Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) gabber01 válasza TESCO-Zsömle (#16) üzenetére


gabber01
addikt

"A legnagyobb nonszensz, hogy te majd pont akkor és ott fogsz fegyvert meg lőszert találni, amikor és ahol majd szükséged lesz rá..."

Azt hiszem nem nagyon figyeltél arra, amit mondtam. Továbbá én nem kifejezetten erről a konkrét settingről beszéltem, hanem úgy általában. Pont, hogy a realitásközelségről beszéltem. Nyilván nem lehetnek szétszórva fegyverek és lőszerek random módra, de minden nagyobb létesítményben, pláne ha veszélyes dolgokkal foglalkozik, van legalább egy fegyverszekrény a biztonsági szolgálat részére. De még ha egyáltalán nincsenek is lőfegyverek, mert csak (és egyébként pontosan erről a CSAKról van szó, hogy sosincs elfogadható magyarázat arra vonatkozóan, hogy miért nem lehet vmit tenni), akkor is legalább egy tűzoltó fejszét vagy egy kitört vascsövet vagy mittudomén egy szöges fadeszkát ragadhasson az ember. Az, hogy aztán ennek a továbbiakban lenne-e hatásos funkciója vagy sem, arra ugyanúgy lehetne magyarázatot adni. Baromi okosan meg lehetne ám mindent oldani, hogy ténylegesen hihető legyen, hogy mi, miért működik, vagy éppen nem működik. De már csak pszichológiai hatása is lenne önmagában. Arról nem is beszélve, hogy ezeket az eszközöket a környezettel való interaktivitásra is fel lehetne használni, ami még tovább növelné az egész létjogosultságát. Az, hogy nem lehet, mert csak, merúgysenemvansemmiértelmeminekmészaszörnyrekispisztollyalhülyegyerek, ez a hozzáállás nem csak rettenetes bosszantó, hanem egyszerűen tévedés, és a designbeli hiányosságok elkendőzésére alkalmas csak.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.