Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kbyte1024


kbyte1024
addikt

4s?? szép hogy arra is elérhetővé teszi. nem mai darab.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#2) Legendd válasza kbyte1024 (#1) üzenetére


Legendd
senior tag

Szép-szép, de igazából szerintem egy kicsit felesleges, mert úgyis csak korlátozottan lesznek elérhetők az újdonságok, és csak lassulni fog a telefon. A 4S-t én nem használnám iOS 6-nál frissebb szoftverrel :D

Alea iacta est!

(#3) TTommi válasza kbyte1024 (#1) üzenetére


TTommi
aktív tag

Az egy dolog, hogy elérhető, csak nem mindig működik rendesen a régebbi telefonokkal. Kíváncsi leszek azokra az újdonságokra.

SXZ2 és SXZ5c

(#4) kbyte1024 válasza Legendd (#2) üzenetére


kbyte1024
addikt

világos,de maga a tény,hogy nem hagyják magára a koros készüléket becsülendő. még más gyártók...? ugye nem kell írnom :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#5) anulu


anulu
félisten

i6 és retina Pad-re felrakva. tényleg vannak hasznos újdonságok.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) ADAM1337 válasza kbyte1024 (#4) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

4s-t használni ios6 felett elég érdekes "élmény" mondjuk úgy.
Mintha egy galaxy mini-t használnál, annyira belassul.

(#7) Zoja™


Zoja™
őstag

Meg lehet kövezni, ( és saját magam is megtenném ;] ) de mostanában egyre jobban tetszenek az iPhone-ok.
Mióta megnövelték a kijelző méretet és rádupláztak a hardverre, azóta még inkább. Ha vissza hoznák az 5s formavilágát, keskenyebb kávákkal, nagyobb kijelző mérettel, valószínűleg be is újítanék egyet, még akkor is, ha az én pénztárcámhoz mérten iszonyat drága.

[ Szerkesztve ]

(#8) kbyte1024 válasza ADAM1337 (#6) üzenetére


kbyte1024
addikt

a párom 4s-en a legújabb van és nincs vele gond.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#9) Robertoq válasza kbyte1024 (#4) üzenetére


Robertoq
őstag

Ha rosszul optimalizálják rá akkor inkább hagyják magára! Nem a verziószám a legfontosabb, ráadásul az iOS 9 nem hozott semmi olyan nagy extrát ami miatt érdemes lenne "elrontani" a 4S-t. De ez majd kiderül napi használatban.

[ Szerkesztve ]

(#10) kbyte1024 válasza Robertoq (#9) üzenetére


kbyte1024
addikt

mint írtam értem én,de itt maga a tény a lényeg,hogy letölthető lenne egy olyan készülékre ami már bőven hanyagolható lenne.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#11) Gengi


Gengi
senior tag

Tegnap felraktam. (Iphone 6)

Egy "ici pici" bugot már találtam is....

Konkrétan bármilyen funkciót próbálok elindítani a telefonon. PL.: Telefonkönyv,Email stb... Nem indul el hanem elsötétedik a kijelző és annyi.... Újra meg kell nyitnom az appot.

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#12) NGA válasza kbyte1024 (#10) üzenetére


NGA
addikt

Én az Ipad Air-ra sem merem feltelepíteni, többen is jelezték, hogy azzal is laggol. A multitaskot nem kapja meg, a többi meg számomra érdektelen.

(#13) Kyller válasza NGA (#12) üzenetére


Kyller
senior tag

Nyugodtan felteheted, nem laggol. Legalább is az előző verzióhoz képest gyorsabb. Chrome alatt a billentyűzet is gyorsabb lett egy fokkal...mondjuk smooth-nak nem lehet még nevezni.

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#14) Szakiii válasza Gengi (#11) üzenetére


Szakiii
addikt

Ez semmiség xD

(#15) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

iOS 9 beta nagyságrenddel gyorsabb és gördülékenyebb volt 5c-n. A végleges verzió lassú és döcögős. Hogy lehet így elcseszni?

(#16) nofi válasza Robertoq (#9) üzenetére


nofi
őstag

Nem feltétlenül rossz az optimalizálás, egyszerűen csak iOS6 óta bejött pár olyan funkció ami állandóan jelen van a használat során és már-már fel sem tűnik.
Pl. widgetek, control center, külső bill. opció, háttérben frissítés, automatikus frissítés, előképes appváltó, okosabb spotlight, számvisszakeresés, gyakran használt funkciók, appok megjegyzése.
Continuity, illetve hívásátvitel nem tudom van-e, illetve sok funkció meg eleve bele sem került, de jól látható, hogy ha a Siris funkciókat is kikapcsolod azért elég sok minden változott. Ettől függetlenül tényleg be kell látni, már egy ideje nem a legfürgébb. iOS6-ról 7-re történt egyébként a legnagyobb teljesítményvesztés, azóta állítólag ez csak javult. Rengeteg vállalati telefon még 4S, szerintem azért nem hagyják ki a frissítésből.

Xbox GT: nozsolt

(#17) Menslee


Menslee
tag

Nem tudom ki hogy van vele de szerintem nagyságrendekkel gyorsabb lett minden eszközön amire elérhető mint az előző verziók. Ehhez hozzátartozik az is hogy én csak a bétákat használtam és most nem a 9et hanem már a 9.1-et használom így a teljes verzió kimaradt :))

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#18) catroot válasza Gengi (#11) üzenetére


catroot
veterán

Akkor nyomj egy backup/restore kombót, mert az nagyon nem normális.

Nálam klappol minden.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#19) Robertoq válasza nofi (#16) üzenetére


Robertoq
őstag

Is, meg itt jön képbe a hardver pl a memória. Ezért is lenne fontos az akkor ha nem is a maximumot belerakni de többet, hogy X év múlva is elég legyen.

(#20) Romvr


Romvr
őstag

Nevetséges hogy csak az iPad Air 2 kapja meg a multitaskot... pedig már kezdtem örülni hogy esetleg iPad 4 -re lesz végre egy jó funkció, de így már annyira nem is izgat az iOS9.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#21) .LnB válasza Bambalazs (#15) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Pont akartam kérdezni, hogy érdemes e feltenni menyasszonyom telefonjára. Akkor inkább ne ugye? 5C természetesen az is.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#22) #15419392


#15419392
törölt tag

iphone 6-on vannak bugok, az 5 menüje meg szó szerint akadozik...megint kissé elhamarkodottan adtàk ki

[ Szerkesztve ]

(#23) trayszeged


trayszeged
újonc

A felhasználható tárhely nem nőtt senkinél (?), sőt nekem 200 MB-tal kevesebb lett.
Itt sztem mindössze csak arról volt szó, hogy nem kell több mint 4 gigányi tárhely ahhoz, h le tudd tölteni és telepíteni tudd az újat.

[ Szerkesztve ]

(#24) csakzolcs


csakzolcs
tag

Jó igen, most jön a nagy savazás a 4S miatt, de nemtudom, nekem 4S van, és rajta a 9.0! Abszolút használható, jobb, gyorsabb mint a 8as rendszer bármelyik verziója. Igaz,hogy nem egy 7.1.2.... DE.! Vannak olyan programok amiknek kell a minimum 8as verzió. Tehát ergo aki használja a telefont és nem csak vakítani akar vele hogy milyen gyors, az igen is be fogja áldozni a rendszer sebességét azért, hogy egy olyan korrekt programmal tudjon dolgozni ami bizony megkívánja az iOS8-at és majd az iOS9-et... Minek akkor a telefon ha nem használod ki? Facebookra? Röhej. :)

(#25) Szakiii válasza csakzolcs (#24) üzenetére


Szakiii
addikt

Hát hiszed vagy sem emberek 90%-nak arra kell, pont ezért felel meg mindenkinek az ios.. :) Aki többre vágyik az igaz hogy kompromisszumok árán de androidra vált. Akinek nem kell több annak ios kell mert fészbukra az a legjobb ;]

(#26) catroot válasza Szakiii (#25) üzenetére


catroot
veterán

Ja, mert aki droidon van, az tuti ki is használja a rendszer adottságait. Nyilván.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#27) Bambalazs válasza .LnB (#21) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Alapvetően nem veszed észre a különbséget 8.4 és 9.0 között, csak ha közben kipróbáltad a 9.0 betát. Azon a Safari sem töltötte újra az oldalt és azonnal behozta, ha visszamentél egyet (index.hu eléggé teljesítmény- és memória igényes oldal a sok javascripttel és pluginnal), nem volt döcögős ha lehúztad a keresést home screenen, illetve meglehetősen jól bánt az akkumulátorral. Felteheted, mert nem lesz lassabb, de gyorsabb sem. :D

Szerk.: MacRumors-on írták páran, hogy a 9.1 beta hasonlóan gyors, mint a 9.0 beta. Ebből adódóan majd a novemberi .1 frissítéssel talán jó lesz az iOS 9 is. :)

[ Szerkesztve ]

(#28) Paul119 válasza Legendd (#2) üzenetére


Paul119
addikt

Nyilván de attól szép "gesztus " hogy még gondolnak a 4 éves telefonokra is :))

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#29) #Chris


#Chris
tag

Az iOS 9 legnagyobb vívmánya a TARTALOMBLOKKOLÓ Safarihoz. Akit érdekel keressen rá a Crystal (ingyenes) és a Purify (nem ingyenes, de a uBlock fejlesztője készítette) appokra.

(#30) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

valaki használja az Ios 9-et I4s-en?
mik a tapasztalatok...illetve érdemes-e esetleg frissiteni?

(#31) Feri bácsi válasza Szakiii (#25) üzenetére


Feri bácsi
tag

Még csak 4. éve vagyok iOS-rendszeren, 4s-sel kezdtem (a mai napig rendben működik az aktuális frissítésekkel is), most i6 van. Belegondolva, nem tudok semmit előhozni, mi az a rendkívüli amit ez a rendszer nem ad meg , de az android igen. Persze, van egy szolgálati telefonom, egy Samsung Galaxy Ace3, ami gondoskodik arról nap mint nap hogy még véletlenül se akarjak áttérni androidra.

Szerintem ez "az android nagyobb szabadságot ad" féle béna indoklás számomra nevetséges - igaz, én nem vagyok kocka, nem bújom a telefont 24/24 órában (bár az a véleményem, hogy egy iPhone arra is megfelelne).

Ha mindazt keresném androidban , amit nekem megad az iPhone (műszaki, design,élmény,minőség),
akkor kb. az új Samsung S6/EDGE az ami bejövős. De árban ugyanott van, és akkor még mindig android....

Szóval, próbáld meg elképzelni, hogy egy iPhone nem csak FB-ra jó....

(#32) Feri bácsi válasza ADAM1337 (#6) üzenetére


Feri bácsi
tag

Ezek szerint neked nincs/nem volt iPhone 4s telefonod....

(#33) Romvr válasza ADAM1337 (#6) üzenetére


Romvr
őstag

Nem tudom te milyen lebegőpontos számításokat végeztél a háttérben, vagy fizikai szimulációkat, de nekem se 7.x.x-el se 8.x.x -al nem volt lassú a 4S-em... biztos valami tuningolt spéci verziót használtam. :)

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#34) MittuDomain_ válasza trayszeged (#23) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Szomorú, ha az "ingyen" kiszórt 8GB 4S-eken sem lett több hely, ez lett volna az iOS 9 legnagyobb értelme arra a vasra.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#35) szemy94 válasza Feri bácsi (#31) üzenetére


szemy94
senior tag

Egyszer próbálj ki egy Ace4-et a 3 helyett, óriási a különbség :)

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#36) McPie válasza Szakiii (#25) üzenetére


McPie
tag

iOS: keveset ígér, stabilan és megbízhatóan
Adroid: sokat ígér, de kiszámíthatatlan mit sikerül belőle betartania...

Van mindkét OS-t használó eszközöm, több is. Nem gagyi vason fut az Androidom. :)

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#37) Feri bácsi válasza szemy94 (#35) üzenetére


Feri bácsi
tag

Inkább nem, ha nem muszáj.... :)

Ha iOS-tól búcsúznom kellene, akkor valószínű inkább Windows..... :Y

[ Szerkesztve ]

(#38) Romvr válasza McPie (#36) üzenetére


Romvr
őstag

Sony Z1C-m van fő telefonnak (magán) Android 5.0.1-el és teljesen elégedett vagyok vele. Gyors, azt teszi amit akarok sose volt még vele komoly gondom, minden alkalmazás gyorsan megnyílik és fut.

iPhone 5S van céges telnónak és szintén egy nagyon gyors a rendszer, minden megnyílik azonnal, futás során sincs lassulás, sok dologra tudom használni és csap pár "feature" hiányzik android után.

Android vs iOS terén tényleg érdemes azt nézni hogy milyen vason fut. Pl olcsó-kínai telefon Android 4.2-vel még mai napig a halálom (ismerősömnek van és kevesebbszer működik jól mint ünnep van egy évben).

Ellenben ha az ember FlagShip-eket vesz (még ha több éveset is) akkor ritkán nyúl mellé. Galaxy S3 Android 5-el még mindig "nem vészes" kategióra. Kb mint az iPhone 4 (nem S) iOS 7-el.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#39) csakzolcs


csakzolcs
tag

viszont az engem is rosszul érintett, hogy a 8gigás 4Sen friss telepítés után is csak 4.5giga hely volt, sőt valami 500megát még kijelzett hogy rá van rakva. pedig "üres" rendszer volt, programok, képek, hangok nélkül... Előző frissítéseknél simán volt 5.2-5.4giga hely.

(#40) #40359168 válasza .LnB (#21) üzenetére


#40359168
törölt tag

Az 5c sokat gyorsult, pedig 8.4.1 alatt se volt gond vele.

(#41) L.Levy


L.Levy
csendes tag

5s-en tökéletesen működik. 1-2 app-nal volt egy kis akadás elsötétülés amit fentebb írtak, töröltem újra raktam és tökéletes. Semmi lassulást nem fedeztem fel.

(#42) Szakiii válasza catroot (#26) üzenetére


Szakiii
addikt

Nem azt mondtam hogy mindenki ki tudja hanem ha valaki akar komolyabb dolgokat akkor arra a droid a jobb, ennyi. A nem komolyabb dolgokban meg az ios a jobb.

(#43) Szakiii válasza McPie (#36) üzenetére


Szakiii
addikt

Ez azért erős ferdítés nekem is volt mindkettő i5s most meg note 4, a note határozottan döcögősebb de minden másban egyszerűbb és élvezetesebb a használata, értem ez alatt egy szimpla mp3 felmásolását vagy flac hallgatását. Nem volt komoly bajom az i5s-el inkább csak a gyenge aku, de ami tény az tény. Ott sokkal kevesbb dolgot tudtam megtenni mint a mostani note 4-en vagy ha meg is tudtam ott is, itt egyszerűbb. De facebookra jobb volt az i5s ;]

(#44) janeszgol válasza Romvr (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

Tevedes. Sok csucs telefonnal az elso szoftver jo, utana meg vacak az egesz. Nem ertem miert kell kiemelni a vasat. Mintha azt sugallnatok, hogy akinek 100k alatti keszuleke van, annak nem lehet velemenye. Mostanaban egyre tobbet olvasom ezt. Ez csak a hozza nem ertest tukrozi.

(#45) ONEFREE válasza Feri bácsi (#31) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Samsung Galaxy Ace3 at hasonlítgatsz egy iPhone hoz?! " Már megint egy gyöngyszem " Remélem meg mosod a gumicsizmád mikor villogsz az iPhone al.. 😉😉

[ Szerkesztve ]

(#46) Wesder válasza Feri bácsi (#31) üzenetére


Wesder
félisten

Ez szép :D Ennyi erővel a Nokia3310-esem sokkal rosszabb mint egy LG Leon...
Kb ennyire jó volt a hasonlítàsi alapod. Amúgy is. Alsó kategóriàban a Samsung inkàbb szarszung... A TW miatt leginkàbb.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#47) ZooLee válasza Romvr (#20) üzenetére


ZooLee
őstag

Nevetséges hogy csak az iPad Air 2 kapja meg a multitaskot... pedig már kezdtem örülni hogy esetleg iPad 4 -re lesz végre egy jó funkció, de így már annyira nem is izgat az iOS9.

Hát, félig működik... A Slide Over és a PiP működik, de a rendes multitask, amikor két appot futtasz egymás mellett, akkor nem. (Kicsit olyan, ez mint a win 3.1 multitask-ja: Egymás mellett elvennek az alkalmazások, láthatod őket egymás mellett, de mindig csak az aktív fut...)

Viszont a News-t és a Wallet-et kár egy magyar cikkben emlegetni, mert a News egyáltalán el sem érhető egyelőre (?) (illetve be lehet trükközni, hogy megjelenjen, de akkor is csak pár amerikai forrást lehet beletenni) A Wallet pedig semmivel nem tud többet, mint a Passbook, vagyis néhány típusú jegy, kedvezménykártya tárolására. Szóval ezek nekünk nem hiszem, hogy számottevő fícsörök lennének.

Viszont azt tapasztaltam, hogy mind az i5-ön, mint az iPad Air-en jobban, simábban fut, bár néha még érezhetően "helyezkedik" a rendszer. Az akku időre nagyon kíváncsi leszek, mert ott a 8-as rendszerrel nekem romlott mindkét gépen.

(#42) Szakiii: Nem azt mondtam hogy mindenki ki tudja hanem ha valaki akar komolyabb dolgokat akkor arra a droid a jobb, ennyi. A nem komolyabb dolgokban meg az ios a jobb.

Ööö, mi neked a komoly? Összebűvészkedni egy FTP (?) szervert a készüléken, és szerverként használni egy telefont (mint egy másik topicban merült fel a napokban), utána meg torrent kliensként használni, vagy egy (több) megfelelően (profi módon) elkészített alkalmazással dolgozni? Csak mert nem mindegy. Mind a kettő lehet komoly dolog, de szerintem csak az egyik az, ami képes arra, hogy miatta tömegek vegyék az adott készüléket...

[ Szerkesztve ]

(#48) PHenis


PHenis
senior tag

"végre két applikáció futtatható egyidejűleg."
Ezt most nem értem. Eddig mi volt?

(#49) ZooLee válasza PHenis (#48) üzenetére


ZooLee
őstag

"végre két applikáció futtatható egyidejűleg."
Ezt most nem értem. Eddig mi volt?

Eddig is volt, de csak háttérben és/vagy "szolgáltatásként" futhatott. Most egymás mellett (láthatóan, a képernyőt felosztva) is futhat. Illetve futhat majd, ha átírják a szoftvereket, egyelőre csak a gyáriak mennek így.

Egyébként vajon a i6s+ vajon miért nem kapta meg, ha már fekvő üzemmódja?

[ Szerkesztve ]

(#50) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Air2-nel es 5s-nel nagyon jo minden. A Split screen sajnos sok appal még nem kompatibilis.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.