Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jedis


jedis
senior tag

Hajrááá Magyarok ! :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#2) rambustibi


rambustibi
őstag

Hajrá!
Lefuttattam:

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#3) Peter13 válasza rambustibi (#2) üzenetére


Peter13
senior tag

Gondolom nem a telódon ;]
Amúgy milyen kártya dobott ennyi pontot? :Y :C

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#4) rambustibi válasza Peter13 (#3) üzenetére


rambustibi
őstag

Letöltöttem a desktop verziót.
Picit húztam a kártyán: ;)

Egy oldalra nem fért ki az eredmény sajnos..

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#5) jedis válasza rambustibi (#2) üzenetére


jedis
senior tag

Noh hagyjuk már, hogy egy GTX670-es másfélszer gyorsabb a 380-nál, más rendes játék tesztekben meg a 770-nel teljesít egy szinten a 380 ! :U

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#6) Ligend


Ligend
tag

Lemértem én is a desktop gépemet, és meglepett az eredmény. Egy Asus GTX760-DCMOC-2GD5 van benne, amit 256 bites GDDR5 memóriával dolgozik (az adatlap és a GPU-Z szerint is), azonban a GFXbench adatbázisában a 192 bites GTX760-nal megegyező teljesítményt mértem. Ami azért nem kevéssel marad el a "teljes értékű" GTX760-tól. Más mérő-programmal hozza a papírformát.

A másik, amit megfigyeltem, hogy a Windows 10 Pro-t Windows 8 Pro-nak detektálta.

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#7) rodrigez válasza jedis (#5) üzenetére


rodrigez
senior tag

Tán mert ez egy OpenGL teszt, arra meg annyira nem szokott gyúrni az AMD.

(#8) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Megy megy aztán fehérképernyővel kifagy..
Utálom, amikor az ilyenekben meglátom, és zavar, hogy a dinós-crossmotoros képen a kipufogó az a kerékjárati ívben van, vagy az autósüldőzésnél a féktárcsa áll :( , de legalább itt esetleg van esély a kijavításra, nem mintha ez lenne a lényeg...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#9) Speed® válasza Ligend (#6) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Semmi meglepő nincs benne, ugyanaz a GPU, csak a backendben térnek el.

(#10) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Vannak benne furcsaságok. Az összehasonlító teszteknél pl. látni, hogy valamelyik teszt 60 fps-es limittel fut le, a gyengébb rendszeren pedig nincs ilyen limit. Nálam is az egyik tesztben van, a másikban pedig nincs limit.

(#11) beta válasza FLATRONW (#10) üzenetére


beta
aktív tag

ugyanez, az onscreen tesztek bekapcsolt vsync-el futnak nalam is valamiert.

(#12) wolfman válasza ledgeri (#8) üzenetére


wolfman
veterán

És a Halálos Iramban filmeket megszégyenítő fizika nem zavar? :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#13) aok1


aok1
tag

Arról nem is beszélve,hogy a DDR4-es ramomat DDR3-nak ismeri fel.A 60 fps limit nálam is megvan.Kivétel az offscreen-nél.

[ Szerkesztve ]

(#14) ledgeri válasza wolfman (#12) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Annyira nem, mert az egy fokkal bonyolultabb, mint egy dolgot arrébb rakni a grafikusnak.. ;]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#15) Ligend válasza Speed® (#9) üzenetére


Ligend
tag

Az addig világos, hogy van 192 és 256 bites memória interfésszel szerelt GTX760. A problémám mindössze az, hogy nekem 256 bites van (a gyári specifikáció szerint is.), és ennek ellenére csak a 192 bites eredményét produkálja.

Hogyan lehetne egyértelműen tisztázni? A GPU-Z is 256 bitet ír, és eddig nem tapasztaltam, hogy negatív irányba eltérne a teljesítménye a referencia GTX760-tól.

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#16) Speed® válasza Ligend (#15) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Akkor még1x: a 1.5GB/192bit verzió GPUja ugyanaz, mint a tiéd, 1152SP, stb. Nyilván ahol nem számít a memóriasávszélesség, ugyanazt tudják.

(#17) Ligend válasza Speed® (#16) üzenetére


Ligend
tag

A benchmark adatbázisában két GTX760 van: az egyik jelöletlen, a másik 192 bites. A mérési eredmény az elsőnél magasabb mint a másodiknál, az enyém pedig a másodikkal egyezik meg, holott 256 bites a kártyám. Ez okoz bennem egy kis zavart.

[ Szerkesztve ]

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#18) Sogron


Sogron
tag

Hali! Hogy lehet kikapcsolni, hogy ne limitáljon 60 fps-re? Catalystba belőttem, hogy ne legyen vertikális szinkronizáció, de semmi! :S

(#19) Speed® válasza Ligend (#17) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Egy szintetikus bench eredményeiről beszélünk, ami sose szentírás. Tech specek (és tapasztalataim alapján is) a két típus között nincs érdemi eltérés, ameddig a kisebbik el nem fogy a RAMból. Teljesértékű karid van, ne foglalkozz ilyenekkel, használd :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.