Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bala11


Bala11
csendes tag

https://www.alza.hu/intel-core-i9-10900k-d5813510.htm
https://www.guru3d.com/articles-pages/intel-core-i9-10900k-processor-review,1.html

(#2) smc válasza Bala11 (#1) üzenetére


smc
addikt

[link]
[link]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#3) --ka válasza smc (#2) üzenetére


--ka
senior tag

Intel Core i9-10900K az Alza kínálatában.
A guru3D bemutatója.
:D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#4) Bandit79


Bandit79
aktív tag

...és megint eljutottunk oda,hogy ennyi magnál már megint a MHz a tényező játékokban, hiába lesz még 2-4-6 mag , a freki a király :). Szóval Intel viszi a játékokat.

(#5) Sanchez638 válasza Bandit79 (#4) üzenetére


Sanchez638
addikt

Áhh nem is szól bele semmilyen optimizáció, amit egy készpénzel finomítanak..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#6) Silεncε válasza Bandit79 (#4) üzenetére


Silεncε
őstag

Csak nehogy kapjon megint 1-2 patchet... :U

(#7) Fex válasza Bandit79 (#4) üzenetére


Fex
tag

Még jó, hogy nem a teljesítmény/fogyasztást linkelted, mert az lett volna igazán ütős! :D
Szerintem kicsit korai ezt kijelenteni, de ez már kellett mint egy falat kenyér...

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

(#8) Bandit79 válasza Sanchez638 (#5) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Miért kellene ezt pénzelni, szín tiszta matek..
Ez most neked fáj ,vagy mi bajod van ,hogy rögtön megy a persze lefizette rossz duma.gyerekes...
Lehetetlen ,hogy egy "gyorsabb" cpu nyerjen ,vagy mi a hihetetlen? Szerinted lefizették az összes játékfejlesztőt? :D

(#6) Silεncε akkor olcsóbb lesz neked a kenyér ? :)
Nem tudtam,hogy ez ilyen lenyelhetetlen .. micsoda reakciók.. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) wolfman


wolfman
veterán

Hogy lehet ugyan annyi a TDPje egy 10/8/6 magos (20/16/12MB cache) processzornak? Itt azért adhattak volna valami arányaiban kevesebb értéket nekik, vagy ez így hasraütésre megy?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#10) r92king


r92king
tag

A 10900K ugyan az, mint az AMD csinált FX 9590 néven. Kisajtoltak mindent, nem nézve a fogyasztást és a melegedést. Ára is elég szép ;] . Nem baj elmondhatják BEST GAMING CPU EVER :C

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#11) Raysen623 válasza Bandit79 (#4) üzenetére


Raysen623
addikt

Minden attól függ megér e neked 70 ezer forint különbséget és felárat 3-23% különbség, ami szoftveresen még korrigálható. Nekem nem ér meg, neked meg úgy tűnik csak ez számít mint elsőszámú önjelölt FPS huszárnak.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#12) Lacika112 válasza Bandit79 (#4) üzenetére


Lacika112
aktív tag

on: bekapcsolt ht-vel ez egy átjáróház, ha kikapcsolod az előző gen is sebesebb.... ez megint egy erőlködés ahogy látom.

off:
AZTA!!!! dupla fogyasztásból, dupla melegedésből, dupla áron 5-10% előnye van az intelnek friss foglalattal! hőmérséklet képed is van hozzá? fogyasztás?..... valahogy úgy érzem azt nem fogod idelinkelni :C

Mindjárt eldobom az agyam, biztonsági szoftveres javítások gondolom nincsenek a mérésbe mert egy igazi gémöööört az nem izgatja :R amúgy öröm látni hogy intelék utól érték és egy picit meg is előzték néhány játékba az egy évvel ezelőtt kiadott procikat :DD

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#13) headhunter válasza Bala11 (#1) üzenetére


headhunter
addikt

(#14) Busterftw válasza r92king (#10) üzenetére


Busterftw
veterán

A melegedest azert atgondolnam. Alacsonyabb hofokok mint a 9. szeria.

[ Szerkesztve ]

(#15) r92king válasza Busterftw (#14) üzenetére


r92king
tag

Megnéznék egy olyat is ahol a 9-es széria értiékei is ott vannak 360 AIO-val MCE nélkül. Nézd itt alapon akkora a MAX TEMP mint az OC-zot 9 szériának. Minden tiszteletem Linusnak, de néha mond ő is hülyeséget.

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#16) sittes79


sittes79
addikt

1440p Ben 3600 hoz képest amit 150 eur vettem új i5 tud +7-15 fps t bárhogy számolom nem jön ki a matek, 300 eur az i5 wtf?

(#17) hallador válasza Lacika112 (#12) üzenetére


hallador
addikt

Jó látni, hogy szakmai alapon sikerült ismét hozzászólni valamihez. a vPro tudod platform emlékszel még amikor azért szoktatok sírni mert szegény amd-nek ilyenje nincs. Mert jajjjjj nincs pénz ilyenre.
A lényeg itt a vPro.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#18) Darmol válasza hallador (#17) üzenetére


Darmol
senior tag

Sajnálatos módon a mondandója lényegi részével egyet kell értsek.
A cikkben a hír nem a 10900K jelzésű túlárazott vízforraló balekoknak, hanem a vPro funkciók új generációban való megjelenése.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#19) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ebben még mindig a fos 620-as IGP van, eddig az Ice Lake az egyetlen amiben valami normálisabbal próbálkoztak. Úgy látszik túl jó lett, ezért inkább visszafordultak a bevált szar felé, az jobban illik a 10 nm-es szerencsétlenkedésük mellé.

(#20) Dr. Akula válasza Bandit79 (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Feltéve hogy akad a világon bárki, aki egy 2080Ti-vel fullHD-ra lebutítva akar játszani, és nem 4K-ban, ahogy a 21. században már elvárás.

(#21) Dr. Akula válasza Silεncε (#6) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez meg a másik fele, valószínűleg az ilyen teszteknél ezek a patchek se kerülnek telepítésre, míg otthon meg igen, aztán csodálkozik a júzer hogy miért nem annyi az fps.

(#22) Dr. Akula válasza wolfman (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az egy fogyasztási keret (egész pontosan hőleadási, de az nagyjából ugyanaz). A gyengébb proci nyilván nem fogyaszt annyit, viszont tovább bírja throttling nélkül. A kategória tetején meg lehet hogy 2 perc után visszavesz a csodás órajelekből, de legalább rá lehetett írni a dobozra hogy X GHz.

[ Szerkesztve ]

(#23) #07746304


#07746304
törölt tag

Majd ha 14 nm-ről átállnak mint az AMD 7-re veszek új CPU-t. Ebből is látszik, hogy az Intel vonal nekem egyébként bejött. A harmadik Intel CPU-m, kezdtem egy 6600K-val, aztán lett mellette egy 7100U-s laptop, és a 6600K-t a 7700K váltotta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.