Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Magnum_


Magnum_
nagyúr

fém vagy műanyag a hátlap?

I humbly and respectfully decline™

(#2) David75


David75
őstag

Autofókuszal már majdnem jó vétel lenne de ennyiért wave-et is kapok...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#3) plus44 válasza Magnum_ (#1) üzenetére


plus44
veterán

Korábbi hírek szerint fém.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#4) Maxentius


Maxentius
addikt

Ja, 72k... ahogy az N8 is ~100k-ra volt saccolva, lett belőle 155k. Ez is kb. 120k felett fog nálunk kezdeni...

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Akkor lenne jó vétel, ha jó magyar adóval ennyibe kerülne. De ha még erre az összegre ráugrik a magyar cucc, úgy már nem túl nyerő. :N

(#6) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Nagyon szép telefon. Ha majd valaki nem tör a csúcsra (N8) és a zsebe sem túl engedékeny, ezzel is feszíthet. Elszomorító az autófókusz hiánya. HDMI nélkül ellenben meg lehet élni. GSM Arena osztályozása szerint majdnem ott van, mint nagy testvére (igaz, hogy alig egytized szavazat alapján).

[ Szerkesztve ]

(#7) Morden24


Morden24
nagyúr

Gyenge hardver, nem a legjobb OS, viszont az tény, hogy az utóbbi időben végre egy valóban szép érintős Nokia - nagyon kellemes formavilága és megjelenése van. Ha még ráadásul fémet használnak a hátlaphoz és az összerakás sem a nyeklő-csukló, recsegős fajta, akkor igen jó kis gép :K

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#8) Maxentius válasza hemaka (#5) üzenetére


Maxentius
addikt

Ha 2 GB helyett 8 GB-os kártyát adnának hozzá, és 80k körül kezdene, a "legjobb vétel" címet megkaphatná...

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#9) David75 válasza Maxentius (#8) üzenetére


David75
őstag

Ha nem lenne ugyan ennyiért samsung wave...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#10) Misály válasza David75 (#9) üzenetére


Misály
addikt

...amire olyan támogatás van hogy bekakálsz...

(#11) David75 válasza Misály (#10) üzenetére


David75
őstag

Fog ez még változni,rengeteg pénzt beleöl a samsung

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#12) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Szóval...válaszok:
-a hátlap fém. Már csak onnan is tudom,hogy egy hete gyártjuk a telefont.
-gyenge hardver.....talán elôbb olvasd el a hasonló hardverrel szerelt telefonok tesztjeit (pl. itt a Mobilarénán, aztán ítélkezz-a symbian meghajtásához nem feltétlenül szükségez atomerômû )
-Samsung wave-rôl érdemben nem tudok nyilatkozni, de ha ott is olyan a terméktámogatás, mint a galaxy s-nél, akkor az is meg van aszva....

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#13) Morden24 válasza hülyegyerek (#12) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem, de ez egyben az alkalmazásokat is korlátozza, másrészt kiiktatja az esélyét bármilyen későbbi fejlődési lehetőségnek - igaz, a Nokiánál nem is szokás OS-upgradet adni.

Sectumsempra - For Enemies

(#14) peugeotmate válasza Morden24 (#13) üzenetére


peugeotmate
őstag

Eddig nem volt szokás, de mostantól OS upgradeket is kiad a Nokia, ergo nem lesz külön Symbian 4 hanem a Symbian 3-at használó készülékek is már megkapják azokat a frissítéseket, amiket a 4-be raktak volna bele. Azt meg majd meglátjuk, hogy a hardvere bírni fogja-e. De szerintem nem kéne itt a fikánc szerepét játszanod és mindene belekötnöd... :(((

meg

(#15) hülyegyerek válasza Morden24 (#13) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Most lett bejelentve,hogy a symbianból már nem lesznek generációváltások, tehát apránként lehet majd frissíteni a rendszert, mint az Androidnál. Azt majd meglátjuk ,hogy mire lesz elég a későbbi OS-verzióknál ez a hw.

Amúgy élőben rohadt jól néz ki a teló ,nekem jobban tetszik ,mint a C7. Örömteli ,hogy tényleg elkezdtek dolgozni a formatervezői részlegnél (és nem mi keressük meg a fizetésüket azoknak a naplopó mocskoknak :) ) ,meg az is hogy végre nomális anyagokat használhatunk az összeszerelésnél.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#16) Morden24 válasza peugeotmate (#14) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem fikázom, pont azt mondtam, hogy végre egy Nokia, ami kifejezetten szimpatikus. Ugyanezt sajnos a Symbianról annyira nem tudom elmondani (nyilván ez csak egy saját vélemény), a hardverben szintén nem látok túlzott tartalékokat, a supporttal meg - szerintem jó okkal - mindig elég óvatos vagyok, természetesen nem csak a Nokia okén.

Sectumsempra - For Enemies

(#17) Magnum_ válasza plus44 (#3) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszi! így még lehet, hogy talán érdekelni is fog :B

hülyegyerek: és eddig korrektnek tűnik a telefon?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#18) Misály válasza David75 (#11) üzenetére


Misály
addikt

Ja nyilván, persze ok. De attól még jelenleg a wave nem versenyezhet szolgáltatások terén. Ebből a szempontból a C6-01 a nyerő. És lássuk be, többen bebizonyították, hogy ez a fontosabb. Wave meg kuka.

(#19) keIdor válasza Misály (#18) üzenetére


keIdor
titán

Egyelőre a Bada gyenge alkalmazásokban. Nem ellenfél se az Androidnak, sem a WP7-nek sem a Symbiannak egyelőre, hiába szebb.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20) Lord Zero


Lord Zero
addikt

kár, h a bwin.com-on nem lehet fogadni arra, hogy egy akármilyen (bármilyen) új telefon bejelentésekor hány perc múlva jelennek meg a ha lenne benne ez..., ha nem lenne benne az..., ha volna hozzá amaz... jellegű pr-hozzáértők.
hiába nah, magyarországot nem könnyű kielégíteni... ; ]]

más:
jó-jó, h szállítják, de hol maradnak az N8-nál bevezetett szokás szerinti kamionos/raktáros képek? :DDD

nem, mindegy

(#21) hülyegyerek válasza Magnum_ (#17) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Külsőre nagyon jó ,összeszerelés után nem recseg-ropog ,a rendszer meg a megszokott... (egy-két fícsört leszámítva)
Mivel már áttértem Androidra,ezért nem tudnám megmondani,hogy pontosan miben változott a rendszer ,de ha maradtam volna a symbiannál ,tuti ez lenne az 5800 utódja nálam.
Amúgy a kijelzője is nagyságrendekkel jobb ,mint a régi n97-5800-x6-generációs telóknak.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#22) kp78 válasza hülyegyerek (#21) üzenetére


kp78
addikt

Én is szemezek vele, mint 5800 utód, de a fixfókuszos kamera kicsit kedvem szegi. :U

(#23) toldy


toldy
őstag

Tesztet-Tesztet !!

Foglalkoztat a készülék főleg ha valóban ilyen árban jön akkor szerintem beválalom. Lassan cserélni kéne az 5800at n8-ra meg c7re sajna nem telik.

kp78: Elvileg ugyan az a kamera van benne mint c7-be arról meg van ma teszt, macro hiánya kicsit fájó, de amire nekem pl kellene arra telegendő az a minőség amit produkál.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#24) Kumite válasza Maxentius (#4) üzenetére


Kumite
aktív tag

3 online gsm boltban néztem meg az árát, 2-ben 130 alatt volt az ára. Az, hogy mennyivel indul, az egy dolog, de ennyi idő alatt sokat esett.
Ráadásul ez nem indulhat 120nál, mivel a C7 indult annyiról. Kiadás után pár hét alatt simán leesik kb 80-ra, szolgáltatónál talán még tovább.

(#25) Brutális eb


Brutális eb
addikt

60 környékén remek vétel lesz annak aki együtt tud élni a "szimbi" őskövülettel. ;]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#26) hülyegyerek válasza kp78 (#22) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Na igen,az elég nagy szégyen a Nokiának. Látom magam előtt ,ahogy valami hozzá nem értő ,de magyarázni tudó manager-balfék nagy csinnadratta közepette bebeszéli a felsővezetésnek,hogy mennyire jó az a fixfókusz.....Csak azt elfelejti közölni,hogy a nagybátyja cége gyártja ezeket a modulokat.
Viva la nagymagyar valóság worldwide.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#27) Magnum_ válasza Brutális eb (#25) üzenetére


Magnum_
nagyúr

megmondom öszintén, igy kapásból többet nem is adnék érte.

I humbly and respectfully decline™

(#28) Danny750 válasza Magnum_ (#27) üzenetére


Danny750
őstag

Azért az vicces, hogy kb fele annyiba fog kerűlni ,mint az n8!!
Lényegében csak kamerában gyengébb!! Eddig N8 és wave között filóztem ,de most c6-01 és wave maradt!!(árban kb egál) Talán inkább a Nokiát választanám mivel jobban bővíthető még a symbian és ugye van rá ingyen navi!! :K Csak így tovább végre normális telefonokat ad ki a Nokia! :R A párszáz forintos af-et azért nemkéne lespórolni ,már egy 30k feletti telefonról sem szerintem!

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#29) Mic ACE


Mic ACE
aktív tag

A csomagolás tetszik... Ennyi. Egyelőre maradok az androidos platform híve. :U

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#30) hülyegyerek válasza Danny750 (#28) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Kijelzőméret, kevesebb ram ,nem full fémház ,nincs hdmi. Tovább is van ,mondjam még ? :)

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#31) Danny750 válasza hülyegyerek (#30) üzenetére


Danny750
őstag

Azért írtam elé ,hogy lényegében!!! És szted az a plusz megéri majdnem a dupláját!??? :F
Viszont ez kisebb helyen elfér a zsebben ,jobb bennt az amoled(szebb fekete), kicsit szebb a képe mivel kisebb méreten ugyanannyi pixel! Sok felhaszálónak ez a tudás bőven elég és így nemkell egy 120k-s c7-et vagy egy 150k-s n8-at vennie!! ;)
Gondolom a tovább is van mondjam még az kimerül a xenon vakuban!!XD
(meg erre nembiztos ,hogy lehet csatlakoztatni egeret meg stb-t, bár sztem csak egy kábel kellene)

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#32) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

fixfókusz:

Fixfókusz - EDOF

Life is shor...

(#33) Karma


Karma
félisten

Ha valaki rá tud tenyerelni egy ilyen C6-01-re, próbálja már ki rajta a multitouchot légyszi! Egymásnak ellentmondó információkat találtam róla eddig. (ClearPad 3000 vs. T1021)

Meg persze az is lehet, hogy én értem félre a nomenclatúrát. Mindenesetre a Synaptics oldala szerint a 3000-es széria már normális MT-képes panel (nem csak kettő), a T1021 meg az a csoki, ami a Legendben és az N8-ban van. Érdekes na.

Itt van a teszt-tool.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#34) hülyegyerek válasza Danny750 (#31) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Szerintem egy nokia sem ér meg 120k-t jelenleg. Annyiért már galaxy s-t lehet venni, ami kb. 100000x jobban használható. Ez a magánvéleményem, úgyhogy flémet kérem mellőzni.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#35) chabusch válasza hülyegyerek (#34) üzenetére


chabusch
tag

Ha van értelme a kérdésnek, a belső folyamatokra jobban rálátóként időben mennyire saccolod, mire kijön az első olyan teló, ami az új management által gatyába rázott fejlesztés eredménye? Ezt csak azért kérdem, mert osztom a véleményed jelenlegi kínálatról, azonban maradnék a Nokiánál, ha belátható időn belül kijönne egy versenyképes teló a felső/felső-közép kategóriában.

(#36) hülyegyerek válasza chabusch (#35) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Szerintem így ,hogy nem lesznek már külön generációk a symbianban (mivel már a mostani c6-c7-c8-n8 széria is frissíthető lesz az új dolgokra ) ,simán megveheted akármelyiket is ,tuti lesz támogatása a jövőben is. A gatyábarázás igazából csak egy kisebb szemléletváltás volt,aminek a fő eredménye ez a frissíthetőség , meg talán az ,hogy végre minőségi anyagokból rakjuk össze a telefonokat .
Ha nem ódzkodsz a symbiantól ,szerintem már most megveheted akármelyik új szériás telót ,nem fogsz csalódni. Mondjuk az elkövetkező frissítésekre tekintettel olyan típust vennék ,amiben több ram van,pl.a c7, csak várni kell ,amíg elmúlik az újdonság varázsa ,és 100k alá megy az ára.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#37) Sebhelyes válasza hülyegyerek (#36) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Symbian is dead.

(#38) hülyegyerek válasza Sebhelyes (#37) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Szerintem meg ne legyél ennyire nagy jóstehetség.....Én sem symet használok ,de ha végre nekilátnak kipofozni ,még egy user friendly rendszert is összehozhatnak belőle. Én csak drukkolni tudok ,mivel jópárezer magyarországi munkahely múlik a Nokia üzleti sikerein .

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#39) virkir válasza hülyegyerek (#34) üzenetére


virkir
veterán

Hát... (tudom, háttal nem kezdünk mondatot csak mellel) a topkjában megejtett 87 hozzászólásaidba beleolvasva nem kicsit szopóág az a telefon különösen a 18.-án megejtett volt gyönyörű.
Ma üzemidőre kerestem a SGS-ről és leginkább a rom buherálásról szólt az egész.
Azért ez még az 5800-nál sem volt ennyire szükségszerű legalábbis átlagos nem kocka használat mellett.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#40) Real93


Real93
aktív tag

Jó lenne, ha fél év alatt lemenne 60k-ra, akkor lehet hogy vennék egyet:)

(#41) saiyajin válasza hülyegyerek (#36) üzenetére


saiyajin
senior tag

C7, N8 mind 256MB rammal jön. Ezt se értem miért spórolnak vele főleg, hogy bőven jól jönne mindegyik készülékben.
A fix fokuszos kamera meg felfoghatatlan. Nem sokat fotózok én se, de akkor is főleg közeli dolgokat. Kár pedig ez a teló tényleg nagyon jól néz ki, és egy idő után talán az ára is kedvező lesz.

Azt meg tudja mondani valaki inditás után mennyit foglal az új symbian a ramból?? E72-n és az 5800-án is marad kemény 40-50MB a 128-ból.

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#42) Magnum_ válasza Danny750 (#28) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jó, persze, mondjuk engem a kamera része nem is érdekel, csak legyen korrekt fém ház. 6hónapot ellennék vele, jelen állás szerint. azátn majd kiderül, mibe fo kerülni.

I humbly and respectfully decline™

(#43) hülyegyerek válasza virkir (#39) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Örülök ,hogy van aki részletesen átnézi az itteni tevékenységemet :)
Amúgy az a hsz egy nem hivatalos romról szól,és a problémáiról ,amit főleg az én hebehurgyaságom okozott (romfrissítés után véletlenül visszaállítottam a rendszerbeállításokat ,és mivel 2.1-es androidról álltam át 2.2-re ,ezért különösen sok problémát okozott ) . Olvasd el azt ,amit pár napja írtam....pontosan leírom benne,hogy szinte tökéletes a Galaxy ,és gyári rommal is az volt. Egyedül az én hülye kíváncsiskodásomnak tudható be,hogy általában mindig felpakolom minden telóra a legfrissebb fw-t.
Amúgy az egész téma teljes mértékben off ,úgyhogy szerintem ne itt vitassuk ezt meg.
Ja ,és igen . 5800-val sem volt sok problémám ,egyedül az ,hogy nem tud annyit ,mint a jelenlegi. Olyan ,mintha Trabantból ülne át az ember Ferrariba....

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#44) virkir válasza hülyegyerek (#43) üzenetére


virkir
veterán

Pusztán kíváncsiság volt mert napközben kerestem az üzemidőre és akkor láttam meg egy hozzászólásodat.
Most egy jó ideje olvasgatom a galaxy 3 topikot és egyre inkább az a meglátásom, hogy annyira azért nem öröm bódottág az android meg a samsung sem.
Kacérkodok a gondolattal, hogy beengedek a családba egy androidot de valahogy nem fog meg igazán, inkább megvárom a c6-01-et.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#45) ClioRS válasza saiyajin (#41) üzenetére


ClioRS
őstag

Fordítsuk meg a dolgot. Miért is nem elég a 256 mega? A szabad RAM 120-130 körül mozog, de ha mutatsz egy olyan programot, aminek ez nem elég, akkor azt mondom, igazad van. Ugyanez igaz az ARM11-es procira is. Minek nagyobb, ha ezzel is jó a telefon. Persze, lehetne erősebb, de ugye akkor meg az lenne, mint a Galaxy S-nél, meg a többi hasonló hardverű telónál, hogy 1 nap készenlét, oszt' jónapot.
Szóval értem, lehet itt dobálózni ilyen dolgokkal, de azért nézzük a másik oldalát is, valamit valamiért. Annyival nem lassabb a teló, mint anno volt az N97 a többi telefon mellett, sőt, közel van a konkurenciához, csak 1 nappal többet bír. Ez sem utolsó szempont (nálam).
Most lehet mutogatni rám, valóban Nokia fan vagyok, de nem ezért mondom, a többi telefonra is ezt mondanám.
Feleslegesen tolják felfele a Mhz-eket, dobálják bele az eszméletlen mennyiségű RAM-ot (Barátnőm netbookjában van 1 giga, és elég neki bőven, akkor egy telefonba miért is ne lenne?), a fogyasztás szépen nő, a telefon meg kicsit aktívabb használat mellett nem megy el 1 napot.

A kamerában viszont egyetértek.

(#46) hülyegyerek válasza ClioRS (#45) üzenetére


hülyegyerek
addikt

No azért inkább 3-4 nap a galaxy készenléte....

virkir: Márpedig öröm és bódottág egy symbian után , elhiheted. Mondjuk ha kipróbálnád , feleslegessé válna a topikbanbújkálás .

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#47) AMD Power válasza Magnum_ (#1) üzenetére


AMD Power
titán

A hátlap szerintem műanyag.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#48) Karma válasza ClioRS (#45) üzenetére


Karma
félisten

Az ARM11 processzor csak valami beragadt keszlet lehet, racionalis ok nem nagyon van mogotte, foleg hogy most is el lehet gondolkoztatni a rendszert, pedig meg hol van a Qt-os vilag?... De ezt mar sokszor irtam.

A RAM viszont egy gyakorlati problemat is jelent: a nagyobb RAM tobb feluletet foglal, nomeg DRAM leven tobbet is fogyaszt (ez a normalis CPU-ra nem jelentheto ki kerekperec, hiszen jobb energiagazdalkodas es skalazas van bennuk).

Masreszrol a Symbian gyakorlati korlatai mellett nincs szukseg az 512 MB-ra szerintem se.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#49) Fancy-boy válasza AMD Power (#47) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ajánlom :

[link]

(#50) Gabor113 válasza hülyegyerek (#36) üzenetére


Gabor113
tag

Ti gyártjátok egyébként mind a hármat itt hazánkban? :)

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.