Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50) sb válasza Reggie0 (#48) üzenetére


sb
veterán

Én biztos nem variálnék 2 töltővel. Így is az a legjobb az egész Type-C-ben, hogy 1 töltő, 1 kábel.

Mivel az íróasztalnál több mindent töltők így most nekem ott van a 3 portos Baseus, benne a céges noti és ha kell akkor megy rá 1-2 telefon pluszban. (ha extra gyors töltés kell akkor csere a noti kábelével)
A monitorra ha kell akkor a saját noti megy a beépített dokkolóra, ott nincs külön tápom. (Még egy KVM kéne, hogy a cégessel lehessen váltogatni.)
A hálóban meg beraktam a sarokba a parlagon maradt Dell 95W noti töltőjét. Ha épp ott kell valamelyik noti akkor töltöm róla de 90%-ban telefont tölt 25W-al. :D
Viszont így egyszerűbb a felállás 1-1db töltővel.

Mennyit vehet le a dokkoló, 5-10W normális esetben. De ha egy 65->45W visszaesést számolok az se annyira vészes szerintem. Felette meg arányaiban még kisebb a visszaesés.
Ráadásul szerintem a másik kategória a 130-180W töltők a dgpu-s szörnyekhez. A kettő között kb. nincs értelmes noti jelenleg. (Ill. vicc, hogy épp lenne, pl. én egy 35W+50W cpu+NV 3050 felállással ellennék, de egy noti topicba betévedve azt látom, hogy vagy vékony igpu-st visznek ami 35-45W-on tetőzik kb, vagy játékra 3060-tól felfelé...)

Én ebben a kicsi és elég könnyen kikerülhető töltéscsökkenésben továbbra sem látok problémát.
Sokkal, de sokkal jobban zavar, hogy a DP képátvitelt csak megjósolni tudom menni fog-e vagy nem. Most nálam az is működik, de csak csoda folytán. Egy rohadt speciben nincs benne, hogy mit tudnak és ott nincs ilyen fallback mód sem. Vagy fizikailag úgy van bekötve vagy nem... de senki nem írja le.
(Eddig 1 Delock dokkolóval találkoztam ahol le volt írva és konkrétan fizikai kapcsoló is volt rajta, hogy DP1.2 vagy 1.4-el akarod-e használni és marad-e másra USB sávod.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.