Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Babakék MX5

Engem megvettek...

(#2) #52931072


#52931072
törölt tag

Ezután jönnek az átlátszó hűtőbordák, hogy látható legyen a paszta színe. :W
kellett ez a hír mint egy falat kenyér.

[ Szerkesztve ]

(#3) MasterMark


MasterMark
titán

Még van az MX-4-ből, majd csak utána tudok erre váltani ha elfogyott. :O

Switch Tax

(#4) forgonati


forgonati
őstag

Tényleg életbevágó a paszta színe, fontos hogy egyes gyártók erre is gondolnak :D

Keelah Se'lai!

(#5) snecy20


snecy20
veterán

Ez pont jó lesz a megrágott és kiköpött rágógumi halmazállapotú TG Kryonaut helyett.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ez is már kijöhetett volna 2 évvel az mx-4 után, csak John a vezető-kutató azt mondta: Nem: megvárjuk míg a teszt illesztés teljesítménye romlik :))
(8 év után itt is az eredmény)

#3 +1 :K

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Tessék lenyugodni... régóta van ilyen hupikéktörpi-KÉK paszta, csak eddig senki nem írta címbe clickbaitnek. :D
Van rózsaszín is kokain árban.

Ilyen kéket láttam már szerverben is. Rózsaszínt meg laptopban. :)

snecy20, Azt is tudod, miért olyan? KRYOnautot remélem nem ambienthez használsz.

[ Szerkesztve ]

(#8) KaitouP


KaitouP
veterán

Felesleges mellé spatulát adni, ott a jó öreg kőműves spatula a spájzban, na majd azzal megkenem. ;]

Viccet félretéve, kíváncsi leszek a képességeire, az MX-4-hez viszonyítva is. Most a Arctic Freezer 34 eSports Duo és a 2700X-em közé a 4-es van kenve, de majd egy újrakenés alkalmával szívesen próbálnám majd az 5-öset is.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#9) snecy20 válasza eldiablo (#7) üzenetére


snecy20
veterán

CPU kupakra használom.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10) Patrik.Varga


Patrik.Varga
tag

Nem találom sehol (lehe vak vagyok) a hővezetési képességét. Így elég nehéz összemérni a konkurenciával.

Csak néhány elterjettebb termék:

Alphacool Subzero: 16W/mK
KRYONAUT EXTREME: 14,2 W/mK
Thermal Grizzly Kryonaut: 12,5 W/mK
Noctua NT-H2: 12,07 W/mK
Arctic MX-4: 8,5 W/mK

(#11) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Láttam már Facebook színű fagyit, és a Hupikék törpikék fagyi is már régen létezik.

Örüljetek, hogy nem Facebook fantázianévvel árulják.

(#12) eldiablo válasza snecy20 (#9) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Kicsit overkill oda. Az állaga összefügg azzal, hogy folyékony nitrogénes hűtésnél nem reped el, mint a legtöbb paszta.
Nyilván jó paszta, de szerintem a hidronaut, aeronaut ezekre jobban teljesítene, már csak azért is, mert nem olyan mint a rágógumi, ezért jobban terül. :)

Amúgy nézd meg, mit takar a kriogenika és nyilvánvalóvá válik, mire szánja a gyártó.

[ Szerkesztve ]

(#13) --ka válasza eldiablo (#1) üzenetére


--ka
senior tag

Babakék lakókocsi

szerk.: OFF

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#14) Synthwave válasza eldiablo (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A színe "clickbait".

"Clickbait is a text or a thumbnail link that is designed to attract attention and to entice users to follow that link and read, view, or listen to the linked piece of online content, with a defining characteristic of being deceptive, typically sensationalized or misleading."

Valahogy egyiket sem érzem, de mindegy.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#15) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sok olyan termék van, amit csak azért színeznek, hogy egyáltalán elhiggyék, hogy használva volt. Például a vízszigetelő folyékony fólia különböző rétegei, vagy a fa gombamentesítő oldatok.

Mondjuk, a bilikék szín elég tájidegen egy PC-n belül, szóval ha valaki túltolja, könnyebben észreveszi. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16) eldiablo válasza Synthwave (#14) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ha csak annyi lett volna, "Megjelent az Arctic új hővezető pasztája" nem hiszem hogy olyan érdekes lenne az olvasó közönség számára, így a termék funkcióját tekintve egy teljesen irreleváns, ellenben sokak számára irritáló, ingerlő paraméter lett kiemelve.
Mi ez ha nem clickbait? :)

#17, Nyilván nem azért írtad bele a címbe, hogy meg legyen a karakterszám. ;)
Amúgy hány éve létezik babakék, rózsaszín, ezüst, arany stb paszta? Nyilván 0 hírértéket közvetít, ellenben vonzza a kattintást. Innentől egyéni definíció kérdése, mi a clickbait.

[ Szerkesztve ]

(#17) Synthwave válasza eldiablo (#16) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

#14-ben leírtam, hogy mi a clickbait.

Akiket ingerel a színe...hmmm...őszintén irigylem a 1st world problémáikat. Én letudtam annyival, hogy jópofa. Talán bennem van a hiba.

mod: De, amúgy pont azért írtam bele, hogy egy kicsit terjedelmesebb legyen a cím és legyen benne egy jelző, amit nem ismétlek a leadben. ;)

"Amúgy hány éve létezik babakék, rózsaszín, ezüst, arany stb paszta?"

Fogalmam sincs. Soha nem láttam ezüst/fehér/szürkén kívül másmilyet.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) MasterMark válasza Synthwave (#17) üzenetére


MasterMark
titán

Mondjuk én sem értem a problémázást a színén. Szerintem is jópofa hogy babakék, a paszta meg valószínűleg jó ahogy az elődei is.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#19) Synthwave válasza MasterMark (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ennyi. Szerintem ez volna a normális, fenőtt reakció. Esetleg az, hogy a színe nem tetszik, de úgysem látom azután, hogy felkentem, szóval tökmindegy, az MX-2/MX-4-ből kiindulva viszont biztos nem gagyi.

A tengerentúlról hamarosan megérkezik a megbotránkoztató névelők és offenzív számnevek kora. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) rup1u5 válasza eldiablo (#1) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Én inkább a sárga Chevy Express-t kérném a háttérből! :K

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#21) Duck663


Duck663
őstag

Áh babakék, ugyan már, majd ha RGB lesz, talán érdekel, vagy a hő hatására a színét megváltoztató, vagy a szivárvány minden színében pompázó, az már igen... de csak egy snassz babakék, kell a fenének... :)

Persze a szín rendkívül fontos, a hővezetési képesség az már másodlagos, azt ugyanis sehol sem sikerült feltüntetni, persze minek is azt, a szín a processzor és a hűtőborda között sokkal fontosabb.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#22) hypno skate


hypno skate
senior tag

Én azért mindíg lefagyok egy pillanatra, amikor azt látom leírva, hogy szenet tartalmaz és nem vezeti az áramot. :)

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#23) BSOD válasza hypno skate (#22) üzenetére


BSOD
senior tag

A grafit vezető, de valamiben elqtyulva már egyáltalán nem biztos, hogy az.
A gyémánt és a grafén pedig szigetelő, de pl. a fullerének különféle körülmények között alkalmazva szigetelők, félvezetők vagy szupravezetők is lehetnek...

[ Szerkesztve ]

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#24) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Ahova nem volt fontos oda eddig is MX4 ment, ahova meg igen oda Conductonaut. ;] Mondjuk az mx4 is elég folyós volt szerintem, ez meg mégjobban :U

V6

(#25) Puma K


Puma K
veterán

Srácok abba nem gondolt bele senki hogy azért olyan a színe mint amilyen, hogy jobban észre lehessen venni ha félrement? ;]

Az eddigi színe az MX-4-nek pont olyan volt amit nem vettél észre egykönnyen... csak mikor már 6 alkatrészt, 4 ajtófélfát, 2 csaptelepet és körszakállat rajzoltál magadnak egy nap után... :U :DDD

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26) DigitXT


DigitXT
félisten

Ez inkább tót kék...:DDD

(#27) AxBattler


AxBattler
félisten

Állított konzolok esetében eddig is ment újrapasztázásnál a para, hogy "kifojika'emixnégy", mi lesz most akkor az 5-össel? ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28) Picco válasza Patrik.Varga (#10) üzenetére


Picco
addikt

en most rakerestem, de pont zero informaciot talaltam.

#7eldibalo: kokaint nem tudsz veletlenul thermal paste arban? :DDD persze nem nekem kell, egyik ismerosom kerdi :K ;]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#29) eldiablo válasza Picco (#28) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem is csak mesélték. :DDD
Majd megkérdezem azt aki ismeri azt a fickót aki látott valakit aki tud valamit...

(#30) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Majdnem egy hónapja vettem MX4 pasztát, erre most bejelentik a legújabbat.

(#31) Picco válasza Tamás88 (#30) üzenetére


Picco
addikt

"my disappointment is immeasurable and my day is ruined"

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#32) Ciccuka válasza Patrik.Varga (#10) üzenetére


Ciccuka
veterán

Snowman MTG10 14.3 W/m-K
Arctic Cooling MX-2 5.6 W/m-K pdf
Arctic Cooling MX-4 8.5 W/m-K pdf

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#33) Ciccuka válasza Tamás88 (#30) üzenetére


Ciccuka
veterán

Én most vettem Arctic Cooling MX-2-t (2019 Edition)

Gazdaságosabb és könnyebb jól eldolgozni (amatőröknek is), mint az MX-4-et, de hozza a teljesítménye 90-95%-át.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#34) TeeJay válasza Ciccuka (#32) üzenetére


TeeJay
félisten

Ez a Snowman tényleg annyi vagy ne higyjünk neki?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#35) KillHates


KillHates
nagyúr

Lényegében számomra a legfontosabb infó maradt ki a cikkből; hány W/mK-es?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#36) Picco válasza KillHates (#35) üzenetére


Picco
addikt

Kb az egyetlen fontos informacio, de mashol sem latom, pedig rakerestem

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#37) KillHates válasza Picco (#36) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gyaníthatóan 12-14 W/mK lehet, mert lágyabb pasztákból ez a maximum amit ki lehet hozni belőlük. Ha fontos, hogy ne vezessen a hőközlő réteg, akkor nálam a graféncsöves megoldás a nyerő 56 W/mK-el, ha nem számít a vezetés akkor Indiumot szoktam használni és az valami brutál jó: döbbenetes 128 W/mK-el.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#38) snake1977 válasza TeeJay (#34) üzenetére


snake1977
őstag

Snowman, kryo meg conductonaut...A Bacsis féle lekvárt próbáltad már? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#39) Ciccuka válasza TeeJay (#34) üzenetére


Ciccuka
veterán

Snowman MTG10 és GD007 teszt
High end Thermal Pastes from Aliexpress? - Let's test them out!

[link] [link]

Lehet, hogy annyit nem tud, de nem drága talán (az MTG5 volt már 2000 alatt is árban)

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#40) KISDUCK válasza #52931072 (#2) üzenetére


KISDUCK
addikt

Azért ennyire nem kell felháborodni. :) Olyan minimálisan kék az a paszta, hogy én simán rámondanám hogy szürke. Legalábbis amit találtam videót youtuben róla ott nem igazán volt kék.

(#41) niof válasza Synthwave (#17) üzenetére


niof
addikt

A Kingpin KPx is kék pl...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#42) niof válasza KillHates (#37) üzenetére


niof
addikt

Tudnál ilyen grafén alapú megoldást javasolni? Van egy régi i7-es laposom (békebeli, de teszi a dolgát a mai napig, csak melegszik, mert hát a gyári hűtés mondjuk úgy, hogy nincs eltúlozva), ahová szerettem volna Conductonaut-ot használni, de mivel alumínium az a rész, amibe a hőcső illesztve van, ezért azt nem lehetett. Egész jól működik benne a Kryonaut, de ha lenne jobb, szívesen beruháznék rá!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#43) Csajto válasza niof (#42) üzenetére


Csajto
csendes tag

Érdemi különbség a kryonaut és a "jobb" között nem lesz. Használj vmi notebook padot, hogy jobban szellőzzön vagy vannak ilyen gagyi elszívók amit usb-vel tudsz meghajtani és a hűtés nyílásához kell rakni.

(#44) niof válasza Csajto (#43) üzenetére


niof
addikt

Ezen már rég túl vagyok. Van alatta egy 23cm-es légkavarós, szabályozható fordulatú. A laptop hátulja is meg van bontva (igazából kivágva), hogy direktbe kapja a levegőt, illetve már több paszta ki lett próbálva, az MX-4 is, de végül is a Kryonaut sokkal jobbnak bizonyult. Sokkal kevesebbet pörög a saját ventije. De ha van még jobb megoldás, ami nem folyékony fém, és nem vezet, az érdekelne.
Amúgy ez egy Dell laptop, de a gyári hűtési koncepció teljesen elb@szott rajta. A szellőzőnyílások belülről még le voltak fedve egy harisnyaszerű anyaggal. Már mikor ezeket kiszedtem, sokat javult a hűtés. Aztán feltűnt, hogy a bordáknál a légkivezető nyílás csak kb. a bordák 2/3-ad részénél biztosít szabad légáramlást, ezért ez lett a következő, ami ki lett vágva. Így is nyertem pár fokot. Aztán kísérleteztem a pasztákkal, a Kryo ~8-10C°-al jobb eredményt adott, ami azért elég jó, de itt nem álltam már meg. Mivel ez a gép nincs mozgatva, irreleváns, hogy a hátulja mennyire fedett. Így kivágtam a dedikált GPU mögött a burkolatot, valamint a ventilátor mögötti részt, így direktben a szoba levegőjét tolja át magán, nem a Dell által elképzelt labirintuson húzza át azt. Így már meglehetősen halk, keveset megy a venti, de ha van még olyan megoldás, amivel tovább lehet javítani a dolgot, akkor azt megteszem.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#45) MasterMark válasza niof (#44) üzenetére


MasterMark
titán

A szar hűtést nem egy paszta fogja megoldani. :U

Switch Tax

(#46) niof válasza MasterMark (#45) üzenetére


niof
addikt

Nem hát! Asszem elég jól leírtam, hogy amit a Dell elqrt, hogy lehetett (fel)javítani. Egyébként a szinte állandó 82-85C°-ról eljutottunk 60C° környékére, ami azért szerintem nem rossz. Ha lenne egy még jobb hővezetésű paszta, valószínűleg csak annyit nyernék, hogy még hamarabb kapcsolna kisebb fokozatba a beépített venti, így jobban kímélné a gépet, de főleg az idegeimet. :DDD De azt is el tudom képzelni, hogy amit lehet, már kihoztam ebből az egy szerencsétlen hőcsőből, így nem nyernék semmit. De attól még kipróbálnám! :K

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#47) Ciccuka válasza Ciccuka (#32) üzenetére


Ciccuka
veterán

Alseye T9+ Platinum 13.5 W/m-K

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#48) ralfee106


ralfee106
tag

NO RGB, NO PARTY :C :C

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#49) Czementhy válasza Patrik.Varga (#10) üzenetére


Czementhy
csendes tag

Úgy néz ki egyelőre maradok Conrad-os Kp12-nél, annak 10 ez az értéke. Az ár/érték aránya szerintem elég jó.
A kp92-nek jobb volt a használhatósági tartománya(-60-200°C), csak azt már nem lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#50) Csajto válasza niof (#44) üzenetére


Csajto
csendes tag

Engedd el, 60-65°c környéke bőven jó. Laptopok hűtése mindig is pocsék volt és lesz is. Ha csendes, hűs, nagy teljesítményű gépet akarsz akkor ajánlom a PC-t. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.