Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Több dolog:

- Ez az óránkénti kiadott szám nem tűnik soknak. Szerintem nem csökkenne, hanem nőne a sor.
- Úgy tűnik, hogy standard kávéfőzők csinálják a lényeget, eltakarva egy-egy funkció nélküli monitorral, a robotkar csak egy egyszerű robotkar, szóval inkább csak parasztvakítás az egész.
- Egy kávé/tea automata gyártó cég jobbat és gyorsabbat csinálna, olcsóbban, és ha a megfelelő alapanyagokkal töltenék fel, az is hozná ezt a minőséget. Persze az az átlag ember számára csak gépnek nézne ki, nem "robotnak", miközben a kettő pontosan ugyanaz a dolog.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Scalpel válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Scalpel
senior tag

Abszolút így van. Talán a tejhabnál vérezhet el az általad felvázolt full automata. :)
Gondolom humanoid takarít a nap végén ebben a kávézóban is...

(#3) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Elveszik a munkát. :(((

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Hattengelyes robotkar kell hogy elvegye a poharat a kávéautomatából? :U
Népbutítás. Semmivel sem jobb ez, mint egy jobb gépi kávé.

⭐ Stella

(#5) MaUser válasza Scalpel (#2) üzenetére


MaUser
addikt

Ma már ott sem, egy 10-15e€-s Franke olyan habot csinál, amire esélye sincs egy baristának a pár ezer €-s gépekkel. :K

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#6) Béééla


Béééla
őstag

Persze, még kollégistaként találta ki, beszarok :D
Oké hogy vannak olyan rendszerek is, amikkel távolról mondod meg, mit szeretnél inni, és nyomon követi, de ez demónak van. Egy pénzbedobós automata ugyanazt az eredményt adja...

Bélabá

(#7) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Ennel ez sokkal jobb szerintem. Volt szerencsem eloben is kiprobalni :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#8) KBB


KBB
tag

"...a gép pedig nagyjából 10 másodperc alatt elkészíti a feketelevest. A Cafe X óránként 100-120 italt tud produkálni..."

Most akkor mivan?!

(#9) radi8tor válasza KBB (#8) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ki is kell venni azokat a poharakat a gépből. Nem futószalagon kapják az emberek.

⭐ Stella

(#10) Tigerclaw válasza KBB (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A "kávéfőző" gyors, de a "robot" lassú. Teljesen logikátlan a robotkar bevonása az egészbe, csak így látványos, "robotos" és a mutatványért fizetnek extra pénzt a barmok, nem a végeredményért.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) schawo


schawo
titán

Heuréka, legyen kerek a kerék!

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12) Scalpel válasza MaUser (#5) üzenetére


Scalpel
senior tag

Én kérek elnézést! :D

to all:

Nagyon azt érzem, hogy az emberiség már nem tud mit kezdeni magával, ez eddig az adott civilizáció hanyatlását hozta előbb-utóbb...

(#13) lmisi válasza Béééla (#6) üzenetére


lmisi
senior tag

Szerintem ez teljesen jó ötlet, főleg amíg nem nagyon van versenytársa...
Okok:
- A tech Geek-okat megfogja legalábbis elején, de a fiatalok is fogékonyak lehetnek rá.
- A kávé készítésre nincs hatása a robotkarnak, de mint látható 3 profi gépet is ki tud szolgálni. És itt a
lényeg. Ez a gép nem az egyszerű automatákkal akar versenyezni, hanem a kávégép humán combót, azaz
a Shopping Mallban tenyésző kisebb kávés kioszkokat.
- Ennyi kávégéphez minimum kell USA-ban 3 db kiszolgáló minimum. Ez biztos 2000dodó/fő/hó. Szóval ha havi 6000 dodónál olcsobba jön ki a kar nyert ügye van.
- Takarítás nem kell, minek?? A vitrin alig porosodik, ami kell azt meg a KVgép szervizese megcsinálja.
- Óránként 120 adag pedig elég jó, ez percenként 2 kávé. Szerintem egy normál KVgép simán 1 perc felett hozza a darált kapucsínót, menüben bogarászással együtt 2 perc felett.

Szóval kell ez a robotkar, csak a vitrin legyen tuti. Biztos ami biztos.

(#14) Béééla válasza lmisi (#13) üzenetére


Béééla
őstag

Attól még méregdrága techdemó lesz yuppieknak. Lehet olcsóbb mint az egy négyzetméteres kávésbóde, de annak sincs sok értelme. Egy mcdonalds-os bódé-"barista" nem állás.

Bélabá

(#15) hoffman_ válasza radi8tor (#4) üzenetére


hoffman_
nagyúr

látod, mégis megért 100k $ támogatást. hasonlóan konstruktívval kellene előrukkolnunk a fikázás helyett :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16) radi8tor válasza hoffman_ (#15) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát nem tudom mi áll mögötte, de már Rádió 1-en is erről beszéltek (igaz csak felolvasták a hírt).

⭐ Stella

(#17) schawo válasza radi8tor (#16) üzenetére


schawo
titán

Sajtóközlemény, ami érdekesebben hangzik, mint amilyen érdekes valójában.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18) -Skylake- válasza MaUser (#5) üzenetére


-Skylake-
addikt

Akkor mar La Marzocco. A Franke nem kavefozo, csak hasonlit.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#19) gabor7th


gabor7th
addikt

Igazából a vállalkozók tudják, hogy a szép nénik a pult mögött bevétel növekedést generálnak, egy robot talán nem lenne ilyen szempontból elég jó.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#20) gabor7th válasza lezso6 (#3) üzenetére


gabor7th
addikt

És mivel felesleges lesz egy csomó emberi élet majd mást is elvesznek...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#21) gabor7th válasza Béééla (#14) üzenetére


gabor7th
addikt

Ez inkább csak egy kis színes hír.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#22) radi8tor válasza gabor7th (#21) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezeket legközelebb egy hozzászólásba írd! Nem kell mondatonként új hozzászólást írni.

⭐ Stella

(#23) MaUser válasza -Skylake- (#18) üzenetére


MaUser
addikt

Nem ismerem, csak annyit tudok, hogy a német részlegnél kint lévő FM850-es Franke-k messze jobb kávét főznek, mint bármi amit eddig ittam. Beleértve jópár, elvileg híres barista főztjét is. :)

Scalpel: El van nézve, nekem is új volt, hogy "már itt tart a technika". Sajnos nem a konyhámban jöttem erre rá. :DDD

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#24) #54625216


#54625216
törölt tag

Anno, a 80-as évek közepén, amikor a szüleim megvették az első konyhai "robotgépet", gyerekként meg voltam győződve róla, hogy az valami olyan robot lehet, mint a Star Warsban: segít a konyhában, stb. Vagy legalább egy robotkar, ami felveri a tojáshabot. Nagy csalódás volt, amikor megláttam, hogy az csak egy sima motor, amire habverőt akasztottak. Szerintem ezt az ötletet is valami hasonló élmény ihlethette. :DD

[ Szerkesztve ]

(#25) #06658560 válasza lmisi (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Fajtája válogatja, egy jó kávéfőzővel simán lehet egy óra alatt egy embernek ennyi kávét csinálni. A menüben bogarászás miért az elkészítési időbe számít?
Porosodni eléggé porosodik egy bolt is. A gépeket pedig el kell takarítani így is, úgy is.

(#26) VIC20


VIC20
őstag

Hülye kínai! Fogalma sincs, mi az, hogy kávéfogyasztási kultúra, mi az, hogy kávéházi hangulat. Eh!

(#27) schawo válasza VIC20 (#26) üzenetére


schawo
titán

ennyi

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28) kymera válasza VIC20 (#26) üzenetére


kymera
senior tag

Ez igaz :) + az "Old School" kávézóban lehet igazán csajozni - de egy robotkávézóban ......

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#29) VIC20 válasza kymera (#28) üzenetére


VIC20
őstag

Robotkávézóban robotcsaj... [link]

(#30) TomMusic


TomMusic
őstag

Ez egy drága kávéautomata.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.