Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jeanne d'Arc

Nekem a sima 6 befagyogat, remelem megoldja a frissítés.

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#2) Lord Sidious


Lord Sidious
senior tag

Sziasztok!

Tapasztalatok i6-ra, i5-re, i4S-re, iPad minire?

(#3) persil


persil
nagyúr

Esküszöm, hogy egy 200 ezer forintos apple terméknél ez a legfontosabb:
"Több mint 150 új emojikarakter, valamint a Unicode 7.0 és 8.0 szabványú emojik teljes támogatása"

-.-

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#4) Lord Sidious válasza persil (#3) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

... Igen gondolhatod ezek a legfontosabb feature-ok amik belekerultek... Azert a full bug fix log es a change log baromi hosszu, de az 1.0-as felhasznalokkal minek kozoljek. Nekik tenyleg kb. a 150 emoji meg a farokkal homokba amobazas lehetosege a fontos. :)

(#5) petipetya


petipetya
nagyúr

Azt hittem, hogy egy alsókategóriás Samsung hibajavítását olvasom.

"Kijavít egy problémát, amely miatt néhány üzenet nem jelenik meg a Mail keresési találataiban"
Ez biztosan kellemetlen helyzetbe kevert néhány felhasználót...

Meghalt Jobs, oda az igazság.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#6) Lord Sidious válasza petipetya (#5) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Ez a hiba hozzaadott Exchange, gmail, hotmail fiokoknal nem volt meg. Legalabbis en nem tapasztaltam, bekapcsolt spotlights mellett. Viszont baratnom freemail fiokjanal, ami integralt szintem nem hozzaadhato fiok, hanem egyeb kategoriakent kezelt, mar voltak ilyen gebaszok.

(#7) petipetya válasza Lord Sidious (#6) üzenetére


petipetya
nagyúr

Értem. Ez esetben lehetett volna részletesebb is a cikk, mivel így némelyik bug túlságosan is fel van nagyítva a valósághoz képest. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#8) Legendd válasza petipetya (#7) üzenetére


Legendd
senior tag

Mit tegyek, ez a hivatalos lista, ezeket írja ki az összes eszköz :) tesztelni nem tudom mind, nincs szifonom :)

Alea iacta est!

(#9) petipetya válasza Legendd (#8) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem van szifinom, hiszen valahogy el kell készíteni a fröccsöt a hétvégi ebédhez. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#10) Oliverda válasza petipetya (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerinted... Botrányos volt a 9.0.2.

Lock screenen lefagyó óra, erősen lagoló zenelejátszás, wallet hiba, stb. A 6-os verzió óta használok iOS-t, de én nem emlékszem ennyire bugos verzióra.:(

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11) csababarca


csababarca
őstag

"A Live Photos érzékeli, Ön mikor emeli fel vagy engedi le az iPhone-ját, így a Live Photos nem fogja rögzíteni ezeket a mozdulatokat"

ez mi az istent jelent? :D

Egyébként külső változást fog hozni majd valamikor,mondjuk a 10-es ios? Nem mintha bajom lenne a mostanival...

Nekem az akkut nagyon szívja valami iphone 6-nál...viszont megláttam,hogy a Runkeeper dolgozik rengeteget a háttétben, kilőttem, remélem javul a helyzet.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#12) Dave46


Dave46
tag

Felraktam a régi 4S-re, mintha egy picit kevesebbet gondolkodna app váltáskor, de lehet, hogy csak placebo hatás. Előbb-utóbb majd lesz valaki, aki leméregeti a különbséget youtube-on.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#13) Touch-ko válasza Oliverda (#10) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nekem az elso iPhone OS verzio az 1.0.1 volt es szerintem a legrosszabb a 7-es verzio volt. Ott is inkabb azert mert baromira lelassitotta az iPhone-okat illetve minde iPad-et, tovabba az usemido is durvan lecsokkent.

Erdekes, hogy a 9-es Beta verzioi nalam sokkal jobbak voltak, mint a vegleges 9.0 😃

(#14) Touch-ko válasza csababarca (#11) üzenetére


Touch-ko
őstag

A live photo hibajavitas szerintem a kovetkezo:
Minden fenykep live fotokent is funkcional.

Ha a telefon kamera app-jat elinditod, es felemeled a telefont, hogy kepet keszits, (mikozben fut a kamera app)
akkor a Live Photos, mar a mozdulatot is rogzithette nehany esetben.
Ugyanez volt a foto keszitese utan, mikor leengedtuk a kezunket.

Bar valoszinuleg ez sem minden 6S-nel jelentkezik, amit en hasznaltam, annal nem volt ilyen problema.

(#15) ben5001 válasza csababarca (#11) üzenetére


ben5001
tag

A Live Photos úgy működik, hogy a kép előtt és után 2-2 mp-et (ha jól tudom) filmként rögzít. Alapvetően jópofa szolgáltatás, de - szerintem - hosszú távon a "fotósabb lelkű" embereket az őrületbe kergeti. Mert hogy nem akkor készül a fotó, amikor exponálok, hanem valamivel később.
Olyan ez, mint a korai pocket digitális gépeknél: exponált az ember, a gép meg tett-vett még egy kicsit (fókuszált, fényt mért, stb.stb.), majd 1-2 mp múlva "lőtte a képet". Csak addigra a "téma" már esetleg sehol nem volt.

(#16) Oliverda válasza Touch-ko (#13) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt taktikusan kihagytam. A 7.0.5 volt az első abból a sorozatból ami felment.

A következő főverzióból biztos nem teszem fel az x.1-nél korábbiakat...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) csababarca válasza ben5001 (#15) üzenetére


csababarca
őstag

És amit így rögzít azt meg lehet nézni? vagy ezt hol kell aktiválni?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#18) Lord Sidious válasza Oliverda (#10) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Igen az iOS 6 volt a legstabilabb :) i4S-el vissza is megyek rá sztem, Cydiával :D
A legrosszabb az iOS 7 nyitása volt bug szinten szvsz. Üzemidő, rendszer sebesség is látványosan csökkent az eszközökön. iOS 9 startja sem volt egy leányálom... i6-om kicsit megrottyant tőle. :D akadozás, döcögés a zene appba, stb... érdekes a béták sokkal stabilabbak voltak. Külön nagy fekete pont az Applenek, mert a "két ujjas cursor" funkciót kiszedte a iPhone-okból, kivéve a i6S... ááá, miért??? miért robbantottátok fel???!!!!! :D iPaden is végre valahára megjelent, hasznos és jól működik, de iPhone-on is elviselném... :D még egy 3,5"-os i4S-en is látnám értelmét.

[ Szerkesztve ]

(#19) Oliverda válasza Lord Sidious (#18) üzenetére


Oliverda
félisten

"a "két ujjas cursor" funkció"

Mire gondolsz?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20) Lord Sidious válasza Oliverda (#19) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Trackpednek hívják :D (két ujjas cursor LOL :DD ezt megaszontam) :D

így működik

(#21) pikszel válasza csababarca (#11) üzenetére


pikszel
őstag

Azt, hogy nem fogja felvenni a cipőt, eltaposott csupaszcsigát esetleg fedetlenül hagyott nemi szervet... :DDD

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#22) hericstamas válasza Lord Sidious (#20) üzenetére


hericstamas
tag

Mert a bétában benne volt? Nagy kár érte, ipaden a legjobb újítás.

[ Szerkesztve ]

Az is demokrácia amikor két farkas és egy bárány szavaznak, hogy mi legyen a vacsora. :-)

(#23) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ezt már nem mertem felrakni iPad 2-re. Elég szenvedni a 8-assal, nem kell még egy amitől még lassabb lesz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) Oliverda válasza Tigerclaw (#23) üzenetére


Oliverda
félisten

A 9 bizonyos esetekben gyorsabb mint a 8:[link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25) Lord Sidious válasza hericstamas (#22) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Igen, benne volt és nem is értem miért kellett kikukázni... igen nyomni kell az i6S-t a piacon, de ezekkel a húzásokkal egyre jobban kezd tele lenni a hócipőm... :(((

iPhone 6-on

iPhone 5-ön itt a videó vége felé mutatják be a jegyzetek appban használva.

[ Szerkesztve ]

(#26) nord_ válasza Touch-ko (#13) üzenetére


nord_
veterán

Ne feledd a 3.0-t, ami szinte kicsinálta a 3G-t... na, azóta nincs olyan frissítés, aminek ne örülnék. :)

(#27) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

i6+on érezhetően javult a helyzet,billentyűzet is végre normális sebességgel dolgozik,valamint megszüntek az apró lagok.Várható volt hogy gyorsan kidobják mert 9.0.2 tényleg botrány volt.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#28) Lord Sidious válasza *Mukeey* (#27) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Ennek örülök :) akkor dobom is fel i6-ra.

Valakinek esetleg tapasztalat i5-ön, i4S-en és iPad minin?

(#29) Ádám16


Ádám16
addikt

5S-en majd valaki írjon már véleményt, mennyit javultak a dolgok. :R

(#30) Touch-ko válasza *Mukeey* (#27) üzenetére


Touch-ko
őstag

`i6+on érezhetően javult a helyzet,billentyűzet is végre normális sebességgel dolgozik,valamint megszüntek az apró lagok.`

-Ezt meg tudom erositeni. Gyorsabb lett az iPhone6

(#31) Touch-ko válasza nord_ (#26) üzenetére


Touch-ko
őstag

`Ne feledd a 3.0-t, ami szinte kicsinálta a 3G-t... `

-Anno iPhone 3G-t hsznaltam. Szerintem az iOS4-re gondolsz. Az iPhone4 elerkezesevel az iOS4 tette tonkre a 3G-t. Az iOS3 rendese futott es sok ujdonsagot hozott. Az iOS4 csinalta ki a 3G-t, mert 2 hettel az installalas utan en el is adtam, hogy iPhone4-et vehessek..

(#32) ben5001 válasza csababarca (#17) üzenetére


ben5001
tag

Csak az új 6S és 6S plusz iPhone-okon működik, a ForceTouch-ra "indul el a mozi". (És csak azokon rögzíti így a képeket.) Elvileg jailbrake-kel megoldható régebbi iPhone-okon is.

(#33) ben5001 válasza Ádám16 (#29) üzenetére


ben5001
tag

Nem igazán vagyok iPhone Jedi, alapvetően arra használom, amire egy okos mobil való: telefonálás, iMessage, néha kis fotó (csak ha éppen kell, mert egyébként Nikon D70), Facetime, Androidosokkal és WinPhone-osokkal Viber, "zenebohóckodás" szinti szoftverekkel, plusz saját fejlesztések tesztelése, valamint a sallang: jegyzetek, gmail, mail ... és: !!!no facebook!!!. A 9-cel voltak kisebb "botladozások", de "belefértek", nem tragédia. A 8-as rosszabb volt az elején. A 9.1 még csak fél napja van fenn, de érzetre javult (de mondom, nekem eddig sem volt tragikus semmi.) Kicsit simább lett talán, "könnyebben" vált az alkalmazások között.

Az iPad2-n viszont határozott javulás. Bár még mindig nem olyan, mint a 6-ossal volt, az tény.

[ Szerkesztve ]

(#34) Mr.Silkó válasza Touch-ko (#30) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nekem eddig is vihargyors volt, nem látok változást. Szerencsére az üzemidő is hibátlan.

(#35) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Üzemidőre én is kiváncsi leszek,remélem még kicsit javul,bár 6+ igy is parádés😎

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#36) Touch-ko válasza Mr.Silkó (#34) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nalam javult. iPad3-nal pedig eddig semmi javulast nem latok. Pedig 9.0-nal clean install-tkellett eszkozolnom. Az elsot 2012 ota...

(#37) Adam_97 válasza persil (#3) üzenetére


Adam_97
csendes tag

Le vagy maradva :) Nagy részt foglal a marketingben, rengetegen az emojik miatt vesznek iphone-t ami vicces de ez az igazság.

Vöjksztéjsün.

(#38) hemaka


hemaka
nagyúr

Ceges ipadre mar telepul, meglatjuk. :)

(#39) BeastMode válasza hemaka (#38) üzenetére


BeastMode
őstag

iPhone 6S Plus egy picit még folyékonyabbnak tűnik update után:)

(#40) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Új emojik. Hiánypótló , kritikus hibajavítás!

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) ben5001 válasza Graphics (#40) üzenetére


ben5001
tag

Nem értem, miért jó érzés ezen a 150 új emojin lovagolni. Ez csak egyetlen tétel a (publikus) változás-listán, amin azért vannak komolyabb tételek is.

Here's the official Apple iOS 9.1 change-log:

Live Photos now intelligently senses when you raise or lower your iPhone, so that Live Photos will automatically not record these movements
Over 150 new emoji characters with full support for Unicode 7.0 and 8.0 emojis
Improved stability including CarPlay, Music, Photos, Safari, and Search
Improved performance while in Multitasking UI
Fixes an issue that could cause Calendar to become unresponsive in Month view
Fixes an issue that prevented Game Center from launching for some users
Resolves an issue that zoomed the content of some apps
Resolves an issue that could cause an incorrect unread mail count for POP mail accounts
Fixes an issue that prevented users from removing recent contacts from new mail or messages
Fixes an issue that caused some messages to not appear in Mail search results
Resolves an issue that left a gray bar in the body of an Audio Message
Fixes an issue that caused activation errors on some carriers
Fixes an issue that prevented some apps from updating from the App Store
Patches Pangu iOS 9 Jailbreak

Másrészt ha egy új rendszer csak "belül" változik, akkor mindenki köpköd, hogy semmi látványos újdonság. Ha látványos újdonságokat hoz, akkor meg azért köpködik, mert semmi belső javítás, semmi optimalizálás.

El kellene már dönteni, hogy mit akarunk. (Persze, tudom, mindenki mást.) Már korábban is "elhangzott": van, aki örül a 150 új emojinak. Van, akit meg hidegen hagy, de a stabilitás és a sebesség fontos. Úgy tűnik, mindenki felé tett "gesztusokat" az Apple.

[ Szerkesztve ]

(#42) Limpii922 válasza Lord Sidious (#2) üzenetére


Limpii922
csendes tag

Nekem eddig minden működik 9.0.2 höz semmi változás eddig.
Bár nekem azzal sem volt semmi bajom. (i6)

(#43) Graphics válasza ben5001 (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem tartom kiemelendo ficsornek az emojikat.

A lenyeges momentumokat emeljek ki :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) Lord Sidious válasza Limpii922 (#42) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

I6-ra feltettem, nalam a szaggatasok megmaradtak... Mindegy, amugy is megy vissza kovi heten ez a telo is APR-het, mert huppog a kijelzoje. A csere telon meg ugyis max iOS 9.0.2 lesz, arra uj iphone-kent beallitva, felmegy az iOS 9.1 es meg egy restore es vissza az iCloud mentes.
iPad mini kicsit jobb lett, de meg igy is nagyon haldoklik. Se baj mar amugy is megerett egy csere (meretet is akarok callta i felfele) egy 128gb-s Air 2-re. :)

(#46) Touch-ko válasza Graphics (#43) üzenetére


Touch-ko
őstag

Megint tanubizonysagot tettel arrol, hogy halvany lovesed sincs az Apple SW frissiteseirol. Evek ota leirjak egy listaba az update installalasa elott, hogy mik az ujdonsagok, egy listaba. Ezek kozott megtalalhato volt az emoji is. Te ezt emelted ki, nem a masik tucatnyi valoban fontos ujitast es a tobbi (szamodra)lenyeges momentumokat ugyanugy kiemelte az Apple.

Szoval kerlek tajekozodj, mielott ismetelten baromsagot irsz, sajnos evek ota ezt tudod felmutatni Apple hireknel csak..

(#47) Mr.Silkó válasza *Mukeey* (#35) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nekem az i6 3%-ot merült 12 óra alatt, jó persze csak kábé háromnegyed óra kijelzőidővel (munka mellett). Bár eddig is brutál jól bírta az akksi. :)

[ Szerkesztve ]

(#48) *Mukeey* válasza Mr.Silkó (#47) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nem rossz az akkuidő az biztos.Maradjon is igy😎

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#49) Mr.Silkó válasza *Mukeey* (#48) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ámen!

(#50) FATtila78


FATtila78
tag

A 7.0 óta az összes frissítés, és főverzió is egytől-egyig csak reszelgetés, bugfix, ráncfelvarrás. Ha egy random átlagfelhasználó kezébe nyomnának egy 7.0-ás, majd egy 9.1-es ipad-et, a multitask animációt leszámítva semmi teljesítményt, üzemidőt, felhasználóélményt érintő, kézzelfogható hasznot hozó újítás nem találna. Én a legfrisebb verziót is csak 7.0.9-nek merném elnevezni. De android se különb.. 4.1 volt az utolsó épkézláb, tényleg forradalmi újítást hozó update.

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.