Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) Long Man


Long Man
tag

DummyBoy és Mercel :)

Nem vádaskodni szerettem volna a Microsoft ellen csak eszembe jutott az a cikk, amiből idéztem és be is linkeltem.

rudi, az akkumulátoros cikk írója, olyan jól foglalta össze a témát, hogy nem is lehetett volna jobban.

Mivel a firmware is programkód, ezért csak kis különbség van a között, hogy op. rendszer alól vagy a töltési sor valamelyik eleménél (töltő/akku elektronika) korlátozzuk le az "optimális" módra magát a töltés folyamatát.

Nekem csak ott lógott ki a lóláb, hogy egy korábbi "optimális" módot egy új, másik, "még optimálisabb*"-ra módosítanak. Aminek eredményeképpen nem kell hibásnak/alulméretezettnek tekinteni/nyilvánítani az akkumulátort.

Azt, hogy melyikkel tud egy gyártó többet spórolni (software írás vagy alkatrészcsere), továbbra is:
"... rábízom a gondolkodó fórumolvasókra döntést/értelmezést".

Idéznék még egy gondolatsort az akkus cikkből:
"Gyakori kérdés, hogy meddig érdemes tölteni és lemeríteni egy notebookot, hogy akkumulátora a lehető legjobb kondícióban maradjon. Ehhez a szakemberek szerint érdemes a gyártók notebookhoz mellékelt akkumulátorvédő alkalmazását használni. Ez annyit csinál, hogy csak 80% körüli maximális töltést enged az akkunak, és rendszerint nem hagyja 20% alá merülni a telepet. Nyilvánvaló, hogy ezzel elég sokat vesztünk az egy töltéssel elérhető akkumulátoros üzemidőből, de sajnos az élettartamnak és az egy töltésnyi időtartamnak is kedvező beállítás nem létezik."

Innentől, továbbra is az olvasókra bíznám, hogy:

a. már a tervezéskor is meglévő hiba után futnak egy olyan "megoldással", ami nem vezet egy alkatrész, igencsak költséges cseréjéhez
vagy
b. nagyon rendes a support, hogy ennyire gondol a drága gépek vásárlóira

Illetve még egy, talán már inkább filozófiai gondolat:
Alulmértetezik-e a hordozható eszközök jelentős részének az akkumulátorait?

A válaszokért a nyeremény, egy virtuális nyalóka :))

*természetesen az, hogy "még optimálisabb" értelmetlen kifejezés. :U

"A számítógép nem a kívánságainkat teljesíti, hanem az utasításainkat hajtja végre."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.