Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nxswitch


nxswitch
senior tag

Mivel változott a követelmény mióta utoljára kérdeztem: fx8300/rx460 vinni fogja?

(#2) Nunder


Nunder
őstag

Totális laikusként kérdezem, - nem flame gyanánt, hanem mert komolyan érdekel - hogy ezek a játékok ennyi rész után tudnak még újat, vagy meglepőt nyújtani? Lehet még ezekkel szórakozni, vagy ez is már csak egy beidegződés, mert ha már a régiek megvoltak, akkor ezekkel is játszani KELL. Ezen játékok közelébe se mentem se most, se korábban, csak pár kósza gameplay-t láttam belőle, és amit láttam az sem tetszett, de hát nyilván nem vagyunk egyformák.

Mondom én ezt úgy, hogy tisztában vagyok a többi franchise múltjával, és hozzá teszem, hogy engem speciel már az is megdöbbent, hogy a Mario széria még egyáltalán ki tud magából préselni valamit - ott mondjuk inkább a casual, bármikor előveszem dolog játszik - vagy mondjuk a CoD.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#3) oriic válasza Nunder (#2) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Totális laikusként kérdezem, - nem flame gyanánt, hanem mert komolyan érdekel - hogy ezek a játékok ennyi rész után tudnak még újat, vagy meglepőt nyújtani? "

Nincs összefüggés a számozott részek között (kivéve amelyeknek azonos a számozása), függetlenek egymástól, mindegyik más történetet mesél el más világban, vagyis bőven van lehetőségük újat nyújtani.

Live-Die-Respawn

(#4) XuChi


XuChi
addikt

Ugyan az a minimum VGA igény mint az Ajánlott ??? :D

(#5) szupermacs válasza oriic (#3) üzenetére


szupermacs
veterán

Olyannak is érdemes kipróbálni, aki a harmadik rész után egyikkel sem játszott? A 3D számomra megölte a játékot. Imádtam a régi, körökre osztott harcrendszerét. Egyetlen résszel sem játszottam a harmadik óta. Mennyire open-world? Van benne co-op?

(#6) oriic válasza XuChi (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hivatalos oldalon is ez van

#5) szupermacs

Nem körökre osztott a játék, de van pause benne. Coop van külön játékmódként.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#7) Ganzer válasza szupermacs (#5) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Még kipróbálhatod a FF X-2 ig bezárólag a szériát, azok még régimódi körökre osztott harcrendszerrel bírnak.

(#8) TBT


TBT
addikt

Ezaz! Végre!

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#9) Tidus válasza oriic (#6) üzenetére


Tidus
addikt

Minden szinten NV kártya az ajánlott.
RX VEGA64-hez mit fog lépni a game 4K-ban, csak nem fog akadni.
Csak azért mert nem tartom valószínűnek az új VGA generáció optimalizálását.

(#10) XuChi


XuChi
addikt

...és persze ez is 30fps konzolon :(((

De ahogy láttam, one x-en néhol még 23fps-re is beesik :Y. Szánalom a köbön egy 165k-s konzoltól !!!

Egyre jobban bánom ezt a konzol vásárlást :((

[ Szerkesztve ]

(#11) Silεncε válasza XuChi (#10) üzenetére


Silεncε
őstag

Már ne is haragudj, de muszáj ezt minden egyes hírnél leírnod úgy, hogy 90%-ban nem is kapcsolódik a hírhez? Értjük, utálod a 30fps-t meg a konzolt meg pc masterrace, de már rohadtul unalmas minden játékhírnél ezt olvasni..

[ Szerkesztve ]

(#12) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

Instant get lesz... :)

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#13) szupermacs válasza Ganzer (#7) üzenetére


szupermacs
veterán

Hasonló a Lost Odyssey-hez?

(#14) L3zl13 válasza XuChi (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

És az ajánlott gépigény 720P-t tud? :F

Aki hülye, haljon meg!

(#15) Ganzer válasza szupermacs (#13) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Ezt így nem tudnám megmondani, minden FF résznek más a hangulata. Szerintem nézz pár trailert, hátha megjön a kedved valamelyikhez :)

(#16) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Már mióta várom. :C
Örömteli, hogy lesz belőle benchmark is, ami Február 1-jén érkezik. Legalább crackelgetés nélkül is lesz lehetőségem megnézni, hogy hogy fut el a gépemen anélkül, hogy a Steam és köztem mozogna 2 naponta a 60 dollár oda-vissza. Kár, hogy nagyon nem divat mostanában játékokhoz demókat meg benchmarkokat kiadni.

Ez meg azért kicsit nevetséges, miért jó, hogy kiadják ennyi platformra. A legmániákusabb rajongók sem fognak autó festékekért külön verziókat megvenni, amikor külön ki van emelve a leírásban, hogy "mod support".

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#17) XuChi válasza Silεncε (#11) üzenetére


XuChi
addikt

Jah bocs, ha neked tök normális, hogy egy über brutal 165000Ft-os konzolon 23-30 fps-el megy egy játék.

Nekem nem. Kiadtam ennyi pénzt és nézhetem a szaggatást!!!

Ps4 pro-n meg még rosszabb a helyzet!

(#18) Silεncε válasza XuChi (#17) üzenetére


Silεncε
őstag

De most komolyan, mégis mit vársz? Hogy az XOX lefőzze neked a kávét meg kivigye a szemetet? 165k-ért kapsz 4k 30FPS-t meg mellé brutál látványt. Ha nem tetszik a konzol, nem kell megvenni, vehetsz PC-t, csak arra meg ráköltheted a gatyádat, hogy hozza a hasonló paramétereket...

(#19) Hunpriest válasza XuChi (#17) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Amit 4k comparison tesztet néztem, ott az XOX hozta a 30 FPS-t fixen, viszont beleszaladtak egy olyan bugba, hogy egy idő után elkezd bezuhanni az FPS 20 környékére olyan helyeken / helyzetben is ahol előtte simán megvolt a 30 - reload segít neki. Vagy vedd lejjebb a grafikát :D

Amúgy meg a PC 4k-hoz meg legalább 400k-t kéne költened, az XOX 165k-s árából sejthető, hogy csak kompromisszumosan tud 4K-t.

(#20) XuChi válasza Silεncε (#18) üzenetére


XuChi
addikt

Hol írtam hogy 4k.n várom el a 60fps-t ????????????

1080p 60FPS!!!! Ennyit várok.

Sz@rok a 4k-ra!!!!!!!!!!!!!!

Nem hiszem el hogy fHD-n nem bírná a 60fps-t. Ez csak a programozók "belesz@runk" hozáállása!

[ Szerkesztve ]

(#21) tomba


tomba
tag

PC-n dobozos formátumban szerintetek meg lehet majd vásárolni? A The Witcher 3 óta várok egy hasonló minőségű single player-open world játékra, ez tudja hozni azt a szintet? - a harcrendszer különbségeitől eltekintve. (történet, mellék és fő küldetések változatossága, játékidő stb...)

(#22) nonsen5e válasza tomba (#21) üzenetére


nonsen5e
addikt

A weboldalukon említek, hogy physical version (Steam), szóval valahol biztos meg lehet majd vásárolni - a kérdés csak az, hogy simán besétálsz itthon a pécébótba, vagy a világ túlsó feléről kell-e majd rendelni.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#23) zuzu000 válasza XuChi (#20) üzenetére


zuzu000
őstag

Ez csak a programozók "belesz@runk" hozáállása!

Te is sokat dolgozhattál fejlesztésben :)

(#24) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Végre kiderült, hogy február 1.-től van a preorder. Alap, hogy a steames fashion pack kell nekem. :D
Ez a benchmark cucc is jó dolog, nem szokott ilyen lenni. Kíváncsi vagyok rá.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#25) Silεncε válasza zuzu000 (#23) üzenetére


Silεncε
őstag

Általában az olyanoknak szokott nagy lenni a szája, akik még életükben nem láttak egy sor programkódot se...

(#26) oriic válasza nonsen5e (#22) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Vagy a dobozos kiadasban csak egy letoltokod lesz.

Live-Die-Respawn

(#27) XuChi válasza Silεncε (#25) üzenetére


XuChi
addikt

Igen nem vagyok programozó, én fizető fogyasztó vagyok és ELVÁRÁSAIM vannak a pénzemért!

(#28) L3zl13 válasza Silεncε (#25) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ezen logika alapján aki nem tud főzni annak nem lehetnek elvárásai az étellel szemben egy étteremben?
Aki nem szerelt még autót, az nem várhatja el, hogy ne fulladjon le az autója a sarkon? :F

Aki hülye, haljon meg!

(#29) Silεncε válasza L3zl13 (#28) üzenetére


Silεncε
őstag

Lehet elvárása, csak mondjuk egy Suzuki áráért ne egy Audit várjon, vagy egy paprikás krumpli áráért ne kaviárt...

De egyébként túl van tárgyalva; ha nem tetszik a konzol vegyél pc-t

[ Szerkesztve ]

(#30) XuChi válasza Silεncε (#29) üzenetére


XuChi
addikt

Szerintem 2018-ban az 1080p 60fps egyáltalán nem audi teljesítmény suzuki árban!

Egyébként van olyan hely ahol a paprikés krumpli annyiba kerül mint a kaviár ;)

[ Szerkesztve ]

(#31) Silεncε válasza XuChi (#30) üzenetére


Silεncε
őstag

Nyilván, de a népeknek sajnos a 60Fps-t nem lehet annyira eladni, mint a 4k-t.

(#32) XuChi válasza Silεncε (#31) üzenetére


XuChi
addikt

Én személy szerint inkább szavaszok a gyengébb garfikára, de fix 60fps 1080p-ben, mint a 4k High Grafika de 20-30fps :) :R

Nah abbahagyom az offolàst. Peace :R

(#33) GodGamer5 válasza XuChi (#32) üzenetére


GodGamer5
addikt

Inkább 30fps és ultra high grafika. De pc-n nem kell korlátokat állítani, az sem baj ha ingadozik.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#34) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Aki még nem próbálta itt a lehetōség. Számomra FF IX óta ez a legjobbra sikerült rész és soundtrack

Life, Uh, Finds A Way

(#35) ldave válasza tomba (#21) üzenetére


ldave
félisten

Ó, aki Witcher 3 szintű történetet és mellékküldetéseket vár ettől a játéktól, az nagyot fog csalódni. Ez nem arról szól.

A Slime draws near! Command?

(#36) XuChi válasza ldave (#35) üzenetére


XuChi
addikt

Ez akkor egyhangúnak mondható? Mert akkor kihagyós :((

(#37) ldave válasza XuChi (#36) üzenetére


ldave
félisten

Nem akarok senkit sem lebeszélni róla, mert szerintem az FF XV egy jó játék, de nem Witcher 3 módon. A mellékküldetések túlnyomó része simán csak a hozz nekem 10 békalábat típus, amik semmit nem adnak hozzá a játék történetéhez. Viszont maga a világ érdekes, jó érzés benne felfedezni, végigmenni a dungeon-ok hosszú során, legyőzni a superboss ellenfeleket, fejleszteni a karaktereket, stb.

A Slime draws near! Command?

(#38) L3zl13 válasza XuChi (#36) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A JRPG és a nyugati RPG az két külön műfaj és attól, hogy valakinek az egyik bejön a másik még nem feltétlenül.
A JRPG-kben általában a történet sokkal lineárisabb és a mellék szálak minimálisak és igazán sok döntési lehetőséged sincs.

Ettől nem feltétlenül rossz, vagy egyhangú. De ha valaki Witcher 3-at vár az jó eséllyel csalódik.

Aki hülye, haljon meg!

(#39) nemlehet válasza L3zl13 (#38) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez így van. Ellenben meglehetősen színes és kreatív a világ, tehát aki szeret szájtátizva nézelődni meg csak azért elmenni valahova hogy megtudja, hogy mi az a kis szőrös izé ami a játék 2. percénél pattogott az jól el lesz. Legalábbis nekem mindig ez volt az érzésem amikor jRPG-t toltam.
Néha olyan design megoldások vannak a japán játékokban, hogy már csak azért élmény végigtolni hogy láthass még 3 fantasy lényt.

Nem vagyok nagy FF fan, de azt tudom, hogy nem kapcsolódnak a játékok direkten egymáshoz. Valamilyen indirekt kapcsolat van köztük? Pl közös timeline csak több ezer év különbség, vagy alternatív dimenzió vagy ilyesmi. Valahogy sose sikerült erre normálisan választ találnom és nem akarok végigtolni az összeset :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#40) XuChi


XuChi
addikt

#39, #38, #37:

Köszi, Én már eddig is nagyon vártam a "GOTY" kiadást, de továbbra sem csökkent iránta az érdeklődésem :C

Nekem főleg a jármű tetszik, meg hogy lehet azt is upgradel-getni, és a végén még repülni is fog tudni.

Tetszik hogy van hajó is.

Szóval várom már nagyon, csak jönne már :D

Bár ebben a negyed évben egy vagyon el fog menni játékokra.

God of War, Detroit, Final Fantasy XV, Kingdom Come, Shadow of the Colossus :C

[ Szerkesztve ]

(#41) oriic válasza nemlehet (#39) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Nem vagyok nagy FF fan, de azt tudom, hogy nem kapcsolódnak a játékok direkten egymáshoz. Valamilyen indirekt kapcsolat van köztük? Pl közös timeline csak több ezer év különbség, vagy alternatív dimenzió vagy ilyesmi. Valahogy sose sikerült erre normálisan választ találnom és nem akarok végigtolni az összeset :D"

Nope, semmi kapcsolat nincs. Max annyi, hogy egy-egy fegyver, vagy jármű vagy szörny feltűnik több játékban is, de ez csak easter egg, attól még nem függenek össze a játékok.

Csak azok között van kapcsolat, amelyek azonos sorszámot kapnak. (P.: Crisis Core Final Fantasy VII, Final Fantasy VII, vagy Final Fantasy X, Final Fantasy X-2, Final Fantasy XIII, Final Fantasy XIII-2 stb.)

Live-Die-Respawn

(#42) janos68 válasza nemlehet (#39) üzenetére


janos68
aktív tag

Mindegyikben van Cid nevű karakter, chocobo, szőrnyek mint pl. cactuar, idézhető lények, mint Bahamut, Shiva, és még jópár apróság. A történet, karakterek, harc, a világ az mindegyikben különbözik.
Én mindegyik részt végig vittem, kivéve az onlineokat, de szerintem ez a leggyengébb rész. Egyszerűen ez a játék nincs kész, még ennyi idő után sem, és valószinűleg nem is lesz soha. Egy átlagjátékost lehet ez nem fogja zavarni, de engem, mint a sorozat kedvelőjét hihetetlenül bosszant.

(#43) .LnB válasza janos68 (#42) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezt azért SPOILERMENTESEN tisztázzuk már mielőtt megveszem. Mi az, hogy nincs kész?!
Nem akarok még egy MGSV:Phantom Pain féle be nem fejezett játékkal játszani.

Mindezt átlagjátékosként kérdezem.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#44) nonsen5e válasza ldave (#35) üzenetére


nonsen5e
addikt

Egyszerű ember vagyok.
Ha azt mondod, hogy hozza a sokak által szidott XIII trilógia színvonalát történetileg és játékmenetileg is, akkor szaladok a boltba venni.
Nekem azok is tetszettek (lásd avatar - izé, az már nem az), aztán PS-en meg Steamen is végigmentem rajtuk párszor. :D

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45) ldave válasza .LnB (#43) üzenetére


ldave
félisten

A 2016-ban megjelent verzióban volt pár fekete lyuk a játék történetében, ezeket ha minden igaz az ingyenes update-k és a dlc-k valamennyire befoltozták. Én még az alap verziót játszottam végig, az azóta jött tartalmakat nem ismerem.

A Slime draws near! Command?

(#46) HoyHoy2


HoyHoy2
tag

végre :DD preorder lesz mint mindig :B

It is always more difficult to fight against faith than against knowledge.

(#47) ldave válasza nonsen5e (#44) üzenetére


ldave
félisten

Szerintem nyugodtan vágj bele, nekem már az első kiadás is tetszett, ez a Royal verzió pedig jobb és több.

A Slime draws near! Command?

(#48) nonsen5e válasza ldave (#47) üzenetére


nonsen5e
addikt

Akkor ha a benchmark is úgy gondolja, erre be fogok fizetni. Megjelenés előtt már évekkel követtem az egészet, minden active time reporton, meg eventen reménykedtem, hogy bejelentik végre a PC verziót. Hát kellett várni rá jóóópár hónapot, de jól elvoltam addig mással. :)

---

Néztem, hogy magyar játékbótok virtuális polcain már sorra megjelent a Royal Edition két konzolos változata, addig a hivatalos weboldalon is alátámasztott PC-s Steam kódos dobozos verzióról még semmi hír.
Nagyon remélem azért, hogy ide is eljön, és nem külföldről kell majd rendelgetni, mert az idő és pénz is lenne. Messze van még azért, van majd két hónapjuk, hogy azt is megjelenítsék a kínálatban.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#49) oriic válasza nonsen5e (#48) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Februar 1-tol van preorder a PC valtozatra.

Live-Die-Respawn

(#50) .LnB válasza oriic (#49) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Pont ő linkelt ide olyan képet amire oda van írva a dátum. :) [link] Bár lehet ő konkrétan a dobozos változatot várja.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.