Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alevan


alevan
őstag

Többet vártam. Nem tudom mit (mint ahogy az alláírásom is ironikusan jelzi :DDD ) de többet vártam.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#2) Leslie_K.

3.19-es kernelváltozat? Nem retro az egy kicsit? Tudom, Arch alatt el vagyok kényeztetve, de akkor is, még az Ubuntu is a 4.2-re támaszkodik már.

(#3) Diopapa


Diopapa
addikt

Mint amatőrnek el tudja valaki mondani, hogy tudom-e a 17.2-es Mate-et upgradelni 17.3-ra mint mondjuk Lubuntu alatt?

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#4) Syl válasza Leslie_K. (#2) üzenetére


Syl
nagyúr

Az LTS nem :N

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) hunluki válasza Diopapa (#3) üzenetére


hunluki
senior tag

Kiadás után 30 nappal fogja felajánlani a frissítéskezelő, onnantól számított kb 5 kattintás, kis várakozás, és tádááám, 17.3.

[ Szerkesztve ]

(#6) Leslie_K. válasza Syl (#4) üzenetére

Gondolom akkor Ubuntu 14.04 LTS az alapja, abban is a 3.19 "hasít".

(#7) Diopapa válasza hunluki (#5) üzenetére


Diopapa
addikt

Köszi.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8) Syl válasza Leslie_K. (#6) üzenetére


Syl
nagyúr

Jelenleg 3.19.0-39

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) growler válasza Leslie_K. (#6) üzenetére


growler
őstag

Persze hogy az Ubuntu 14.04 az alapja - elvégre, így lehet mind a 3 köztes kiadás LTS.
Egyébkét, fel lehet ám rá tenni magasabb kernel-verziót is ! [link]
Majd a 18-as lesz Ubuntu 16.04 alapú. (a 4.4-es LTS kernellel)

[ Szerkesztve ]

(#10) #Chris


#Chris
tag

Nem tudom miért pont a mint-et tolják itt mindig. Ubuntu, Elementary OS, Manjaro? Ha már desktop átlag usernek... Ezek szerintem mindegyik jobb alternatíva. Régi gépen az Elementary jobban megy, mint a Mint (eddigi tapasztalataim szerint) szóval ez se lehet indok.

(#11) spammer válasza #Chris (#10) üzenetére


spammer
veterán

A cikk írója Mintet használ, ennyi. Senki nincs, aki írna más disztrókról.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#12) growler válasza #Chris (#10) üzenetére


growler
őstag

"Nem tudom miért pont a mint-et tolják itt"
Nézted a topik címét ?

(#13) sh4d0w válasza #Chris (#10) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Mert egyreszt nincs, aki irjon rola, masreszt az Ubuntutol eltekintve - a felsorolasodbol - nincs nagy felhasznalobazis, felesleges lenne. Nezd meg, itt kommentel Syl, aki korabban Elementary felhasznalo volt, ha jol emlexem, attert Mintre.

Az meg, hogy szerinted mi jobb alternativa, csak izles kerdese. Nekem nagyon ugy tunik, hogy nepszerusegben mar a Debian is az Ubuntu elott jar, de a Mint mindenkeppen.

https://www.coreinfinity.tech

(#14) Syl válasza #Chris (#10) üzenetére


Syl
nagyúr

Az Itcafé illetékesei már többször is nyilatkozták, hogy szívesen fogadnak más disztribúció bemutatásáról szóló írást is. Szóval ha az Elementary a szíved csücske (a Luna nekem is az volt :K ), akkor nosza. Írj egy jó bemutatót és küld be nekik.

(#13) sh4d0w

Igen, Mint nagyon jó. Egyrészt indulásnál sokkal több minden van benne, mint az Ubuntuban (elementary-ban), másrészt a beállítások sokasága simán lealázza a másik kettőt.

Az igazság szerint, jelen pillanatban Ubuntu 14.04 van a gépen, de nem azért mert kiábrándultam a Mint-ből. Volt gondom a sleep-pel és kipróbáltam pár disztribúciót. Aztán kiderült, hogy a gondot a másodlagos monitorom okozta (legalábbis amióta le van tiltva, nincs gáz a sleep-pel), de még nem tudtam magam rávenni a gép újratelepítésére. :B
De most hogy megjelent a 17.3 lehet a hétvégén nekiugrom.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) KAMI911 válasza #Chris (#10) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Sziasztok, Kálmán vagyok és Mintet használok, Cinnamon vagy MATE asztali környezetekkel. Mivel ezeket használom, ezekről írok. Írhatnék a Windowsról is, de arról sokan írnak. Írhatnék az Ubunturól, de arról tértem át. Írhatnék a Elementary-ról, de az (csak?) #Chris szerint jobb alternatíva. Önkéntes vagyok, szóval nézd el, hogy nem az Ubunturól írok. Szerintem ilyen feltételek mellett, megfelelő írással Te is írhatsz arról a disztróról amiről csak szeretnél - ha máshova nem, a Logoutba mindenképpen :)

(#16) sh4d0w válasza Syl (#14) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hasznald egeszseggel! :)

En mar csak egy dolgot hianyolok a Mintbol: egy olyan alternativ telepitot, amivel sokkal konnyebb az LVM letrehozasa, mint a GUI-s. Persze az is eleg lenne, ha a konzolos telepitot el tudnam valahogy inditani. A legutobbi telepites (hibridre koltozes miatt) soran kicsit kuzdenem kellett a grafikus feluletu particioszerkesztovel, de vegul megoldottam.

https://www.coreinfinity.tech

(#17) PistiSan


PistiSan
addikt

Jó sok idő telik el a különböző felület kiadások között, saját véleményem szerint jobb lenne ha 1 felület lenne csak, és azt fejlesztené mindenki, akkor nem lenne ennyi bug az egyes felületeken.
Pár éve használtam utoljára napi szinten rendszernek linuxot, szóval nem a legfrissebbek a tapasztalataim, karakteres felülettel szerver célokra még mindig a kedvencem.

(#18) Syl válasza PistiSan (#17) üzenetére


Syl
nagyúr

>...jobb lenne ha 1 felület lenne csak, és azt fejlesztené mindenki, akkor nem lenne ennyi bug az egyes felületeken.

Meg lenne mögötte egy multimilliárdos vállalat aki pénzelné a dolgokat :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19) growler válasza Syl (#18) üzenetére


growler
őstag

A Windows erőteljesen halad ebbe az irányba,
1 oprendszer, 1 kezelőfelület,...eszi - nem eszi, nem kap mást ! :) (Szép új világ !)

(#20) Syl válasza growler (#19) üzenetére


Syl
nagyúr

Máshogy nem tudják befogni a mobil piacot :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#21) sh4d0w válasza Syl (#20) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Igy sem :)

https://www.coreinfinity.tech

(#22) petipetya válasza #Chris (#10) üzenetére


petipetya
nagyúr

Jómagam próbálgattam az Elementary OS-t is, de ahogyan az Ubuntuban, ebben is volt egy pont, egy apró pillanat, egy idegesíti dolog, ami miatt visszaváltottam Mintre. A Mint esetén nincs kompromisszum, csak használom és kész. Abszolút kézre áll, melynél többet nem is kívánhatok.

alevan:
Milyen világmegváltó dolgot vártál? Addig jó, amíg nincs tele minden szarral, mint az Ubuntu.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#23) cami][us


cami][us
senior tag

Openbox, Compiz, Compton

Elég fura felsorolás, mert 1 ablakkezelő, egy katyvasz, meg egy kompozitor került egy sorba. Asszem a 17.2 hozta be a compizt totál feleslegesen, de passzol a bloatware szemléletbe.

(#24) hallador válasza Leslie_K. (#2) üzenetére


hallador
addikt

Igen csak éppen ez a 14.04 LTS-re támaszkodik, az meg nem 4,2-es kernel-re épül. Nem annyira fontos, hogy retro vagy nem az, ha még mindig ismeri a hardverek nagy részét.

(#17) PistiSan

A mai Linuxok felületeiben főleg az elterjedtebb, ma már klasszikus GUI-k (Gnome, XFCE, lxde) nem túl sok bug-al rendelkezik, sőt a Windows inkább. Én kb 2 évig használtam Gnome-ot, de a Windows többször megfekszik, mint a Gnome-t. Most 3 hónapja váltottam MInt XFCE-re, és ez is beton stabil, és nagyon gyors.

Közben virtuális gépben több windowsom is van, de nem váltanék vissza.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#25) Leslie_K. válasza hallador (#24) üzenetére

Köszönöm, erre magamtól is rájöttem. LTS ide vagy oda, attól függetlenül nem kötelező Debian-szintű konzervativizmust követnie.

(#26) hallador válasza Leslie_K. (#25) üzenetére


hallador
addikt

Nem is követi, mert Ubuntu LTS követ, a Debian, meg az Ubuntu között azért van egy elég nagy lépés. Ha majd kijön az Ubuntu 16.04, akkor majd egy újabb Mint is. Ezt azért elég nagy badarság Debian szintű konzervativizmusnak nevezni.
Ha pedig ugyanúgy ellátja a feladatát nem nagyon értem miért kellene folyamatosan újabbnál újabb kernelt tenni a rendszer alá.
Az pedig hogy pont LTS-t követnek elég logikus lépésnek tűnik, mert így azért van egy rendszer aminek meg van az az előnye, hogy ritkábban kell cserélni, és hosszan lehet vele tervezni, pl egy irodában, vagy egy iskolában.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#27) King Unique válasza hunluki (#5) üzenetére


King Unique
titán

Gyorsan lement, csak az a baj, hogy nem frissült 17.2-ről se a kernel, se mesa, se xorg...

(#10) #Chris: hát nekem Windows mellett, ami leginkább kézre áll, az a Cinnamon, pontosabban a Mint Cinnamon. Még a másik rendszeren megszokott Alt+E és Alt+D is működik benne, ami külön tetszik. :K A 17.3 MATE már nem játszik, puritán felületen, korlátolt testreszabhatóság...inkább Ubuntu MATE, az sokkal jobb.
Ubuntu & eOS szerintem nem kifejezetten átlag usernek valók. Utóbbinál elsőre tetszetős a felület, de a puritán, korlátozott tesztreszabási lehetőségek, egy idő után eléggé zavaróak. Akkor inkább már az Ubuntu.

Ha már Manjaro, annál legalább azt értékelem, hogy a telepítője normálisan működik. Fel lehet rakni rendesen, Ubuntu és társaival egyetemben, akár külső HDD/ SSD-re is. Ilyen téren nálam, a többi ismert Arch alapú szégyen szemre elbukott... Antergos telepítője totál bugos, elakad a folyamat és nem megy tovább. Chakra + KaOS meg python hibát dob a végén és a Grub sem települ fel rendesen, nem lehet bootolni... :(((

(#28) spammer válasza King Unique (#27) üzenetére


spammer
veterán

Chakra már rég független, bár kezdetben valóban Arch alapú volt. KaOS-nek sose volt köze az Arch-hoz, teljesen független, ahogyan azt a főoldalukon is írják.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29) Leslie_K. válasza hallador (#26) üzenetére

Köszönöm újfent, de ismerem az LTS kiadások előnyeit, nem kell bemutatnod őket.
Egész egyszerűen rácsodálkoztam, hogy egy februári kiadású kernel az alapja a rendszernek.

(#30) King Unique válasza spammer (#28) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ezeket olvastam, de mindkettőnél pacman van, octopi és társai, arra értettem, hogy inkább áll közelebb talán az Arch-hoz, mint egy Debian/Ubunbu alaphoz.

(#31) ama112


ama112
csendes tag

Nekem az ubuntu jobban bejön..

(#32) hallador válasza Leslie_K. (#29) üzenetére


hallador
addikt

Ok, akkor ezek szerint azt is tudod hogy az LTS mivel dolgozik akkor nem nagyon értem miért kellene ezen csodálkozni, ha újfent mindent tudsz, csak épp a Mint lényegét nem. :)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#33) PistiSan


PistiSan
addikt

6.0.1-en gyári stock rommal mi a módja a reklám blokkolásnak?
Most raktam fel NRT-el.

(#34) lev258 válasza PistiSan (#33) üzenetére


lev258
veterán

Biztos, hogy jó helyen jársz? :F

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35) PistiSan válasza lev258 (#34) üzenetére


PistiSan
addikt

Végül is, az android is egy linux rendszer ^^ Bocs, tényleg rossz helyre ment! :W

(#36) lev258 válasza PistiSan (#35) üzenetére


lev258
veterán

Linux kernelen alapszik. A többi rendszer viszont nagyon messze áll tőle.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#37) KAMI911 válasza Leslie_K. (#29) üzenetére


KAMI911
aktív tag

A kiadása a kernelnek sokkal frissebb, szerintem decemberben is frissült, de új verziót bármikor rakhattok fel tesztre.

(#38) Iga007


Iga007
tag

Használ valaki Porteus linuxot?

(#39) pigster válasza KAMI911 (#15) üzenetére


pigster
senior tag

Sziasztok, Kálmán vagyok és Mintet használok
Ez pont jó indítás lenne az Anonim Mintfelhasználók összejövetelein.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#40) Leslie_K. válasza pigster (#39) üzenetére

Pont erre gondoltam, amikor olvastam. :))

(#41) emelhu válasza Syl (#20) üzenetére


emelhu
aktív tag

Merthogy a mobil "csempe" (színes 'kocka') az nem helyezhető el akármilyen grafikus felületre ám!

(#42) KAMI911 válasza Leslie_K. (#40) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Pont ezért írtam így :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.