Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HuMarc


HuMarc
addikt

A Hírcsárdáról:

"A múlt heti holland-magyar meccs emlékére a Microsoft ma Magyarországon is kiadta a Windows 8.1-et."

(#2) vhunor válasza HuMarc (#1) üzenetére


vhunor
őstag

:D

(#3) kispx válasza HuMarc (#1) üzenetére


kispx
addikt

A focicsapat tagjai is ajánlják a frissítést :)

(#4) blade zte


blade zte
őstag

HÁLELUJA! Háleluja Háleluja.

Hamarosan gépújratelepítés lesz itten kéremszépen, és a win 8.1 átveszi a stafétát. :C Csak még bevárom a steamos-t.

Oppo find 7 astro black

(#5) Sanya


Sanya
nagyúr

nálam most települ. meglátjuk...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6) Glenda


Glenda
addikt

Eközben mintha az új logós Bing is kigördült volna, legalábbis nálam mától van új logó. Visual Studio 2013 is előbb jött. Megtáltosodtak :)

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#7) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Na akkor megragadom az alkalmat és meg is kérdem, hátha vannak hozzáértők itt:
Létezik olyan mod a win8-hoz, ami teljesen csempétleníti?
Köszi előre is :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#8) PJohn válasza GrooveHero (#7) üzenetére


PJohn
csendes tag

Én már majdnem a megjelenés óta használok Win8-at, több startmenü alternatívát is kipróbáltam, ez a legjobb szerintem, a többi amit néztem, vagy reklámozott, vagy nagyon egyedi akart lenni, amitől ízléstelen vagy szokatlan volt.

http://www.classicshell.net/

a 3.6.7-os verziót javaslom, mert abban még van egy olyan start-gomb a választhatók között, ami szinte ugyanúgy néz ki mint a Win8.1-ben, az a legelegánsabb. A későbbi verziókból kiszedték a Microsoft kérésére, bár bele lehet buherálni, egyszer valami fórumban találtam hogy le kell tölteni a képet, és valamit szöszölni vele, de egyszerűbb a 3.6.7-ot felrakni, és letiltani az automatikus frissítést (!). Stabilitással nincs probléma a régebbi verzió miatt, nekem még sosem akasztott meg semmit.

Nagyon-nagyon részletesen testreszabható (eleninte kicsit talán túl sok is a beállítás, de van pár előre összerakott preset, amivel különféle Windows verziókra hajazó start menüket lehet egy kattintással beállítani, szóval aki nem akar, annak nem kell vele babrálni).

Beállítható, hogy a csepéket kihagyja induláskor a gép és egyből a desktopra bootoljon, és még sok minden más okosság van benne. Ha mégis csempézni szeretnél egyszer-egyszer, akkor Shift+Win és már vannak is csempéid.

A charm bar-t asszem külön le lehet tiltani opcionálisan, a többi képernyősarkokba húzott egér funkciókat is egyesével... én a charm-bart hagytam, mert nem zavar, és hasznos lehet. bár a KIKAPCSOLÁST is el lehet érni a start menüből, ami nagyon jól esik :D

Felkínál egyéb opciókat is, mint pl classic intéző, classic IE, ezeket nem raktam fel, (telepítéskor megkérdi asszem), mert azok nem zavartak.

[ Szerkesztve ]

(#9) beteg válasza GrooveHero (#7) üzenetére


beteg
őstag

ajaj, mindjárt jönnek az ms trollok és kapsz te olyat!! simán lehet, hogy még a hsz-ed is törölni fogják!

Csak futni kell!

(#10) RaZroX


RaZroX
addikt

Jól látom hogy a csempéknek ilyen fényes tükröződős hátterük lett ? Vagy ez csak a videóban ilyen ?

This is the way

(#11) GrooveHero válasza beteg (#9) üzenetére


GrooveHero
addikt

Akkor törlik, rohadtul nem zsibbaszt :N Azért használok most is 7-et, mert a 8 csempés megoldás nem jön be. Vmi hidegburkolót vett fel a Microsoft pár éve, nem vágom mi a jó ebben :F
Mindegy, akkor majd nézek valamit. Köszi a segítséget

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#12) xors


xors
senior tag

Hali! Nekem még a windows8 dübörög a gépemen, hogyan tudom leszedni a windows 8.1 -et? Ez ugye jól gondolom olyan mint egy service pack?
Köszi és bocsi a láma kérdésért :B

(#13) Воланд válasza RaZroX (#10) üzenetére


Воланд
titán

csak a video ilyen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14) RaZroX válasza Воланд (#13) üzenetére


RaZroX
addikt

nafene, pedig milyen jól nézne ki

This is the way

(#15) Halfer


Halfer
tag

Sziasztok!
Két dolog:

Nem úgy volt hogy a Lockscreenen több kép lehet rácsosztásban? Nem találok ilyen beállítást a Lock screen beállítások közt, csak diashow-t.

Volt 8-ban olyan beállítás, hogy kiválaszthattam mely appok fussanak a háttérben és melyek nem, de szintén nem találom ezt. "Search and apps" menüpont alatt várnám.

(#16) róland válasza HuMarc (#1) üzenetére


róland
veterán

:)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#17) vlevi válasza GrooveHero (#7) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Létezik olyan mod a win8-hoz, ami teljesen csempétleníti?"
Fogsz kapni rendesen :D
A Win8.1-ben egyébként két beállítás is van erre, gyárilag, hókmók nélkül. Az egyik, hogy a desktopra bootoljon, ne a start képernőre, a másik, pedig, hogy a start képernő helyett a telepített alkalmazások listája jelenjen meg (ergo start menü). Ez tulajdonképpen csempétleníti a rendszert.

(#18) róland


róland
veterán

Szép nap:

Windows 8.1
Ubuntu 13.10 és
Leopoly (Leonar3do böngészőben)
megjelenés.

(Új iOS/OSX, Android?)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#19) Lenry


Lenry
félisten

sokan nem értették, hogy érintőképernyő nélküli számítógépükön miért kéne lecserélni egy jól működő és gyors operációs rendszert egy egérrel és billentyűzettel kevésbé kezelhetőre.

erre azóta sem kaptunk értelmes választ :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) vlevi válasza Lenry (#19) üzenetére


vlevi
nagyúr

Használható ez is egérrel és billentyűzettel, de akkor meg jogos a kérdés, hogy miért kellene lecserélni a jól bevált és gyors rendszert egy olyanra, amiből a plusz szolgáltatásokat nem fogod kihasználni?
Például work folders, storage space, file history nekem az értelmetlen kategória, a metro felületet nem tudom hova tenni (pár percnél tovább nem bírom a ragyás betűket, és a funkciószegény alkalmazásokat, néhány üdítő kivételtől eltekintve).
Ennek a rendszernek az alapjai jók. Stabil, gyors, jól működik, satöbbi, csak az új felülettel vannak gondjai sokaknak. Ellentétben a Vistával, ahol el sem jutott odáig senki, hogy jó-e a felület, mert a rendszerrel voltak bajok, és mire kijavították az SP2-vel, addigra annyira beleivódott mindenkibe a "szaravista", hogy senki sem merte kipróbálni. Problémákat, fikázást, nyávogást itt (nagyon kevés kivételtől eltekintve) csak a modernnek mondott felülettel kapcsolatban lehet hallani.

(#21) headshot17 válasza Glenda (#6) üzenetére


headshot17
csendes tag

Nálam is bár nálam 8.1 enterprise van :K

Látta de nem ír vissza PH-edition fent van de vissza nem ír. "Üzletben nincs barátság"...

(#22) GregOlah


GregOlah
csendes tag

Eltűnt a Windows élményindex :Y Pedig az a 4.9 jól mutatott ott.
Nekem nem tetszik egér mellett hogy odarakták a start gombot, jobb volt nélküle. A csempés megoldással pedig elég jóba vagyok sima asztali pc-n egy 22 es full hd lcd tv mellett is. Én nagyon elégedett vagyok vele attól függetlenül. Legalább már nem irányít vezérlőpultból gépházba vagy fordítva.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Tab S8 Ultra

(#23) tomp


tomp
félisten

Nálam miért nem jelenik meg az Áruházban a 8.1?
Win8 Pro :F

(#24) blade zte válasza tomp (#23) üzenetére


blade zte
őstag

Nekem sem.

KMS aktiváltak biztos nem működnek (még). Avagy a location-t állítsd át US-re, elvileg egyeseknek az működik.

Oppo find 7 astro black

(#25) tomp válasza blade zte (#24) üzenetére


tomp
félisten

Telefonon aktiváltam.

(#26) beteg válasza GrooveHero (#11) üzenetére


beteg
őstag

nem ment át az irónia. na mindegy.

szerintem semmi jó nincs benne, de most 8.1-et használok, hogy rá tudjak jönni végre, miért is olyan nagy szám ez. még nem sikerült, viszont a nem túl öreg 6410-es dell notim dokkolóját nem támogatja a 8.1.
csak a szívás van vele.
előnyét meg nem látom, bár a csempéket sem, mert oda soha nem kell tévednem.

de majd hogy ne mondják rám, hogy maradi vagyok, lecserélem a jó öreg i7-es 8 giga ramos notimat egy fél millás helix-re, vagy egy 3 kilós ativ-ra és akkor majd biztos érezni fogom, hogy milyen nagy királyság ez a winodows 8...

Csak futni kell!

(#27) GrooveHero válasza beteg (#26) üzenetére


GrooveHero
addikt

Értem én, mit akartál írni, átjött az irónai, csak kicsit komolyabban fogtam fel, mert belegodoltam, hogy tényleg szép meg jó ez a vinnyóc, csak ezzel a csempéls dologgal szerintem elszúrták. Mindegy, köztudott, hogy a Microsoft 2 évente csinál normális oprendszert. Xp, Win7, Win9?? A Pista meg a többi meg ugye nem lett olyan jó. bár állítólag az Sp2-vel ár kezdett használhatóvá válni. Ami ott elindul dizájnban, és a win7-be is belerakták, na az nagyon bejött. Meg még a 8 is ezzel a kivasalt ablak dologgal, de ezek az OBI-s csempék... :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#28) HuMarc


HuMarc
addikt

Örülök, hogy kijött a 8.1 :) Ennek örömére már telepítem is...

... A 13.10-es Ubit ;]

(#29) yozsee11 válasza tomp (#23) üzenetére


yozsee11
aktív tag

A Windows 8 bizonyos kiadásai nem támogatják a Windows 8.1 rendszerre történő ingyenes frissítést. Ezek a szolgáltatások a következők:
- Windows 8 Enterprise
- A Windows 8 Pro olyan kiadásai, amelyeket a vállalatok KMS-aktiválással telepítenek
- A Windows 8 olyan kiadásai, amelyek telepítése MSDN ISO-fájllal, aktiválásuk pedig több aktivációs kulccsal történik

Ha ilyen kiadást futtat, akkor nem telepítheti az ingyenes frissítést Windows 8.1 vagy Windows RT 8.1 rendszerre az Áruházból.

Ha a Windows 8 rendszert MSDN ISO-fájllal telepítette, akkor esetleg telepíteni tudja a Windows 8.1 rendszert egy hasonló ISO-fájllal az MSDN webhelyről.

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#30) Tikakukac


Tikakukac
titán

Volt alkalmam nyomogatni 7737-es Dell-t érintőpanellel, ami aztán tényleg nagy is, szép is, új is, nem kicsit. Kívánom az MS szakembereinek is és mindenkinek aki erre esküszik, hogy használja úgy, viszont a TB egy fillért se fizessen nekik, az esetleges műtétekért és kezelésekért, ami a szanaszét ment csuklójukra menne.

A start gomb hatalmas poén lett, kellett hozzá pofa rendesen.

Lefrissítünk és meglátjuk, bár a gondjaimat ez sem fogja megoldani sajnos, ez így még mindig lekváros bukta.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31) azopi74 válasza GrooveHero (#27) üzenetére


azopi74
addikt

". Mindegy, köztudott, hogy a Microsoft 2 évente csinál normális oprendszert. Xp, Win7, Win9?? "

XP és Win7 között 8 év telt el, Win7 és Win9 között várhatóan 6 év telik el.
Amúgy meg XP, mint normális oprendszer? Ez elég LOL.
Bár SP2 után kezdett az is használhatóvá válni. De Vista-ról is ezt írtad. (ami igaz is, bár az már SP1 után is megütötte a használhatósági szintet)

(#32) FTeR


FTeR
addikt

Jó lett.
IE látványosan gyorsabb lett*. 9gag-en még mindig akadozik, de kevésbé vészes.
Start gomb jól illeszkedig és jobb kattja is jó lett. Kár hogy win update nincs közvetlenül benne.
Gépház egész használható lett. Valszeg átszokom rá vezérlőpultról.
Jó megoldás, hogy egy app megnyit egy másikat, akkor osztott képernyőben jeleníti meg másikat (pl rányomsz egy linkre és IE betöltődik jobbra).
Egyből működött az ujjlenyomat olvasóm, ezzel eddig nem ment még gyári driverrel sem. Eddig ilyen egyszerű mág nem volt lenyomatokat hozzáadni.
Start képernyőn a desktop appok ikonjainak háttere felveszi az ikon domináns színét, elég jó néz ki.
Kereső egyértelműen jó lett. Alkalamzásoknak van saját dummy keresőmezőjuk ami átvisz a charmos keresőre, ahol a régi startmenű módjára jelennek meg a találatok, nem az egész képernyőmben. A találatokat gyorsan dobja netről is (első probálkozásra lassú volt, de azóta gyak instant). win+s csak a keresőt hozza be jobb oldalt. Így kicsit emlékeztet xp-s kutyuskára.
Jópofa, hogy első használatkor feldob tippeket, hogy merre kattints.
Kár, hogy starton még mindig nicns óra alapból. Elférne valamelyik sarokban.

bugok(?):
- az alarm app nem ad ki hangot (akkor se ha előtérben fut).
- pictures mutat előképet be mappába lépve azt írja üres.

Sajna magyar helyesírni továbbra sem tud. Ez főleg azért idegesítő, mert IE alatt outlook.com kikapcsolja a saját ellenőrzőjét arra hivatkozva, hogy a legújabb böngészőknek van sajátjuk...

* szvsz jelenleg messze a leggyorsabb (mondjuk nálam legutóbbi frissítéssel chrome belassult).

[ Szerkesztve ]

(#33) koljano1


koljano1
csendes tag

Telepítette már valaki a 8.1-et Classic Shell vagy Start is back mellé? Mik a tapasztalatok?

(#34) FTeR válasza FTeR (#32) üzenetére


FTeR
addikt

mégse.

[ Szerkesztve ]

(#35) #79335424 válasza koljano1 (#33) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem értem, hogy miért van ez a problémázás a kezelőfelülettel. Ha nem tetszik, akkor le kell cserélni az ablakkezelőt:
sudo apt-get install...... :)

(#36) trisztan94


trisztan94
őstag

nekem a developer preview van. hogyan Tudom frissíteni a végleges verzióra? :)

https://heureka-kreativ.hu

(#37) koljano1 válasza #79335424 (#35) üzenetére


koljano1
csendes tag

Nálam nincs probléma vele, mert nem használom a W8-at.
Néhány ügyfélnek telepítettem az említett programokat, akiknek baja volt a felülettel. Csak szeretném tudni, hogy mire számíthatok. :)

(#38) #79335424 válasza koljano1 (#37) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sorry 1.: Nem rád reagáltam, csak véletlenül az "új" helyett a "válasz" -ra böktem.
Sorry 2.: Ez csak egy kis pingvines "szúrkatréfa", semmi komolyság!

[ Szerkesztve ]

(#39) Cymby


Cymby
tag

Köszönjük Bill. Jó mulatság, férfi munka volt.

Úgy még nem volt, hogy valahogy ne lett volna...

(#40) M3oH válasza koljano1 (#33) üzenetére


M3oH
addikt

Classic Shell tökéletesen működik. Persze a friss verzióval :)

(#41) mrszitya válasza Cymby (#39) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nem vagy egyedül... :)

(#42) Dr.FantastiK válasza #79335424 (#35) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

sudo apt-get install...

:DDD soká lessz olyan a Windows -ra. :(

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#43) muszty


muszty
tag

Érdemes lecserélni a win7-et erre? Videózásra, modellezésre, animálásra, játékra használom a gépem.

(#44) koljano1


koljano1
csendes tag

Somatom: vettem az adást :)
M3oH: köszi szépen!

(#45) #31342592


#31342592
törölt tag

Valaki megtudja a jónépet dobni egy win 7sp1 vs 8.1 teszt linkel? Szintetikus tesztekkel-Boot time, Mem write/read, stb.

(#46) mrszitya válasza muszty (#43) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nem feltétlenül... de én például már sokkal jobban szeretem a 8-at, mint az elődjét. Nem a csempék, hanem a teljesítményben történő kisebb-nagyobb előrelépés miatt.

Csempés rendszert személy szerint ritkán használom, gyakorlatilag a kezdetektől fogva az eredeti desktopra bootoltatom be a rendszert. Ilyen módon egy jó start menü appal gyakorlatilag észre se venni a Metrós felület jelenlétét. Egyébként vannak ott is alkalmanként jól hasznosítható alkalmazások.

[ Szerkesztve ]

(#47) steven84


steven84
tag

Én használom már pár hete, és kijelenthetem hogy NAGYON GYORS!!! :C

(#48) Glenda válasza Dr.FantastiK (#42) üzenetére


Glenda
addikt

Visual Studioban már van hasonló ;-) :p

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#49) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Istenem... a MS azzal hogy a windows store letöltésre kényszerít minden egyes upgrade-et a lehető legnagyobb hibát követte el és a lehető legkényelmetlenebb módon tiporja sárba azokat akik hajlandóak voltak eleve Windows 8-ra váltani.

Komolyan valami elgurult náluk és kimondottan a felhasználóik ellen dolgoznak.

Ha most van 3 gépem 3x le kell töltenem? Menjenek a .... na oda!

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#50) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

90 napos trial verzió nincsen belőle még?

Original's never fit - Socket 370

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.