Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gondwana


Gondwana
addikt

... várjuk, hogy hogyan karcolnak. Arról van-e valami, hogy a 24-105 f/4 IS-hez hasonlóan ezzel is működnek-e majd az f/2.8 igényű AF pontok?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#2) killerjohn válasza Gondwana (#1) üzenetére


killerjohn
addikt

azért az jó kérdés, hogy mitől jobb ez a 24-70/4L 1459 euróért mint a 24-105/4L...

(#3) Flashback


Flashback
addikt

Fele ennyiért mind kettőt...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#4) Terminus_ válasza killerjohn (#2) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Valószínűleg attól, hogy ezt lehet majd kapni a másikat meg szépen nyugdíjjazzák.

-

(#5) #22145024


#22145024
törölt tag

Egy 35mm-es lencsénél mi indokolja ezt az árat ezzel a fényerővel? A nem L-es kivitelű tesója egy egészen jól rajzoló darab, még a képszéleken is. Az IS-t meg nem is tudom, hogy hol tudná kihasználni a user érdemben? Ahol sötét van és nincs emberi mozgás, ott egy tripoddal bőven elvan; ahol meg mozognak a népek, ott semmire sem megy vele :F

A 24-70-nél még el tudom képzelni, hogy hasít mint a beretva, f4-en is és ezért sokan meg fogják venni, mert ha már nem 2.8-as a fényerő, legaláb van benne IS. Ami a tele végén azért jó tud lenni ha kézből lövök egy rendezvényen, mondjuk 1/40-del

[ Szerkesztve ]

(#6) Cancer


Cancer
senior tag

killerjohn Remélem nem így lesz. A 24-105 egy elég jólsikerült darab...

mintAdarab szerintem videózáshoz jól fog jönni a képstabi. Az úgyis elég terjedőben van DSLR-rel.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#7) birq válasza #22145024 (#5) üzenetére


birq
csendes tag

a 35mm IS kézből videózásnál még jó szolgálatot tehet.

üdv: Attila

(#8) #22145024 válasza birq (#7) üzenetére


#22145024
törölt tag

Erre nem is gondoltam, de igazatok van!

(#9) orbano válasza #22145024 (#8) üzenetére


orbano
félisten

mondjuk én nyaraláson hasznát tudnám venni, esti városban bóklászáskor a franc se cipelget állványt. persze ez fetehetőleg rétegigény :D
mondjuk az árakat nem teljesen értem egyik esetben sem. vagy ezek bevezető árak, amik 1 hónapon belül a felükre csökkennek?

ez a 2470 kissebbnek tűnik jóval amúgy, mint a nagyobb átfogású tesója, ami azért jól tud jönni. én cropos vázra is elfogadnék egy ilyet szívesen amúgy :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#10) #22145024 válasza orbano (#9) üzenetére


#22145024
törölt tag

"mondjuk én nyaraláson hasznát tudnám venni, esti városban bóklászáskor "
Nálam pont hogy ott vérezne el a koncepció. Legalábbis nagyon kevés lenne az a téma, ahol ezt ki tudnám használni; olyan két szék közt a földre ülés, ráadásul drágán.

"vagy ezek bevezető árak, amik 1 hónapon belül a felükre csökkennek?"
Kb egy év alatt csökken 15%-ot a street price, tapasztalatom szerint. Aztán jól úgy marad...

BTW én is csak croposon nyúznám, az átfogással is meg tudnék barátkozni, de így a 24-105 mellett nagyon ott kéne hogy legyen a szeren, mivel jelen felhasználási szokásaimnál az IS önmagában nem igazolja az árát.

(#11) orbano válasza #22145024 (#10) üzenetére


orbano
félisten

nyilván ennyiért nem vennék ilyet az előbb említett célra :D

ha olyan képe lesz, mint a 70-200-as tesónak, akkor azt mondom elfogadható ár, sőt, nekem is tökéletes lenne alapobinak, nem vagyok túlzottan úgysem nagylátó párti. bár ez az ár egyelőre fájdalomküszöb fölött van számomra. okosba usából áfa nélkül kiállítási darabot esetleg...

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.