából én már várnám a 8K-t, mert akkor lejjebb menne a jobb 27"-es WQHD monitorok ára, és vennék egyet. (Itt Közép-Kelet Európában... :-D )

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#9) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Jöjjön csak a 8K, de jöhetne a stúdiókba is :D

Sajna elég sok AAA produkció is csak 2K digitális utómunkát kap, valódi 3D meg lehet, már rég nincs is a kínálatban :(

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#10) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Az otthoni átlag max 40-60"-os kijelzőkön, hajj de sok értelme lesz... :D

[ Szerkesztve ]

(#11) ripla


ripla
őstag

Nem veszek 4k-s monitort, mert addigra lesz 8k, de nem veszek 8k-s monitort sem, mert addigra lesz 16k, de azt sem érdemes vennem, mert addigra már a 32k lesz a menő.... úgyhogy inkább nem veszek semmit. :D

[ Szerkesztve ]

(#12) Venyera7


Venyera7
senior tag

Eközben Mo-n még HD-ban sem lehet sok csatornát nézni... Nem mintha igényelném, de na.

(#13) adamssss


adamssss
veterán

Kell a fejlesztes. Moziba kell a 8k. Otthonra boven eleg a 4 de meg sokszor a fhd is.
Legalabb olcsobbak lesznek a 4k keszulekek

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#14) Ren Hoek válasza Bandit79 (#6) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez egy nagy tévhit... Pl a ma elterjedt 55 colos TV-knél már pont, hogy megéri. Ott van a határ, 220 cm alatt nézve már megéri, mert ha FHD a TV onnantól kezdve látod a pixelességét. Ha még játékra, monitorként is használod akkor simán kötelező a 4K, mert különben a csirkehálót bámulod.

(#15) SunMount3r válasza Ren Hoek (#14) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja, játékra "kötelező" a 4K... Ez ki írta elő?

Amúgy csak annyit: bizonyos játékokkal anno 720p-ben toltam egy FHD TV-n és bőven elvoltam vele. Persze FHD-ban jobb, de nem ettől lesz jó vagy élvezhető egy játék.

(#16) #27070592 válasza Ren Hoek (#14) üzenetére


#27070592
törölt tag

Milyen jókat játszottunk annak idején 17 colos crt moncsikon, 800x600on. :) (terrorhorror: 4:3 képarány!!)

Hol voltak még akkor a mai paraméterbuzik, akik pszichiáterhez járnak mert egyelőre nincs 32magos telefonjuk, terabájt memóriával, huszonnégy "kamerával", féjszbúkolásra..

(#17) -=RelakS=- válasza #27070592 (#16) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Fiatal-e vagy?

14"-os monitor, ebből kb 13" a hasznos felület.
Aki még a Doom idején kezdett: 320*200, a későbbiek 640*480. Az akkori videókártyám az 1024*768-at már csak hicolor (16bit szín) módban tudta elérni.
A Voodoo1 nem volt elég fickós az Unreal-hoz, úgyhogy azt 512*384-ben játszottam először végig :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#18) macilaci78 válasza Astroboy (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kell az, hogy bátran finghassak! ;] Na jó, a kólaszürcsölés és zacskózörgés jobban zavar.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#19) Astroboy válasza macilaci78 (#18) üzenetére


Astroboy
őstag

A kajálás/piálás/WC-re rohangálás miatt nem járok már moziba :( erősen ront a filmélményen, amikor fél óra csámcsogás-szürcsölés után kettéböfögi a 13-as sort parasztpista, mert 5 liter kóla után rájött a hugyozhatnék. Visszafelé természetesen ugyanez csak pepitában, és akkor még csak egy emberről beszéltem... :W

A hangerőről: értem én, hogy a sok kütyü/fesztivál miatt mára egy egész generáció halláskárosult lett, de jó hallással sokaknak hidd el kínszenvedés egy túl hangos film. :K

(#20) -=RelakS=- válasza Astroboy (#19) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem tudom, milyen moziba jársz, hála istennek Gödöllőn ez azért nem divat :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#21) #16939776


#16939776
törölt tag

Szerintem az hogy valamit 4x több pixelen látsz még nem lesz szubjektíve jobb a végeredmény, élmény.
Pont az emberek által végzett munka apró hiányosságai fognak még tisztábban látszani, és rombolni az illúziót.

Amikor az első ilyen TV-a boltokba kerül, megnézem, és hagyom hogy a sale-s man zárásig sorolja az előnyeit a 4K-val szemben. :DD

[ Szerkesztve ]

(#22) -=RelakS=- válasza #16939776 (#21) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"Természetfilmben" a hölgy pattanásos/agyonsminkelt bőrére gondolsz pl? :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#23) Ren Hoek válasza SunMount3r (#15) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Félreérthetően írtam.

Ha monitorként használod, ís 1, 1.2 méterről nézed, akkor nyilván 4K kell, és FHD már csirkehálós.

Ettől még én is FHD-ben gamelek, de az öklömnyi FHD pixeleket nem látom, ami már 27 colon is zavaró kb...

(#24) Ren Hoek válasza #27070592 (#16) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Én szerintem vénebb vagyok :)) Commodore 64-el kezdtem kb 6 colos feketefehér Junoszty tévén.
Aztán jött a 286, majd a hiperbrutál Pentium 100... de a régi jó játékok amiket simán előveszek még néha DosBox-on, na azokat nem kárpótolja semmi :K

(...de szó mi szó, lehet paraméterbuzivá váltam...azért na, egy 4K OLED TV HDR módban eléggé oda tud b...szni. Csak egy Ampere kéne alá :D... addig FHD-ben is elmegy simán)

[ Szerkesztve ]

(#25) #16939776 válasza -=RelakS=- (#22) üzenetére


#16939776
törölt tag

Még ennél is van lejjebb: amikor egy rendezett jelenetnél, a totál képen kint marad az energia ital/szelet csomagolása, vagy a használt zsebkendővel púpos szemeteskosár a fal tövében.

(#26) #54625216 válasza Bandit79 (#6) üzenetére


#54625216
törölt tag

Mozivásznon sem lehet látni a 8K-t, mert az optimális látoszöghöz olyan messze kell ülni a vászontól, hogy a pixelek már nem kivehetők.
Persze ha közel ülsz a vászonhoz, akkor jól jöhet az extra felbontás, de ebben az esetben már az optimálistól eltérő körülmények kompenzálásáról és nem általában a képminőség növeléséről beszélünk.
Alapvetően 2K fölött már csak akkor van jelentősége a magasabb felbontásnak, ha a "rerina display" hatást akarják elérni, azaz az erős kontraszthatárokat akarják túlmintavételezéssel finomítani, de ennek a hagyományos mozinál nincs sok értelme.
A 8K-nak mint filmes "delivery" formátumnak szvsz nincs gyakorlati értéke.
Természetesen felvételi formátumként vagy mondjuk 70mm-es celluloid archiváláshoz van, de már most jól látszik a trend, hogy ezt is le fogják nyomni a felhasználók torkán, mint a szintén értelmetlen 4K tvket.

(#27) forgonati válasza Ren Hoek (#24) üzenetére


forgonati
őstag

Azért valljuk be, sok régi játékot már csak az idő szépít meg. Persze voltak jók, amik adták a hangulatot, de voltak amiket sosem játszanék újra. De akkor nem volt nagy választék.

Keelah Se'lai!

(#28) Lacok


Lacok
őstag

"Megrendezték a világ első 8K fesztiválját"

És mekkora tömeget vonzott. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#29) Ren Hoek válasza forgonati (#27) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Egy-két éve kipörgettem a Red Alert 2-őt, X-Com Apocalypse-t, meg talán a Settlers 4-et. Megmondom őszintén, nagyobb flash volt, mint egy modern shooter.

(#30) -=RelakS=- válasza Ren Hoek (#29) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

RA2-ben emlékeim szerint 1024*768 volt a max felbontás. Vajon hogy nézhet ki UHD-n? Kisebb pályán már görgetni is alig kell? :D

Blood 2 miatt morogtam, hogy UHD-n fagy, mintha kellene. Kérdezték, hogy azt a néhány háromszöget miért akarom én UHD-ban nézni? Hát pont azért! Azért, mert nem akarom, hogy a háromszögek oldala cakkozott/homályos legyen, illetve azt akarom, hogy a szoba túloldalán is éles legyen a textúra, ne a 2. Mipmap szinten legyen a nyüves :)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#31) ngyjns válasza -=RelakS=- (#30) üzenetére


ngyjns
tag

Könyörgöm Incubation: Time Is Running Out 8k-ban!!! Androidon is elpötyögnék vele.

(#32) tecsu válasza Astroboy (#5) üzenetére


tecsu
addikt

Tök mindegy. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#33) tecsu válasza -=RelakS=- (#20) üzenetére


tecsu
addikt

Az sem jó, ha túlüvölti a vendégeket a mozi, hogy ne halld a csámcsogást. A hang eleve rossz a legtöbb filmnél.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#34) MeroM válasza farkas63 (#7) üzenetére


MeroM
senior tag

Youtube budapest video, azért van külömbség a fhd 4 k közt

(#35) -=RelakS=- válasza tecsu (#33) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Arra akartam utalni, hogy 1-2 esetet leszámítva erre kultúrált népség jár moziba :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.