Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Dejó. Mi suliban most váltottunk 2007-esre...

sweetlou6.wordpress.com

(#2) pzstm válasza Sweet Lou 6 (#1) üzenetére


pzstm
titán

Te még a szerencsésebbek közé tartozol akkor....legtöbb helyen tudtommal még mindig 2003-ast használnak :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3) Sweet Lou 6 válasza pzstm (#2) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Hu, én attól megőrülnék. Kezdem megszeretni az új sulimat :)

sweetlou6.wordpress.com

(#4) dajkopali válasza pzstm (#2) üzenetére


dajkopali
addikt

abszolút, én egyetemen tartok kurzust irodai alkalmazásokból, és a hipermodern (tényleg az, hardveresen és bizonyos szempontból szoftveresen is) oktatóteremben a 2003-as csomag fut...
talán arra gondolnak, hogy ezzel találkoznak a munkahelyeken is... :)

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#5) floatr válasza dajkopali (#4) üzenetére


floatr
veterán

Vagy meglátták a ribbont... :)

(#6) pzstm válasza dajkopali (#4) üzenetére


pzstm
titán

talán arra gondolnak, hogy ezzel találkoznak a munkahelyeken is... :)

Nem mondok nevet...de igen nagy és neves cégről van szó, ahol 1 éve váltottak Office 2003-ra...addig Office 2000 és Office XP volt gépeken.....

Aztán most csodálkoznak, hogy a PSZÁF is már docx-ben és xlsx-ben küld dolgokat, és nem tudják megnyitni :U

floatr: mi is a baj azzal a ribbonnal? (csak mert miután már rájöttek, hogy gyorsabb vele a munka és teljesen jól használható, arról nem is beszélve, hogy totálisan személyre szabhatod, nem csak Office illetve nem csak MS termék használ Ribbon menüt... :U
és gondolom (milliós szoftverekről van szó, amiket igen komoly munkákhoz is használnak ;) ) )

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#7) #20678144 válasza floatr (#5) üzenetére


#20678144
törölt tag

... oszt' megijedtek tőle? :C Egy hónap alatt meg lehet szokni a 2007-es ribbonját. (A 2010-esét két hét alatt.)

(#8) floatr válasza pzstm (#6) üzenetére


floatr
veterán

Nem rossz. Mondjuk egy formátumkonverzió miatt én sem perkálni ki egy vagyont, még céges szinten sem.

(#7) szabozsee nem telepíted fel, oszt nem kell megszokni. De a kedvencem, hogy a formátum miatt megveszem az új verziót, aztán a felület kényszerű váltása miatt megveszek hozzá egy classic menüt is... megéééérte

(#9) pzstm ezt nekik mondd, nehogy csak ezért meg kényszerüljenek venni az új csomagot ;)

[ Szerkesztve ]

(#9) pzstm válasza floatr (#8) üzenetére


pzstm
titán

mondjuk csak megnyitás esetén hivatalos megoldást is ad ingyenesen az a "csúnya" MS
[link] ;)

előbb-utóbb úgyis váltani kell.....aminek tök egyszerű racionális érvei vannak...pl. hányszor hallottam már, hogy lépjél ki légyszi a doksiból, mert nem tudok benne dolgozni.... 2010-ben egyszerre többen is lehetnek benne pl., olyan excel esetében mondjuk cellánkénti jogosultásgkiosztással (ez azért igen nagy előny lett volna, mikor 20-25 megás excellekkel szórakoztunk, és mivel a 2003-as oszlopainak sorainak száma kevés volt, Access is meg volt nyitva mellette :U )

szóval lehet átlaguser nem szembesült még vele, de a 2003-asban használható oszlopok és sorok száma igen sok esetben kevésnek bizonyul ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#10) floatr válasza #20678144 (#7) üzenetére


floatr
veterán

Némi éllel mondhatnám azt is h egy hónap alatt azt is meg lehetne szokni h egy chilei bányában rekedt az ember :)

(#11) WonderCSabo válasza Sweet Lou 6 (#1) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekünk már régóta az van az egyetemen. Nem hiszem, h. váltanánk most 2010-re, és nincs is rá szükség.

(#12) floatr válasza pzstm (#9) üzenetére


floatr
veterán

Vicces is lenne, ha az lenne a különbség, hogy kicsit máshogy néz ki, meg más formátumot használ. A nagy költői kérdés az, hogy kinek kell ez valóban. Ha csak annyian használnák, akinek tényleg ez kell szvsz lényegesen kisebb lenne a piaca

Nálunk a legtöbb gond a kajarendelős xls-el szokott lenni :D néha gondolkoztam rajta h egyik este írok valami kis retket, amivel ezt is meg lehet oldani, de nekem annyira nem fontos, mert én nem rendelek ;]

(#13) Sweet Lou 6 válasza WonderCSabo (#11) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Szerintem sincs a váltásra szükség. A "Dejó"-t is azért írtam, mert inkább korainak érzem (2003 és 2007 között ugye 4 év volt). de persze lehet olyan újdonságok vannak benne, amelyek elég eladhatóvá teszik.

sweetlou6.wordpress.com

(#14) misx válasza Sweet Lou 6 (#13) üzenetére


misx
senior tag

Otthonra meg pláne fölösleges. Alap dolgokat egy ingyenes változattal is meg lehet írni, mondjuk nekem próbaképpen fenn van a 2007, de a 2003 is bőven elég lenne. Cégnél többet dolgozok doksikkal, de ott "csak" OpenOffice van. ;]

(#15) moonman válasza pzstm (#6) üzenetére


moonman
titán

docx-et meg xlsx-et még a 2000-essel is tudnának kezelni, ha tényleg akarnának.

mi egyébként angol szoftvereket használunk magyar MUI-val, az Office 2010-re migrálást már teszteljük, karácsonyig szeretnénk befejezni.

(#16) pzstm válasza moonman (#15) üzenetére


pzstm
titán

nyilván ez csak egy aprócska dolog volt, de sokan szidják az Ms-t, hogy azért vegyenek meg 2007-est vagy 2010-est mert új formátumot régi nem kezel??? más kérdés, hogy szerkeszteni már nem tudnak vele.....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#17) ntomka válasza pzstm (#9) üzenetére


ntomka
nagyúr

Akinek ennyi sor kell, használjon adatbáziskezelőt. :U

ツ Headphones on - World off

(#18) floatr válasza ntomka (#17) üzenetére


floatr
veterán

Lassan az excel ott tart, hogy file alapú db "nosql" frontend form-os beütéssel, telibevágva pár extrával, ami gombnyomásra működik ahelyett h gépelne az ember.

(#19) ntomka válasza floatr (#18) üzenetére


ntomka
nagyúr

Jah, ez mondjuk tipikus emberi viselkedés, hogy mindent arra akarunk használni, amire nem való. :U

ツ Headphones on - World off

(#20) moonman válasza ntomka (#19) üzenetére


moonman
titán

azért egy adatbázis nem attól lesz adatbázis, mert nagy. egy táblázat is lehet nagy.

(#21) DJS válasza moonman (#20) üzenetére


DJS
tag

Valóban nem, de én itt már nem látom az Excel előnyét. Úgy értem, táblázatszerűen elrendezni az adatokat, függvényeket készíteni, elgépeléseket ellenőrizni meg dinamikus lekérdezéseket készíteni adatbázissal is lehet, sőt sokkal stabilabban és gyorsabban, és akkor már mi a fenének csináljuk ugyanezt egy táblázatkezelőben?

(#22) ntomka válasza moonman (#20) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem is erről beszélek. Hanem arról, hogy a táblázatkezelést nem ilyen felhasználásra találták ki. Helyesbítek. Ilyen felhasználásra szerintem még alkalmatlan, már csak a sebessége miatt is. Persze lassan elég erősek az asztali gépek is hozzá, ha már "javascriptben írunk manapság játékot is"... :U

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#23) moonman válasza DJS (#21) üzenetére


moonman
titán

mert van, amit egyszerűbb Excelben összekattintgatni, mint SQL szervert telepíteni és megtanulni túrni benne. nyilván nem egymilliós táblázatokkal kell mindig szarakodni, ez csak egy elméleti maximum, hogy tuti elég legyen. :) (még ez is mesterséges korlát amúgy.)

(#24) DJS válasza moonman (#23) üzenetére


DJS
tag

Nyilván, de én pont a fentebb emlegetett millió soros táblázatokról beszéltem.

(#25) moonman válasza DJS (#24) üzenetére


moonman
titán

persze, ha valaki rendszeresen ilyenekkel dolgozik, akkor már el kell gondolkodni az adatbázison, de párszázezer sorig szerintem simán jó táblázatolva is, ha nincs szükség az SQL-ek tudására.

(#26) Alexios


Alexios
veterán

Hm, én csütörtökön vettem notit, és elő volt telepítve már rá az office 2010 és azóta használom rajta a starter editiont(magyarul persze)

(#27) fatal` válasza pzstm (#6) üzenetére


fatal`
titán

"Aztán most csodálkoznak, hogy a PSZÁF is már docx-ben és xlsx-ben küld dolgokat, és nem tudják megnyitni"

Talán felkéne rakni hozzá az ingyenes compatibility packot...

(#28) pzstm válasza fatal` (#27) üzenetére


pzstm
titán

tudok róla hogy van ilyen.....be is linkeltem......de ezt magyarázd el annak az emberkének is, aki szerint a Lotus Notes-nál jobb levelezőprogramot álmodni sem lehetne :U :F

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#29) fatal` válasza pzstm (#28) üzenetére


fatal`
titán

Igen bocs, később olvastam a topicot tovább. :)

Lotus Notes? Úristen :D

(#30) sagvary


sagvary
aktív tag

Nagyon zavar a 2007-es fejléce, ha a 2010-es is ilyen lett, akkor marad a gépemen a 2003-as.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#31) moonman válasza sagvary (#30) üzenetére


moonman
titán

nemhogy olyan, de még olyanabb. teljesen testreszabható. amúgy ami engem "zavar" az a régiekben az ötmillió menü/almenü/rendezetlenség.

(#32) Dave™ válasza sagvary (#30) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én meg a 2003-as kusza lenyíló, soklépcsős menüjétől szaladok ki a világból. Aki a ribbon-ban nem találja meg pikk-pakk amit keres, az inkább ne használjon számítógépet. Tematikus, logikus és átlátható. A 2003-ról ez nem mondható el. Ráadásul azoktól a grafikon-varázslóktól kiráz a hideg, 2007-ben ez is sokkal inteligensebb. A 2010 meg egyenesen király!

(#33) ntomka válasza moonman (#31) üzenetére


ntomka
nagyúr

Hát igen. Ez tipikus, mikor ránézünk valamire, és fúj, anélkül, hogy próbálnánk megismerni.

ツ Headphones on - World off

(#34) Sweet Lou 6 válasza moonman (#31) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

+1, az engem is de nagyon.

sweetlou6.wordpress.com

(#35) pzstm válasza Sweet Lou 6 (#34) üzenetére


pzstm
titán

nem véletlenül találták ki a Ribbon-t....

voltam egy előadáson, ahol egészen az őskorszaki office-tól bemutatták, mennyire hatványozottan nőtt az egyes menük száma.....

sőt az sem véletlen, hogy melyik menü merre van..... (CEIP) ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.