Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Lacy6 válasza Szakiii (#96) üzenetére


Lacy6
senior tag

Igen ez érdekes, hogy még mindig az android fagyásokról írunk.
Ez csak nekem ennyire távoli múlt??
3 év alatt egyszer sem fagyott meg egyik androidos készülékem se!

Tegnap járt nálam árajánlatkérés miatt egy csávó aki a mercinél a fejlesztéseket intézi.
Szóba jött a telefonos téma és azt mondta, hogy ő mondta a főnökének, hogy nem kell neki Iphone 5 céges telefonnak, de csak azt kapott. Elmesélte, hogy mennyit szenvedett vele és hogy legszívesebben a földhöz vágná ha nem lenne minden céges adat rajta. Természetesen a telefon annak rendje és módja szerint megkopva olyan szinten mintha a kutya szájából húzták volna ki, pedig állítása szerint vigyázni szokott a dolgaira. Természetesen HTC-ről még soha nem hallott... :D

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#102) Koda #1 válasza Pjotr (#99) üzenetére


Koda #1
tag

i6 alatt nekem nem rocog. OTA-n telepitettem, az eslo 15-20 percbe akadozott itt-ott rendesen, de gondolom a spotlight indexelese is ratett egy lapattal a jelensegre. Aztan adtam neki egy soft resetet, es azota semmi akadas, sebesseg kb. ugyanaz, mint iOS 8.1.4 alatt, se gyorsabb se lassabb.

(#103) Pjotr válasza Szakiii (#100) üzenetére


Pjotr
senior tag

A 2. rendszerfrissites után valahogy mindig ez van. 4s, 5, 5s, mindnél ugyanez. Addig smooth, utána röcög. Pedig a vas bírná, de egy kicsit érezze a paraszt, hogy fáradt a cucc. Mondjuk én nem akarok 4.7-es telefont, ezért bosszantó. Marad a 8.4.1. :) Fura, mert a vas szinte ugyanaz, mint az i6, a telot meg a mérete miatt érdemes lenne frissen tartani. Enyém nincs fel éves se. Vehettem volna 6-ost, de kiesik a kezemből.

[ Szerkesztve ]

(#104) ZooLee válasza Szakiii (#100) üzenetére


ZooLee
őstag

Early adopternek lenni mindig necces, nem csak itt :) Tavaly a 8-nál tényleg rosszabb volt a 8.1 körül kezdett igazán jó lenni.

Most sokkal jobb a helyzet, nekem a sima i5-ön is jól fut akezdeti pár órás helyezkedés után. És meglepő módon az akksival a telefonon tényleg jobban gazdálkodott, az iPad viszont úgy tűnik, hogy mintha még jobban is merülne. Majd meglátjuk pár ciklus után...

(#82) Lirion: Tipikus iphone-fan válasz, próbálod megmagyarázni azt, amit az ios nem tud, ráadásul úgy, hogy sok ponttal nem is vagy tisztában, mint pl. a launcher, ikoncsere, mass storage mód vagy automatikus kijelző zárolás/feloldás.

Te pedig tipikus hater jegyeket mutatsz, mindenben csak hibát látsz, semmi sem lehet olyan jó, mint a droidban, ráadásul minden Apple topicban ott vagy téríteni, vagy csak belekötni mindenbe. Ez látszik a listádon is, amiben vannak olyan dolgok, amelyek már nem igazak (nyilván régi tapasztalataid vannak - ugyanúgy mondhatjuk rád is, amit te írsz fentebb, hogy nem vagy tisztában dolgokkal) másrészről marginális jellegű dolgokat is felrósz hibának, amelyek esetleg a saját szempontodból felnagyítva látszódnak, harmadrészt olyan dolgokat listázol, amelyeknek nagy részét sok droidos készülék sem tudja már - nyilván azért van ez így, mert annyira égetően fontos dolgok ezek... A szokásos kínjában előrángatott lista, holott van sok más, amit tényleg fel lehet róni az iOS-nek...

(#56) Roadhammer: Ja ez a Spotlight is marha jó, hogy megint ott van a főképernyő bal oldalán.

Igen, én is néztem, nem is értem minek lett visszatéve, sokkal jobb hogy nem volt ott, hanem csak külön lehúzható módon. Sajnos nem kikapcsolható.

(#52) Szakiii:Komolyabb, hm pl csináltam már nem is egyszer olyat...

Nézd, én nem mondtam, hogy ne lennének olyanok, akinek az általad leírtak fontosak, nyílván te sem véletlenül kötöttél ki az általad jelenleg használt készüléknél. Én inkább arra gondoltam, hogy nem hiszem, hogy a vezető/mérnöki bemutató prezentáción ezeket vennék előre, mint KSP-t, nem ezzel adják a készülékek tíz-, százmillióit...

Z.

(#105) Touch-ko


Touch-ko
őstag

iPad3-nal kb annyir lassult, hogy 2-3 masodercet kell varni neha, hogy a Safari-t megnyissa.. Most olyan, mint egy csucs Androidos tablet ;]
iPhone6-nal is lassult egy picit, vagy csak en erzem lassabbnak?
Az a durva, hogy a beta verziok szerintem gyorsabbak vltak, mint a vegleges..
Szoval megprobalom downgrade-elni az iPad3-at..

(#106) Koda #1 válasza ZooLee (#104) üzenetére


Koda #1
tag

Lirion csak trollkodot, es kiallt az altala preferalt OS mellett, amivel alpjaiban nincs problema. Inkabb a demagog utoizzel es a topic tevesztessel. :)
Mas: ad block appokbol Ti mar teszteltetek valamelyiket?

[ Szerkesztve ]

(#107) Cilindrik válasza Szakiii (#96) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Valami zavart érzek az erőben:

"....viszont i5s volt hogy felkeltem és se kép se hang ...., ... viszont i5s nem akadt meg sose :) de ezek után nem tudom melyik is a megbízhatóbb." :F :F

(#100) Szakiii: Ebben abszolút igazad van

Szakiii ez nem neked csak ugy általában.

A hibákat majd a 9.1 ben javítják, ugyan ugy ahogy a 7-et vagy a 8-at és tegyük hozzá hogy hivatalosan a gyári appokon kívül nincs sok app hivalatosan 9-re felkészítve, azokat majd csak most fogják kiadni tömegesen.

[ Szerkesztve ]

(#108) Cilindrik válasza Touch-ko (#105) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Igen a bétak valahogy mindig jobban.
Nekem public béta 3-4 volt i5C-n, most pedig 9.1 báta van rajta. A spootlight és az alkalmazásváltó "smooth"-abb mint az Air-en a hivatalos 9-el.

(#109) Navaren válasza Touch-ko (#105) üzenetére


Navaren
aktív tag

Én alapvetően nem érzek sebességcsökkenést sem iPad-en (Air), sem iPhone-on, bár ezeket más lehet, hogy látja, vagy összehasonlíthatja egy frissítés előtti telefonnal.

Viszont mikrolaggok lettek.
Nem bosszantó mértékben, de azért most sokat észrevenni, ráadásul teljesen random módon és random programoknál. Notification center lehúzása közben, control center közben, app bezárása közben (megnyitáskor még nem vettem észre, de írnak sokan ilyenről is).
Érdekes viszont, hogy sem a settings-ben görgetéskor illetve az appváltás ("multitasking") használata közben sem, pedig többen írták azt is.
Igaz, hogy nem toltam még Backup-Restore-t, pedig azt ilyenkor érdemes.

Én beta-t nem használtam egyiket sem, így ezt sem tudom összehasonlítani.

Nyilván jön 1-2 hotfix, iOS 9.0.1 meg iyenek, aztán ezek remélhetően eltűnnek.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#110) Touch-ko válasza Cilindrik (#108) üzenetére


Touch-ko
őstag

Igen! Pl az utolso beta 9.0-nal pl nem volt lag a spotloght lehuzasakor. 9.1 betanal megint van... Tok durva.
Jah, NEWS alkalmazas nincs :) eltunt..

[ Szerkesztve ]

(#111) Lirion válasza ZooLee (#104) üzenetére


Lirion
addikt

Tehát egy egyszerű, tényszerű felsorolás nálatok haterkedés, térítés és a másik rendszer ócsárlása? :F
Hibának se róttam fel semmi, ha te vmelyik pontot hibának érzed az ios-ben, az csak magad miatt van. :)

vannak olyan dolgok, amelyek már nem igazak
Pl? Nyugodtan részletezheted, hozzátartozik a témához, hogy miben fejlődött már az ios, mik az elavult tévhitek a rendszerrel kapcsolatban.

(#112) Szakiii válasza Cilindrik (#107) üzenetére


Szakiii
addikt

A se kép se hang részt úgy értsd hogy nem kapcoslt be a telefon. Reggelre kikapcsolt és kész, 15 percig be se tudtam kapcsolni, miután sikerült nem volt probléma. De ezt eljátszotta párszor, ezzel kapcsolatba írtam azt hogy megbízhatóság megkérdőjelezhető mert amíg a másik telóm meg megröccen ilyen probléma sose volt vele. És mint írtam i5s topikban mondták is hogy ezt előfordul hogy csinálja, nekik is szokta.

Amit utána írtál egyetértek, én is írtam hogy most el kell ismerni valami nem sikerült jól, de biztos javítani fogják, sebesség terén sose volt probléma az apple cuccokal.

[ Szerkesztve ]

(#113) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ahha gyorsabb ja. Akkor nekem hogy lehet hogy 1 játék van amivel játszok 2 éve, és az új ios felrakása óta fagyogat. (Ipad air) Ha betölt a játék az első érintés után kimerevedik a kép 3-4 mpre. Ha újra töltesz megint. Viszont csak egyszer csinálja. Sztem nem ártott volna még ezt gyúrni egy kicsit.
Sztem az ios se sokkal különb mint egy win, vagy egy droid. Ott is sokkal nagyobb a támogatási lista mint amit valójában rendesen el is bír a hardver akadás mentesen. Én az előző ipad 2-emre nem is szedtem le az ios 8-at se, és nem is volt vele egy szem bajom se. Remélem ezt orvosolni fogják, mert nekem ez memória elérési hibának tűnik igy elsőre.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#114) joey04 válasza 7Heads Drago (#113) üzenetére


joey04
titán

majd jön frissítés a játékhoz. vagy nem, mert már nincs support. akkor szopó van. de ez nem apple hibája. nekem is van olyan alkalmazás ami nem indul de ios 8-on ment.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#115) Szakiii válasza joey04 (#114) üzenetére


Szakiii
addikt

-.-" jaj jól van már semmi se az apple hibája. istenem.. Akkor majd a hotfixeket ne tedd fel mert most is jó így ahogy van, csak viccből adják majd ki.

[ Szerkesztve ]

(#116) joey04 válasza Szakiii (#115) üzenetére


joey04
titán

nem mondtam ilyet. van hiba ios 9-ben, van olyan amit évek óta nem jhavítottak, a felhőszolgáltatások szarok, szemétség volt a 16/32/64-et 16/64/128-ra változtatni, de ez amit említettek pont nem az Apple hibája.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#117) Touch-ko válasza Szakiii (#115) üzenetére


Touch-ko
őstag

Joey-nak igaza van. Majd jon update a jatekhoz es mukodni fog. En az egyik app inditasa utan mar talalkoztam deceloper uzenettel, hogy nehany hiba (purchase eseten) elofordulhat, hamarosan kiadjak az iOS9-hez igazitott verziot.

(#118) Szakiii válasza joey04 (#116) üzenetére


Szakiii
addikt

Akkor elnézésed kérem :R

(#119) Roadhammer


Roadhammer
tag

Nekem nem jött be az új iOS, úgyhogy ment vissza a 8.4.1. Remélem pár verzió múlva a 9 is elfogadható lesz, de egyelőre 5S-en marha lassú. Barátnőm azt mondta, ő nem kéri vissza a 8-ast, hát két telefont egymás mellé téve összehasonlítva a két rendszert, nem vitás, hogy a 9 mennyire akadósabb...
Nem a 4S támogatása volt a jó húzás az Apple-től, mert képzelem hogy megfekteti azt a kis gépet, ha az 5S-t is lelassította, hanem hogy a mai napon is aláírta még a 8.4.1-et. Akinek nem tetszik a 9.0, és megvárná hogy kiforrja magát, jobb, ha visszateszi a régit.

(#120) zzola válasza Legendd (#2) üzenetére


zzola
félisten

Az a baj, hogy ezt nem mi döntjük el! Apple csak a 8.4.1-et írja alá, meg a 9-est. Így sajnos a 4s-t jól belassították, azt hiszem ez volt az utolsó Apple telefon, amit megvettem...

(#121) catroot válasza zzola (#120) üzenetére


catroot
veterán

Mert akad a 4s-en? Én most találkoztam olyannal, aki feltette a sajátjára és semmire nem panaszkodott. Szifon topikban meg vannak, akiknek 5s alatt nagyon jó. :F

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#122) zzola válasza catroot (#121) üzenetére


zzola
félisten

A 6-os sebességét egyik sem éri el...

(#123) catroot válasza zzola (#122) üzenetére


catroot
veterán

Mert miért kellene elérnie?

A 4s 4 éves modell. Nem kell már tőle csodákat várni.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#124) zzola válasza catroot (#123) üzenetére


zzola
félisten

Kit érdekel, hogy hány éves? Ha az Apple volt olyan béna, hogy egy ilyen régi készülékre kiad valamit, akkor legalább adjon magára, hogy nem egy fost publikál! Ha meg nem tud maradandót alkotni, akkor meg engedje meg a downgradet...ennyi! Senki nem kérte, hogy lassítsa le a készülékeket, ha csak nem üzletpolitika áll mögötte. Az emberek meg ez alapján ítélnek...

(#125) catroot válasza zzola (#124) üzenetére


catroot
veterán

Akkor add el, mindenki jobban jár.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#126) Roadhammer válasza zzola (#124) üzenetére


Roadhammer
tag

De hát pont ez az. Üzletpolitika áll mögötte. Lefrissíted, látod milyen szar lassú, látod hogy a haverodnak nem 4 éves telefonja van, hanem csak 1, és az övén tökéletes. Mire fog ez ösztönözni? Megveszed az újat, fogyasztói társadalom. Avultatják a régi szarokat. Ha már nem ment tönkre, legalább lassú legyen. De közelítsd meg a másik irányból a dolgot. Ott van a kezedben egy 4 éves telefon, és még mindig minden hibátlanul működik vele. El tudod adni, és venni egy másikat. De ha megutáltad az Apple-t, akkor vegyél egy Galaxy Young 2-t, és az androidot is meg fogod utálni. Vagy vehetsz felső kategóriás telefont, de akkor már lehet Apple is.
De ha most felraktad a 9-et, és szar, akkor gondolom előtte a 8.4.1. volt rajta. Ha azzal elégedett voltál, akkor miért nem rakod vissza azt?

[ Szerkesztve ]

(#127) zzola válasza Roadhammer (#126) üzenetére


zzola
félisten

Én egy szóval sem mondtam, hogy a 9 sz@r...
Mivel már közelebb vagyok 40-hez, mint a 35-höz, nálam a haverosdi dolog, meg az egy éves készülék téma nem játszik. Nem azért vettem, hogy eladjam...
Csak azt mondtam, hogy a v6-nál meg kellett volna állniuk ennél a készüléknél!
Eret nem fogok váltani, én csak munkára használom, e-mail, sok sms és hívás, arra meg jó.
Egyébként én úgy érzem, kicsit gyorsult a rendszer meg az appok is 8.4.1-hez képest...

(#128) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Remélem igazatok lesz. Amúgy más hibát egyenlőre nem látok.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#129) Lirion válasza Roadhammer (#126) üzenetére


Lirion
addikt

De ha megutáltad az Apple-t, akkor vegyél egy Galaxy Young 2-t, és az androidot is meg fogod utálni.

Teljesen életszerű, hogy iphone után valaki galaxy young 2-t (vagy bármilyen belépőszintű droidot) vegyen és természetesen az összehasonlítás is fair. :W

(#130) Wesder válasza Lirion (#129) üzenetére


Wesder
félisten

Mindig almàt-körtével tudod, hogy hatalmas legyen a különbség...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#131) Roadhammer válasza Lirion (#129) üzenetére


Roadhammer
tag

Csak azért mondtam, mert egy 4S-ről volt szó, és ahhoz még sokat kell pótolni egy 5S-hez, vagy 6-hoz, hogy iPhone-t tudjon venni. Ha rendelkezésre áll az összeg, akkor nyilván nem fog androidot venni, de persze a Young 2 erős túlzás volt.

[ Szerkesztve ]

(#132) Roadhammer válasza zzola (#127) üzenetére


Roadhammer
tag

Ha gyorsult, akkor mi a baj? :)
És még spotlight is van balra, mint az iOS 6-on. :)

(#133) Limpii922


Limpii922
csendes tag

I6 Apple pay nem müködik se touch id val sem pedig jelkóddal.
Jól sz@rban hagyott a boltban! :W

(#134) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Az iOS 9.0.2-vel nálam megszűntek a Safariban az oldalak újratöltései iPad air-en. :C Lehetséges, hogy megint jobban kezeli a memóriát?

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#135) catroot válasza Gadgetfan_ (#134) üzenetére


catroot
veterán

Nem lehet kizárni. Nekem i6 alatt is kevesebb oldalt tölt már újra.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.